Skocz do zawartości

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

100db to poziom dla przygłuchych...65-75db to już jest wystarczający pozom głośności. Chyba, że to jedne z tych słuchawek, które zyskują odpowiednią dynamikę, gdy jest naprawdę głośno, to by wiele tłumaczyło. 75-100db osiągniemy swobodnie za pomocą C9, C30LE, a i pewnie SP3000 sobie poradzi.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, saudio napisał(a):

Tu nie chodzi o moc tylko jak sobie wzmacniacz radzi przy maksimum, czy producent podaje podkolorowane dane.

Dokładnie👍

18 minut temu, saudio napisał(a):

2W to dla głuchych raczej, to będzie jakieś 115dB, one mają 98 dB dla 1V i 42 omy, przy 500mW masz 110 bB, jak słuchasz poniżej 100dB to masz wystarczający zapas

Z tego co widzę na stronie to 50ohm nominalne, gdzie indziej jeszcze pisze 47ohm. Co do głośności to mowa o 1kHz na co nasze uszy są wrażliwe, jasne że w 1kHz nie potrzeba niczego ponad 90db, ale content basu w muzyce wychodzi wiele decybeli ponad to (na co nasze uszy są mniej wrażliwe). Można dywagować o tym jaką głośność w tonie 1kHz brać do obliczeń i traktować jako „dobre napędzenie słuchawek”. W praktyce po prostu porównałem to ile mocy potrzebują Elite i R70x w porównaniu do 1266 przy tej samej głośności 120db (~0.1W vs 1.58W)

21 minut temu, Palpatine napisał(a):

100db to poziom dla przygłuchych...65-75db to już jest wystarczający pozom głośności. Chyba, że to jedne z tych słuchawek, które zyskują odpowiednią dynamikę, gdy jest naprawdę głośno, to by wiele tłumaczyło. 75-100db osiągniemy swobodnie za pomocą C9, C30LE, a i pewnie SP3000 sobie poradzi.

To tak dla porównania. Żeby uzyskać 100db „do ogłuchnięcia” w R70x potrzeba 1.3mW czyli 0.0013W:) Rozumiem że 40% N30 daje tylko 1mW? Apple dongle też by chyba sobie poradził spokojnie. Meze elite za to do 100db potrzebują niecały miliwat (0.8mW dokładnie). Pomijam tylko aspekt że dynamiki nie mają płaskiej impedance curve 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, saudio napisał(a):

2W to dla głuchych raczej, to będzie jakieś 115dB, one mają 98 dB dla 1V i 42 omy, przy 500mW masz 110 bB, jak słuchasz poniżej 100dB to masz wystarczający zapas. Tu nie chodzi o moc tylko jak sobie wzmacniacz radzi przy maksimum, czy producent podaje podkolorowane dane.

 

42 minuty temu, saudio napisał(a):

2W to dla głuchych raczej, to będzie jakieś 115dB, one mają 98 dB dla 1V i 42 omy, przy 500mW masz 110 bB, jak słuchasz poniżej 100dB to masz wystarczający zapas. Tu nie chodzi o moc tylko jak sobie wzmacniacz radzi przy maksimum, czy producent podaje podkolorowane dane.

 

Czyli jak dźwięk sie zniekształca przy dużej głośności o ile dobrze zrozumiałem . Nie patrzę na te zależności . W każdym razie słuchałem Abyss z sp 2000 i tam gorszych nagrań nie można było podglosnic jeśli poniosły cię emocje . Tu można i dźwięk się zniekształca praktycznie nie wyczuwalnie a dobrze zrealizowane materiały to już bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Dokładnie👍

Z tego co widzę na stronie to 50ohm nominalne, gdzie indziej jeszcze pisze 47ohm. Co do głośności to mowa o 1kHz na co nasze uszy są wrażliwe, jasne że w 1kHz nie potrzeba niczego ponad 90db, ale content basu w muzyce wychodzi wiele decybeli ponad to (na co nasze uszy są mniej wrażliwe). Można dywagować o tym jaką głośność w tonie 1kHz brać do obliczeń i traktować jako „dobre napędzenie słuchawek”. W praktyce po prostu porównałem to ile mocy potrzebują Elite i R70x w porównaniu do 1266 przy tej samej głośności 120db (~0.1W vs 1.58W)

Fakt, że impedancja się sporo różni w danych w sieci w pomiarach jest chyba 54 omy, może to rozrzut pomiędzy egzemplarzami ale to by słabo świadczyło o nich. Tak te 98 to z danych producenta, ale w pomiarach jest średnio 92-95 dla 100-10k Hz. Dla 120 dB potrzeba 5W.

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/abyss-ab1266-phi-tc.php#gsc.tab=0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, saudio napisał(a):

Tak te 98 to z danych producenta, ale w pomiarach jest średnio 92-95 dla 100-10k Hz

Nie chodzi mi o impedance curve bo ta jest w miarę równa. W utworach kontent basu będzie wychodził wiele decybeli ponad to co jest przy 1khz które słyszymy „głośniej”. W każdym razie jeśli 100db to wystarczająca liczba do brania pod uwagę, to 1266 potrzebują około 16mW by osiągnąć 100db, chyba każde źródło tyle może mieć 

 

Wiadomo trochę uproszczamy, bo wat watowi nierówny. Lepiej jest brać pod uwagę napięcie potrzebne do głośności i osobno obliczyć ile amperów dane źródło może dać 

 

 

IMG_2351.thumb.jpeg.0338b1ae9271f88f8b8e9e0fd854c397.jpeg

 

@Palpatine Właśnie wróciłem i podłączyłem na chwile 1266 do C9. Po 3.5mm, bo nie mam adaptera na 4.4mm, ale zobacz specyfikacja mocy jest prawie taka sama jak u N30le:

IMG_3673.thumb.jpeg.5d4622f2f81712e7ee5752e339aec4a9.jpeg

 

Jak widać odkręcony na maxa. Gra słabo, ale to można się spodziewać skoro operuje na szczycie możliwości. Gra prawie na wystarczającej głośności dla słuchania, po cichej stronie. Za to dynamiki nie ma żadnej i basu. Patrząc na tabelkę to pewnie daje około 500mW, 1266 przy tym powinny osiągnąć jakoś 115db. Taki mały fact check

 

ps. mam 21 lat i dobry słuch 

IMG_3674.thumb.jpeg.43d918b5f22518dd086389619641e8d2.jpeg

Edytowane przez Kajetanjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Nie chodzi mi o impedance curve bo ta jest w miarę równa. W utworach kontent basu będzie wychodził wiele decybeli ponad to co jest przy 1khz które słyszymy „głośniej”. W każdym razie jeśli 100db to wystarczająca liczba do brania pod uwagę, to 1266 potrzebują około 16mW by osiągnąć 100db, chyba każde źródło tyle może mieć 

 

Wiadomo trochę uproszczamy, bo wat watowi nierówny. Lepiej jest brać pod uwagę napięcie potrzebne do głośności i osobno obliczyć ile amperów dane źródło może dać 

I tak i nie wszystko zależy na jakim poziomie głośności słuchasz, przy 90-95 dB nie ma znaczenia czy to bas czy 1kHz, ale już przy 70-80 tak bas będzie wyżej. Choć to i tak kwestia osobnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał(a):

przy 90-95 dB nie ma znaczenia czy to bas czy 1kHz, ale już przy 70-80 tak bas będzie wyżej

Ma znaczenie w utworach. Cameroon dał fajny przykład z wykresem na filmie. Np piosenka Good News Maca Millera bas 50-100hz ma na poziomie 40db wyższym niż częstotliwość 1khz. Więc @Palpatine mówi że głośność 80db wystarcza przy 1khz (z czym się zgadzam), to wzmacniacz musi również dać dużo więcej mocy dla 120db w basie aby wszystko było poprawnie napędzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

Ma znaczenie w utworach. Cameroon dał fajny przykład z wykresem na filmie. Np piosenka Good News Maca Millera bas 50-100hz ma na poziomie 40db wyższym niż częstotliwość 1khz. Więc @Palpatine mówi że głośność 80db wystarcza przy 1khz (z czym się zgadzam), to wzmacniacz musi również dać dużo więcej mocy dla 120db w basie aby wszystko było poprawnie napędzone

Ale to mówimy o utworach czy o tym jak słyszymy?

Bo przy poziomie 90-95 czułość jest mniej więcej wyrównana, poniżej już zaczynają być znaczące różnice. 
W utworach to już zupełnie coś innego bo to zależy jak zostało nagrane, poszczególne pasma względem siebie. Oczywiście nic się w utworze nie zmienia, ani w torze sygnału, ale jak słuchasz głośno to będzie brzmiało inaczej od tego jak słuchasz ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał(a):

jak słuchasz głośno to będzie brzmiało inaczej od tego jak słuchasz ciszej.

Tak, rozumiem i to już sprawa indywidualna jak działa percepcja. Mi od początku chodziło o to jak w praktyce wyglądają utwory gdzie 1khz nie jest częstotliwością o największej głośności w db. Co się właśnie bierze z tego jak ludzkie ucho je odbiera - 1khz będzie głośne przy 70db, a 50hz będzie głośne dopiero w np 100db co jest uwzględnione w nagranym utworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

Tak, rozumiem i to już sprawa indywidualna jak działa percepcja. Mi od początku chodziło o to jak w praktyce wyglądają utwory gdzie 1khz nie jest częstotliwością o największej głośności w db. Co się właśnie bierze z tego jak ludzkie ucho je odbiera - 1khz będzie głośne przy 70db, a 50hz będzie głośne dopiero w np 100db co jest uwzględnione w nagranym utworze

No nie zgodzę się z Tobą że jest uwzględnione, jak nagrywasz orkiestrę symfoniczną to uwzględniasz to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetanjazz napisał(a):

Nie chodzi mi o impedance curve bo ta jest w miarę równa. W utworach kontent basu będzie wychodził wiele decybeli ponad to co jest przy 1khz które słyszymy „głośniej”. W każdym razie jeśli 100db to wystarczająca liczba do brania pod uwagę, to 1266 potrzebują około 16mW by osiągnąć 100db, chyba każde źródło tyle może mieć 

 

Wiadomo trochę uproszczamy, bo wat watowi nierówny. Lepiej jest brać pod uwagę napięcie potrzebne do głośności i osobno obliczyć ile amperów dane źródło może dać 

 

 

IMG_2351.thumb.jpeg.0338b1ae9271f88f8b8e9e0fd854c397.jpeg

 

@Palpatine Właśnie wróciłem i podłączyłem na chwile 1266 do C9. Po 3.5mm, bo nie mam adaptera na 4.4mm, ale zobacz specyfikacja mocy jest prawie taka sama jak u N30le:

IMG_3673.thumb.jpeg.5d4622f2f81712e7ee5752e339aec4a9.jpeg

 

Jak widać odkręcony na maxa. Gra słabo, ale to można się spodziewać skoro operuje na szczycie możliwości. Gra prawie na wystarczającej głośności dla słuchania, po cichej stronie. Za to dynamiki nie ma żadnej i basu. Patrząc na tabelkę to pewnie daje około 500mW, 1266 przy tym powinny osiągnąć jakoś 115db. Taki mały fact check

 

ps. mam 21 lat i dobry słuch 

IMG_3674.thumb.jpeg.43d918b5f22518dd086389619641e8d2.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

Nie ja uwzględniam, tylko jest uwzględnione. Nagrane poszczególne częstotliwości instrumentów mają poszczególne SPL. Muzyka nie jest płaska

Chyba się nie rozumiemy, oczywiście w sztucznej muzyce np. elektronicznej tak, ale jak nagrywasz kontrabas to nie będziesz mu zmieniał charakterystyki bo będzie nienaturalnie, a jak nagrywasz kilka instrumentów jednocześnie to zmianami wpływasz na wszystkie instrumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że generalnie temat mocy do słuchawek jest demonizowany. Jeden z największych audiofil jakich znamy, P. Ryka, który wygrzewa słuchawki i kable setkami godzin, robiąc przerwy aby ich nie przegrzać oraz dobierając do tego odpowiednią muzykę w najnowszej recenzji AK Kann Ultra pisze, że DAP radzi sobie z Susvarnami. A jak sami podkreślacie 1266 są znacznie łatwiejsze do napędzenia. Tutaj były asy na forum do do słuchawek kupowali lampowe wynalazki generujące kosmiczne zniekształcenia za 40k,  albo wzmacniacze z odszczepami kolumnowymi. 

 

cyt. "Do tego stopnia, że nawet ekstremalnie trudne HiFiMAN Susvara (od których trudniejszych nie ma) zagrają pierwszorzędnie".

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

@Palpatine czy nie większym audiofilem jest Wojciech Pacuła z HighFidelity ?

Nie wiem czy w ogóle jest sens rozpatrywać kto jest większym, a kto mniejszym. Nawet nie zdziwiłbym się, jakby Panowie cynicznie wykorzystywali swoje zasięgi i słowo pisane, śmiejąc się w niebogłosy z własnych recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności