Skocz do zawartości

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ogorek wszystkie Vicki ( S2. S3...) maja tak jak u Ciebie 'lampowe" i 'tranzystorowe"?

 

Nie mam pojęcia. S2 to model nizej i nie wiem czy ma jakąś lampke. S3 prawdopodobnie ma juz taką "z prawdziwego zdazenia"

 

Czyli gra "lampowo"

 

U mnie ta lampka robi tylko za buforek dla jednego z wyjsc. Ociepla brzmienie i uspokaja wysokie tony. Ale cierpi na tym przestrzennosc, akustyka i drobne detale

 

@majkel - faktycznie latwiej wychwytywac roznice jak sie poslucha KARMY dłużej a potem przesiadka na CD.

Ciekawe, ze na słuchawkach dzwiek z KARMY jest mniej klarowny niz na kolumnach podłączonych do amp-a i stacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@majkel - faktycznie latwiej wychwytywac roznice jak sie poslucha KARMY dłużej a potem przesiadka na CD.

Ciekawe, ze na słuchawkach dzwiek z KARMY jest mniej klarowny niz na kolumnach podłączonych do amp-a i stacji ..

 

u mnie nawet z dziurki ampa Rotela jest bardziej klarowny niz na kolumnach, zadziwia mnie ta dziurka. Poprzednia w Yamaszce byla kiepska a te Rotelowe graja naprawde czysto i calkiem dobrze ( oczywiscie nie przesadzajmy dobry amp sluchawkowy jednak je przebije).

Z tym ze akurat nie ma co moich Mission porownywac do twoich Yar, choc klarownosc, zywosc i precyzja sa ich glownymi atutami.

 

Ja nadal twierdze ze Karma wcale nie jest tak klarowna jak iRiver IFP, ma moc, ma swoista magie brzmienia na srednicy ale z klarownoscia i czystoscia juz nie jest tak pieknie.

 

Ogorku - wiem ze teraz rzadko sluchaz na sluchawkach ale jesli juz to z ktorej 'dziurki' ze sie tak wyraze - bo z tego co pamietam dziurka Creeka tez byla calkiem nielicha?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorku - wiem ze teraz rzadko sluchaz na sluchawkach ale jesli juz to z ktorej 'dziurki' ze sie tak wyraze - bo z tego co pamietam dziurka Creeka tez byla calkiem nielicha?! :)

 

Zależy od muzyki, płyty ...

 

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales. KARMA wydaje sie mało klarowna jak podłaczamy się do jej wyjścia słuchawkowego ... ale na b.dobrym interkonekcie podłączonym do jej stacji i dalej do mojego zestawu audio -> zagrała inaczej -> całkiem klarownie.

 

Tak jakby coś innego było na wyjsciu słuchawkowym a coś innego przez stację (inne kondy lub inna elektronika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem Missiony w bi-wiringu z Rotelem kuzyna, jest ciut ciemniej i cieplej a o to mi chodzilo :P

Oechelbachy poszly na bas a ProCaby na wysokie.

 

w poniedzialek w zwiazku z rozmowa o prace bede w Wawie niestety poznawo (13-15) szkoda tak bym z checia wpadl i posluchal co u Ogorka gra bo opinia o Physicach sa takie ze maja kiepskie czesci ale jakos tez takie ze graja niesamowicie - a jak wiadomo liczy sie koncowy efekt:)

 

wczoraj sluchalem z dziury Rotela "Live in Koeln" Jarreta i "Under the table and dreaming" Dave Matthews band, na swoich HD580 - miodzio!!! I tak dopiero zejscie w dol jest czyms gdzie sie docenia jakosc lepszego spzretu co mialo miejsce po zmianie sluchawek na sr60 ( bardziej bezposrednie granie blizej ucha wyraznei slyszalne) a nastepnie na iGrado ( nie sadzlem ze jednak ejst meidzy nimi a sr60 taka roznica - sr60 sa sporo lepsze i znacznie jasniejsze!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sr-60 sa jednak sporo lepsze od igrado? w takim razie chyba dobrze ze kupilem te sr-60, tak? :P

 

edit: potrafilbys sie jakos odniesc do igrado na podstawie preseta do foobara ktorego umieszczam w zalaczniku (ktory jest "przystosowany" dla sr-60)? zrobilem to na podstawie sluchu i posrednio na podstawie wykresu z headroom. grado "traca" na tym cala swoja natarczywosc i musze przyznac ze po takim zabiegu ich brzmienie mi w koncu odpowiada.

 

aha musisz zmienic rozszerzenie na .feq i najlepiej posluchaj na takim ustawieniu jakis czas - powiedzmy godzinke, dwie, a pozniej wylacz eq :)

grado.rtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem Missiony w bi-wiringu z Rotelem kuzyna, jest ciut ciemniej i cieplej a o to mi chodzilo :P

Oechelbachy poszly na bas a ProCaby na wysokie.

 

A nie mówiłem :P tylko lepszy efekt mialbys podłaczajac ten kabel o którym mówiłem na bas :P

 

w poniedzialek w zwiazku z rozmowa o prace bede w Wawie niestety poznawo (13-15) szkoda tak bym z checia wpadl i posluchal co u Ogorka gra

 

Jakbys dojechal do 12-stej, max 13-stej to zapraszam.

 

bo opinia o Physicach sa takie ze maja kiepskie czesci ale jakos tez takie ze graja niesamowicie - a jak wiadomo liczy sie koncowy efekt:)

 

Tę opinię spłodzono w tym wątku ...

 

Na velodyne.com w FAQ jest pytanie "dlaczego nadal uzywacie papieru do głosników a nie nowoczesnych materiałów"

Mozna poczytac odpowiedz i parę konkluzji -> ale generalnie chodzi własnie dobry efekt końcowy.

 

A tak wogóle to sredniotonowce w Yarach są modyfikowane na zamówienie AP ...

 

wczoraj sluchalem z dziury Rotela "Live in Koeln" Jarreta i "Under the table and dreaming" Dave Matthews band, na swoich HD580 - miodzio!!! I tak dopiero zejscie w dol jest czyms gdzie sie docenia jakosc lepszego spzretu co mialo miejsce po zmianie sluchawek na sr60 ( bardziej bezposrednie granie blizej ucha wyraznei slyszalne) a nastepnie na iGrado ( nie sadzlem ze jednak ejst meidzy nimi a sr60 taka roznica - sr60 sa sporo lepsze i znacznie jasniejsze!).

 

Czasami -> im lepiej tym bas krótszy, szybszy -> ale z impetem. Do nowej ch-styki trzeba się przyzwyczaić ...

Czasami to co odbieramy jako "ciepełko i bas" to podbite częstotliwości powyżej 100 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ogorek jestem wyzuty z kapusty dlatego nie probowalem Da Vinci, a ten dostalem od kuzyna za darmoszke bo robil remont w Media i wywalali, metr za 9,90 a on mi dal 2 razy po 5 metrow. Poczatkowo mialo isc do duzego pokoju do Altusow ale starczylo i do duzego i do mojego.

 

Jakbys dojechal do 12-stej, max 13-stej to zapraszam.

 

o 13 mam ta cala rozmowe :P musialbym wczesniej - cos jak poprzednio co bylem u Ciebie. W kazdym razie dzieki za zaproszenie.

 

Czasami -> im lepiej tym bas krótszy, szybszy -> ale z impetem. Do nowej ch-styki trzeba się przyzwyczaić ...

 

zgadza sie chyba najwieksze zmiany obserwujemy w sprzetach jesli chodzi o zmiany basu ( od razu) srednice i wysokie zauwazamy pozniej a nawet lepiej jak tych wysokich nie zauwazamy, ze sie tak nie rzucaja w uszy ale je slychac!

... ale chodzilo mi wlasciwie o co innego ze idac od sluchawek gorszych do lepszych nie zauwazamy roznic jak schodzac w dol jakosciowy.

 

Caleb - tak dobrze wybrales, sr60 to jedne pelniejsze sluchawki od iGrado ale to slychac juz na wiekszym sprzecie a nie na playerze mp3. Tam iGrado dla mnie kroluja wygrywajac i z PX100 i z KPP i to dosyc wyraznie.

 

Powiem Ci tyle ze na ustawieniach 0 - sr60 sa duzo jasniejsze, klada mniejszy nacisk na bas, iGrado wiec moga wydawac sie zamulone ale i tak sa o niebo bardziej konkretne i czyste od Portow czy PX100. Co do ustawien foobara jak bede mial czas to sie pobawie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim malym zapytaniem. Z racji tego, ze moj Siemens powedrowal do miejscowego audiofila [ktory poczatkowo zaproponowal mi ominiecie czesci toru - mniej wiecej 90% :D- wsadzenie nowych gniazd rca i nowych glosnikowych za 300- 500 zeta, po czym po obejrzeniu wnetrza mojego czolgu zrezygnowal :D] i nie wiem czy wroci naprawiony, powoli rodzi sie w mojej glowie mysl, zeby pod siemensa zbudowac szafke, przerobic altusy na kolor drewniany, a caly zestaw postawic pod sciana jako eksponat [grajacy, ale lekko buczacy], a do podpiecia kompa pod Tannoye kupic jakis nowy wzmacniacz za jakies 300-500 zeta. Nie pogniewalbym sie gdyby to byl amplituner choc cisku nie ma- jesli w siemensie postawiona na nogi zostanie sekcja tunera to samo wzmocnienie do tannoyow wystarczy. I teraz, zacni Panowie, czy do pomieszczenia 12 m2 (mniej wiecej 2,4 na 5m) da sie wymyslic cos sensownego? Jesli tak, to prosilbym o propozycje. Niechetnie, ale chyba jednak musze zaczac przyzwyczajac sei do tej mysli.

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, kto mi łopatologicznie wyjaśni jak wymienić stary górny resor na nowy? :) Nie mam ochoty uwalić głośników. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak oprocz zawieszenia od razu kup kopulke przeciwpylowa. bierzesz od zony/siostry/dziewczyny (dla zdesperowanych - ze sklepu) najtanszy zmywacz do paznokci (im tanszy tym lepszy) i czyscisz kosz oraz membrane od spodu - nie ma byc zadnej pozostalosci po starym zawieszeniu.

przymierzasz nowe zawieszenie do glosnika - jak jest dobre to smarujesz butaprenem zawieszenie jak i sama membrane. zdaje sie ze trzeba odczekac 5 minut po nasmarowaniu (przeczytaj na butaprenie - bedzie napisane). po tym czasie zaloz zawieszenie na membrane dobrze przyciskajac palcami zeby klej jak najlepiej zlapal. odczekaj jakies 10 minut.

wycinasz stara kopulke przeciwpylowa i wsadzasz w szczeline papierki tak zeby unieruchomic cewke (bardzo dobrze sprawdzaja sie w tej kwestii zdjecia do dowodu osobistego/legitymacyjne) podnoszac ja jak najwyzej. to jest bardzo wazny krok - w przeciwnym razie bardzo prawdopodobne ze cewka nie bedzie wycentrowana i glosnik ci bedzie pierdzial, wiec nie bagatelizuj tego. poza tym nie ma czegos takiego jak centrowanie glosnika na ucho... :)

smaruj zawieszenie i kosz butaprenem (oczekaj 5 minut) i powoli obnizaj cewke i staraj sie przytwierdzic zawieszenie do kosza. nie zjezdzaj za nisko cewka bo ci sie zawieszenie wywinie do gory od strony zewnetrznej. jak bedzie odpowiednia wysokosc to poprzejezdzaj ladnie palcem zeby sie dobrze ulozylo zawieszenie. jak juz to zrobisz zostaw glosnik na co najmniej godzine (zalecalbym nawet dwie) i wtedy sie to ladnie sklei.

wyjmij papierki ze szczeliny, zobacz jak chodzi glosnik - jesli nic nie pierdzi to wklejaj nowa kopulke i masz glosnik gotowy.

 

AHA BARDZO WAZNE: jakikolwiek syf w szczelinie jakby ci wpadl (np resztki starego zawieszenia czy inne smieci) moga ci nieodwracalnie uszkodzic glosnik wiec pilnuj zeby tam nic nie wpadlo!

 

MatmaN: a ile masz kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy tym ile mam, a ile chcialbym wydac jest pewna roznica :D Ale mysle ze zakres od 300 do 500 zlotych. Nie chce na ten cel przeznaczac wiecej, bo w tym pokoju i na tych glosnikach wiele nie zdzialam. Przynajmniej takie odnosze wrazenie. Poza tym nosilem sie z zamiarem dokupienia pod tannoye suba, ale to juz zabawa na po wakacjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do podpiecia kompa pod Tannoye kupic jakis nowy wzmacniacz za jakies 300-500 zeta. Nie pogniewalbym sie gdyby to byl amplituner choc cisku nie ma- jesli w siemensie postawiona na nogi zostanie sekcja tunera to samo wzmocnienie do tannoyow wystarczy. I teraz, zacni Panowie, czy do pomieszczenia 12 m2 (mniej wiecej 2,4 na 5m) da sie wymyslic cos sensownego? Jesli tak, to prosilbym o propozycje. Niechetnie, ale chyba jednak musze zaczac przyzwyczajac sei do tej mysli.

 

pozdrawiam

Mateusz

 

Tu masz dwie oferty bardzo fajnych ( i wcale nie tak drogich w porównaniu chociażby

z Denonami , Yamahami czy Marnzami ) wzmacniaczy Pioneera z początku lat 90 -tych ( 93 i 94 rok )

 

A503 R 369 zł >> http://www.allegro.pl/item319029005_pionee...anzystorek.html

 

A502 R 359 zł >> http://www.allegro.pl/item319029001_pionee...anzystorek.html

 

Handlarz któryje wystawia nie ma do tej pory żadnej opinii negatywnych , oba ampy mają bardzo dobrą

opinię , możliwość sterowania pilotem systemowym i co raczej rzadko się zdarza w tej

klasie wzmacniaczy - bezpośrednie wejście na końcówkę mocy :rolleyes: ( a więc w przypadku naprawy amplitunera będziesz

mógł wykorzystać takiego Pioneera właśnie jako końcówkę :) )

Jeżeli tylko nie były "grzebane " , to jest to na pewno bardzo dobry wybór.

 

Możesz poszukać także wsród innych wzmacniaczy tej firmy - ale polecam własnie głównie

serię A x0x , a nie na przykład x4x czy x5x . Zwróć jeszcze uwagę na fakt , że

udane wzmaki Pioneera z tej serii skończyły się ewidentnie na modelach A x5x R( np A505R) w 97 roku .

Prawdopodobnie własnie wtedy Pioneer zastąpił tranzystorową koncówkę mocy , "budżetową"koncówką

na wzmacniaczach operacyjnych > efekt w ocenie niemieckiej edycji Stereoplay Pionner A-505R

otrzymał dwa razy mniej punktów niż kosztujacy dokładnie tyle samao jego poprzednik czyli A 504R

( 33-35 punktów ver 18 punktów :( ) Podobny downgrade jakościowy została odnotowana

pomiedzy tańszymi modelami tej firmy >np A-404R i A505R . :huh:

 

Na wszelki wypadek wklejam pochodzący z Stereoplay.de punktowy ranking wszystkich wzmacniaczy

Pioneera z ostatnich 25 -lat ( razem z pierwotna ceną w dzisiejszych EUR i datą ukazania się recenzji .

Jeżeli zależałoby Ci na podobnym zestwieniu wzmacniaczy produkcji innych firm - to daj znać .

Całego materiału nie wkleję z uwagi na jego rozmiar ( i nie nie mogę podać do niego bezpośredniego

linku , bo jego ściągnięcie jest płatne ) - ale uściśloną do konkretnych dwóch , trzech marek - czemu nie . :)

 

Pioneer A-202

05/94

150

21-23 Punkte, früher om1

Pioneer A-22

03/87

175

15-17 Punkte, früher m1

Pioneer A-27

02/79

1600

Pioneer A-302 R

09/93

200

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-305 R

03/97

200

13

Pioneer A-335

03/90

200

21-23 Punkte, früher om1

Pioneer A-401

05/93

250

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-404 R

12/95

250

29-31 Punkte, früher s3

FB

Pioneer A-405 R

11/97

250

16

FB

Pioneer A-407 R

09/98

250

34

FB

Pioneer A-44

03/87

275

17-19 Punkte, früher om2

Pioneer A-443

11/88

250

25-27 Punkte, früher s4

Pioneer A-445

09/89

250

25-27 Punkte, früher s4

Pioneer A-447

02/91

250

25-27 Punkte, früher s4

Pioneer A-504 R

12/95

300

33-35 Punkte, früher s2

FB

Pioneer A-505 R

05/97

300

18

FB

Pioneer A-6

04/82

400

17-19 Punkte, früher om

Pioneer A-602

01/94

350

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-604 R

12/95

450

33-35 Punkte, früher s2

FB

Pioneer A-605 R

09/96

400

29-31 Punkte, früher s3

FB

Pioneer A-605 R '97

10/97

400

16

FB

Pioneer A-616

11/87

350

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-656 Mk II

02/91

350

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-66 X

10/85

350

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-7

04/81

600

25-27 Punkte, früher s4

u. SP 12/81

Pioneer A-701 R

10/92

500

33-35 Punkte, früher s2

FB

Pioneer A-702 R

10/94

550

29-31 Punkte, früher s3

FB

Pioneer A-705 R

10/96

500

33-35 Punkte, früher s2

FB

Pioneer A-717

10/87

500

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-717 Mk II

01/89

500

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-757

11/89

500

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-77 X

10/86

500

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-777

09/91

500

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-80

10/83

775

33-35 Punkte, früher s2

Pioneer A-858

06/90

750

29-31 Punkte, früher s3

Pioneer A-88 X

04/86

850

33-35 Punkte, früher s2

Pioneer A-9

10/82

950

37-39 Punkte, früher s1

Pioneer A-91 D

09/87

1250

33-35 Punkte, früher s2

digital

Pioneer SA-606

12/78

265

Pioneer SA-606

03/79

215

Pioneer SA-708

07/80

365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Caleb. Postaram się zrobić tak jak napisałeś. Jak nie wyjdzie... Cóż trza będzie kupić nowe GDNy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czekaj ty masz tannoy'ie i altusy? jesli chodzi o altusy to najbardziej to sie je oplaca... sprzedac ;). mowie calkeim powaznie - dostaniesz za nie 300zl, a jesli sie postarasz z opisem na allegro to nawet 400zl. z takimi funduszami mozna juz cos zbudowac ;). Oczywiscie nic najwyzszych lotow, ale od altusow i tak znacznie lepszego.

Poza tym nosilem sie z zamiarem dokupienia pod tannoye suba, ale to juz zabawa na po wakacjach biggrin.gif
brakuje ci basu w filmach czy w muzyce? Jesli w tym drugim to lepiej imo zmienic kolumny... Za ile kupisz subwoofer? 600-1000zl minimum, a za taka kwote juz mozna poszalec jesli chodzi o fronty, ktore tez jesli chodzi o bas nie zawioda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze jesli okaze sie, ze Siemens nie stanie na nogi calkowicie to i tak chce, zeby zostal. Wiec bede potrzebowal kolumn, ktore beda z nim graly. Altusy niestety wymagaja drobnych napraw wizualnych (zawieszenia juz w nich wymienilem), wiec sprzedac ich poki co nie moge i nawet nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie - siemens jako eksponat musi na czyms grac :D Ale opcja godna rozwazenia i tak.

 

Co do Tannoyow natomiast. Prawde powiedziawszy za bardzo ich posluchac okazji nie mialem, bo caly czas mam jakies perturbacje ze sprzetem, bo albo wspollokator zakosi mi karte dzwiekowa, albo siemens w naprawie :D Wiec tutaj bym sie wstrzymal, bo choc w Tannoyach basu za duzo nie ma, to wciaz jednak dzwiek mi sie podoba. Owszem w filmach moglyby czasem lepiej depnac, i do naglasniania prywatek sie nie nadaja [wowczas wytaczam altusy, na ktorych jak sie okazalo, mozna nawet tanczyc :D]. Wiec tu sie poki co wstrzymam. Kupilem je za 400 zeta i w razie czego mysle moglbym je sprzedac bez wiekszych strat.

 

[EDIT] To co mnie dodatkowo niepokoi to wymiary mojego pokoju. 2,4 metra szerokosci szalu nie robi, a z drugiej strony jest to odleglosc dosyc niewielka jesli glosniki mialyby stac na scianie dluzszej. Sam nie wiem :D [/EDIT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT] To co mnie dodatkowo niepokoi to wymiary mojego pokoju. 2,4 metra szerokosci szalu nie robi, a z drugiej strony jest to odleglosc dosyc niewielka jesli glosniki mialyby stac na scianie dluzszej. Sam nie wiem :D [/EDIT]

 

Na twoim miejscu wygłuszyłbym scianę (tą dłuższą). I na niej postawiłbym kolumny (tak zeby od bocznych jedna z nich miała 50-70 cm)

 

Na próbę wygłusz pojemnikami po jajkach. Moze uda się pojemniki docisnąć ... kolumnami do ściany :o

 

Gdzies czytałem, ze te pojemniki są OK. Jakby się udało to mógłbyś kolumny rozsunąc na 2.4 m (licząc pomiędzy ich środkami) i siedzieć 2 m od nich.

 

Moze to dobrze zagrać - jak zdobędziesz pojemniki bezkosztowo -> warto spróbować ...

 

 

@KOPACZMOPA -> wyczyść skrzynke PM-ową albo napisz TU -> jak poszły rozmowy o pracę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest problemem to ze Tannoye maja bass reflex z tylu?

 

Tylko w wypadku gdybyś podstawił sobie takie kolumny pod samym nosem

> poniżej jednego metra od krzesła czy fotela . Wtedy różnica pomiędzy poziomem basu

z kolumn które mają otwór z tyłu , a tymi które mają otwór z przodu może wynosić

-jakieś 2- 3dB , z uwagi na to że przy bardzo małych odległościach kolumny od naszego

ucha dzwieki basowe z tylnego bass reflexu muszą przebyć drogę - powiedzmy 1.5 razy

dłuższą ,niż fala akustyczna która trafia do nas bezpośrednio z przednich głośników kolumny.

 

Natomiast przy lokalizacji słuchacza wiekszej niż 1- 1.5 metra od kolumny to czy

bass-reflex jest z przodu czy jest z tyłu nie ma już żadnego znaczenia dla poziomu

głośności basu ( trzeba pamiętać że fala 50 Hz ma aż 7 metrów - a bass-reflex

Tannoyów MK1 raczej nie jest strojony niżej ) Co więcej , to własnie w kolumnach

z bass-reflexem z przodu , znacznie łatwiej jest o turbulencje i możliwośc powstawania fal stojących . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje w sytuacji, w ktorej kolumny z BR z tylu stoja przy samej scianie? Zawsze wydawalo mi sie, ze powinny miec te 40-60 cm.

 

Własnie chcemy przetestować na Tobie ...

 

To jest tak pół żartem, pół serio.

 

Jakbys mial normalną scianę to byłoby źle. Producent zaleca pewne minimalne odległości. Ciekaw jestem - co będzie jak wygłuzysz tę scianę i zbliżysz je mocno.

 

Na chłopski rozum - basu będzie mniej ale moze tez być czysciejszy - co Ci szkodzi spróbowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matman A może kupisz ode mnie mój zestaw stereo ;)

Było pisane o nim kilka stron wcześniej, Amplituner + tuner Yamaha, i Quadral Quintas qlx 155 to tego.

Chociaż z tego co szybko czytałem Twoje posty to masz małe pomieszczenie i te quadrale mogą być za spore.

 

Co do ceny to byśmy się dogadali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje w sytuacji, w ktorej kolumny z BR z tylu stoja przy samej scianie? Zawsze wydawalo mi sie, ze powinny miec te 40-60 cm.

 

W takim wypadku to czy są to kolumny z przednim czy tylnym bass-reflexem

też nie ma żadnego znacznia > jest bardzo duże prawdopodobieństwo że postawione tuż

przy samej ścianie kolumny z przednim bass-reflexem ( czy w ogóle zamkniete - pozbawione b-r )

będą prawdopodobnie "dudnić " dokładnie tak samo jak te z tylnym b-r

- dlatego zestawów głośnikowych nie powinno się tak ustawiać w bezpośrednio pod ścianami

i wbrew pozorom nie ma to wiele wspólnego z otworem umiejscowieniem b-r ( a w niektórych kolumnach może być

on wyprowadzony jeszcze od dołu , gdzie przeważnie > podłogówki , przeciez też nie ma wcale aż tak dużo miejsca )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku to czy są to kolumny z przednim czy tylnym bass-reflexem

też nie ma żadnego znacznia > jest bardzo duże prawdopodobieństwo że postawione tuż

przy samej ścianie kolumny z przednim bass-reflexem ( czy w ogóle zamkniete - pozbawione bez b-r )

będą prawdopodobnie "dudnić " dokładnie tak samo jak te z tylnym b-r

- dlatego zestawów głośnikowych nie powinno się tak ustawiać w bezpośrednio pod ścianami

i wbrew pozorom nie ma to wiele wspólnego z otworem umiejscowieniem b-r ( a w niektórych kolumnach może być

on wyprowadzony jeszcze od dołu , gdzie przeważnie >podłogówki , przeciez też nie ma wcale aż tak dużo miejsca )

 

YARY mają BR u dołu, a wrażliwe sa bardzo na odległość od ściany.

 

Faktycznie podawane przez producenta 70 cm od tylnej ściany to optimum. Dalsze zwiększanie nie daje zauwazalnych rezultatów, ale przyblizanie wyraźnie pogarsza brzmienie basu. I bądz tu mądry ...

 

Ale moze jak się scianętylną wytłumi to można będzie przyblizyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności