Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, timecage napisał(a):

 

W Błękitnym Wieżowcu był kiedyś salon Panasonic/Technics. Każdy mój powrót ze szkoły to było wzdychanie do tych sprzętów.

Tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Wtedy słuchało się płyty „od deski do deski” a teraz słucha się sprzętu- wystarczy kilka sekund w zapętleniu, potrzebnych do jego oceny i na bazarek- to nienormalne.

Ja właśnie tak słucham płyt - od deski do deski. A sprzęt zmieniam bardzo rzadko i tylko wtedy, gdy naprawdę jest taka potrzeba (nie szukam "idealnego brzmienia"), tzn. poważna awaria albo ostatnio słuchawki zamknięte (K271 2 lata temu) ze względu na izolację od (śpiącego) otoczenia. Jestem zdecydowanie bardziej melomanem, niż audiofilem. 

 

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Moje pierwsze płyty to były dwie The Clash- oczywiście mam je do dzisiaj.

Moja pierwsza płyta CD to był King Crimson "Red", ale już jej nie mam.

W latach 90-tych korzystałem z usług "przegrywalni" - nie tylko z CD, ale też z płyt winylowych, trudno dostępnych wtedy w Polsce. Ale nie było to nagrywanie na miejscu - wybierało się ze spisu płyt to, co chce się nagrać, dawało się kasetę, i za 2-3 dni był odbiór - oczywiście usługa płatna.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Moje pierwsze płyty to były dwie The Clash- oczywiście mam je do dzisiaj. Był jeszcze sklep w Domach Towarowych Centrum. Tam kupiłem Technicsy.

😁 O pocztówkach dźwiękowych nie będą pisał  :D

Co do płyt, to pod koniec 1978 roku dostałem kilka sztuk w paczce od rodziny w USA. W tym pierwszego Van Halena i DWA egzemplarze "News of the World"  - Queen. To o tyle ciekawe, że jeden z tych egzemplarzy w tzw. pieczątce (zafoliowany) wymieniłem (na giełdzie płyt na "piętrze" - onegdaj odbywającej się co tydzień w Łodzi przy ulicy Jaracza) na "Bad Company" - Bad Company i pierwszy album Foreigner :).

Tyle lat minęło, a ja dalej lubię sobie co jakiś czas posłuchać tej muzy.

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chesuli napisał(a):

Tyle lat minęło, a ja dalej lubię sobie co jakiś czas posłuchać tej muzy.

Od jakichś 20 lat jestem 100% jazzmaniakiem, ale wyrastałem na rocku, szczególnie progresywnym i wciąż lubię wracac do jednej kapeli z tego nurtu - właśnie King Crimson, o którym wspominałem przy okazji pierwszego CD w życiu. Jako jazzowy neofita posprzedawałem prawie* wszystkie swoje rockowe płyty CD i winylowe, teraz niektórych płyt żałuję, że nie mam - właśnie na pewno wszystkie King Crimson. Ściągnąłem sobie co prawda cała dyskografię w plikach, ale to nie to samo.

*prawie  -tzn. zostawiłem sobie płyty R.E.M. - druga kapela rockowa, do której lubię wracać. Kompletnie inne klimaty, niż King Crimson - cóż, nie zamykam się w jednym nurcie muzycznym. Teraz też nie tylko jazzu słucham. Lubię też Petera Gabriela, ale starsze płyty, ostatni album i/o to jak dla mnie rozczarowanie. Ponadto Sonic Youth - uwielbiam te ich brudne brzmienia gitar.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Od jakichś 20 lat jestem 100% jazzmaniakiem, ale wyrastałem na rocku, szczególnie progresywnym i wciąż lubię wracac do jednej kapeli z tego nurtu - właśnie King Crimson, o którym wspominałem przy okazji pierwszego CD w życiu. Jako jazzowy neofita posprzedawałem prawie* wszystkie swoje rockowe płyty CD i winylowe, teraz niektórych płyt żałuję, że nie mam - właśnie na pewno wszystkie King Crimson. Ściągnąłem sobie co prawda cała dyskografię w plikach, ale to nie to samo.

*prawie  -tzn. zostawiłem sobie płyty R.E.M. - druga kapela rockowa, do której lubię wracać. Kompletnie inne klimaty, niż King Crimson - cóż, nie zamykam się w jednym nurcie muzycznym. Teraz też nie tylko jazzu słucham. Lubię też Petera Gabriela, ale starsze płyty, ostatni album i/o to jak dla mnie rozczarowanie. Ponadto Sonic Youth - uwielbiam te ich brudne brzmienia gitar.

Mnie się ten podoba jazz

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 09:56, sheffunio napisał(a):

Kabelek zbalansowany do he400se  i stojaczek na hf580 😉

IMG_20231230_095446436.jpg

Mam z 10 takich stojaków. Jeden minus, stojaki są fajne ale bardzo zniekształcają pady. W sensie jak są grube pady to robi z nich cienkie naleśniki.

Na tej flaszce chyba whisky co tam masz na stoliku, lepiej siedzi bo smukła i jest okrągła i nie zostawia linii na padach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Hugo Boss The Scent a nie whisky 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał(a):

To Hugo Boss The Scent a nie whisky 

Takich wynalazków to nie piłem ale kolorem i kształtem to do Whisky podobne. Tak mnie się to skojarzyło.Możliwe że przedświąteczny klimat jeszcze mnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do picia tylko wąchania 😜🤣

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest DSD? Czy cos pomiedzy? 
Uwielbiam krzaczki, robi się od razu blade runnerowo(OG nje 2049)
 
Nie ma europejskich wydań? 
Zakładam że pytanie jest do mnie.
Dokładnie formatem jest Super High Material Super Audio CD a wydanie następujące:

https://www.discogs.com/release/9012689-Dire-Straits-Brothers-In-Arms?utm_source=mobile&utm_medium=app&utm_campaign=Android%20App

Wydań jest mnóstwo rzecz jasna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Technica ATH-EQ300M Czy one potrzebują wygrzania, scena świetna szczegółowe, ludzie piszą że dobry bassik. Tutaj ludzie się nimi podniecają.

 

Do filmów mi pasuję do  oglądania z neta. Lekkie to jest przyjemne. Trochę plastiki wrzynają się od góry ale pewnie można to sobie jakoś polepszyć.

Jak się odchyli te haczyki lekko to się już tak nie wrzynają. Trochę wrzaskliwe jak na początek więc muszą się chyba wygrzać.

Kossy moim zdaniem lepsze te 75 lub kph 30i lub 40

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jedyny mały minus to brak odgiętki przy wtyku 4.4..."
Mnie zawsze stresuje jej brak, dlatego zawczasu wymyślam jakiś patent żeby ją zrobić. Nie było jej na wtyku słuchawek TRN.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności