Skocz do zawartości

Inside: VTec PRO MP640


Bulbbo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam takie małe pytanko do Bulbbo, czy to normalne, że e-book w mp640 nie czyta polskich znaków??

 

 

Witaj, teraz nie mogę sprawdzić bo nie mam przy sobie MP640 ale jak dobrze pamiętam to nie kwestia problemu w odtwarzaczu tylko zapisania pliku w formacie TXT.

Zapisując plik TXT wybierz kodowanie UNICODE lub UTF-8 i powinny być polskie znaki bez problemu. Podejrzewam, że zapisujesz z kodowaniem ANSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana kodowania nie pomaga, próbowałem i z UNICODE i UTF-8.

Jeśli będziesz miał możliwość to sprawdź, czy na twoim Vtec'u też tak jest.

 

 

no u mnie bez problemu

stworzyłem plik TXT w notatniku napisałem kilka polskich znaków i widzi bez problemu. Nie mam podręką aparatu ale wieczorem zrobię zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka do uzytkownikow tego playerka co do funkcjonalnosci:

 

1. Czy jest mozliwosc wybrania pliku (mp3/avi) do odtwarzania bezposrednio z listy zawartosci katalogu? Chodzi mi o to, ze w wielu odtwarzaczach trzeba "wlaczyc" caly katalog i naciskac next az do poszukiwanego utworu i co gorsza - nie ma listy utworow...

 

2. Jak wyglada opcja karaoke? Czy tekst zajmuje duza czesc ekranu, ile wersow tekstu jest wyswietlanych? Bylbym bardzo wdzieczny za screena. W niektorych odtwarzaczach, jak np. Pentagram Vanquish R Touch karaoke wyglada fatalnie, ja akurat lubie uzywac tej funkcji, pomocna w nauce jezykow ;)

 

3. Czy losowe odtwarzanie utworu dotyczy wybranego katalogu wraz z podkatalogami czy bez?

 

4. Jakie sa parametry odtwarzanych plikow video? Na stronce producenta jest napisane, ze "AVI (po konwersji z plików MPEG4) ", co nic mi nie mowi, bo skonwertowac to ja moge z wszystkiego, ale jaki ma byc format pliku AVI, ile fps, jaka rozdzielczosc, koder... I jaka jest jakosc subiektywna video? Widoczne smuzenie, rwanie obrazu?

 

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jakie sa parametry odtwarzanych plikow video? Na stronce producenta jest napisane, ze "AVI (po konwersji z plików MPEG4) ", co nic mi nie mowi, bo skonwertowac to ja moge z wszystkiego, ale jaki ma byc format pliku AVI, ile fps, jaka rozdzielczosc, koder... I jaka jest jakosc subiektywna video? Widoczne smuzenie, rwanie obrazu?

 

XviD/ MPEG-4 to kodek ,a AVI kontener . Inaczej mówiać AVI to kontener który może być zapisywany przez wiele

różnych algorytmów - koderów/dekoderów , jednym z nich jest właśnie XviD/ MPEG-4

 

Małe DAP-y i PMP obsługują najwyżej jeden , dwa rozdzaje plików video i zawsze w ich

wypadku trzeba liczyć się z tym że zmuszeni bedziemy do konwertownia video do tego kodeka.

 

VTec PRO MP640 obsługuje AVI (Xvid /Mpeg4 - 220x176 ~~ 16fps) otraz MPEG1 (220x176 ~~23 fps),

 

Wydaje mi się że playerem powinieneś dostać z na płytce CD specjalny transkoder >

firmowy program VTeca / Teclasta do konwertownia plików video -własnie do Xvid /Mpeg4 - 220x176,

- ale lepiej przed zakupem to sprawdz . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTec PRO MP640 obsługuje AVI (Xvid /Mpeg4 - 220x176 ~~ 16fps) otraz MPEG1 (220x176 ~~23 fps),

dzieki, o taka informacje mi chodzilo!!!

czy widziales jaka jest jakosc odtwarzania plikow video (chodzi mi glownie o smuzenie)?

 

czy ktos z uzytkownikow playerka moglby uchylic co nieco z rabka doswiadczen? pytanka 1-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka do uzytkownikow tego playerka co do funkcjonalnosci:

 

1. Czy jest mozliwosc wybrania pliku (mp3/avi) do odtwarzania bezposrednio z listy zawartosci katalogu? Chodzi mi o to, ze w wielu odtwarzaczach trzeba "wlaczyc" caly katalog i naciskac next az do poszukiwanego utworu i co gorsza - nie ma listy utworow...

 

2. Jak wyglada opcja karaoke? Czy tekst zajmuje duza czesc ekranu, ile wersow tekstu jest wyswietlanych? Bylbym bardzo wdzieczny za screena. W niektorych odtwarzaczach, jak np. Pentagram Vanquish R Touch karaoke wyglada fatalnie, ja akurat lubie uzywac tej funkcji, pomocna w nauce jezykow ;)

 

3. Czy losowe odtwarzanie utworu dotyczy wybranego katalogu wraz z podkatalogami czy bez?

 

4. Jakie sa parametry odtwarzanych plikow video? Na stronce producenta jest napisane, ze "AVI (po konwersji z plików MPEG4) ", co nic mi nie mowi, bo skonwertowac to ja moge z wszystkiego, ale jaki ma byc format pliku AVI, ile fps, jaka rozdzielczosc, koder... I jaka jest jakosc subiektywna video? Widoczne smuzenie, rwanie obrazu?

 

dzieki za odpowiedz

 

1. Nie musisz niczego dodawać, żeby było widziane na liście odtwarzania. Po prostu wgrywasz do pamięci i utwór jest widoczny. Mam nadzieję, że o to Ci chodziło w pytaniu

 

2. Tekst zajmuje prawie połowę ekranu. Dokładnie wyświetla 4 linie tekstu, myślę że to sporo. Dodatkowo możesz ustawić taką funkcję, że będziesz mieć zaznaczaną linię tekstu aktualnie śpiewanego

 

3. losowe odtwarzanie dotyczy tylko katalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz niczego dodawać, żeby było widziane na liście odtwarzania. Po prostu wgrywasz do pamięci i utwór jest widoczny. Mam nadzieję, że o to Ci chodziło w pytaniu

 

Chodzi mi o to czy moge wejsc do konkretnego katalogu i wybrac konkretny utwor z listy plikow znajdujacych sie w tym katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ma sens to sprawa raczej dość subiektywna. Skoro ludzie chcieli oglądać na Cub2 - to pewnie by Ci odpowiedzieli, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh

 

no wlasnie

 

jakby to wytlumaczyc jakam sie z zakupem wlasnie tego playera...

 

z drugiej strony zastanawialem sie czy aby nie doplacic do maizu m6...ale po co odplacac czy naprawde ejst sens?

 

czy jest ktos na tym forum kto moze mi tego Vteca zareklamowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh

 

no wlasnie

 

jakby to wytlumaczyc jakam sie z zakupem wlasnie tego playera...

 

z drugiej strony zastanawialem sie czy aby nie doplacic do maizu m6...ale po co odplacac czy naprawde ejst sens?

 

czy jest ktos na tym forum kto moze mi tego Vteca zareklamowac??

 

Najlepiej obejrzyj sobie oba na żywo. Dla mnie VTec ma straszny plastik na przednim panelu, Meizu jest ładniejszy i sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Co do jakości odtwarzania to nie wiem, oba są chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności