Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierz hd600 i hd650 na części pierwsze. Wszystko wygląda identycznie i jest zamienne między tymi modelami. Może te blaszane elementy mają inne właściwości chociaż wyglądają identycznie- tutaj nie będę się sprzeczał. Faktem jest, że nowe sztuki hd600 jak i hd650 ściskają mocniej głowę niż egzemplarze, które mają już kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał(a):

Rozbierz hd600 i hd650 na części pierwsze.

Nie muszę niczego rozbierać bo znam temat od podszewki. 

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Może te blaszane elementy mają inne właściwości chociaż wyglądają identycznie- tutaj nie będę się sprzeczał.

Całkiem możliwe.

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Faktem jest, że nowe sztuki hd600 jak i hd650 ściskają mocniej głowę niż egzemplarze, które mają już kilka lat. 

Dotyczy to chyba większości słuchawek, nie tylko serii HD6x0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień zużycia danego egzemplarza wpływa na docisk pałąka, to jest pewne, natomiast ta nowa rewizja jest już luźniejsza (HD650), bo moje leżą delikatnie, bez żadnego ścisku, ale to są używki dwuletnie, więc może też na jakimś wielkim łbie zdążyły się rozciągnąć. 😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Warto wspomnieć że Twoja głowa nie należy do zbyt dużych :) Mnie świeżutkie HD600 okrutnie ściskały ale po co się męczyć jak pewnym chwytem można nadprostować elementy o których wspomniał @bakus1233

Tym sposobem dopasowałem Anandy pod siebie bo też imadła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x86 napisał(a):

@neonlight Warto wspomnieć że Twoja głowa nie należy do zbyt dużych :) Mnie świeżutkie HD600 okrutnie ściskały ale po co się męczyć jak pewnym chwytem można nadprostować elementy o których wspomniał @bakus1233

Tym sposobem dopasowałem Anandy pod siebie bo też imadła ;) 

To prawda, ale mnie nówki kiedyś też lekko cisnęły, jednak to mija dosyć szybko, kiedy słuchawki się już ułożą na głowie. 😉 No ekhm.. ja tam wolałem nie rozciągać ich, bo nie wyglądają na takie, co by to dobrze zniosły, a niektórzy zgłaszali pękanie pałąka, pewnie też je rozciągali i tragedia gotowa. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, neonlight napisał(a):

niektórzy zgłaszali pękanie pałąka, pewnie też je rozciągali i tragedia gotowa. 😆

Z tego co mi wiadomo to pękał sam lakier na środku pałąka jako skutek jego wielokrotnego rozchylania. Tworzywo z jakiego były robione HD6x0 jest wyjątkowo plastyczne i trudne do złamania, a chodziło mi o podprostowanie tych blaszek które się z niego wysuwają. Z czuciem i w kilku miejscach równomiernie da pożądany efekt bez obaw o złamanie czy szpetne wykrzywienie elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Faktem jest, że nowe sztuki hd600 jak i hd650 ściskają mocniej głowę niż egzemplarze, które mają już kilka lat. 


HD600 to był egzemplarz testowy (używany), a HD650 prosto z pudełka. Więc różnica nie wynika że zużycia. Tak jak pisałem wcześniej - powodu nie znam, ale DLA MNIE 650 były na tamten moment (podczas porównania) wygodniejsze

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, x86 napisał(a):

Z tego co mi wiadomo to pękał sam lakier na środku pałąka jako skutek jego wielokrotnego rozchylania. Tworzywo z jakiego były robione HD6x0 jest wyjątkowo plastyczne i trudne do złamania.. 

😁

https://www.google.com/search?q=broken+headband+hd650&tbm=isch&ved=2ahUKEwjM4eLhs8GAAxX3JxAIHaojBW8Q2-cCegQIABAC&oq=broken+headband+hd650&gs_lcp=ChJtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1pbWcQAzIFCAAQogQ6BggAEAgQHjoICAAQCBAeEA1QiwxYhyNg8CZoAHAAeACAAaIBiAHyC5IBBDExLjSYAQCgAQHAAQE&sclient=mobile-gws-wiz-img&ei=MhjMZMyAH_fPwPAPqseU-AY&bih=677&biw=384

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje HD600 miały nadpęknięty plastik pałąka na środku.

 

A co do nacisków słuchawek na głowę, to na stronie Sennheisera znalazłem takie dane:

HD600 -  Nacisk poduszek ok. 2,5 N

HD650 - Nacisk poduszek ok 3,4 N (+/-0,3N) 🤔
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zawołać z Wieszczem:
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż Medrca szkiełko i oko"


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się też zastanawiam jaką może mieć przewagę takie urządzenie nad komputerem i dlaczego warto je kupić? Może kwestia wygody w przypadku gdy ktoś ma laptopa a nie chce być związany kablami z dakiem i wzmacniaczem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Mogę sobie tam zainstalować chyba każdą aplikację androida, Tidal gra o wiele lepiej niż z PC po USB.

A wygoda taka, że słuchając przed stereo steruje sobie nim telefonem leżąc na kanapie 

Używasz go w roli daczka? Jak się sprawdza? Gra podobnie do chińczyka smsl/Topping na Sabre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgregŚciągam sobie apke jako plik appk, kopiuję na pendrive albo udostępniam w sieci i instaluje przez managera plików, w ten sposób słucham YT przez Samsung Browser.

Dac gra jak typowe Sabre, poziom Fiio bta 30pro, słucham po coax na Gustard r26 i z tylko z nim mogę porównać go bezpośrednio 

@Rafacio

Życzę miłego słuchania i satysfakcji z hobby. Nie mam komplsywnej potrzeby udowadniania swoich racji, zwłaszcza gdy chyba wszystkie racje w audio są subiektywne 

Edytowane przez Qaz12
Literówki
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał(a):

Kto raz spróbuje sprzętowego streamera, szybko do PCta nie wróci. Byłem w lekkim szoku po zakupie ifi ZEN Stream'a jaka jest różnica w jakości.

 

Potwierdzam, PC i streamer to dwie różne bajki (oczywiście na ZDECYDOWANĄ korzyść tego drugiego).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariuszryszard napisał(a):

Potwierdzam, PC i streamer to dwie różne bajki (oczywiście na ZDECYDOWANĄ korzyść tego drugiego).

Zgadzam się. Dwie różne bajki, ale te korzyści to widocznie sprawa indywidualna. Moim zdaniem lepiej pc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza było adoptować Audio-Technica ATH-ESW9 bo jeszcze trafią do niekochającego domu. 😜

Dzięki Marcin @docentore za szybki deal i miłe spotkanie. Pozdrowienia.

 

IMG_1881.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności