Skocz do zawartości

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Ładne. A ja dalej czekam na zamknięte Abyssy 🙄

 

5f96a2723c3d7.jpg

 

Choć pierwsze przesłanki o tym

jak one (prototyp) zagrały na CanJamie są niepokojące i chyba wrócą do producenta aby je nieco przeprojektował ;)

Koleś zbiera na remont basenu? I jest taki smutny i zamyślony, bo musi coś zmieniać w nowym modelu i w tym roku basen jednak nie ruszy? A wystarczyło jedną, dwie sztuki sprzedać i by było.

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Ładne. A ja dalej czekam na zamknięte Abyssy 🙄

 

5f96a2723c3d7.jpg

 

Choć pierwsze przesłanki o tym

jak one (prototyp) zagrały na CanJamie są niepokojące i chyba wrócą do producenta aby je nieco przeprojektował ;)

Koleś zbiera na remont basenu? A tu każą mu poprawiać nowy produkt i na basen w tym roku nie będzie? Dlatego taki smutny i zamyślony.

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Ładne. A ja dalej czekam na zamknięte Abyssy 🙄

 

5f96a2723c3d7.jpg

 

Choć pierwsze przesłanki o tym

jak one (prototyp) zagrały na CanJamie są niepokojące i chyba wrócą do producenta aby je nieco przeprojektował ;)

Koleś zbiera na remont basenu? A tu każą mu poprawiać nowy produkt i na basen w tym roku nie będzie? Dlatego taki smutny i zamyślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wprawdzie ciężko mi się go słucha, ze względu na specyficzne akcentowanie końcówek zdań, ale dość ciekawe spojrzenie na 1266 TC, trudno mi się z nim nie zgodzić, no może wyprowadzenie gniazd nie jest pod kątem, ale nieco przesunięte, a o tym nie wspomina.

 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwny ma akcent, nieco drażniący. Ale przynajmniej obala absurdalne mity, że te słuchawki potrzebują masę mocy. Zgadzam się, też z opinią że te pajacowanie z ich ustawieniem to największy problem tych słuchawek. Płacisz 50.000 zł i za każdym razem lewa i prawa słuchawka gra inaczej. Ale to słuchawka dla specyficznego klienta. Podobnie jak Susvara. Tam płacisz 35000 zł i dostajesz produkt z możliwie najgorszych materiałów na rynku z łuszczącą się i wpadającą farbą do przetworników. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, sam przez pewien czas borykałem się z tym że w prawej słuchawce miałem więcej basu niż w lewej mimo takiego samego ustawienia padów. 

Już dawno pisałem że do napędzenia 1266 TC wystarczy w miarę mocny DAP. 

1266 są ciężkie ale świetnie rozkładają wagę, wiele lżejszych słuchawek było dla mnie mniej wygodnych od nich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim mecie zacząłem kombinować z innym ustawieniem 1266, próbowałem ustawienia Kacpra ale u mnie ono się nie sprawdza, więc zacząłem szukać swojego zaczynając od startu. Pady zostawiłem niemal tak samo, jedynie przekręciłem je o jedną dziurkę w dół. Zwężyłem też ramę na łuku ale za to mocniej rozszerzyłem na środku ramy. Najwięcej dało pochylenie ramy w przód, teraz mam bass porty z tyłu uszu a nie tak jak wcześniej przy żuchwie. Efekt jest świetny, bas teraz łomocze tak jak trzeba, w zależności ile basu chcę mogę odchylać lub jeszcze mocniej pochylać ramę. 

20230613_100253_copy_2448x3264.jpg20230613_100303_copy_2448x3264.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile taki oryginalny o-ring kosztuje. Jakby co mam całe pudło wszelakich rozmiarów o-ringów. Pomogę jak już jebnie.

W dniu 13.06.2023 o 10:14, vonBaron napisał(a):

Po ostatnim mecie zacząłem kombinować z innym ustawieniem 1266, próbowałem ustawienia Kacpra ale u mnie ono się nie sprawdza, więc zacząłem szukać swojego zaczynając od startu. Pady zostawiłem niemal tak samo, jedynie przekręciłem je o jedną dziurkę w dół. Zwężyłem też ramę na łuku ale za to mocniej rozszerzyłem na środku ramy. Najwięcej dało pochylenie ramy w przód, teraz mam bass porty z tyłu uszu a nie tak jak wcześniej przy żuchwie. Efekt jest świetny, bas teraz łomocze tak jak trzeba, w zależności ile basu chcę mogę odchylać lub jeszcze mocniej pochylać ramę. 

Swoją drogą ileż to było biadolenia odnośnie DT1350, że w różnym ułożeniu na głowie różnie grają. Taka wada. W Ultrasone zresztą też niektórzy to poruszali. A tu proszę. Ficzer jak w Apple. Można kształtować brzmienie ułożeniem na głowie. Tylko o-ring zaraz tego nie wytrzymie. Swoja droga podziwiam odwagę producenta. O-ringi po kilka gr za sztukę, chamski płaskownik jako pałąk i 49 koła leci. Ale jak widać do wodaznych świat należy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie tak sobie gadałem z Von Baronem i on mi mówił, że mu nie podpasowalo srebro, ale trzeba wziąć pod uwagę też fakt, że podpinał tym kablem jasne Abyssy do transparentnego Niimbusa, więc jestem w stanie mu uwierzyć, że nie było to najlepsze zestawienie. Tutaj siłą rzeczy raczej tylko miedź. Natomiast do np. Blissa mogłoby być super. Do WA33 nie mam pewności. Tak czy siak ja lubię fabryczny kabel Abyssów, bo mam wrażenie, że nic nie podbarwia i jest dość neutralny. Niemniej jednak powoli sie rozgladam za czymś teoretycznie lepszym i tak sobie myślę, czy nie zaryzykowac i spróbować jakiegoś sreberka... Byle nie piłowało za bardzo po uszach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat względem fabrycznego bardziej pasowało srebro z Niimbusem, nie było więcej góry była bardziej rozdzielcza, nieco mniej basu ale nie jakoś znacząco, no i wygoda znacząco na plus. Miedź zwłaszcza grubsza to zły kierunek bo pogrubi bas a to raczej zły pomysł. Ale zawsze trzeba posłuchać samemu i sprawdzić, bo ze stereotypami miedzi i srebra to głównie te noname, srebro ma zwykle cienkie druciki i brakuje basu itd. porządne awg i nie brakuje niczego.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawy jestem twojego wrażenia, wyłącz tylko wcześniej HQP. U mnie robi to lepszą robotę od HQP.

Trochę ustawiania jest i trzeba korzystać z zewnętrznego pogramu jeżeli używamy "dema", po kupnie "pełnej wersji" można pliki podpiąć bezpośrednio pod Roon.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham 1266 i stwierdzam że od 2k aż do 10k z tymi filtrami grają gorzej, solówki gitar są przytłumione. Mam wrażenie jakbym słuchał Susvar, ogólnie grają mniej "dynamicznie" a bardziej studyjnie. Spłycenie średnicy spowodowało że basu jest teraz momentami za dużo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dajanki V2 bardzo pozytywnie zaskoczyły. Kiedy noszenie 1266 to w pewnym rodzaju wyrzeczenie, w postaci ciężaru wiszącego na głowie, z którym ciężko się położyć. Diany tak lekkie, że znikają na głowie, sealu też nie łapią, a ported pads łupią w subbasie bardziej niż standardowe słuchawki innych firm. Przy tym bardzo przyjemne w odbiorze i bardziej wybaczające niż 1266. Holografii nie ma co porównywać, ale po diany zwyczajnie łatwiej sięgnąć i słuchać w każdej okazji 

 

Na gsx mini low gain głośnościowo grają, ale dziwacznie brzmią. Na high gain już normalnie, a ciągną prawie tyle co 1266

IMG_0557.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Delt napisał(a):

I jak grają na tym kablu w porównaniu np do fabrycznego ? Widziałem ten kabel na eBayu to włoski chyba ...?

Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka
 

Tak, Emiliano we Włoszech je robi. Popularny kabel do susvar, miałem go do he1000se też. Nie robiłem jakiegoś porównania kablowego z 1266, raczej nie uważam, żeby szedł on ekstremalnie w jakąś stronę. Szerokie naturalne i gładkie brzmienie. Fenomenalnie to gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności