Skocz do zawartości

[Zbiorowe zamówienie] Skórzane etui/pokrowiec do Pioneer XDP-100R


krz

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, ceramic napisał:

Zbiórkę robimy w ciemno czy lepiej poczekać na prototyp żeby było wiadomo czy zrobią coś ok czy jakąś porażkę?

Zrobimy w ciemno, bo później się nie doczekam na pojedyncze wpłaty. Jak komuś nie podejdzie prototyp, to zwrócę wpłaty.

 

Poza tym, mam za chwilę komunię chrześniaka, więc zastrzyk gotówki mi się przyda :D:D:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. W kwestii bumpera dolnego...

Jako humanista( ale pamiętam z liceum ) - poruszające się ciało posiada energię kinetyczną związaną z ruchem jego masy, czy jakoś tak ;)

Teoretycznie więc upadający Pionek z dolnym bumperem ma większą masę niż bez bumpera więc upadając jest bardziej podatny na uszkodzenie.

Z tym, że jest jedno ale. To "ale" wygląda następująco - przyjrzyjcie się dolnej krawędzi Pionka z i bez bumpera.

Kiedy będzie szkło bardziej narażone na potrzaskanie czy pęknięcie jeśli upadnie właśnie tą dolną krawędzią ?  Z bumperem czy bez ?

Nawet jeśli będzie znajdowało się w etui ?

 

Mnie wychodzi, że będzie bardziej narażone bez bumpera, zarówno szkło jak rogi grajka.

To, że bumper w razie takiego upadku na dolną krawędź pochłonie część energii związanej z upadkiem, jest zrozumiałe nawet dla mnie, bidnego humanisty.

A, że różne delikatne rzeczy wypadają nam z ręki na twarde powierzchnie to wiedzą chyba wszyscy.

 

I dla jasności - mnie jest obojętne pod jaką opcję będzie przygotowane to etui.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

zróbmy nowszą wersję XDP-300 z naszej setki - tam go nie ma :)

jest tylko po to by głośniczek nigdy nie był przytkany, a kto go używa ??

Jak dla mnie to w dnie wystarczyłoby wycięcie do podłączania do kompa/ładowarki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bernie napisał:

3 mm (nie 6 mm). O tyle dłuższe etui do Pioneera z bumperem. Pewnie wystarczyłoby na wykroju skrócić pasek podtrzymujący spód DAPa, ten między gniazdem USB i głośnikiem, jak jest w oryginalnym etui. Albo wszyć go głębiej. Ale zależy jaki będzie wykrój, bo jeśli przeprojektują, żeby nie był identyczny z etui Pioneera, może być różnie.

Czyli jak bryła jest dłuższa o 3mm to kawałek skóry jest dłuższy o 6mm - napisałem poprawnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie deliberujcie nad długością, ale nad fizyką upadku "z" i "bez" bumpera na krótszy, dolny bok.

Bilans zysków i strat jest taki - zyskuję kilka mm "bez", zbijam se dooopę na własne życzenie jak mi grajek je...bnie na glebę na ten bok bez bumpera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crysis94 napisał:

Czyli jak bryła jest dłuższa o 3mm to kawałek skóry jest dłuższy o 6mm - napisałem poprawnie :P

@crysis94Nawet nie wiem co tam napisałeś, bo już wyedytowałeś, skasowałeś nie wiem czemu. :P

Jeśli chodzi o pasek skóry na dole to tak - 2 x 3mm = 6mm, całe etui (nie licząc tego paska, bo takie mam wyobrażenie o wykroju według oryginału)  jest krótsze tylko 3 mm.

7 minut temu, paratykus napisał:

Nie deliberujcie nad długością, ale nad fizyką upadku "z" i "bez" bumpera na krótszy, dolny bok.

Bilans zysków i strat jest taki - zyskuję kilka mm "bez", zbijam se dooopę na własne życzenie jak mi grajek je...bnie na glebę na ten bok bez bumpera.

Czyli coś jak jazda z poduszką powietrzną czy bez. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bernie napisał:

@crysis94Nawet nie wiem co tam napisałeś, bo już wyedytowałeś, skasowałeś nie wiem czemu. :P

Jeśli chodzi o pasek skóry na dole to tak - 2 x 3mm = 6mm, całe etui (nie licząc tego paska, bo takie mam wyobrażenie o wykroju według oryginału)  jest krótsze tylko 3 mm.

Czyli coś jak jazda z poduszką powietrzną czy bez. ;)

Ważniejsze żeby zrobili ten prototyp bo jak wyjdzie jakiś bubel to szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bernie
Przecież jest: 

:P

1 minutę temu, ceramic napisał:

Ważniejsze żeby zrobili ten prototyp bo jak wyjdzie jakiś bubel to szkoda kasy

Będzie prototyp to będzie wiadomo, po co teraz zakładać, że będzie bubel? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bernie napisał:

@crysis94Nawet nie wiem co tam napisałeś, bo już wyedytowałeś, skasowałeś nie wiem czemu. :P

Jeśli chodzi o pasek skóry na dole to tak - 2 x 3mm = 6mm, całe etui (nie licząc tego paska, bo takie mam wyobrażenie o wykroju według oryginału)  jest krótsze tylko 3 mm.

Czyli coś jak jazda z poduszką powietrzną czy bez. ;)

Bernie, z jazdą to zależy od prędkości. Powyżej 140-u można wypiąć pasy i dezaktywować poduszki ;)

Siła inercji w przypadku uderzenia przy takich i większych prędkościach jest tak duża, że naszemu ciału nie robi już różnicy w co pierd...lnie. W poduszkę czy w ścianę.

Fizyki nie oszukasz. Masz masę przemieszczającą się z V >140 to Ci się narządy wewnętrzne odrywają od błon w których są zawieszone.Śmiertka Panie jak centralnie przypier...lisz :(

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ceramic napisał:

Ważniejsze żeby zrobili ten prototyp bo jak wyjdzie jakiś bubel to szkoda kasy

Tak, tylko najpierw trzeba też dojść do jakiegoś konsensusu. Bo nie wiadomo ile osób się wycofa z zamówienia z jednej czy drugiej strony przy takiej różnicy zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, crysis94 napisał:

@Bernie
Przecież jest: 

 

Toteż ja już proponowałem takie rozwiązanie, żeby zrobić dla dwóch opcji. Tyle że to podniesie koszty. Jeśli byłaby taka możliwość osobiście jestem skłonny zaakceptować proponowaną pierwotnie cenę przy 10 szt. nawet do 150 zł. Jeśli będzie  co najmniej 10 osób, ale pewnie część się wtedy wykruszy zarówno z jednej jak i drugiej strony.

 

Jednak z wypowiedzi @krz wnioskuję, że etui będzie jednak skrojone pod Pioneera bez bumperów, z pełną osłoną od dołu: "Jedyne co mogę zaproponować, to rozwiązanie, które zabezpieczy Pionka z dołu bez bumpera. Czyli dziury na gniazda, bo ta tasiemka przez środek mnie nie przekonuje."

Mnie takie rozwiązanie też przekonuje. Nawet nie potrzebowałbym dziury na głośnik, bo go nie używam. :) 

 

Tak więc też ostatecznie jestem skłonny iść na kompromis i zaakceptować etui bez bumpera. Inne DAPy go nie mają i jest OK, będzie krótszy i wygodniej się będzie nosić.

 

@paratykus jak taki DAP choćby w metalowej obudowie spadnie z dużej wysokości to i tak nie będzie co zbierać, chodzi tylko o przypadkowe stuknięcie krawędzią, obicie.

Jeśli skórka etui będzie dość gruba, nie aż tak cienka jak tworzywo w oryginale, to może nie będzie to zderzak, ale przed takim obiciem ochroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, crysis94 napisał:

Taka opcja i mi wydaje się najlepsza =)

Też wolałbym bez dziury na głośnik xD

Można tak domyślnie że jak bez dolnego bumpera to tylko z otworem na micro usb (chodzi o dno pokrowca)

Edytowane przez ceramic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że dół będzie obudowany skórą z wycięciem na głośnik i gniazdo usb, a nie sam pasek przez środek jak w oryginale. Wtedy mamy ochronę w razie upadku (akurat lepszą od sztywnego bumpera, który przeniesie uderzenie na sam odtwarzacz) oraz zachowujemy wszystkie funkcje. 

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mayster napisał:

Ja to widzę tak, że dół będzie obudowany skórą z wycięciem na głośnik i gniazdo usb, a nie sam pasek przez środek jak w oryginale. Wtedy mamy ochronę w razie upadku (akurat lepszą od sztywnego bumpera, który przeniesie uderzenie na sam odtwarzacz) oraz zachowujemy wszystkie funkcje. 

Dla mnie jedyny, realny zamiennik w stosunku do oryginalnego wzoru.

Ja też nie będę używał głośnika, ale to nie znaczy, że będę narzucał jego zakrycie. Dla mnie taki pokrowiec ma dalej zachowywać funkcje jakie przewidział Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mayster napisał:

Ja to widzę tak, że dół będzie obudowany skórą z wycięciem na głośnik i gniazdo usb, a nie sam pasek przez środek jak w oryginale. Wtedy mamy ochronę w razie upadku (akurat lepszą od sztywnego bumpera, który przeniesie uderzenie na sam odtwarzacz) oraz zachowujemy wszystkie funkcje. 

 

I tak byłoby idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak się ludzie boją odkręcenia dolnego bumpera.Nie macie takiego wkrętaka to zegarmistrz za darmo odkręci a jak zawoła 5 zeta to chyba też nie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności