Skocz do zawartości

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o 1266 TC czy Dianach TC bo to nie to samo. Dobra doczytałem że lejkowe pady czyli Diany. Mi ucho siedziało pewnie i nic nie dotykało. Mógłbym siedzieć w nich i pół dnia. Co ciekawe LCD-5 mają niemal identyczne pady, Audeze ewidentnie na kimś się wzorowało :P

@Artorias na czym były słuchane?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Niimbus US5 Pro. Za DAC robi Holo May KTE. 

 

Ze wzmacniaczy dużo ludzi poleca też Woo Wa33 i Enleum Amp 23R.

 

Oczywiście powyższe trzy opcje, to jeżeli chcesz maxa wycisnąć z tych słuchawek. A myślę, że warto to zrobić, bo słuchawki są fenomenalne! 

 

Jak chcesz troszkę taniej, to warto się zainteresować Violectriciem HPA V550 Pro. Jak jeszcze taniej, to jest też Ferrum OOR i ma on też wystarczająco dużo mocy aby odpowiednio napędzić takie słuchawki. 

 

Aaa i jest też często polecany do Abyssów wzmacniacz Formula S. 

 

Do wyboru do koloru :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy stacjonarny amp NAM napędza Abyssy? :D

 

W każdym razie rozumiem o co Ci chodzi i oczywiście masz rację, ale wiesz też, że im więcej dasz im w piec tym bardziej Ci się odwdzięcza lepszym wygarem i dynamiką. Przykład Niimbusa. Jeżeli słucham Abyssów przy Gain 0dB a nawet +6dB, to jest jakby za miękko. Przynajmniej dla mnie. Dopiero jak podbijam do +12dB to jest miód na mą duszę ;) Inny przykład mój drugi wzmacniacz Pathos Aurium. Muszę przekręcić gałkę Gain z tyłu wzmaka prawie na maxa, żeby jako tako zagrały te słuchawki. A i tak wtedy mam wrażenie, że brakuje mocy. Pomimo, że głośność jest duża, w zupełności wystarczająca. Natomiast przekręcając galke Gain na maxa już wtedy zaczynają się wydzierać wokale. Rozumiesz o czym mówię. 

 

Edit : w sumie ciekaw jestem jak Pathos zagra z Holo, bo jeszcze szczerze mówiąc nie próbowałem tej konfiguracji. Powyższe doświadczenia opisywałem w konfiguracji Pathos + Matrix X Sabre Pro MQA. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Niimbus US5 Pro. Za DAC robi Holo May KTE. 
 
Ze wzmacniaczy dużo ludzi poleca też Woo Wa33 i Enleum Amp 23R.
 
Oczywiście powyższe trzy opcje, to jeżeli chcesz maxa wycisnąć z tych słuchawek. A myślę, że warto to zrobić, bo słuchawki są fenomenalne! 
 
Jak chcesz troszkę taniej, to warto się zainteresować Violectriciem HPA V550 Pro. Jak jeszcze taniej, to jest też Ferrum OOR i ma on też wystarczająco dużo mocy aby odpowiednio napędzić takie słuchawki. 
 
Aaa i jest też często polecany do Abyssów wzmacniacz Formula S. 
 
Do wyboru do koloru
 
Raczej wolałbym coś tańszego myślałem o leben cf 300 albo Macintosh mha 200 ...?

Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Każdy stacjonarny amp NAM napędza Abyssy? :D

 

W każdym razie rozumiem o co Ci chodzi i oczywiście masz rację, ale wiesz też, że im więcej dasz im w piec tym bardziej Ci się odwdzięcza lepszym wygarem i dynamiką. Przykład Niimbusa. Jeżeli słucham Abyssów przy Gain 0dB a nawet +6dB, to jest jakby za miękko. Przynajmniej dla mnie. Dopiero jak podbijam do +12dB to jest miód na mą duszę ;) Inny przykład mój drugi wzmacniacz Pathos Aurium. Muszę przekręcić gałkę Gain z tyłu wzmaka prawie na maxa, żeby jako tako zagrały te słuchawki. A i tak wtedy mam wrażenie, że brakuje mocy. Pomimo, że głośność jest duża, w zupełności wystarczająca. Natomiast przekręcając galke Gain na maxa już wtedy zaczynają się wydzierać wokale. Rozumiesz o czym mówię. 

 

Edit : w sumie ciekaw jestem jak Pathos zagra z Holo, bo jeszcze szczerze mówiąc nie próbowałem tej konfiguracji. Powyższe doświadczenia opisywałem w konfiguracji Pathos + Matrix X Sabre Pro MQA. 

Nie doczytałem że chodzi o osobę :lol:

 

Akurat dzięki tobie zacząłem słuchać 1266 na+12db i po przyzwyczajeniu słuchu jest faktycznie lepiej.

10 minut temu, Delt napisał:

Raczej wolałbym coś tańszego myślałem o leben cf 300 albo Macintosh mha 200 ...?

Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka
 

Raczej nie będzie to dobry wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delt

 

Nie podpowiem nic o tych wzmakach o których wspominasz, bo nigdy mnie te wzmaki nie interesowały i nie posiadam o nich żadnej wiedzy. Nie spotkałem się też z żadnymi informacjami, że są to odpowiednie wzmacniacze do Abyssów.

 

Natomiast te wzmaki co rozpisałem Ci powyżej się najczęściej przewijają przy okazji tematu o słuchawkach Abyss 1266 Phi TC. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acro CA1000 dawałby radę chyba nawet lepiej z Abyssami bo jest sporo mocniejszy. 
A co ze sceną basem pasmami .Jeśli chodzi o AK spk2 to przy gorzej nagranych utworach nie daje rady ...

Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na CA1000 mam teraz wpięte Diana TC, które są na zbliżonych driverach i mam duży zapas mocy, absolutnie się nie dławią. Nie mam pod ręką 1266 żeby porównać ale tam zdaje się też nie było żadnego problemu. 

 

Zobaczcie jak fajnie wygląda superconductor wpięty do CA1000.

thumb-20220415_145524.jpg

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności