Skocz do zawartości

Moonlight


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

A wysylasz Majkel taki egzemplarz do prztestowania? chodzi mi o v8. tzn czy istnieje taka mozliwosc.

Jaki jest teraz status wzmacniacza, wczesnniej byla lista, teraz cos sie zmienilo>?

Wzmacniacz testowy wymaga ponownego uruchomienia po ostatnich zmianach modelu. Zastanawia mnie tylko sens puszczania w obieg czegoś, co trudno szybko wykonać. W celach kurtuazyjno-poznawczych w sumie mógłbm. Zapisów do kolejki już nie ma , ale ona obowiązuje dla osób, które się kiedyś zapisały - jeśli o to chodzi w temacie listy? Potem będzie sprzedaż gotowego urządzenia przez ogłoszenie lub aukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze Majkelu jak duży wpływ na brzmienie toru ma Twoje źródło? Chodzi mi dokładnie o to czy jak pod zestaw GS1000+Twój wzmacniacz z DACem podepnę jako źródło komputer z transportem cyfrowym to nie będzie wielkiego ubytku w całokształcie toru. Bo jak mi wiadomo Twój CDek też był w tym torze sporo modyfikowany i zastanawiam się czy sam DAC+Moon wyciągnęłyby z GS'ów tyle co u Ciebie. Zastanawiam się właśnie nad złożeniem podobnego toru, tak aby móc wyciągnąć z GS1000 dobrą średnicę i wyeliminować ostrości. Dlatego zastanawiam się czy będą one najlepszym rozwiązaniem bo myślę również nad innymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło sygnału cyfrowego poprawia się tylko pod kątem prawidłowego przesyłu bitów i polepszenia warunków zasilania jego elementów aktywnych. Mogę tylko powiedzieć, że względem najgorszych (najwięcej przekłamujących bity i z największym jitterem) źródeł cyfrowych te lepsze grają gęściejszym dźwiękiem, z lepiej nasyconą barwą średnicą, zwłaszcza utrzymanie tej barwy na wybrzmieniach jest charakterystyczne. Kolejnym stopniem "wtajemniczenia" jest poprawa rozdzielczości i zróżnicowania sopranu, dodatkowo poprawia się czytelność dalekich planów.

W celu skorzystania z komputera proponuję przetestować PC Link GFmod 4, bo poprawki w nim czynione przez GRADO__Fana miały na względzie powyższe wymogi - czyli szeroko pojęte zasilanie. Niezależnie od tego, pracujemy z kolegą nad interfejsem USB idącym jeszcze dalej niż sama logika w FPGA.

 

Co do słuchawek - najlepiej przed ostateczną decyzją posłuchać kilku modeli w odpowiednim dla nich towarzystwie, żeby wiedzieć w którą stronę chce się pójść. Eliminację ostrości z GS1000 mam opanowaną, szczególnie wzmacniacz SL1 z opracowanym ostatnio zestawem kondensatorów gra bardzo fizjologicznie, bez sybilacji, a wyraźnie na sopranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myślę, że jak już w dalekiej przyszłości uda mi się cały zestaw złożyć to ostatecznie porównam który transport okaże się lepszy. Najpierw czeka mnie zakup samych słuchawek, a później zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się recenzja P. Ryki Moonlight'a w towarzystwie GS-1000, Ultrasone 9 i Sennheiser'ów 600 oraz 650. Pozytywna opinia, jak widać radzi sobie bdb. z tymi słuchawkami, tylko Majkel czy to jest V8 czy Twoja najnowsza konstrukcja (piszesz, że jeszcze lepsza, bo nie wiem czy to błąd ze strony Pana Piotra czy jeszcze wcześniej testował wzmak niz weszły SL), więc może mały update do P. Ryki? No i mógłby więcej o Twoim sprzęcie jak coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Majkel, kolejka od miesięcy praktycznie stoi w miejscu. Wypowiedz się jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie. Kiedy zamierzasz ruszyć z produkcją? czy zamierzasz w ogóle to zrobić? Uświadom nas jak wygląda sytuacja i czego mozna sie spodziewać.

Zamierzam, nie wiem kiedy, bo jestem zbyt zajęty różnymi rzeczami. Wycofać się zawsze można. Spodziewać się można różnych rzeczy, np. nowszej konstrukcji, ale to na jesieni. Teraz mam inne sprawy na głowie.

 

Piotr Ryka słuchał v.8 w grudniu 2008, po czym nie pisał żadnej opinii. Niedawno pożyczałem mu SL1 i o tym jest ten długi post na audiohobby.pl, z krótkimi uwagami na temat v.8 w tekście. Mam w miarę rozpracowany temat dyskretnego PSU do Moonlighta w dowolnej wersji, a przy okazji będę testował ze dwie nowe odmiany wzmacniacza. W sumie to od tygodni nie mam czasu tego polutować. Prawdopodobnie posłucham w przyszłym tygodniu kolejnego egzemplarza SOHA II. Jako że można znaleźć czasem chętnego na złożenie tej hybrydy, to napiszę co myślę o tym wzmacniaczu, bo rozumiem, że jest zainteresowanie na zakup wzmacniaczy ciekawszych niż... tu sobie każdy wpisze co chce ;) , i za ludzkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Do wzięcia prawdopodobnie pierwszy egzemplarz v.7 jaki zrobiłem.

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry567197

 

Dla nabywcy możliwość lekkiego podrasowania kiedyś lub nabycia lepszego zasilacza po moich przeróbkach.

Okazuje się, że ja zostałem nabywcą... :)

Byłbym zainteresowany podrasowaniem jednak dopiero jak wyklaruje się u mnie sytuacja ze słuchawkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Recenzja i jednocześnie reklama nowego portalu o audio.

 

http://stereo-underground.pl/index.php?opt...s&Itemid=64

 

Od czasu testów SL1 przerabiam w wolnych chwilach temat zasilania dyskretnego i kolejnego wcielenia Moonlighta, o bardziej rozdzielonej architekturze. Mam nadzieję wrócić na jesieni do wytwórstwa w lepszym tempie niż ostatnio, z powodu spraw życiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Majkel jak wygląda sprawa z Twoją manufakturą?

 

Kiedy jest szansa by kolejka zaczęła się zmniejszać ( i nie mówię tu o rezygnacji potencjalnych klientów ;-) )? Cokolwiek, jakaś informacja od Majkel Corp., wiadomo, że nie kwestia dni, ale może jakiś konkretny już miesiąc? Poza tym pracujesz nad czymś nowszym niż SL, czy już jest to produkt finalny na długi czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zacznę się interesować swoją manufakturą po Nowym Roku. Mam już nowszą wersję niż seria SL. Nie będzie się toto grzało w ogóle, a gra lepiej. Zasilacz na elementach dyskretnych też istnieje przynajmniej na pająku. Do DACa opracowałem wyjściowy stopień na tranzystorach, ale nie mam nawet czasu tego złożyć i przetestować w praktyce. Na symulacji wychodzi dobrze. Temat USB się rozwija u kolegi. Obaj mamy kilkumiesięczne dzieci, więc podawanie konkretnych terminów jest abstrakcją. Dziękuję za cierpliwość, nie gniewam się za jej brak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zacznę się interesować swoją manufakturą po Nowym Roku. Mam już nowszą wersję niż seria SL. Nie będzie się toto grzało w ogóle, a gra lepiej. Zasilacz na elementach dyskretnych też istnieje przynajmniej na pająku. Do DACa opracowałem wyjściowy stopień na tranzystorach, ale nie mam nawet czasu tego złożyć i przetestować w praktyce. Na symulacji wychodzi dobrze. Temat USB się rozwija u kolegi. Obaj mamy kilkumiesięczne dzieci, więc podawanie konkretnych terminów jest abstrakcją. Dziękuję za cierpliwość, nie gniewam się za jej brak. ;)

 

Dzień dobry,czy się już Panu wrócić do aktywności alektronicznej?Pytam,ponieważ jeżeli to mozliwe,to chciałbym zamówić jeden z Pańskich Moonlightów...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

KAŻDA porządna recenzja sprzętu audio zawiera zdjęcia wnętrza opisywanego sprzętu, kiedy doczekamy się takowych?

 

"układy dedykowane do zastosowań telekomunikacyjnych" czy te unikalne układy mają nazwę, czy są tak unikalne, że jeszcze nikt ich nie nazwał?

Edytowane przez jaizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gratulacje, dobrze napisana recenzja, dojrzały język, fajnie się to czyta, ale z tą dyspersją i koagulacji poszczególnych składowych ich krystalizacji w trójwymiarze to już za bardzo pojechałeś ;) Natomiast bardzo mnie ciekawi porównanie Moonlighta Reference do jakiegoś Klona Lehmanna po modach.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Johnys,

 

Dzięki za dobre słowo. Napisałem kilka słów o Moonlight Reference, bo bodziec do tego był dość silny. Naprawdę, nie spodziewałem się aż tak dojrzałego i nieomal referencyjnego dźwięku z takiej małej "skorupki" za niecałe 800zł :)

 

Co do języka opisu, to każdy "opisywacz" ma swój - mój jest często skręcjący w stronę chemii. Ha, ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności