Skocz do zawartości
  • 0

IEM'y dla basshead'a :)


marek_m

Pytanie

Szukam słuchawek (IEM) do Shanling Q1.

 

Ma być rozrywkowo / wakacyjnie, w dużą ilością basu, ale dynamicznie :) 

Budżet - max. 500 PLN

Gatunki - Blues / Rock

 

Moje typy (bez specjalnego uzasadnienia):

  • Ibasso It01
  • FIIO FH1
  • FA E4000
  • Shure 215

 

Będę wdzięczny za propozycje z krótkim uzasadnieniem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli jesteś bassheadem to tylko i wyłącznie Pioneer SE-CX8 lub 9. To subwoofery w uchu, a przy tym inne pasma są również obecne. Na allegro za 300 pln nowe dostaniesz

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja mam inną propozycję. Whizzer A-HE03 Kylin. Genialne są, a jak się im zmieni tipsy, to są jeszcze lepsze. A jak się im doda fajniejszy kabelek, to nagle się może okazać, że te słuchawki powinny kosztować zdecydowanie więcej z takim potencjałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ktoś jest prawdziwym bassheadem to Pioneery są dla niego. Zapytaj @espe0 bo miał okazje ich słuchać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Jak ktoś jest prawdziwym bassheadem to Pioneery są dla niego. Zapytaj @espe0 bo miał okazje ich słuchać. 

Potwierdzam - Jest tyle basu że nozdrza robią za bas-reflexy jak się słucha.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, espe0 napisał:

Jest tyle basu że nozdrza robią za bas-reflexy jak się słucha.

 

Dobrze, że nie odbyt ;) 

 

Trochę duże te Pioneer'y 

Czekam na kolejne propozycje - wybieranie / testowanie to najfajniejszy etap :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ciężko znaleźć IEM z takim basem jak CX8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Ale ciężko znaleźć IEM z takim basem jak CX8

 

Zgoda, ale bas to nie wszystko. Lubię jak jest go więcej, ale inne pasma też chciałbym słyszeć :) 

Wygoda tez nie jest bez znaczenia.

O cenie nie wspominając :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cena dobra. Dźwięk jak pisałem nie tylko bas, ale takiego basu nawet w wokółusznych nie słyszałem. Co do wygody, to nie nadają się do ćwiczeń ale do słuchania stacjonarnego tak. Mimo swojej wagi dobrze siedzą w uszach. Ich tipsy są dość długie (nadają się do Blonòw jak tulejki są dla kogoś za krótkie). W cenie z allegro warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytam jeszcze o ETYMOTIC RESEARCH ER2XR

 

Na Dropie są do kupienia za 125$ + kw i ewentualnie cło & VAT.

 

Model ER2XR jest podobno bardziej basowy :)

 

Jeżeli izolują tak dobrze jak piszą, mógłbym zrezygnować ze słuchawek ANC do podróży (korzyść finansowa i gabarytowa wielka) :) 

 

Na Head-fi.org ktoś napisał:

For $160, the ER2XR is a steal. This is a very competent IEM with significant amounts of detail and it's arguably better value for money than the ER4 series, considering the massive price difference. Its low end is punchy and engaging, making it well suited for modern music. If any Etymotic IEM I've tried so far deserves the 'fun' label, the best candidate for this would be the ER2-XR. Despite the cable not being ideal, the ER2-XR definitely gets my recommendation as one of the best IEMs in this price range.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marek_m Mam etymotic er2se, które mają więcej basu od er4xr, więc wydaje mi się, że 2xr mogą być już mocno basowe. Świetne słuchawki swoją drogą, etymotic to król jednego przetwornika - najpierw wycisnęli ostatnie soki z pojedynczej armatury, a teraz powtórzyli ten wyczyn z dynamikiem!

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... Zależy ile ma być góry. Jeśli ma być spokojnie, to fajne są Anew U1. Jak trochę bardziej energetycznie, to Dunu Titan 6, choć one przebijają budżet o 50 złotych.

 

Oba modele mają mocny i dynamiczny bas, ale jednocześnie nie dominuje przesadnie nad muzyką, więc w rockowo-bluesowych klimatach fajnie się znajdują. 

Przy czym Dunu bym brał do rocka ze względu na większą dynamikę, Anew do bluesa, bo fajnie tam pasuje ich ciepełko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności