Skocz do zawartości

Wypadające 2-pin z CIEMów


argian

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam ciemy z CA i w pewnym momencie zaczęły mi się wypinać wtyczki 2-pin co jest bardzo irytujące przy wyciąganiu i zakładaniu słuchawek. Dodam, że używałem oryginalnego kabelka i w zasadzie ich nie wypinałem przez rok (może kilka razy się odpięło) - już wtedy zaczęły się odpinać. Teraz mam nowy kabelek podobnej klasy (z Ali) i jest to samo...

 

Da się to jakoś uszczelnić? Może podkleić (bo nie potrzebuję odpinać do kolejnej wymiany kabla jak zajadę ten)? Ale czym, żeby nie popsuć kabla czy ciemów? Hot glue? Cyjanopan?

 

Halp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

Możliwe, że masz kabelek z ali z pinami 0,75mm. Standardem w połączeniu 2-pin jest 0,78mm.

Również Custom Art stosuje 0,78mm.

A z problemem wypadającego oryginalnego kabelka najlepiej zwrócić się bezpośrednio do Piotrka z CA.

 

 

Dzięki za odpowiedź. Kupiłem 0.78 (ale oczywiście z Ali nie ma gwarancji) + wypadanie zaczęło się jeszcze na oryginalnym kabelku od CA. 

 

Wiadomo, że jak się zwrócę do Piotra to pewnie poleci jakiś fix w shellu po uprzednim przesłaniu słuchawek. No bo coż by miał zrobić? Pytam tutaj bo może ktoś ma jakieś chałupnicze pantenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gniazda 2pin są przereklamowane, wbrew pozorom gorsze od nielubianych mmcx i bardziej je szlag trafia, ale od wypinania i wpinania. Dlatego preferuję recessed, ale jak masz płaskie, to... wymiana gniazd w CA. Ale jak nie wypinałeś kabli jak szalony (od tego zużywają się te gniazda) to... chyba gwarancyjna. Do ustalenia z CA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki są na gwarancji to najlepiej z niej skorzystać.

 

Chałupniczo to może spróbować minimalnie podgiąc ząbki do wewnątrz albo na zewnątrz tylko z wyczuciem można można je złamać.

 

Jak gniazda są wycofane to można spróbować wsadzić złożony/zrolowany papierek tak żeby przyblokować wtyczkę przy wpinaniu ale to sposób bardziej do uniwersali bo w ciemach nie wiem czy to coś da.

 

Można też bardziej inwazyjnie spróbować ocynować jedną z nóżek żeby ją pogrubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za uwagi. Tak jak pisałem - gniazda nie są nadmiernie wypracowane. Wypinane było pewnie z 5-6 razy w ciągu roku. Potem jak zaczęły wypadać to już wiadomo, że nie liczyłem ile razy dopychałem. 

 

Gniazda nie są wycofane więc na razie zrobiłem po zewnętrznej stronie "plombę" z gorącego (ale przestudzonego przed klejeniem) kleju. Po spłaszczeniu blaszką wygląda to nieźle i się chyba trzyma. Ech... Może za jakiś czas się szarpnę na reshell i wymienię na mmcx. Gwarancji już raczej nie mam bo minęło z 14 albo 16 miesięcy od zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności