Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sheffunio napisał(a):

Aventho wireless też działają po kablu bez włączania i tak ich głównie używałem 😅

Drop Panda grają fajnie po kablu, bez zasilania (sygnał omija wtedy DAC).

 

Wszystko to fajne ale jak przywiążesz się do jakichś słuchawek to potem jest problem. Do Aventho pady idzie dostać. Nie wiem jak będzie z pałąkiem ze skórą.

W moich Pandach powoli pady zaczynają się łuszczyc (mikroubytki). Niestety padów z Dropa już nie kupisz. Zastanawiam się czy niezłe pady do Oppo PM-3 z ALIEXPRESS (polecane na forum) będą pasować.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Zastanawiam się czy niezłe pady do Oppo PM-3 z ALIEXPRESS (polecane na forum) będą pasować.

Powinny ;) Złapałem fajny kontakt na miejscu pod wydruk 3D i będę coś tam drukował dla siebie do słuchawek. Widzę, że jest gotowy projekt pod Pandy co by się nie bawić za dużo ze zrywaniem starych z pierścieni. Może to dobre ?

https://www.thingiverse.com/thing:4590890/files

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luqart napisał(a):

Nie jestem w stanie porównać jak grają px7 S2. Za krótko ich używałem.

Ale z tego co udało mi się wyczytać to, że od S2 różnią sie lepszym ANC i graniem zdecydowanie w stronę Px8.

 

Px7 s2e na pewno są warte tych 1500 pln, ale 2k nie wiem czy bym dał. Trochę te Bowery są przecenione. Jakby s2e kosztowały 1500, S2 999, a Px8 z 2300 to byłby idealny price point.

 

No wlasnie podobno wszystko to samo co px7s2 jedynie dali inny soft i jest roznica brzmieniowa troche w strone px8 z kontrlowanym basem i szersza scena. Dla mnie px8 byly za cieple, px7s2 maja jasniejsza gore i mi pod tym wzgledem bardziej odpowiaadaja.Takze do px8 nie tesknie, do px7s2e tez mi bylo szkoda dokladac 600-700, a px7s2 za 999 pln sa uczciwa propozycja. Chetnie bym posluchal px7s2e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Powinny ;) Złapałem fajny kontakt na miejscu pod wydruk 3D i będę coś tam drukował dla siebie do słuchawek. Widzę, że jest gotowy projekt pod Pandy co by się nie bawić za dużo ze zrywaniem starych z pierścieni. Może to dobre ?

https://www.thingiverse.com/thing:4590890/files

To jakbyś drukował, możesz zrobić mi pod Pandy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kopaczmopa napisał(a):

No wlasnie podobno wszystko to samo co px7s2 jedynie dali inny soft i jest roznica brzmieniowa troche w strone px8 z kontrlowanym basem i szersza scena. Dla mnie px8 byly za cieple, px7s2 maja jasniejsza gore i mi pod tym wzgledem bardziej odpowiaadaja.Takze do px8 nie tesknie, do px7s2e tez mi bylo szkoda dokladac 600-700, a px7s2 za 999 pln sa uczciwa propozycja. Chetnie bym posluchal px7s2e.

Też widziałem właśnie takie opinie i jestem ciekaw faktycznych różnic, podłączyłem px7s2  pod USB w telefonie i odpaliłem uapp   z małymi problemami ale jak już ruszył to zaskoczyły mnie lepszą kontrola basu ułożeniem sceny mimo że zagrały z większym wykopem to i równiej niż przez bt całość zyskała po zastrzyku mocy choć to rozwiązanie mało komfortowe napewno jeszcze je sprawdzę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sheffunio napisał(a):

Też widziałem właśnie takie opinie i jestem ciekaw faktycznych różnic, podłączyłem px7s2  pod USB w telefonie i odpaliłem uapp   z małymi problemami ale jak już ruszył to zaskoczyły mnie lepszą kontrola basu ułożeniem sceny mimo że zagrały z większym wykopem to i równiej niż przez bt całość zyskała po zastrzyku mocy choć to rozwiązanie mało komfortowe napewno jeszcze je sprawdzę 😉

No wiec wlasnie, co pisza to pisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Luqart napisał(a):

Nie jestem w stanie porównać jak grają px7 S2. Za krótko ich używałem.

Ale z tego co udało mi się wyczytać to, że od S2 różnią sie lepszym ANC i graniem zdecydowanie w stronę Px8.

 

Px7 s2e na pewno są warte tych 1500 pln, ale 2k nie wiem czy bym dał. Trochę te Bowery są przecenione. Jakby s2e kosztowały 1500, S2 999, a Px8 z 2300 to byłby idealny price point.

 

Jasne,to jak grają te px7S2e ? Nie pytam o żadne porównanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 17:46, sheffunio napisał(a):

Jasne,to jak grają te px7S2e ? Nie pytam o żadne porównanie 😉

Nie są przebasowione jak Momentum 4 czy XM5. Granie jest wyrównane, szczegółowe, po prostu żywe. Grają średnicą i są trochę ciemne. Bas jest mocny i punktowy. Mają bardzo dobrą scenę jak na zamknięte wirelessy, podobną do Momentum 3. Moim zdaniem grają lepiej od wspomnianych Momentum 3, które uważalem za wzór grania wirelessów do 2k. To nie jest typowa V jak w modelach o których wspomniałem wyżej. 

 

Jak cena Px7 S2e zejdzie do 1399 to warto dopłacić względem zwykłych Px7 s2. 

 

Podobno Px7 S2e nie różnią się tylko softem, a również mają inny driver. Co strona to jest inaczej napisane :D

 

Po tym co usłyszałem w Px7 S2e mam chrapkę na Px8. Podobno to szkoła grania jak Px7 s2e, ale technicznie lepsze pod każdym względem.

Na amazonie niemieckim macie Px7 S2e za 299 euro czyli 1300 pln.

W tej cenie moim zdaniem bardzo dobre wirelessy.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali gdzies z bowersa tylko soft, drivery te same. Ktos pytal czy dadza update do px7s2 ale napisali ze byc moze. Niektorzy pisza, ze roznice znaczne inni ze male/nieistotne. Niemniej jak jest ciezko powiedziec. Przy roznicy 200-300 pln bym doplacil. Px8 mialem i wole tunning px7s2 jakos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipol, potrzebuję wokółusznych bt które nie znikną z rynku po 3 latach i do których dokupię pady i inne ******lety.
Ausdomy młodej grają ciągle spoko, ale niestety skaj na padach i pałąku się rozlatuje, a zamienników nie ma.
Nie mam doświadczenia z bezprzewodami, słuchałem raptem airpodsów (odpadają) i Bathysów ostatnio (odpadają z powodu ceny), a że młoda ma imieniny za 3 miesiące, to mam czas więc pytam :)
Zenki wypuściły accentum ostatnio i opinie na temat brzmienia są w większości bardzo ok, ale wszyscy piszą że straszny plastik fantastik.
Poradzicie coś please?
Momentum wchodzą w grę, ale jeśli jest coś innego sensownego to chętnie sprawdzę. Priorytet to sensowne brzmienie (nie jak nighthawki ;) ) i dostępność części zamiennych, a zwłaszcza padów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Z tego co pisali gdzies z bowersa tylko soft, drivery te same. Ktos pytal czy dadza update do px7s2 ale napisali ze byc moze. Niektorzy pisza, ze roznice znaczne inni ze male/nieistotne. Niemniej jak jest ciezko powiedziec. Przy roznicy 200-300 pln bym doplacil. Px8 mialem i wole tunning px7s2 jakos.

Też tak czytałem, ale czytałem również informacje gdzie pisano, że jest nowy driver.

 

Obecnie Px7 s2e można dostać za 1300 pln, a Px7 s2 za 900 pln.

Nie słuchałem starszych, ale ja jak mi charakterystyka by przypasowała to bym dopłacił. Oprócz dźwięku ANC również jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luqart napisał(a):

Też tak czytałem, ale czytałem również informacje gdzie pisano, że jest nowy driver.

 

Obecnie Px7 s2e można dostać za 1300 pln, a Px7 s2 za 900 pln.

Nie słuchałem starszych, ale ja jak mi charakterystyka by przypasowała to bym dopłacił. Oprócz dźwięku ANC również jest lepsze.

Tam chyba blizej wychodzi 1400 ale masz racje, jakby mi bardziej pasowaly bym bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EarFun Free Pro 3

 

Mam je od kilku dni i jak dla mnie są rewelacyjne. Dźwięk bajka, Oluv zrobił kawał dobrej roboty, tylko tak co najmniej z 25 h muszą pograć i muzyka dobrze aby była dobrej jakości. Dołączone gumki są bardzo dobre, ale jeszcze lepsze są dla mnie do nich Final Type E przeznaczone do TWS-ów. W rzeczywistości są ładniejsze niż na zdjęciach. Są całkiem małe i etui ładujące również. Klapka od etui fajnie się otwiera i zamyka. Łatwo się je wyciąga z etui. Aplikacja na smartfona super, bardzo przydatna i działa prawidłowo. Panele dotykowe świetnie wyłapują tapnięcia, przy wkładaniu do uszu nie dotykam ich przypadkowo. Cena niewiarygodnie niska (x-kom 329 zł). Jestem mega zadowolony, wręcz zachwycony ;) :P

 

earfun.jpg

earfun_2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Crystal napisał(a):

EarFun Free Pro 3

 

Mam je od kilku dni i jak dla mnie są rewelacyjne. Dźwięk bajka, Oluv zrobił kawał dobrej roboty, tylko tak co najmniej z 25 h muszą pograć i muzyka dobrze aby była dobrej jakości. Dołączone gumki są bardzo dobre, ale jeszcze lepsze są dla mnie do nich Final Type E przeznaczone do TWS-ów. W rzeczywistości są ładniejsze niż na zdjęciach. Są całkiem małe i etui ładujące również. Klapka od etui fajnie się otwiera i zamyka. Łatwo się je wyciąga z etui. Aplikacja na smartfona super, bardzo przydatna i działa prawidłowo. Panele dotykowe świetnie wyłapują tapnięcia, przy wkładaniu do uszu nie dotykam ich przypadkowo. Cena niewiarygodnie niska (x-kom 329 zł). Jestem mega zadowolony, wręcz zachwycony ;) :P

 

earfun.jpg

earfun_2.jpg

To prawda, potwierdzam, nie sa tak szlachetne w brzmieniu jak AZ80 ale sa funowe, bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 12:48, Jaro54 napisał(a):

A ja znam kilka osób, które ich posłuchały i im się podobały. O gustach się nie dykutuje. 

Jedna z nich tak opisuje je

To osoba "osłuchana", pracuje w branży audio

Mam JVC HA-FW1000T od kilku miesięcy, przewaliłem wszystkie topowe TWSy na rynku - o ile ergonomia faktycznie może uniemożliwiać ich używanie w ruchu (choć ja biegam z nimi w czapce) to jakością dźwięku deklasują konkurencję - oczywiście moim zdaniem. Na prawdę nie rozumiem niektórych opisów które brzmią jakby była mowa o kompletnie innych słuchawkach....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trauma napisał(a):

CIACH. Na prawdę nie rozumiem niektórych opisów które brzmią jakby była mowa o kompletnie innych słuchawkach....

Seal, a raczej jego brak u recenzentów + subiektywizm w opisywaniu/odczuciu dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Trauma napisał(a):

Mam JVC HA-FW1000T od kilku miesięcy, przewaliłem wszystkie topowe TWSy na rynku - o ile ergonomia faktycznie może uniemożliwiać ich używanie w ruchu (choć ja biegam z nimi w czapce) to jakością dźwięku deklasują konkurencję - oczywiście moim zdaniem. Na prawdę nie rozumiem niektórych opisów które brzmią jakby była mowa o kompletnie innych słuchawkach....

To może napisz czego na nich słuchasz. Miałem je kilka miesięcy i naprawdę na pałacach jednej ręki mogę policzyć, kiedy ta sygnatura dźwięku pasowała do muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie rocka i metalu, zdarza się poezja śpiewana czy jazz. 

 

Na prawdę jestem w szoku czytając opinie niektórych osób na temat, tych słuchawek, sporo można im zarzucić - ergonomię, brak aplikacji, żeby coś wlaczyc/ustawić czasami trzeba się naklikac, ale jakość dźwięku jak dla mnie to wszystko wynagradza - brzmią jak niezłe IEMy przewodowe

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem do Denona posłuchac tych nowych Dali... jak dodadzą apkę i eq to mogą być z tego fajne słuchawki, rzeczywiście maja taki analogowy sznyt. Na ten moment IMO przesadzili z midbasem i nawet w trybie "hifi" jest go za dużo. Tryb "Bass" to już w ogóle jest dla hardkorów, 10/15 lat temu zaczasów AKG k518DJ byłbym zachwycony :)

 

Ogólnie są dość lekkie i sprawiają wrażenie bardzo wygodnych, doceniam zwłaszcza duże otwory na uszy i jakość padów. Lekko z rezerwą podchodze za to do silikonowej części headbandu stykającej się z głową. Podobne rozwiązanie zastosowano w Listenach i powodowało u mnie potworny ból głowy. No i za 4 kafle to oczekiwałbym jednak skóry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Wpadłem do Denona posłuchac tych nowych Dali... jak dodadzą apkę i eq to mogą być z tego fajne słuchawki, rzeczywiście maja taki analogowy sznyt. Na ten moment IMO przesadzili z midbasem i nawet w trybie "hifi" jest go za dużo. Tryb "Bass" to już w ogóle jest dla hardkorów, 10/15 lat temu zaczasów AKG k518DJ byłbym zachwycony :)

 

Ogólnie są dość lekkie i sprawiają wrażenie bardzo wygodnych, doceniam zwłaszcza duże otwory na uszy i jakość padów. Lekko z rezerwą podchodze za to do silikonowej części headbandu stykającej się z głową. Podobne rozwiązanie zastosowano w Listenach i powodowało u mnie potworny ból głowy. No i za 4 kafle to oczekiwałbym jednak skóry.

Kurde kompletnie zapomniałem o nich choć i tak bardziej skłaniam się ku sprzedaży Bathys i kupnie Solitaire T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności