Skocz do zawartości

DAC/AMP do 1500zł pod laptopa BEZ baterii


042GKA

Rekomendowane odpowiedzi

No to w takim razie polecieli sobie w kulki z tą obsługą 32/384 i DSD128/256. Aż dziwne że nikt im nie wytknął do tej pory, że robią ludzi w balona. 

 

Edit. 

Z tego co widzę to nawet takie FiiO E10k ma kostkę wyższej jakości, bo PCM5102 z natywną obsługą 32/384... Takich jaj to jeszcze nie widziałem, żeby chińskie pudełko po zapałkach za 300zl miało lepszy układ od produktu "uznanego" brytyjskiego producenta za 700zl. Gdybym wcześniej zwrócił uwagę, że ifi oszukuje ludzi co do specyfikacji technicznej swoich produktów to prawdopodobnie nie kupiłbym Zena.

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i postanowiłem jednak zmienić Ifi na coś lepszego, mimo wszystko źle mi z tym, że produkt który używam to zwykły scam, a producent sprzedając go kłamie konsumentom w żywe oczy jaki to on nie jest wspaniały i czego nie obsługuje, podczas gdy większość z tego nie jest prawdą. Nie po to płaciłem za obsługę 32bit/384khz, DSD128, DSD256 i MQA aby jej nie otrzymać. Gorzej jak chińczycy. A to niby poważana brytyjska firma... 

 

Jako, iż Geek Outa 720/1000 nowego kupić już nie można (a zależy mi na tym by kupić coś nowego i mieć gwarancję oraz ewentualnie możliwość zwrotu) , to jedyne produkty jakie przychodzą mi do glowy które mogę kupić jako następcę ZEN DAC, które spełniają moje wymagania i mieszczą się w budżecie to

- Audinst HUD-DX1

- Apogee Groove

- FiiO K3

Tylko ponownie - nie wiem w którą stronę teraz mam kierować swój wzrok. 

No i tak jak już wspomniałem wcześniej, to urządzonko będzie musiało teraz napędzić słuchawki DT1990 Pro 250ohm których posiadaczem stanę się już pojutrze. 

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1990 i ogólnie Beyerdynamic potrzebują toru grającego bliską średnicą i łagodną górą pasma, a tak gra ifi Hip Dac, dlatego też uważam, że głupio robisz zmieniając go na inny tylko dlatego, że nie podoba Ci się polityka firmy - świata nie naprawisz tym działaniem. 😉

 

Ps.

Z w/w wybrałbym Apoge Groove, jednak 100% i tak nie wyciągniesz z DT1990, to tylko małe pudełko, najwyższa jakość to w stacjonarce i powyżej założonego budżetu. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tyle o politykę co o fakt, że jak odpalam muzykę w 32/384 albo DSD256 to nie chcę, żeby mi coś potem kompresowalo te utwory do 24/192 lub DSD64 tylko dlatego, że DAC ich nie obsługuje. Gdybym chciał słuchać muzyki w 24/192 albo DSD64 to bym słuchał muzyki w 24/192 lub DSD64 a nie w formatach wyższej jakości. I tu jest mój problem. Chcę mieć sprzęt który w moim budżecie pozwoli mi słuchać muzyki w możliwie najwyższej jakości i sądzę, że nie ma w tym nic dziwnego. Gdybym tak nie chciał, to bym dalej z integry korzystał. 

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 042GKA napisał:

Tu nie chodzi tyle o politykę co o fakt, że jak odpalam muzykę w 32/384 albo DSD256 to nie chcę, żeby mi coś potem kompresowalo te utwory do 24/192 lub DSD64 tylko dlatego, że DAC ich nie obsługuje. Gdybym chciał słuchać muzyki w 24/192 albo DSD64 to bym słuchał muzyki w 24/192 lub DSD64 a nie w formatach wyższej jakości. I tu jest mój problem. 

Szczerze wątpię, że usłyszysz negatywny wpływ downsamplingu, więc dalej obstaję przy swoim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem może jakimś wielkim nie jestem, ale mimo wszystko zakładam, że DT1990 Pro to słuchawki na tyle dobre, że da się wychwycić na nich różnice między nagraniem niskiej jakości (24 bit 192khz) a nagraniem wysokiej jakości (32 bit 384khz). Mogę się oczywiście mylić, ale w tym wypadku jednak sądzę, że się nie mylę. 

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 19:31, majkel napisał:

Komwerter USB robi downsampling takiego materiału zapewne. PCM1793 bezpośrednio tego nie odbierze. Z resztą on musi mieć odbiornik zewnętrzny nawet do S/PDIF.

Po co więc piszą 32/384khz?

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Bo przyjmą taki sygnał, ale otworzą go w mniejszej rozdzielczości. 😉

Emm, chciałem go kupić i teraz to mam duże wątpliwości. Też chciałem go do Akg k702, DT990 250, Grado Sr60, akg k371. 

Mam fiio k5 pro ale jego dżwięk mnie nie urzeka, jest zbyt ostry i ogólnie zbyt analityczny, chciałbym czerpać radość z muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, 042GKA napisał:

Ale no ten sygnał w wyższej rozdzielczości to chyba nie jest dla śmiechu i zakładam, że został zrobiony aby dźwięk był wyższej jakości, a nie żeby można było szpanować cyferkami. Więc dlaczego miałbym nie słyszeć różnicy?

Istnieje coś takiego, jak "chwyt marketingowy", właśnie się na niego złapałeś. ✌😉 Uwierz mi, że ważniejsze od ilości bitów, jest znalezienie słuchawek wpisujących się w Twoje preferencje. ;)

6 minut temu, Szczurov napisał:

Emm, chciałem go kupić i teraz to mam duże wątpliwości. Też chciałem go do Akg k702, DT990 250, Grado Sr60, akg k371. 

Mam fiio k5 pro ale jego dżwięk mnie nie urzeka, jest zbyt ostry i ogólnie zbyt analityczny, chciałbym czerpać radość z muzyki. 

Ano bo Fiio jest z tego znane, a przynajmniej te sprzęty, które miałem okazję słuchać tak brzmiały, czyli cyfrowo.

 

Jak brakuje Ci barwy, wypełnienia i naturalności, to ifi jest dobrym kierunkiem. 👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli faktycznie to jest chwyt marketingowy i nie usłyszałbym różnicy czego nie wykluczam, to w dalszym ciągu... PCM1793 to układ za 2$ który można znaleźć np w takim SMSL SD-793II którego można kupić bez problemu za 250zl nowego. Nie wygląda mi to jak porządny układ który miałby zapewnić jakość dźwięku jak np Sabre 9018 albo 9038. Do tego PCM1793 z tego co wiem to zbyt świeżym układem też nie jest. Trochę dziwnie się czuję wiedząc, że wydałem 700zl na Zen DACa wiedząc, że mogłem kupić to samo za 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 042GKA napisał:

Nawet jeśli faktycznie to jest chwyt marketingowy i nie usłyszałbym różnicy czego nie wykluczam, to w dalszym ciągu... PCM1793 to układ za 2$ który można znaleźć np w takim SMSL SD-793II którego można kupić bez problemu za 250zl nowego. Nie wygląda mi to jak porządny układ który miałby zapewnić jakość dźwięku jak np Sabre 9018 albo 9038. Do tego PCM1793 z tego co wiem to zbyt świeżym układem też nie jest. Trochę dziwnie się czuję wiedząc, że wydałem 700zl na Zen DACa wiedząc, że mogłem kupić to samo za 250zl.

Ale zrozum, że sama kość nie gra, liczy się przede wszystkim jej implementacja, a ta w ifi jest na dobrym poziomie i tworzy bardzo dobry efekt końcowy brzmienia, tym bardziej w tych pieniądzach. 

 

Co z tego, że będziesz miał najlepsze, najnowsze kości na rynku, które odtworzą pliki z najwyższym bitrate, jak charakter brzmienia nie będzie Tobie odpowiadał, nie będzie łapał synergii z słuchawkami?! 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest w tym, że może i synergia jest dobra z moimi słuchawkami ale jakość leży, wspominałem już że o ile np rapu mi się słucha bardzo przyjemnie albo jakichś prostych utworów, o tyle bardziej skomplikowane utwory symfoniczne albo heavy metal brzmi jak zlana bezkształtna papka gdzie nie jestem w stanie wyczuć żadnej przestrzeni ani odległości między instrumentami, wszystko brzmi tak jakbym słuchał mp3 128kbps na integrze i słuchawkach co dodawali kiedyś do Sony ericssonów w zestawie :P. No może trochę przesadzam, ale ja mam właśnie ten problem ze może synergia jest ale nie ma jakości. Jak będę miał teraz na dniach DT1990 Pro to wtedy ostatecznie będę mógł sprawdzić czy to jest może jednak wina moich obecnych słuchawek (akg k712 Pro) czy po prostu ifi jest tak słaby i nie wyrabia. Albo może po prostu nadaje się tylko do słuchania specyficznych gatunków muzyki. Ale mimo wszystko wolałem zapytać zawczasu o jakiś inny DAC zamiast Zena, w razie gdyby się okazało że to nie wina słuchawek tylko jego. Żebym mógł wtedy od razu zamawiać inny zamiast dopiero pytać ludzi i czekać na odpowiedź. 

 

Edit. 

Może i w Zen DACu jest i DSD1793 ale z tego co widzę, to nie różni się on absolutnie niczym od PCM1793. Przynajmniej według specyfikacji którą można znaleźć na stronie producenta. 

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie wymagania, nie sądzę, żebyś znalazł dac/amp zasilany z usb, który będzie wzglednie wydajny mocowo i miał bardzo dobrą separację, taki poziom oferują sprzęty stacjonarne zasilane z sieci, ewentualnie z tych, które znam, to XD-05Plus, ale też nie wszystko złapie z nim synergię, nie lubi się z jasnymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, 042GKA said:

DSD1793 ale z tego co widzę, to nie różni się on absolutnie niczym od PCM1793

Ma interface DSD wbudowany w chipie, chyli natywnie obsługuję DSD.

SMSL SD-793II  nie obsługuje DSD i pozwala na ''tylko'' 96kHz 24bity.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przeszkadza mi brak natywnej obsługi DSD256, zresztą nie tylko bo on nawet i byle DSD128 nie jest w stanie obsłużyć i musi lecieć downsampling.

 

A z ciekawości jak to wygląda z FX Audio DAC-X7? Jest w stanie on działać na samym zasilaniu USB? Bo nie mogę znaleźć takich informacji. I jak z jakością dźwięku na nim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/15/2020 at 6:53 PM, 042GKA said:

Poszukuję DAC/AMP słuchawkowego w kwocie do max 1500zł, używane też wchodzą grę, z tym, że budżet sztywny - 1500zł i ani złotówki więcej. Moje wymagania są następujące - musi działać przy zasilaniu tylko i wyłącznie z laptopa (USB), nie biorę pod uwagę takich które działają tylko po podłączeniu do gniazdka. A to dlatego, że laptop często jest przemieszczany z miejsca na miejsce, między pokojami i domami, a nie mam zamiaru targać kabli/zasilaczy za każdym razem i szukać gniazdka do podpięcia DACa. Po 2 biorę pod uwagę modele tranzystorowe, lampowe z wielu względów nie wchodzą w grę. Odpadają też urządzenia z wbudowanymi bateriami. Słuchawki jakich używam to AKG K712 Pro. Chciałbym uzyskać możliwie najwyższą jakość dźwięku, przy czym chciałbym kupić coś możliwie najbardziej neutralnego, ewentualnie może być też ciepły, ale nie chciałbym nic przesadnie jasnego. Pytanie co do 1500zł jest najlepszą opcją? To co mi się udało znaleźć to :

- FiiO K3,

- iFi Audio Zen DAC,

- NuForce Icon HDP,

- AudioQuest DragonFly Cobalt,

- Audinst HUD-DX1.

Który z nich najlepiej warto kupić? Który będzie grał najlepiej? Czy może w tym budżecie da się kupić coś lepszego? 

Gdzie tutaj jest coś o natywnym obsługiwaniu DSD 256?

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem strone iFi Zen DAC i nic o natywnej obsłudzę nie widzę jest tylko, że obsługuję.

Daj linka do specyfiakcji gdzie jest słowo natywne.

Zresztą są zdjęcia środka w recenzjach i tam widać jaki to chip, a datasheet są ogólnie dostępne.

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem nie polega na tym czy obsługuje natywnie czy nie, tylko na tym, że nie obsługuje w ogóle. To, że np złącze display port w monitorze pozwala Ci ustawić 4k, to nie znaczy, że monitor będzie to obsługiwał. To samo tutaj. Co z tego, że wyślę sygnał DSD256 do Zen DACa skoro on za cholerę go nie obsłuży i będzie musiał robić downsampling? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności