Skocz do zawartości

Pomocy! WybÓr Flash'a Pomocy!


Gość ~Tomski~

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~Tomski~

Witajcie!

 

Przeglądam sobie forum od kilku ładnych godzin, czytam, analizuje. Czytam inne fora. Sprawdzam sprzęt w sklepie. I jestem coraz bardziej zielony. Otóż potrzebuję odtwarzacza najchętniej około 2 GB pojemności, w ostateczności może być i więcej. Najlepiej, żeby było radio, najważniejszy jest dla mnie jednak dźwięk, jego moc i jakość. Zdjęcia, kolorowe wyświetlacze, filmy mnie nie interesują, ale jeśli coś ma najlepszy dźwięk, a przy okazji i video, to trudno. Dyktafonów mam kilka profesjonalnych, więc też można olać. Słuchawek używam Koss Porta Pro, więc to chyba nieźle. Z mojej laickiej analizy rynku wyciągnąłem następujące modele:

 

1. Na pierwszym stawiam iriver T10 (1-4GB). Z tego co wyczytałem, ma świetną jakość dźwięku, chyba w klasie odtwarzaczy flash najlepszą. Czy się mylę? Niestety moc, przynajmniej na kartce, nie wygląda dobrze w porównaniu z modelami iaudio, np. taki U3 daje po uszach dwa razy mocniej. Ile jest w tym prawdy? Podobno to oszukana moc i nie należy się tym sugerować... T10 ma radio no i ślicznie wygląda, co jakoś trudno mi przyznać, że nie ma znaczenia. Chociaż nie wiem, do czego to to można przypiąć i wydaje się nieforemny do kieszeni. Wyświetlacz też czytelny. Jakie t-10 ma wady? Czy iriver wypuścił coś podobnej klasy, ale lepszego?

 

2. Iaudio U3. Pisałem trochę o nim wyżej. Brzydki i płacę (słono!) za niepotrzebne bajery (foto, video). Czytałem jednak, że jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia (szumy!), co mnie bardzo do niego zniechęca. A może jednak?

 

3. Mpio FL500. Prześliczny, ale firma podobno gorsza, a co za tym pewno idzie - technologia dźwięku.

 

4. Iaudio U2 - takie U3 bez pierdół, ale chyba gorszy dźwięk.

 

5. Pozostałe pomysły, niekoniecznie flash: Iaudio U10, iriver ifp-799/899/999, Rio Karma (tak, tak, najlepszy, ale skąd ja mam to wziąć? Może kiedy indziej go sobie sprawię.).

 

6. ----- Miejsce na to, o czym zapomniałem, a jest tego pewnie masa -----

 

Obecnie używam archaicznego Creative MuVo, interesuje mnie niezawodny sprzęt na kilka lat, głównie do słuchania na mieście (ale nie tylko), ale na prawdę zależy mi na najlepszej jakości dźwięku. Cena nieważna, ale bez przesadyzmu.

 

Bardzo proszę o solidną odpowiedź, wiem, że był niejeden podobny temat, ale szukałem konkretów i nic, to dla mnie ważny zakup i chcę mieć swój temat. :) Zatem... Zapraszam do wypowiedzi ekspertów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon D2 to ciekawy sprzęt, ale chyba jednak za drogi (949 zł to dwa t10), no i wydaje mi się sprzętem takim bardziej stacjonarnym, chociaż podobno nie jest taki duży, więc może się mylę. Jeśli będzie kosztował np. 700 zł, a będzie o niebo lepszy od t10 za 500 zł, to się zastanowię.

 

A jak wypada porównanie brzmienia t10 - t20 - U2 - FL500 ? Co z moich propozycji jest najlepsze? Dlaczego napisałeś odrazu, że t10? Dalej szukam po forum i nie ma satysfakcjonującego mnie porównania... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem właśnie muvo na T10 gwarantuję że zauważysz dużą różnicę jako że nigdy nie uważałem się za wyjątkowo wyczulonego jeśli chodzi o dźwięk a czuję tą różnicę w przestrzeni, mocy, precyzji dźwięku. iAudio ponoć mają trochę inne brzmienie, ale też niezłe - kwestia gustu, no i droższe. MPio rzadko polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał pewności, że zauważę wielką różnicę, to bym wogóle nie zmieniał odtwarzacza. :) Problem tylko w tym, co jest lepsze. Dziś ktoś z MP3 Store napisał mi na gg, że to zależy od gustu, ale wg niego iaudio U2 ma lepsze brzmienie niż iriver t10. Teraz to już jestem zupełnie zagubiony, bo czytałem, że nawet U3 ma gorsze brzmienie, a U2 to przecież wcześniejszy model. Nie wiem, w końcu, czy t10, czy U2 kupić... Co do Cowon D2, to nawet bym chciał, ale kasę będę miał po świętach, a zamawiać można tylko do 30.III. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do pytania tłustym drukiem - nie pakuj się w stare flashowe iAudio, czyli np. U2. T10 zagra lepiej. Jeszcze lepiej zagra stary ale jary iRiver ifp z serii 700 lub 800, a z nowszych clix. Możesz też rozważyć Samsunga Yp-T9, ma przyjemny, niemęczący i przestrzenny dźwięk, chyba bym go nawet wolał od T10, T20, T30. Z drugiej strony jak szukasz mocnego kopa, to Samsung Yp-K3, brzmi podobnie jak flashowe iAudio (płasko) , ale mocniej i dynamiczniej, więc raczej lepiej. Właściwie to bym polecał w tej kolejności jeśli chodzi o dźwięk:

1) iRiver clix, iRiver ifp

2) Samsung Yp-T9

3) Samsung Yp-K3, iRiver T series

 

O Cowonie D2 nie mam zielonego pojęcia, ale powinno mi się coś rozjaśnić w przyszłym tygodniu. Czytałem opinię, w której gość porównał go z iRiverem ifp i nie powalił go ten Cowon dźwiękiem, choć podobno jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z drugiej strony jak szukasz mocnego kopa, to Samsung Yp-K3, brzmi podobnie jak flashowe iAudio (płasko) , ale mocniej i dynamiczniej, więc raczej lepiej.

To by się zgadzało , bo bebechy to ten YP-K3 ma identyczne jak iAudio 6 . :)

 

Tyle że jest MTP i wymaga Win XP i to od razu z SP 2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebay.pl d2 kosztuje ok. 600zł + przesyłka ( 2gb) i 700 zł 4 gb. tylko tzrba sprowadzić ze stanów

 

Wysyłka takiego odtwarzacza to koszt od 20 do 30,40 USD. Czyli odtwarzacz + przesyłak = 700 PLN i nie masz dwuletniej gwarancji.

 

Raczej mało opłacalne.

 

A jeszcze jak się "załapiesz" na VAT + CŁO to wyjdzie drozej jak w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najprawdopodobniej będę czekać na T50. Cenowo mi odpowiada, ma od razu radio i ulepszone w stosunku do T10 bebchy. I wygląda IMHO ładniej. Dobrze robię?

Jak dla mnie T50 jest takim T10 z joystickiem. KHRoN opisywał swoje wrażenia. Poszukaj sobie wątku (oczywiście korzystając z wyszukiwarki), a opis brzmienia pasuje do T10 jak ulał. Po co by mieli ulepszać bebechy, skoro się niczym poza wyglądem od T10 nie różni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, myślałem już, że mój temat umarł... Dzięki jednak za zainteresowanie. Byłem w MP3 Store i odsłuchawszy iAudio faktycznie nie byłem zachwycony. T10 bije U2 na głowę. Clix mnie niespecjalnie przekonuje - ma jakiś taki ekranik, który na pewno będzie cały "w paluchach", nie wygląda na coś, co nadaje się do noszenia w kieszeni, choć może nie to jest dla mnie aż tak decydujące, w końcu bym to opanował. Nie widzę w każdym razie jego przewagi nad T10, tym bardziej, że nie ma radia, a to dla mnie jednak spora wada. To wspaniały sprzęt, ale na razie chcę typowego flasha, a coś, co odtwarza filmy, to dla mnie pogranicze między flashem a HDD. D2 to samo, poza tym skroili by mnie z niego w pierwszym tramwaju i do tych 700 zł dopłacałbym za sztuczne zęby. Ifp. Też słyszałem o tym, że brzmi lepiej od T10, ale jednak w każdej innej kwestii T10 go bije (wygląd, jakość radia), a różnicy w dźwięku mogę nie zauważyć (chcę mieć porządny sprzęt na lata i wiedzieć, że ma najwyższej jakości tony, dzięki którym usłyszę więcej ze swoich ulubionych utworów, niż z większości innego sprzętu, ale nie mam audiofilskiego słuchu, nie rozróżniam rodzajów basów, a o equalizerze nie mam pojęcia, bo miałem do tej pory Creative'a MuVo 256 MB bez wyświetlacza i z popsutym PLAY/PAUSE, który pauzował, włączał i wyłączał mojego playera kiedy chciał). IAudio U3 to już sporo droższy sprzęt za który chyba zupełnie nie warto dopłacać, skoro nie wydaje się w niczym lepszy od T10. Bo filmiki, zdjęcia, itp. mam gdzieś, jak się dorobię, to kupię odtwarzacz z HDD. T50. Też się nad nim zastanawiałem. Ale bebechy z tego co mi wiadomo ma te co T10. Wygląd ma jednak babski, więc przegrywa konfrontację z T10. Zastanawiałem się jeszcze nad Meizu, ale uświadomiono mnie, że choć jest (są) dobry, to gorszy od T10, a nawet U2. W U2 i U3 kusiła mnie duża moc, ale to chyba pic na wodę. Mówicie o Samsungach, ale mnie najzwyczajniej jakoś odpycha w tym wypadku słowo Samsung. Po prostu wydaje mi się, że to gorsza firma niż iRiver. Niech się zajmą komórkami, monitorami (podobno robią niezłe), itd., ale ani trochę mnie nie przekonują do empetrójek, nawet jeśli robią solidne. Zresztą nawet nie widzę tym Samsungów na Allegro, ani w MP3 Store.

 

Tak więc zostaje na placu boju tylko T10 i to chyba jego kupię. Nigdzie nie doczytałem się, że T10 ma jakieś wady. Ma brzmienie z wyższej półki, kapitalny wygląd, opcje których potrzebuję, doskonały czas działania. Czekałem, aż mnie ktoś zniechęci, może jeszcze tak się stanie, ale póki co, nikomu się nie udało, więc chyba go kupię.

 

Na początku było dla mnie oczywiste, że kupię na Allegro, ale w MP3 Store po odjęciu 5% rabatu (mam kartę WBK) wychodzi 475 zł, a więc cena jest co najwyżej 15-20 zł wyższa niż z Allegro (jakiejś najtańszej oferty oczywiście, bo większość wraz z wysyłką jest droższa niż w MP3 Store), co jest ceną jaką warto przecież zapłacić za coś, co będzie się miało z najpewniejszego źródła i w reklamówce (mam pecha do poczty, kilkanaście razy mnie już skroili z przesyłek i to w Warszawie, taki kraj).

 

Ale żem się rozpisał! Czekam na kolejne cenne rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w (...)U3 kusiła mnie duża moc, ale to chyba pic na wodę.

 

wbrew pozorom nie jest to pic na wode, gra glosniej i ladniej dla mnie, ale juz wspominales ze brzmienie iAUDIO ci sie nie podoba...

 

btw: sam mam t10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że duży i nieforemny, ale ma tą funkcjonalną (chyba) klamrę, no i na smyczy zawsze można jakoś zawiesić. Czy U3 gra głośniej? Może, ale raczej niewiele. IAudio mają jak dla mnie zbyt płaski dźwięk. Wolę coś tylko nieco cichszego, ale grającego głębiej.

 

Tak wogóle to mi namieszaliście w głowie tym Clixem... :) Sam już nie wiem... Jak ma lepsze brzmienie... Zresztą ma to radio i wygląda na całkiem solidny towar... T10 czy Clix??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał T10. Jeżeli nie jestes audiofilem to dźwięk powinien Cię zadowolić. Dla mnie prawie nie ma roznicy miedzy nim a clixem. Co do głośnosci to też wg. mnie jest wystarczająca zwłaszcza, że słucham muzyki najczęściej na 6-14 w 40 stopniowej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha mam te same dylematy, czym dłużej sie zastanawiam, tym bardziej jestem głupi. Po kilku dniach używania Pentagrama R Slim i odesłaniu go w cholere, teraz siedze i knuje co by tu kupić. U mnie też priorytetem jest radio. Zastanawiam się obecnie nad T10 1GB, MPMan CS200 2 GB, MEIZU M6 MP4 1GB i iAudio U3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U3 jest brzydki jak noc listopadowa i przeczytałem kilka wyjątkowo niepochlebnych recenzji o nim, które mnie do niego zniechęciły (a był moim faworytem nie tak dawno). Podobno ma płaski dźwięk i wyjątkowo szumi, chyba to zauważyłem podczas krótkiego odsłuchu, ale może się już sugerowałem tą recenzją. T10 w sklepach obecnie chyba zawsze są z radiem i UMS, na Allegro lepiej uważać. Obecnie nie mogę się zdecydować między T10 a Clixem, ale chyba jednak będzie T10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha mam te same dylematy, czym dłużej sie zastanawiam, tym bardziej jestem głupi. Po kilku dniach używania Pentagrama R Slim i odesłaniu go w cholere, teraz siedze i knuje co by tu kupić. U mnie też priorytetem jest radio. Zastanawiam się obecnie nad T10 1GB, MPMan CS200 2 GB, MEIZU M6 MP4 1GB i iAudio U3.

 

moja wcześniejsza wypowiedź była adresowana do tego pana :)

a u3 ma jak dla mnie większą scenę dźwięku niż t10....ale fakt..szumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności