Skocz do zawartości

Test iAUDIO F2


jurii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

( Miałem to zamieścić w testach ale jak już ktoś pyta... )

 

Jestem raczej biernym obserwatorem tego co się dzieje na tym forum, jednak przed zakupem nowego playera zawsze tu zaglądam, zapoznaję się z waszymi opiniami. Postanowiłem napisać parę słów ( ostrzegam, że nie będzie to rozbudowany test – nie mam ani czasu, ani ochoty na zagłębianie się w detale ) o moim aktualnym sprzęcie, ponieważ jestem trochę zdziwiony, że po ponad dwóch miesiącach (chyba) od wypuszczenia na polski rynek ten player nie ma jeszcze własnego fanklubu .

 

Po miesiącu użytkowania Cowona iAudio F2 postanowiłem napisać o nim parę słów. Mam nadzieję, że pomoże to komuś w wyborze playera. Zanim usłyszałem pierwszego iAudio, miałem doczynienia z :

 

Samsungiem YP-T55 (1GB) – pierwszy sprzęcik, którego jakość odtwarzanego dźwięku zmusiła mnie do jego kupna. Długi czas pracy na baterii, dźwięk 3D – naprawdę przypadł mi do gustu, wygodne rozłożenie przycisków, aluminiowa, trwała obudowa oraz całkiem przyzwoite jak mi się wydawało słuchawki. Sprzętu używa moja dziewczyna.

 

iRiverem H10 (6GB) – udało mi się kupić w sklepie w promocji za 499 zł, myślałem ze to będzie dobra inwestycja. Szybko się pozbyłem – duży, ciężki, niewygodne sterowanie za pomocą paska dotykowego, strasznie wolny transfer USB, bardzo denerwujące lagi przy przełączaniu utworów, zawieszanie (zamyślanie) się oraz słuchawki Senhheiser – te od Samsunga spisywały się o niebo lepiej. Po zmianie na najnowszy firmware było trochę lepiej. ( chyba tylko jakość radia mi się tak naprawde podobała )

 

iRiverem T10 (2GB) – po przesiadce z H10, nie miałem już ochoty na odtwarzacze z dyskiem twardym. Czytając forum doszedłem do wniosku, że to jedyne rozwiązanie. Byłem bardzo zadowolony, kupiłem do niego słuchawki Creative EP-630 i… Niechcący wpadłem na iAudio F2.

 

Moja przygoda z iRiverami, zakończyła się równie gwałtownie jak się zaczęła. H10 miałem 4 dni, T10 przetrwał ponad miesiąc. Przyszedł czas na iAudio - nigdy wcześniej nie wydałem 600 zł z takim uśmiechem na twarzy.

 

Nie mam zamiaru opisywać co się znajduję w pudełku, nie będę wypisywał specyfikacji, nie sprawdzałem też jak sobie radzi z różnymi formatami dźwięku. Postaram się bardzo krótko opisać moje wrażenia.

 

Wygląd:

 

Mógłby być chyba trochę większy, zwłaszcza blisko siebie położone przyciski mogą irytować ludzi z dużymi łapami, ja używam paznokcia i jest Oks… Sprzęcik wygląda świetnie, jest lekki i naprawdę niewielki - można go założyć na smyczy na szyję, włożyć pod bluzkę i nic nie będzie widać. Znajomi pytają: co jakiś nowy telefonik masz?

 

Słuchawki:

 

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, szybko sprzedałem EP-630, które nie przypadły mi do gustu – za mocny bass, nieprzyjemnie się je nosiło, poza tym co chwile ktoś chciał sprawdzić jak to gra, i pakował sobie je do uszu, bleee. Standardowe słuchawki iAudio to dla mnie na razie najlepsze pchełki jakie słyszałem – dzwięk ciepły, bass miękki i przyjemny, pewnie są połowę tańsze od dokanałowych EP-630, a dzwięk z nich płynący jest równie dobry – oczywiście pomijając brak tłumienia i bass , który w EP trzęsie uszami i powoduje bóle głowy.

 

Bateria / Ładowanie:

 

Ładowanie przez USB trwa nieco ponad godzinę ( około 75-80 min ). Producent zapewniał ponad 20h słuchania muzyki na jednym ładowaniu. Może dałoby się to zrobić z wyłączonym equalizerem, BBE, Mach3Bass, 3D-Sound i cała resztą polepszaczy. Po skonfigurowaniu tego wszystkiego pod swoje ucho udało mi się osiągnąc około 16h – wydaje mi się, że nie jest źle. Do zestawu dokupiłem słuchawki AKG K26p, niestety mają one większą impedancję i są większe od standardowych. W tej konfiguracji sprzęcik wytrzymuje już tylko koło 10h. Ale nie ma co narzekać. Dzwięk w połączeniu z tymi słuchawkami jest świetny, cudo! Nie da się tego opisać słowami (z moim zasobem przymiotników). Miałem okazję przed zakupem przetestować Koss Porta Pro, AKG K24p i AKG K26p. Gdybym nie potrzebował tłumienia to na pewno zdecydowałbym się na Koss, dobry sprzęt ale i duża impedancja – jeszcze krótszy czas pracy playera? Zdecydowałem się na K26p i… na chwilę obecna niczego nie zmieniam. Słuchawki te z F2 grają baaardzo głośno, przy 15/40 słucham na ulicy, 20/40 w tramwaju, 30/40 dla samobójców. Więcej chyba nieodwracalnie niszczy słuch, nigdy nie testowałem więcej bo nie ma takiej potrzeby. Ten player ma moc, większą od T10 i wszystkich innych których miałem okazję słuchać.

 

Reszta:

 

Filmy, zdjęcia i tekst. No cóż. Po co to komu w mp3? Nie mam pojęcia. Nie używałem tych opcji więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć. Filmy wygładają bardzo ostro, nie ma lagów przy odtwarzaniu, ale to tylko taki bajer – kto będzie tego używał na ekraniku 128x160??. Zdjęcia są może trochę bardziej przydatne – można wrzucić swoją tapetę – troszkę spersonalizować sprzęcik. Tekstu nawet nie wgrywałem. Dyktafon? Jest i działa, nie powiem nic więcej, bo nie używałem nigdy tego – nie mogę porównać z innym sprzętem. Radio – gorszę od tego co prezentował iRiver H10, zdecydowanie słabiej, można również zauważyć spowolnienie działanie menu w trybie radio. To taki poważniejszy minus jak dla mnie. Nawigacja – dla mnie lepiej być nie mogło, menu działa wyśmienicie, szczerze mówiąc to nie ma co poprawiać.

 

Ogółem:

 

Sprzęt wart każdej złotówki, świetny, niepowtarzalny wygląd, bardzo szybkie i intuicyjne menu, szybkie ładowanie, jakość dzwięku która powala na kolana ( na iaudiophile dostał 95/100) http://www.iaudiophile.net/e107_plugins/co...hp?content.93.9 .

Czy da się operować nim w kieszeni? Tak! Nawet nie wkładając ręki do kieszeni – przyciskając przyciski przez spoknie – potrzeba tylko troche wyczucia. Generalnie to nie zamieniłbym tego sprzętu na inny. Bawiłem się około godziny Audio 6, podobał mi się interfejs i większa pojemność, niestety we wszystkich odtwarzaczach z dyskiem twardym występują podobne problemy – lagi przy przełaczaniu utworów, wolniejsze menu, zacinanie się czasami dźwięku, filmów itp. Jeśli miałbym wybór to wolalbym F2 4GB na Flashu, który oferuje według mnie tą samą jakość dzwięku lub też D2, który powiem szczerze coraz bardziej mi się podoba. TV-out, Slot kart SD, dotykowy panel no i ponoć jeszcze lepszy dzwięk ?? Pewnie dużo w tym temacie już poprawić się nie da ale chetnie bym to przetestował.

 

Pisałem to trochę na raty, więc pewnie będzie kilka niespójnośći i tym podobnych problemów. Jak macie jakieś pytania to pisać.

 

Plusy:

- dźwięk, dźwięk, dźwięk

- jakość wykonania

- szybkość działania

- świetny wygląd

- bardzo wyraźny wyświetlacz

- wszystko co nie jest minusem zaliczam do plusów

 

Minusy:

- lagi w trybie radio

- słabe radio

- małe przyciski

 

IMG_0859.JPG

 

IMG_0861.JPG

 

IMG_0864.JPG

 

IMG_0869.JPG

 

IMG_0870.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, ze ktos w koncu opisal konkurencje Cowona dla Samsunga T9 i serii Clixa, ale w obecnej sytuacji to chyba musztarda po obiedzie. Biorac pod uwage fakt, ze D2 w wersji 2GB jest jakies 20 eur drozsze od 4GB T2, wybor wydaje sie byc oczywisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, ze ktos w koncu opisal konkurencje Cowona dla Samsunga T9 i serii Clixa, ale w obecnej sytuacji to chyba musztarda po obiedzie. Biorac pod uwage fakt, ze D2 w wersji 2GB jest jakies 20 eur drozsze od 4GB T2, wybor wydaje sie byc oczywisty ;)

 

Zgadzam si? z Tob?. Mia?e? mo?e okazj? przetestowa?, przes?ucha? iAudio F2 lub iAudio 6? Z moich ods?uchów te playery prezentuj? t? sam?/podobn? jako?? dzwi?ku, interesuje mnie zatem ich porównanie z modelem D2. Chodzi o jako?? dzwi?ku, czy znacz?co si? rózni? Zastanawiam si? nad D2, podoba mi sie wyj?cie TV i dluga praca na baterii. Puszcza?e? jakie? filmy z napisami polskimi z D2 na TV ?

 

Jeszcze jedno pytanie... Czy karta pami?ci wystaje poza obudow??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś ja również (wkońcu :P) stałem się posiadaczem iAUDIO F2 :D

Pierwsze wrażenie...

Odtwarzacz po prostu mnie zmiażdżył ! Głównie pod względem jakości muzyki :D

Szczególnie biorąc pod uwage, że do tej pory miałem doczynienia tylko z playerami creative, sony czy philips.

Niestety narazie nic więcej nie napisze ponieważ nawet nie mam czasu pożądnie sie zapoznać z moim nowym playerkiem :( Wgrałem tylko mp3 i ustawiłem equalizer żeby móc słuchać, a raczej delektować się muzyką :D

Jak będe miał więcej czasu to napisze też moje spostrzeżenia co do tego sprzętu (chcociaż niedawno Gregoo2 napisał dość wyczerpujacą recenzje) bo z tego co wiem to jest to raczej unikatowy model na tym forum (chyba 3 osoby go maja - razem z mną :P).

 

Będe mógł go również porównać z shuffelką 1st gen. która powinna przyjść w ten week :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja również (wkońcu :P) stałem się posiadaczem iAUDIO F2 :D

Pierwsze wrażenie...

Odtwarzacz po prostu mnie zmiażdżył ! Głównie pod względem jakości muzyki :D

Szczególnie biorąc pod uwage, że do tej pory miałem doczynienia tylko z playerami creative, sony czy philips.

Niestety narazie nic więcej nie napisze ponieważ nawet nie mam czasu pożądnie sie zapoznać z moim nowym playerkiem :( Wgrałem tylko mp3 i ustawiłem equalizer żeby móc słuchać, a raczej delektować się muzyką :D

Jak będe miał więcej czasu to napisze też moje spostrzeżenia co do tego sprzętu (chcociaż niedawno Gregoo2 napisał dość wyczerpujacą recenzje) bo z tego co wiem to jest to raczej unikatowy model na tym forum (chyba 3 osoby go maja - razem z mną :P).

 

Będe mógł go również porównać z shuffelką 1st gen. która powinna przyjść w ten week :)

 

Pięknie! ciesze sie, ze Ci się podoba sprzet, ktory tak bardzo polecalem. Moze uda nam sie go troche rozpowszechnic... PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie mysle czy moze nie skusic sie na F2 mimo ze sie mocno juz przymierzylem do D2...przy czym D2 no jest fajniejszy co by nie mowic. A Tu sie boje tej baterii...kiedy ona padnie. Jakos jestem przywiazany do Baterii :) No i mala klawiaturka raczek nie mam malych :)

 

Jak sie sprzet sprawuje? Wszystko pieknie dziala? Po juz 2miesiacach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle czy moze nie skusic sie na F2 mimo ze sie mocno juz przymierzylem do D2...przy czym D2 no jest fajniejszy co by nie mowic. A Tu sie boje tej baterii...kiedy ona padnie. Jakos jestem przywiazany do Baterii :) No i mala klawiaturka raczek nie mam malych :)

 

Jak sie sprzet sprawuje? Wszystko pieknie dziala? Po juz 2miesiacach?

 

Sprzecik dziala idealnie. Rozmawialem ze sprzedawca z mp3store, jest mozliwosc wymiany baterii. Wiec nie masz sie co martwic. mam sprzecik od stycznia i ani razu mnie nie zawiodl. zero zawieszek itp. wszystko dziala jak marzenie. po blisko 4 miesiacach bateria trzyma tak jak trzymala. Tez myslalem nad zmiana tego sprzetu na D2, ale juz mi sie ostudzily zapaly. F2 maly, lekki, bezproblemowy. Do tego spadly ceny ostatnio. ja za wersje 2GB dalem 599zl, teraz za tyle kupisz 4GB. wersja 2GB stoi 499. Do klawiatiry idzie sie przyzwyczaic. Ja klikam paznokciami i jest oks. Sprzet ciagle uzywany, a obudowa nie ma ani ryski - dobre komponenty. Polecam! w tym momencie gdybym mial kupowac mp3 to myslalbym nad trzema modelami. Swietny F2, Trekstor Vibez 12GB, tani dyskowiec, ale ponoc daje rade oraz Clix2 - ciekawy design i bardzo dobra nawigacja, nawet przez spodnie - przeskakiwanie po trackach bez wkladania reki do kieszeni. z D2 zrezygnowalem, troche balbym sie tego ekraniku. Roznie to moze byc. PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

moj samsung chyba już zakończył swój żywot i zastanawiałem sie nad kupnem jakiegoś odtwarzacza do ok. 350 zł. myślałem o t10 ale ostatnio rzucił mi sie w oczy właśnie f2, i tak sie zastanawiałem, który z nich byłby lepszy. może ma ktoś porównanie, wiec prosilbym o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj samsung chyba już zakończył swój żywot i zastanawiałem sie nad kupnem jakiegoś odtwarzacza do ok. 350 zł. myślałem o t10 ale ostatnio rzucił mi sie w oczy właśnie f2, i tak sie zastanawiałem, który z nich byłby lepszy. może ma ktoś porównanie, wiec prosilbym o odpowiedź.

Ema. Powiem Ci jedno... nie słyszałem t10, ale kupując F2 nie pożałujesz :D ta jakość poraża! :P a jedyny plus t10 jak dla mnie to jest to że dłużej trzyma bateria(choć w COWONIE nie jest taka słaba :P ). A jeśli chcesz mieć mp3 która pieści uszy i oczy (w końcu wyświetlacz też można wykorzystać ;), a i desing dobry ) to bierz F2 :D Mam i w życiu bym nie zamienił na t10 nawet jeśliby mi dopłacali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kilka dni temu stałem się właścicielem zestawu F2 + PX100. Odtwarzacz jest bardzo dobrze wykonany, przyciski wcale nie są aż takie małe jak niektórzy piszą. Trochę tylko menu jest mało intuicyjne na początku, ale gdy się już nauczymy, to poruszanie się "po odtwarzaczu" staje sie szybkie i wygodne. Jeżeli chodzi o jakość muzyki to przy wyłączonych bajerach i eq na flat nie powala. Przynajmniej mnie... Jednak gdy wszystko odpowiednio poustawiamy, to odtwarzacz pokazuje pazur. I wg. mnie to jest jego dużą zaletą (jak i zapewne innych cowonów) - polepszacze dźwięku dobrze pełnią swoją rolę i umożliwiają przystosowanie brzmienia do własnych upodobań. Ja aktualnie słucham na EQ +4 +2 0 +4 +8, BBE 3, Mach3Bass 3 i z włączona funkcją poprawy MP3, ale pewnie jeszcze coś pozmieniam :D. Jakie wy macie ustawienia?

Jeżeli chodzi o największe wady tego playerka to wymieniłbym:

- kiepska jakość radia (chyba gorsza niż w moim starym Muvo TX FM)

- piszczenie przy nagrywaniu dyktafonem w momencie gdy włączone jest podświetlenie

- ... i jak miałbym się czepiać to może przełącznik HOLD/ON/OFF mógłby być troszkę lepiej wykonany.... :lol: ale dobrze jest

 

Generalnie POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności