Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser MD 6XX - czego potrzebuję


elemeledutki

Pytanie

Cześć,

 

Kilka dni temu "dopisałem" się do zakupu tych słuchawek i analizując na zimno była to chyba decyzja nieco emocjonalna (chęć usłyszenia czegoś super - hiper, słuchawki na lata itd). W sumie - najpierw się dopisałem a dopiero później zacząłem czytać i oglądać recenzje i opinie. I chyba trochę się przestrzeliłem..

 

Nie mam nic - w sensie toru - wzmacniacza, DACa, playera nawet - domyślam się, że żeby wyciągnąć cokolwiek z tych słuchawek zainwestować będę musiał jakieś 2 razy tyle co sam koszt słuchawek (większość opinii jakie przeczytałem zawierało dodatkowo opis co najmniej dwóch kostek "po drodze"). A że sam zakup słuchawek jest dla mnie jakimś tam wyzwaniem finansowym, to pomyślałem sobie, że się upewnię - droga z przytstankiem "6XX" takich wyzwań stworzy jeszcze kilka..?

 

Może ktoś posiadający 6XX (względnie 650) mógłby zaproponować jakieś budżetowe wykorzystanie tych słuchawek? Ze wskazaniem na wykorzystanie "portable".

 

Aktualnie mam Sennheisery 202 (wiem, żadna rewelacja) - i bardzo mi się ich dźwięk podoba - źródło to telefon lub laptop.

 

??

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

IFI iDSD Nano LE.

Powinno im dać radę a i dźwięk z DAC wychodzi już porządny.

 

 

http://www.mp3store.pl/article/ifi-audio-idsd-nano-le-ean.5081313081684,2017041175517232738.html

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, vonBaron napisał:

Jak masz kasę to proponuje Chord Mojo. Używane chodzą po 1100-1400.

Mojo zbytnio nie wygładzi i tak ciepłego, kocykowatego brzmienia HD6XX/HX650? Ja bym chyba, tak na czuja w sumie, szukał Aune X1S żeby zrównoważyć brzmienie zamiast jeszcze go dociążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, vonBaron napisał:

Za priorytet wziąłem mobilność i jakość dźwięku, zgranie było na drugim planie. X1s raczej nie jest przenośnym sprzętem ;)

Kurna, nie doczytałem xD Nawet nie brałem pod uwagę tego, że ktoś chciałby z takich słuchawek - z uwagi na ich wymiar i otwartą konstrukcję - robić portable xD Równie dobrze można byłoby latać po mieście w różowych, pluszowych nausznikach :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, vonBaron napisał:

Jak masz kasę to proponuje Chord Mojo. Używane chodzą po 1100-1400.

 

No właśnie niekoniecznie mam. trochę się obawiam, że decydując się na takie słuchawki muszę brać pod uwagę koszrty na p[oziomie 2-3x koszt słuchawek, żeby się nimi pocieszyć..

 

18 minut temu, Vaiet napisał:

Kurna, nie doczytałem xD Nawet nie brałem pod uwagę tego, że ktoś chciałby z takich słuchawek - z uwagi na ich wymiar i otwartą konstrukcję - robić portable xD Równie dobrze można byłoby latać po mieście w różowych, pluszowych nausznikach :D

 

 

I to jest kolejna rzecz, o której się dowiedziałem po decyzji - że wymiar mnie nie odstrasza, otwartość konstrukcji już tak (brak izolacji, którą nawet moje senki 202 zapewniają na całkiem porządnym poziomie - choć mogłyby być większe)..

 

Ogólnie - coraz bliżej jestem rezygnacji z 6XX na rzecz czgoś innego - równie dużego, ale zamkniętego i chyba prostszego do napędzenia...

Edytowane przez elemeledutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki portable to nie są. One nawet obok słuchawek portable nie leżały. Potrzebują mocy, dobranego źródła i warunków - zdecydowanie domowych (i to przy założeniu, że domownicy tolerują muzykę, której słuchamy lub domowników po prostu nie ma). 

 

Pomyśl o Momentum M2. One ruszą już z kartofla + są zdecydowanie portable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jak portable portable mają być, to zrezygnuj.

Będzie kaszana.

Momentumy, ATH M50x, B&W P5 - duuuuużo tego, ale faktycznie wybrałeś słuchawki które byłyby blisko końca listy kandydatów do portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już bardziej portable będą któreś ze sprzedawanych przeze mnie w komisie nauszników, hehehe xD

 

Niemniej jak masz możliwość, to zrezygnuj z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i się wyjaśniło - słuchawki na pewno dobre, ale nie jako pierwsze/drugie, szczególnie, że wymagają jeszcze dodatkowych inwestycji.. Jeśli kiedyś będę miał już półkę pełną tych pierwszych/drugich to może wtedy o nich pomyślę.

 

A i bazarek przejrzałem w międzyczasie, to i wybrać pewnie coś się da. Tutaj - przyznaję - skusiła mnie cena (bądź co bądź bardzo dobre słuchawki w cenie poniżej 900 pln)..

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności