Skocz do zawartości

Goraca Beta Dla D2!


Rekomendowane odpowiedzi

a nie mowilem,ze w tym miesiacu jeszcze!

Oto pojawila sie beta fw 3.45 dla D2

mozna bedzie pisac po ekranie jak w notatniku!

poprawiono tagi w plikach flac -czyta OK!

bledy w ID3-naprawione!

rewelacyjny equalizer dodano-wiecej czestotliwosci w pasmie!

obsluga BMP

 

a nastepny ma obslugiwac pliki Flash!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może być problem z tymi ogg. Zdaje się, że winny jest Telechips i ich core software wraz z zaszytym dekoderem ogg. Na clixie2 jest dokładnie taka sama kupa z Vorbisem - pyrczy podczas ciszy i dodaje czasem od siebie nie istniejące przydźwięki, a clix2 też ma SoC Telechipsa. Na meizu M6 lub iRiverach serii T takich jaj nie ma (procki Samsunga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może być problem z tymi ogg. Zdaje się, że winny jest Telechips i ich core software wraz z zaszytym dekoderem ogg. Na clixie2 jest dokładnie taka sama kupa z Vorbisem - pyrczy podczas ciszy i dodaje czasem od siebie nie istniejące przydźwięki, a clix2 też ma SoC Telechipsa. Na meizu M6 lub iRiverach serii T takich jaj nie ma (procki Samsunga).

 

Uuu no to kupa...Choc jak wspomnialem u mnie ten problem wystepuje na niewielu plytach, przewaznie jazz w stylu Milesa z Davisu czy Ebbiego Webbera, ale takze na mojej ukochanej Reginie Spektor :( Jesli rzeczywiscie nie da rady poprawic tego fw, trza sie bedzie z bolem serca przerzucic calkowicie na flaczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meizu -> philips

DAC tu nie ma nic do rzeczy. SoC wypluwa śmieci w próbkach.

 

Wracając do kwestii firmware, dobrze że poprawili equalizer, bo ten pierwotny był lekko kulawy z dziwnie dobranymi częstotliwościami. Kwestię ogg chyba Telechips musi rozwiązać jakimś patchem, a jak to wina samego SoCa, to nic nie zrobią w już istniejących playerach. Gdybając dalej, taki patch może wymagać przebudowy firmware, a inicjatywa musi wyjść od użytkowników, a tych najwięcej będzie pewnie w USA. Tam ludzie wgrywają głównie wma DRM, które sobie kupili, bo ich to niewiele kosztuje, więc o ogg wiedzą niewiele, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to smuci, bo naprawde mialem nadzieje, ze te oggi jakos w koncu na D2 zagraja :(

 

@majkel: O ile mnie pamiec nie myli to miales zamiar atakowac M6. Czy to jeszcze aktualne?

 

EDIT: Ostatecznie wma tez daje rade, ale niestety prawie cala plytoteke mam w oggach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam go u siebie, na razie jest mój. :) Też nie jest idealny, ale akurat ogg łyka gładko. Na FLACu potrafi się zwiesić, po przekodowaniu na inny level to samo :blink: Dotyczy to tylko jednego albumu na razie. Odtwarza wma lossless bez zwisów, ale potrafi na początku utworu zrobić coś takiego, jakby płyta przeskoczyła. wma "zwykłe" i mp3 bez problemów. Equalizer genialny - 10 suwaków. Tagi czyta ze wszystkiego, jeśli tam są, i 100% poprawnie z polskimi znakami. Kiedyś więcej napiszę, na razie z czasem krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś więcej napiszę, na razie z czasem krucho.

 

Trzymam za slowo i licze na jakis "gscheide" test z twojej strony, bo sie powoli zaczynam zastanawiac nad ta zabawka w ramach alternatywy :)

 

To tyle wzgledem offtopa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm firmware OK - trcohe walnalnalem kolejnosc ale spoko ekranik sie pokolorowal jak czeski telewizor plazmowy ale odkrecilem to.

Notatnik ok. Duze usprawnienia w EQ nawet bardzo duzo bo musze jakas instr znalezc co oznaczaja pewne terminy. Jutro sprawdze jak z FLAC 1.1.3 i 1.1.4 poza tym tagi czyta ze wszystkiego. Problem z OGG znamy (kurde to sie robi jakas poruta - Vibez ma ze strony softu p****ne a D2 i wiele innych Telechipsowych z niskiego poziomu sprzetowego. Poza tym hmm nowe opcje jak clear memory. Jak narazie problemow nie widze poza wymienionym z OGG. Widac chlopaki maja plany duze bo dodali calkiem nowe menu - Utilites i tam wlasnie notatnik wyladowal i jest duzo miejsca na kolejne - wiadomo ze nastepnego dostaniemy FLASH playera.

 

Cos mi sie zdaje ze pilnie czytaja forum iAudio - jesli tak to moze dostaniemy gapless no i jeszcze z marzen to mam chyba tylko wsparcie dla PDFa chociaz moze cos jeszcze wymysle. Ale na teraz - gapless i PDF a od Telechips solv dla OGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://iaudiophile.net/forums/showthread.p...3899#post123899

 

 

--------------

 

Jesli wsparcie dla PDFów to tylko tak jak w A2. Oni się jakoś lubią z tą firma, bo A3 ma być tak samo.

 

Co do planów to jest zgrywanie plików z SD i gry. Czy będzie coś więcej... czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności