Skocz do zawartości

Inside: VTec PRO MP640


Bulbbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dziś chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami na temat VTec PRO MP640.

Na początku może kilka słów na temat modelu.

Jest to bliźniak modelu Teclast T29, opisywanego już na forum. Podobny jest również do MPmana CS200 aleto jedyne podobieństwo. Bebeszki mają już bardzo odmienne.

Specyfikacja techniczna jest do obejrzenia pod adresem VTec PRO MP640 więc nie będę rozpisywać się, każdy może przeczytać.

Najważniejsze, że player oparty jest o Telechipsa TCC 770 oraz wzmacniaczu słuchawkowym Wolfson WM8750S. Zapewnia mu to moc wyjściową 20mW na kanał.

 

Poniżej wymienię kilka ciekawych funkcji:

- ekran 2,0"

- odtwarza formaty muzyczne: MP3, WMA, OGG, FLAC

- Czułość > 92dB

- funkcja equalizera, łącznie z ustawieniami użytkownika

- rozbudowana funkcja dźwięku 3D,

- rozbudowane efekty dźwiękowe: QBS, RBS oraz Stone-3D

- menu w języku polskim

- nagrywanie z mikrofonu,radia, źródła zewnętrznego (Line-In) do formatu mp3, w zakresie od 32kbps do 192kbps

- przeglądanie zdjęć z funkcją ZOOM,

- Kalendarz

- Zegar

 

To teoria a a w praktyce ....

Playerek jest estetycznie zapakowany. W środku wszystkie niezbedne akcesoria jak słuchawki, kabel USB, kabel Line-In, instrukcja ale również silikonowe etui,

materiałowy pokrowiec, ładowarka USB i skórzana zawieszka na rękę.

 

Menu playerka wygląda ciekawie, po firmowej zajawce VTec'a pojawia się charakterystyczne menu bliźniaczo podobne do tego z Teclasta T29 ale w języku polskim.

Pełny wybór funkcji: Radio, przeglądanie plików tekstowych, zdjęć, video, dwie gry, manager plików.

Sterowanie jest dość proste tak jak i nawigacja. Na początku trochę pogubiłem się w ilośći funkcji i opcji do wyboru, myślę, że trzeba trochępoświęcićczasu, żeby poznać wszystkie ale myślę, że warto przejrzeć ponieważ wtedy dopiero widzimy ile player oferuje. Można np. zmieniać kolory czcionek w każdym menu, ustawiać prędkość poruszania tekstu w menu czy prędkości migania podświetlenia joya. Każdy znajdzie coś dla siebie ;-)

 

a co w środku... po otwarciu potwierdza się teoria. Widać wyraźnie chip Telechips TCC770 powyżej wzmaciacz Wolfson WM8750S, dwa miejsca na chipy pamięci w tym wypadku hynixa oraz chyba pamięć podręczną także hynixa. Bateryjka 550 mAh.

VTec_MP640_1.jpg

VTec_MP640_2.jpg

VTec_MP640_3.jpg

VTec_MP640_4.jpg

VTec_MP640_5.jpg

VTec_MP640_6.jpg

VTec_MP640_7.jpg

VTec_MP640_8.jpg

VTec_MP640_9.jpg

VTec_MP640_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo on jest w gruncie rzeczy bardzo fajny. Rozwinięta wersja MPMana CS200 (i ma więcej gier.. echhh ;D ;P). Nie wiem jak gra, jedyne co jest zauważanie lepsze niż w CS200 to joy, który chodzi jak by szywtniej i to jest chyba fajniejsze.

 

Poczekajmy na jakieś testy tego to się okaże, co to może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jigit > raczej nie tyle zapomniałem co o tym nie wiedziałem :) poza tym chyba jest możliwość zmienienia języka.. Polskie menu zawsze mają wieksze lub mniejsze problemy ;)

 

 

EDIT -------------------

 

Faktycznie przyjrzałem się fotce, i przy "ł" ma jakiś problem, bo "ś" czy "ć" nie widzę problemu... może kolejne aktualizacje f/w im to wyeliminują? Nie wiem :) Przykładam do tego raczej nikła wagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no tak, ale niewiele by to zmieniało, soft sam powinien to obliczyć, tak jak oblicza dla innych znaków dialektycznych. Jest to ciekawe o tyle, że występuje przy "ł" a playery najczęściej mają problem z "Ś i ś".

 

Patrząć na screeny to mam wrażenie, że to jest spacja poprostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt opakownia i bogate wyposazenie dadatkowe ( etui silikonowe

, pokrowiec miękki ) jest dokładnie taki sam jak w Teclaście T 29 .

To na pewno cieszy . :)

 

Ja od siebie dodam że VTec MP640/T29 ma ( dobrze widoczny przy gniezdzie

słuchawkowym na zdjęciach które zrobił Bulbbo ) taki sam chip radiowy jak

Meziu M6/M3 czy ostatnie Cowony D2 , F2 , T 2 - czyli Sanyo V2400

 

To co jest w Teclascie wyjatkowe , to fakt ze firma w przeciwienstwie do Meizu

na przykład -nigdy nie używała implementacji dopalaczy dzwiekowych licencjonowanych

od znanego zewnetrznego producenta jak SRS WOW , BBE , czy DNSE Samsunga

Ma własny - system tego typu , opracowany na specjalne zlecenie firmy na jednym z chińskich uniwersytetów.

 

Mierzalne parametry audio T 29 były nawet lepsze niż iAudio U3 - opartego w końcu

o ten sam SoC TCC770 ( choc inny codec - nie Wolfsona tylko Cirrus Logic )

 

f13.gif

 

Prędkośc transferu T 29 też jest bardzo dobra to 5221KB/s - zapis i 5412KB/-odczyt

 

d01.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Getz, po raz kolejny chylę czoła. Wszystko co napisałeś potwierdzam :lol:

 

Dziś dostałem z fabryki kolejne zdjęcia rozebranego VTeca MP640/ Teclasta T29. Są bardziej szczegółowe tak więc postanowiłem także zamieścić.

 

 

..a co do literki "ł" to już nad tym pracują ;-)

1227t29cj02.jpg

1227t29cj03.jpg

1227t29cj04.jpg

1227t29cj06.jpg

1227t29cj08.jpg

1227t29cj09.jpg

1227t29cj10.jpg

1227t29cj11.jpg

1227t29cj13.jpg

1227t29cj14.jpg

1227t29cj15.jpg

1227t29cj16.jpg

1227t29cj17.jpg

1227t29cj18.jpg

1227t29cj19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trzeba przyznać, że możliwości w stosunku do ceny są ql :) szczególnie jak się zwróci uwagę na to, że ma się serwis całkowicie w Polsce i to z tego co czytałem realizowany w tydzień max 1,5 tygodnia.

 

 

 

ps. proszę edytować posty a nie wpisywać się pod swoim postem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż wydawałomi się, że parametry i jakość dźwięku są najważniejsze ale jeżeli kwestia tłumaczenia jest tak ważna to pragnę poinformować iż jutro na stronie www.vtec.com.pl dostępna będzie najnowsza aktualizacja rozwiązująca problem odstępu po literze "ł" oraz zamieniająca sformułowania w menu Muzyka na bardziej polskie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

donoszę iż mały test playera VTec PRO MP640 pojawił się w CLICK'u. Zapraszam do lektury.

Przy okazji małe sprostowanie odnośnie informacji w teście. Na stronie www.vtec.com.pl jest do ściągnięcia najnowsza aktualizacja oprogramowania, rozwiązująca problem odstępów w słowach z polskimi znakami.

vtec_pro_mp640_click_072007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

hej! ja oprócz bardzo pozytywnych mam również negatywne doświadczenia z Vtec-iem.

Zdarzyła mi się kilka razy sytuacja gdzie po włączeniu urządzenia wyskoczył napis "NAND FAT ERROR" poczym nastąpiło samoczynne formatowanie pamięci i prośba o wgranie firmware'u.

Może ktoś sie spotkał z czymś takim? Sprzęt jest fajny ale powyższe zachowanie niedopuszczalne.

Wymieniono mi sprzęt na nowy ale i tu sytuacja się powtarza. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

hej! ja oprócz bardzo pozytywnych mam również negatywne doświadczenia z Vtec-iem.

Zdarzyła mi się kilka razy sytuacja gdzie po włączeniu urządzenia wyskoczył napis "NAND FAT ERROR" poczym nastąpiło samoczynne formatowanie pamięci i prośba o wgranie firmware'u.

Może ktoś sie spotkał z czymś takim? Sprzęt jest fajny ale powyższe zachowanie niedopuszczalne.

Wymieniono mi sprzęt na nowy ale i tu sytuacja się powtarza. :-(

 

 

Niedobrze :/, mam nadzieje, że z moim Vtec-iem mp640 nie będzie takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

hej! ja oprócz bardzo pozytywnych mam również negatywne doświadczenia z Vtec-iem.

Zdarzyła mi się kilka razy sytuacja gdzie po włączeniu urządzenia wyskoczył napis "NAND FAT ERROR" poczym nastąpiło samoczynne formatowanie pamięci i prośba o wgranie firmware'u.

Może ktoś sie spotkał z czymś takim? Sprzęt jest fajny ale powyższe zachowanie niedopuszczalne.

Wymieniono mi sprzęt na nowy ale i tu sytuacja się powtarza. :-(

 

 

 

Zgłoś się do serwisu może to tylko kwestia oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł do mnie paczką odtwarzacz. Na razie, zgodnie z instrukcją wykonuje pierwsze ładowanie do pełna przez zasilacz sieciowy (dobrze robie?? Zauważyłem, że odtwarzacz był już naładowany do ok. połowy od nowości).

 

Gdy się z nim dobrze zapoznam napiszę jakąś recenzję (mam nadzieję, że dobrą ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności