Jump to content
LuQi

iBasso DX120

Recommended Posts

A kogo ja obraziłem, co Ty chłopie teraz wymyślasz?

Tobie i Userfrom nie spodobało się to co piszę o tym mulasie i każdy mój wpis ciągle okraszacie swoimi komentarzami  tyle, że ja wskazuje Wam dokładnie czemu tak twierdzę, podaję przykłady a w odpowiedzi czytam jakieś wymysły o obrażaniu, popsutym grajku... Jeszcze raz napiszę - wystarczy porównać!! x5III z innymi grajkami, żeby  usłyszeć  to o czym piszę, to samo znajdziesz  w reckach gdzie ten DAP jest porównywany do innych, zawsze to samo - niska rozdzielczość, mulastość, nachalność itd.

Sprzedałeś tego grajka i jak widzę z powodzeniem zastąpił go Shanling M0, ciekawe czemu? Pewnie w odpowiedzi też przeczytam, że tym pytaniem Ciebie obraziłem. 

Ps. Napisałem, że dla Was to super sprzęt i ok. Przeczytałeś to zdanie? I tak jak sam napisałeś - każdy ma prawo do własnego zdania, nie tylko Ty i Userfrom. 

Daruj sobie te wycieczki o Alfie i Omedze, jak prześledzić wpisy na forum to bardziej do Ciebie takie określenie pasuje, prawda?

9 minut temu, Adam 76 napisał:

A kogo ja obraziłem, co Ty chłopie teraz wymyślasz?

Tobie i Userfrom nie spodobało się to co piszę o tym mulasie i każdy mój wpis ciągle okraszacie swoimi komentarzami  tyle, że ja wskazuje Wam dokładnie czemu tak twierdzę, podaję przykłady a w odpowiedzi czytam jakieś wymysły o obrażaniu, popsutym grajku... Jeszcze raz napiszę - wystarczy porównać!! x5III z innymi grajkami, żeby  usłyszeć  to o czym piszę, to samo znajdziesz  w reckach gdzie ten DAP jest porównywany do innych, zawsze to samo - niska rozdzielczość, mulastość, nachalność itd.

Sprzedałeś tego grajka i jak widzę z powodzeniem zastąpił go Shanling M0, ciekawe czemu? Pewnie w odpowiedzi też przeczytam, że tym pytaniem Ciebie obraziłem. 

Ps. Napisałem, że dla Was to super sprzęt i ok. Przeczytałeś to zdanie? I tak jak sam napisałeś - każdy ma prawo do własnego zdania, nie tylko Ty i Userfrom. 

Daruj sobie te wycieczki o Alfie i Omedze, jak prześledzić wpisy na forum to bardziej do Ciebie takie określenie pasuje, prawda?

@Adam 76, w większości swoich postów z ostatnich kilkunastu miesięcy, niezależnie od tematu wciskasz dygresję jaki to Fiio jest fatalny, jaki zamulony, nachalny i w ogóle be. Rozumiem, że można mieć swoje zdanie, ale to co piszesz, to nieprawda. Jaka mulastość? Nachalność? O czym ty mówisz? Mniejsza rozdzielczość nie jest wadą - zależy czego ktoś oczekuje od brzmienia. Skoro DX90 i Pionek tak ci się podobają to dlaczego nie kupiłeś któregoś z nich zamiast tego fiio - zawsze przeciez możesz go sprzedać. Ale nie, ty w koło macieju będziesz marudził jaki to muł. Przy tym wszystkim wprowadzasz użytkowników forum w błąd podając wymyślone cechy tego dapa, których on nie ma. Próbowałeś chociaż słuchać muzyki za pomocą innego odtwarzacza niż domyślny Fiio Music, np. Foobar 2000?

• Like 1

A co Ty tak się zacząłeś bać o inne osoby? Obecnie, gdy nie ma przedsprzedaży  nikt w ciemno nie kupi tak drogiej zabawki, zwłaszcza gdy jest tyle osób niezadowolonych z brzmienia tego grajka, więc o inne możesz być spokojny.  Na szczęście Przyjacielu jak już tak uważnie śledzisz wszystkie wpisy na forum o dapach FiiO zapewne znalazłeś też opinie innych osób, które mają jeszcze bardziej krytyczne zdanie o tym mulasie niż moje. Oni też wprowadzają wszystkich w błąd? Fajnie by było jakbyś usłyszał prywatne zdanie osób, które muszą go sprzedawać, dziwnym trafem byłoby ono zbieżne z cechami, które wyżej wymieniłem. A że komuś może się taka nachalność i niska rozdzielczość podobać - oczywiście, że tak!, czego Ty i drugi Kolega jesteście najlepszym przykładem.

Ps. Przewaliłem na nim naście słuchawek i tylko te grające podłą V-ką i wyjątkowo szkieletowym graniem dało się z nim słuchać bo w jakiś tam sposób "korygowały" jego wady. Ps. Tak miałem go też na Foobarze i nie podobało mi się. Możemy już zakończyć te przepychanki? Ten DAP nie jest tego wart, jak zresztą każda zabawka audio hah. Pozdrawiam i życzę miłego słuchania muzyki na X5III. 

• Haha 1

@Adam 76 to tylko twoje zdanie a nie opinia warta brania pod uwagę. Wiele osób i nawet recenzenci podawali, że nie ze wszystkim się zgrywa( zresztą jak większość sprzętów). Wiele osób zawiodło się na Pionku i innych sprzętach. Ale nikt nie miesza z błotem sprzętu który mu nie spasował po za tobą. Po prostu piszą że im to czy owo nie pasuje i ok. Gdybyś poczytał opinie zadowolonych użytkowników i dobrał słuchawki wcale nie grające V-ką tylko mające synergię z Fiio, może byś nie pisał takich bzdur, jakie wypisujesz. 

• Like 1

To żenada, że nie jesteście w stanie odpuścić. Proszę użytkowników Ibasso dx 120, a podobno tacy już są, o informacje odnośnie tego produktu!

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Spawn zapadł się pod ziemię a ja tu już nerwowo czekam na dzisiejszą wypłatę i wrażenia Spawna  o DX120, czy w końcu jest coś z bardzo dobrym wypełnieniem średnicy ale bez zamulania i rozmywania jak w moim super zamulaczu. Mam dość "muzykalnego muła"... 

Nie zapadł tylko sobie słucha i sobie pisze ;) Z tego jak odbieram czego oczekujesz to wydaje mi się że "będzie pan zadowolony" ale na konkrety potrzebuje jeszcze chwile ;)

Na Head-Fi jest już dużo pochlebnych opinii na jego temat. Tu jest też obszerna recenzja, włącznie z porównaniami:

https://twister6.com/2018/09/15/ibasso-dx120/

Mnie najbardziej zainteresowało porównanie z DX150/AMP6

"DX120 kontra DX150 z / amp6 - 120 ma szerszą scenę dźwiękową, jaśniejszą / wyraźniejszą i bardziej tonalną referencję, i nieco mniej sub-basowego dudnienia w porównaniu; również ten sam niski poziom syczenia w tle. Ustawienie DX120, aby spowolnić rozwijanie filtra, a tradycyjny dźwięk bardziej zbliża go do barwy DX150 / amp6, ale wciąż nie jest taki sam, ponieważ 120 brzmi trochę bardziej odkrywczo / przezroczyście w średnich. Pod względem funkcjonalności, 120 ma dodatkowe USB, lepszą żywotność baterii, a 150 jest większa, z modularnym wzmacniaczem, pełnym Androidem ze sklepem Play i bezprzewodowym Bluetooth."

To przekonało mnie do zakupu DX120.

Mam i ja - chętnych na odsłuch zapraszam. Baaardzo ciekawy :) - nic więcej nie napiszę bo czasu nie ma na słuchanie wszystkiego słuchałem 5 minut, praca.

Nie wiem czy to kwestia pierwszego uruchomienia ale dość wolno działał w trybie albumy i przewijanie. Zapraszam do Łodzi :) 

Nie odbierając klasy DX120, bo to pewnie solidnie brzmiący grajek - czy w świecie audio są niepochlebne recenzje? ;)

Edited by Seler666
  • Like 2

Mi najbliższe są ostatnio recenzje Inszego, jakbyśmy mieli te same "ucha" normalnie?. Mam nadzieję, że Spawn okaże się drugim Inszym czyli rzetelnym, nikim i niczym nie skrępowanym recenzentem DX120. Recenzja już tuż, tuż... 

• Confused 1

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Mi najbliższe są ostatnio recenzje Inszego, jakbyśmy mieli te same "ucha" normalnie?. Mam nadzieję, że Spawn okaże się drugim Inszym czyli rzetelnym, nikim i niczym nie skrępowanym recenzentem DX120. Recenzja już tuż, tuż... 

Coś Ty ja jestem jak chorągiewka i w dodatku przekupny tylko nikt płacić nie chce :D

• Haha 2

Nie jest to 150 bo gra inaczej jest bardziej dociążony dół i wyraźniejsza średnica, niestety nie ma Tidala bo gdyby był to marnie widzę przyszłość 150 - ratują ja tylko dodatkowe rozszerzenia. Solidny grajek z tej 120 brzmienie kwestia gustu, ale wykonanie pierwsza klasa. 

• Like 1

Chciałbym wiedzieć czy to odtwarzacz który jest wygodny do obsługi bezwzrokowej, czy można go używać nosząc w kieszeni? Czy nie jest jednak za duży?

Chciałbym wiedzieć czy to odtwarzacz który jest wygodny do obsługi bezwzrokowej, czy można go używać nosząc w kieszeni? Czy nie jest jednak za duży?
Rozmiar kwestia gustu. Klawisze o niskim profilu, słabo wyczuwalnym kliku - etui nie ratuje sprawy.
Dźwięk petarda (w "rodzinie" i poza) :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Pytanie było dla mnie ważne, odpowiedzi nie zrozumiałem ?

Pytanie było dla mnie ważne, odpowiedzi nie zrozumiałem
Wygody korzystania jeśli chodzi o rozmiar trudno zdefiniować BO możesz nosić rurki i Cowon E2 będzie Cię uwierał lub bojówki i SP1000 będzie miało luz. Natomiast pod względem ergonomii - klawisze kuleją a menu nie należy przy obecnym firmware do demonów prędkości. ALE dźwięk jest wyjątkowo dobry na tle podobnej cenowo konkurencji i innych produktów Ibasso - to miałem na myśli :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, Superata napisał:

Nie jest to 150 bo gra inaczej jest bardziej dociążony dół i wyraźniejsza średnica, niestety nie ma Tidala bo gdyby był to marnie widzę przyszłość 150 - ratują ja tylko dodatkowe rozszerzenia. Solidny grajek z tej 120 brzmienie kwestia gustu, ale wykonanie pierwsza klasa. 

eee... czeba smakołyki takie jak amp7/8 i już wiadomo, że nie tylko streamem dx150 stoi

9 godzin temu, Superata napisał:

eee... czeba smakołyki takie jak amp7/8 i już wiadomo, że nie tylko streamem dx150 stoi

Wiadomo kiedy w Krakowie będzie można przesłuchać?
Brzmi jak dobra opcja na pierwszy DAP, zakładając że ludzie nie będą mieli problemów z firmwarem (na Head Fi niektórzy zgłaszali).

A wiecie Koledzy, ci co już słuchali, jak się ma 120 do opusa jedynki? Sam dźwięk. Resztę widać ;)

Edited by brunnerius

Ja mam jedno pytanie, gdzie jest BT?

Godzinę temu, WojtekC napisał:

Ja mam jedno pytanie, gdzie jest BT?

Zostało w DX150 :)

Wyrasta bardzo ciekawa konkurencja dla DX120 Fiio M9. Zapowiada się smakowicie tylko cena na aliexpress nieciekawa 355 $

Edited by Jaro54