Skocz do zawartości

[Zbiorowe zamówienie] Skórzane etui/pokrowiec do Pioneer XDP-100R


krz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

postanowiłem założyć oddzielny wątek, aby zebrać "potencjalnych" chętnych na etui do Pionka.

Za uprzejmością kolegi Bernie, wczoraj została nadana przesyłka do krakowskiej firmy Artleder z oryginalnym pokrowcem Pionka do zwymiarowania.

Chcielibyśmy zrobić coś podobnego, tylko jakościowo lepszego i oczywiście kosztowo konkurencyjnego do oryginału.

Na razie czekamy na szczegóły co mogą nam zaproponować i jaki byłby koszt produkcji takich pokrowców.

 

Zacytuję wstępne ustalenia:

Cytuj
Aby coś takiego zrobić musielibyśmy mieć do dyspozycji  pokrowiec  lub sam odtwarzacz.
Jeżeli nie ma przetłoczeń ( wtedy muszą być duże serie)  a same wykroje to prawdopodobnie jest to do zrobienia.
Mamy najczęściej skóry bydlęce 1.4-1.6 lub 1.6-1.8 więc myślę że powinno wystarczać.
Nawet jeżeli będą tylko wykroje to  ważna jest ilość.
Do zrobienia takiego pokrowca musi być oprzyrządowanie do wykroju a ono kosztuje.
Dlatego czym większa seria tym mniejszy koszt jednostkowy.
Cytuj
Jeżeli bylibyście państwo tym tematem nadal  zainteresowani to możemy go podjąć  po:
1/. udostępnieniu do wglądu pokrowca na ten odtwarzacz i to jest najlepsze rozwiązanie ( częściowy projekt  pokrowca).
 Szanujemy prawa autorskie i dlatego projekt może być podobny ale nie  identyczny.
2/. lub odtwarzacza  i w tym  przypadku jest konieczny całkowity projekt ( większe koszty- wszystko trzeba zaczynać od zera)
Nie potrafię  na podstawie paru zdjęć określić ceny.
Przed  ewentualnym podjęciem się wykonania takiego pokrowca na pewno to jednak zrobimy.
Określimy  również  sposób zapłaty i termin realizacja zamówienia.
A dopiero  po  akceptacji   przez  was podejmiemy się  wykonania.
Cytuj
Po otrzymaniu przesyłki -przypuszczam że będzie to pierwsza połowa przyszłego tygodnia potrzebujemy trochę czasu na dokładne obmierzenie  futerału( 1-2 dni)
Po obmiarach futerał zostanie na nasz koszt niezwłocznie odesłany do właściciela - wraz z próbkami skór.
Od tego momentu potrzebujemy paru dni do określenia przypuszczalnej ceny wyrobu.
Jeżeli ją państwo zaakceptujecie jak również  warunki zapłaty i termin realizacji przystępujemy do realizacji zamówienia.

 

Oryginalne etui wygląda tak, ale mam nadzieję, że u nas finalnie będzie i lepiej i znacznie taniej:

case-black-350x228.jpgs-l1600.jpgs-l1601.jpg900x900px-LL-00ecf166_IMG_4454.jpeg900x900px-LL-ac8bc37b_IMG_4455.jpeg

 

 

Nie chciałbym kupować przysłowiowego "kota w worku", więc mogę zaproponować, aby wykonali nam na razie jedną sztukę, na którą by się złożyli wszyscy zainteresowani.

Dopiero po fakcie zdecydujemy czy jest to warte wydanych pieniędzy. Oczywiście, o ile kwota w ogóle będzie akceptowalna :)

 

Zapraszam do dyskusji nad możliwymi rozwiązaniami i sugestiami, a na razie otwieram listę:

 

______________________________________________________

 

 

WSTĘPNA LISTA CHETNYCH Na SKÓRZANE ETUI POD PIONEER XDP-100R:

1. krz - 1sz

2. ...

3. ...

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

 

Do rzeczy - @krz - super inicjatywa. Lajk jak w mordę strzelił:D.

 

W kwestiach sugestii - zastanawiam się nad bumperami, choć gdyby robić etui na samego pionka (bez nich), to nie wiem, czy zwymiarowanie samego pokrowca niewiele chyba daje. Poruszam tą sprawę, ponieważ mam co do nich mieszane uczucia. Szczególnie przeszkadza mi górny, gdyż albo uniemożliwia podpięcie jednych słuchawek (patrz grado na stockowym kablu), albo utrudnia wyciągnięcie wtyku (mały prosty wtyk z kabla LinumBax) - ciekaw jestem jakie są Wasze przemyślenia w tym temacie?

 

P.S. Widzę, że nie mogło zabraknąć w tym wątku wzmianki o AK;).

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Ja z kolei wyrzuciłbym bumper z dołu, a górny zostawił. Masz zdjęcia powyżej bez dolnego bumpera.

Ciekawe jak wtedy wygląda z góry i czy się otwory rozjadą. Trzeba pytać Berniego. Może używał "bez".

Samego DAPa i tak wypada im później podrzucić, bo pokrowiec pokrowcem, ale finalnie nie może być za luźny. Jak za wąski, to może jeszcze coś nacięgniesz, ale ma być idealnie i koniec :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gourney napisał:

 

P.S. Widzę, że nie mogło zabraknąć w tym wątku wzmianki o AK;).

A co masz uczulenie ? To się daje leczyć...

 

A pytanie o etui do "kanapki" jest poważne. Jeśli wyjdzie z Pionkiem to może i z AK wyjdzie. jest tu parę osób z takim zestawem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

 

Ja też się wstępnie zapiszę mimo posiadania oryginalnego etui, bo jednak co skóra to skóra.

 

To i ja dołożę swoje 3 grosze, bo rozmawiałem telefonicznie z panem z zakładu Artleder w Krakowie, dosyć sensownie mówił, myślę że wykonanie etui to nie problem ale wszystko zależy od kosztów. Ile wyniesie koszt to zależy ile będzie wykonanych sztuk. Sugerowane było najlepiej 10 sztuk, przy mniejszej ilości koszt większy, ale jaki będzie wiadomo dopiero jak zobaczą chociaż etui. Zdzierać nie chcą z tego co mówił, ale zobaczymy. 

W tym przypadku koszt powinien być niższy niż przy projektowaniu od podstaw na podstawie samego odtwarzacza, dlatego podesłane jest etui do pomiarów. Moim zdaniem warto jednak przymierzyć też sam odtwarzacz, ale to już może znajdzie się ktoś z Pionkiem w Krakowie żeby podjechać na ul. Myślenicką 134, albo kolega @krz po wykonaniu pierwszej sztuki.

Bumper to jest pytanie, bo jedni będą woleli z bumperem inni bez. Oryginalne etui jest cienkie i wchodzi ciasno na Pionka, bez luzów. Nie ma mowy, żeby DAP wypadł i takie też chyba powinno być.

Nie odkręcałem jeszcze w swoim Pioneerze bumperów. Dolny bumper mi nie przeszkadzał, pasował do etui, według mnie też chroni, chociaż może trochę utrudnia wkładanie wtyczki od ładowarki. Bez dolnego bumpera to jak widać na zdjęciach pokazanych przez @krz powyżej, będzie parę milimetrów więcej, dokładnie 3 mm, bo tyle ma bumper w tym węższym miejscu, a stopki po bokach wychodzą jeszcze 2 mm. W każdym razie wycięcia na gniazdo i głośnik na dole musza być. Jak też na przyciski i pokrętło po bokach.

Górny bumper niewątpliwie utrudnia sprawę z grubszymi wtykami, ale ułatwia chwytanie Pionka, wyjmowanie z kieszeni, to już jak kto woli, potrzebuje. Górny bumper nie ma jednak znaczenia przy tym rodzaju etui, chyba że byłoby zrobione jakieś zapięcie na zatrzask z góry, ale o tym nie było dotąd mowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

 

Do 150 PLN moim zdaniem dobra cena i tyle mogę zapłacić. Ważne aby etui spełniało swoje zadanie. Nie ma co się nad tym rozwodzić bo każdy w końcu będzie chciał inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro etui otacza całego DAPa to powinno już być bez bumperów. On sam w sobie jest duży, po co bumperami go powiększać. Nie mówiąc o tym, że większe wtyki przy górnym bumperze po prostu nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bernie napisał:

Górny bumper niewątpliwie utrudnia sprawę z grubszymi wtykami, ale ułatwia chwytanie Pionka, wyjmowanie z kieszeni, to już jak kto woli, potrzebuje. Górny bumper nie ma jednak znaczenia przy tym rodzaju etui, chyba że byłoby zrobione jakieś zapięcie na zatrzask z góry, ale o tym nie było dotąd mowy. 

 

Dobrze rozumiem, że górny bumper wystaje poza etui? W takim razie nie jest problemem przy wymiarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gourney napisał:

 

Dobrze rozumiem, że górny bumper wystaje poza etui? W takim razie nie jest problemem przy wymiarowaniu.

Tak, górny bumper nie wchodzi w ogóle do etui, to nie problem.

Dolny natomiast to marginalna sprawa rzędu 3 mmm, tak jak widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gdyby dobiło chociaż do 10 osób. Im więcej tym mniej wyjdzie za futerał. Z tego co usłyszałem najdroższe w tym wszystkim jest zrobienie metalowej sztancy, przy pomocy której później robią wykroje. Koszt podzielą przez ilość sztuk. Trzeba podbijać temat, niech więcej osób widzi i niech się dopisują. Sporo ludzi kupiło tego DAPa choćby z iBooda, gołego Pionka chyba nie chcą teraz nosić. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

7. crysis94

8. LuQi - 1 szt.

9. angstrom - 1 szt.

 

Mam po prawdzie oryginał, ale jakiś taki on niezbyt jakościowo wytrzymały, chyba. Już coś tam się urwało, więc biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, angstrom napisał:

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

7. crysis94

8. LuQi - 1 szt.

9. angstrom - 1 szt.

10.ceramic - 1 szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ceramic napisał:

 

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

7. crysis94

8. LuQi - 1 szt.

9. angstrom - 1 szt.

10.ceramic - 1 szt.

11.mago77 - 1 szt.

 

najlepiej z bumperami ale ja biorę jaki będzie

Edytowane przez mago77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

7. crysis94

8. LuQi - 1 szt.

9. angstrom - 1 szt.

10.ceramic - 1 szt.

11.mago77 - 1 szt.

12. ArtuRRo - 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArtuRRo napisał:

1. krz - 1 szt. 
2. werwolf16 - 1 szt.
3. Gourney - 1 szt.

4. Fonzo - 1 szt.

5. Bernie - 1 szt.

6. WojtekC aka Superata - 1szt

7. crysis94

8. LuQi - 1 szt.

9. angstrom - 1 szt.

10.ceramic - 1 szt.

11.mago77 - 1 szt.

12. ArtuRRo - 1 szt.

13. Arturos1967 - 1 szt.

 

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności