Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Biorąc pod uwagę konstrukcję tych słuchawek nie ma co liczyć, że zagrają potężną ścianą dźwięku z basiskiem.

Jakby im mod zrobić, to pewnie miałyby więcej "masy" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał(a):

Jakby im mod zrobić, to pewnie miałyby więcej "masy" ;) 

Pewnie tak, ale to byłyby inne słuchawki i jest ryzyko utraty ich precyzji i klarowności. Odpowiada mi ich brzmienie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

Takie pytanie mam. Czy może mógłbyś porównać z poprzednikami czyli Sony wf1000xm4?

 

przyłączam się z ciekawości do zapytania , xm4 to mój nieodzowny outdoor-owy kompan na co dzień . Jak anc i ogólnie sq ?

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o porównanie, gdyż stoję w rozkroku decyzji zakupowej. Miałem 4 ale po prawie dwóch latach szlag trafił akumulatory w słuchawkach i poszły na serwis. Serwis Sony zaproponował mi wymianę na nowe "4" lub zwrot kasy z dnia zakupu, co już powoduje, że "5" mogę kupić z niewielką dopłatą. Jeśli 5 są lepsze to wolę 5. Jeśli, natomiast grają tak samo to wolę kupić 4 i przytulić prawie 500 zł ze zwrotu kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

Pytam o porównanie, gdyż stoję w rozkroku decyzji zakupowej. Miałem 4 ale po prawie dwóch latach szlag trafił akumulatory w słuchawkach i poszły na serwis. Serwis Sony zaproponował mi wymianę na nowe "4" lub zwrot kasy z dnia zakupu, co już powoduje, że "5" mogę kupić z niewielką dopłatą. Jeśli 5 są lepsze to wolę 5. Jeśli, natomiast grają tak samo to wolę kupić 4 i przytulić prawie 500 zł ze zwrotu kasy. 

W necie znalazłem coś takiego,rzeczowo opisane porównanie z pomiarami. 

https://www.soundguys.com/sony-wf-1000xm5-vs-sony-wf-1000xm4-96068/

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, all999 napisał(a):

No hej!


63f8b2e7698c4427fcdfdb6fabbfa61b.jpg

Siemanko. Pisz Pan jak one się mają do ZE8000 i „80’” Technics. Miałem kiedyś XM3 i to był koszmar. Ciężkie, więc wypadały z ucha na tych niewygodnych gumkach od Sony. Pianki Dekoni załatwiły sprawę, ale grało słabo- jedna wielka buła.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Roo_Volt napisał(a):

Miałem Sony wf1000xm3, to był prawdziwy koszmar dźwiękowy. Ale media się zachwycały. 

To mój nawiększy koszmar słuchawkowy, więc zastanawiam się czy jest znaczący progres w piątej generacji. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synowi dałem liberty air 2 pro. 

Zostałem z niczym. Ale okazja liberty 3 pro. Tak jak piszą opad szczęki w ldac. Niesamowicie grają. Polecam. 

 

Screenshot_20230802_013418_com.oceanwing.soundcore.jpg

Screenshot_20230802_013401_com.extreamsd.usbaudioplayerpro.jpg

IMG_20230802_101014_edit_385426790891707.jpg

IMG_20230802_101445_edit_385708108349476.jpg

IMG_20230802_101515_edit_385694830208333.jpg

IMG_20230802_102532_edit_386246125705644.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy też temu też skusiłem się na ich zakup (ach, te wyprzedaże).

 

Niestety, regularne problemy z dopasowaniem ich do ucha sprawiły, że musieliśmy się rozstać. Na nic zdały się wymienne skrzydełka lub inne rozmiary tipsów.

Nie dla mnie taki kształt kopułki.

 

Dźwięk był w bardzo w porządku, choć raczej ten z rodzajów efekciarskich - podbity, energiczny midbas; dociążony, prezentowany w pierwszym rzędzie wokal; wyraźne wysokie tony. Scena szeroka, nieco gorzej z głębokością i wysokością.

Do ich zastosowania - czyli słuchania podczas wykonywania innych czynności - dobrze dopasowana sygnatura.

 

ANC w moim przypadku (spacery uliczne) mało efektywne. Zapewne z jednostajnym szumem byłoby lepiej.

 

Połączenie stabilne, LDAC funkcjonował bez problemu. Aplikacja całkiem znośna, zdecydowanie lepsza niż pozostałych wschodnich producentów, ale odstająca od standardów topowych graczy.

 

W cenie około 450 zł są w stanie zaoferować naprawdę dużo. Nie przedawniły się, mimo że na rynku już trochę są. Lepiej - dzięki aktualizacjom sporo zyskały.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Parę miesięcy też temu też skusiłem się na ich zakup (ach, te wyprzedaże).

 

Niestety, regularne problemy z dopasowaniem ich do ucha sprawiły, że musieliśmy się rozstać. Na nic zdały się wymienne skrzydełka lub inne rozmiary tipsów.

Nie dla mnie taki kształt kopułki.

 

Dźwięk był w bardzo w porządku, choć raczej ten z rodzajów efekciarskich - podbity, energiczny midbas; dociążony, prezentowany w pierwszym rzędzie wokal; wyraźne wysokie tony. Scena szeroka, nieco gorzej z głębokością i wysokością.

Do ich zastosowania - czyli słuchania podczas wykonywania innych czynności - dobrze dopasowana sygnatura.

 

ANC w moim przypadku (spacery uliczne) mało efektywne. Zapewne z jednostajnym szumem byłoby lepiej.

 

Połączenie stabilne, LDAC funkcjonował bez problemu. Aplikacja całkiem znośna, zdecydowanie lepsza niż pozostałych wschodnich producentów, ale odstająca od standardów topowych graczy.

 

W cenie około 450 zł są w stanie zaoferować naprawdę dużo. Nie przedawniły się, mimo że na rynku już trochę są. Lepiej - dzięki aktualizacjom sporo zyskały.

Dopasowanie do ucha rewelacyjne lepiej niż air 2 pro. Wkładasz przekręcasz i siedzą. 

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, neonlight napisał(a):

@HappyBlack Dziękuję za opis. 😉👍 Zadam Tobie pytanie dodatkowe, czy są/były głośne? Bo Kolega @pua mnie ewidentnie olał.😁

Nie olał. Nie słucham głośno. Ale dźwięk potężny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Były; słuchałem może na 40% możliwości.

Natomiast fanem głośności nie jestem. Wydaje mi się, że społeczeństwo może słuchać ciut głośniej niż ja.

 

49 minut temu, pua napisał(a):

Nie olał. Nie słucham głośno. Ale dźwięk potężny. 

Dzięki Panowie. 🙂👍

Niestety, promka na Amazon'ie się skończyła. 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - po zabawie "z czym to sparować" i kilku zakupach z serii "co tu można poprawić" - jest ok. RODE - zróbcie wersję z akcentem na subbas zamiast midbas i będzie miodzio w tych pieniądzach (jak ktoś ma dobre źródło) - bo wrażenie, że bas jest za średnica mi nie przechodzi 7d6f4f73432449eb790512d2aeb8e0e4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności