Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ICTC napisał:

Zgadza się. Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem te osłonki. Lepiej, ale to wciąż klocek.

to jest klocek ? zależy z czym porównujesz 

jak się pozbyć tego napisu ..Sheet z folii bez zrywania jej, zmywaczem do lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT, I pomyśleć, że Pionka taniej kupiliśmy niż ten Philips 17 lat temu stał. :) Nie mówiąc o tym, że 1500 wtedy to jak 3000 dziś.

 

http://android.com.pl/artykuly/87074-gazetka-media-markt-z-2000-roku/

 

Mediamarkt-Odtwarzacz-MP3-1.png

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Karmazynowy napisał:

Czy po wykręceniu górnego bumpera śrubki się wkręca z powrotem, czy nie wejdą?

 

Wejda tylko beda troche wystawac o ile dobrze pamietam bo nie wkrecisz ich do konca. Jack sie luzuje przez uzywanie wiec bedziecie mogli cos napisac o tym po miesiacu ciaglego uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Spawn napisał:

 

Wejda tylko beda troche wystawac o ile dobrze pamietam bo nie wkrecisz ich do konca. Jack sie luzuje przez uzywanie wiec bedziecie mogli cos napisac o tym po miesiacu ciaglego uzytkowania.

 

Po raz 27-y napiszę - nic się Wam nigdy nie poluzuje. Wystarczy używać :

procab.jpg

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, paratykus napisał:

 

Po raz 27-y napiszę - nic się Wam nigdy nie poluzuje. Wystarczy używać :

procab.jpg

 

Jestes pewien? Pytam serio, kiedys czytalem ze komus sie rozepchal jack w wzmacniaczu chyba sony tylko od tego ze na stale mial wpietego interconnecta. Zaczal mu w pewnym momencie wypadac i sie okazalo ze juz dziurka luzna.

 

Edit:

Troche pokrecilem ale znalazlem tego posta  "I've had mine a few months. It was fine at first. I keep it connected to my xpa700 amp with through the 3.5 jack and thought it was the constant connection that loosened it but the 3.5 jack on the amp is still very tight. The jack on the dap looks cheap compared to the amp."

 

Czyli ze na stale wpiety we wzmaka xdp100 i po kilku miesiacach xdp ma luzna dziure a wzmak nadal dobrą.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus mam taką przejściówkę i do Pionka akurat bym jej nie polecał. W każdym razie nie z przykręconym bumperem, bo sam wtyk wchodzi ciężko a dodatkowo sama przejściówka jest gruba i można ja wepchnąć, ale mam wrażenie, że siedzi pod lekkim kątem i może podważać, zepsuć wejście.

Nie wiem jak będzie za jakiś czas, teraz gniazdo jest ciasne. Czy nie jest tak, że jack jackowi nierówny, niektóre są odrobinę grubsze i rozpychają gniazda?

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bernie napisał:

Czy nie jest tak, że jack jackowi nierówny, niektóre są odrobinę grubsze i rozpychają gniazda?

 

Zgadza się, średnice Jacków są różne dlatego wszystko zależy od tego na jakiego się trafi.

 

Swoją drogą, żeby w obecnych czasach i przy wykorzystaniu obecnie dostępnych technologii nie można było zastosować takiego rozwiązania, aby gniazdo Jack było trwałe to naprawdę ciężko zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź ogólna do wszystkich.

Niczego nie jestem pewien. Natomiast mam dokładnie 3 takie przejściówki 3,5x3,5 wpięte w "różne dziurki" :D

I tak sobie wachluję różnymi "wtykaczami" w te dziurki w tę i we wtę.l gniazda w grajko-sprzętach są zdrowe, a przejściówki nie chcą się zepsuć i dalej mają ciasne ... eee ... szparki ;) A to wachlowanie trwa już pewnie ze dwa lata.

Oczywiście, jak ktoś wetknie sobie taką przejściówkę kątową w gniazdo, a w nią jacka w sposób nieodpowiedzialny to zaraz wyłamie albo "wtykacz" przejściówki, albo rozwali gniazdo w grajku.Przejściówkę trzeba mocno trzymać jak wtykamy-wytamy jacka. To wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to ja po prostu wepnę na stałe IEMy - i tak tylko z jednymi zostałem, a do moich nauszników się nie nadaje... a nie, zapomniałem, że nakupiłem Denonów... :ph34r:

 

Mam kilka rzeczowych pytań.

1. Lepiej sprawdza się folia Clear:

http://allegro.pl/3x-fx-folia-pioneer-xdp-100r-ochronna-ochrona-i6754599053.html
czy jednak antiReflex:

http://allegro.pl/3x-fx-folia-pioneer-xdp-100r-ochronna-ochrona-i6754599120.html

???

 

To jest ta najtańsza ochrona?

http://allegro.pl/etui-z-klapka-4-5-uniwersalne-14-5x7-cm-czar-i6623075629.html?fromVariant=6623076147

Miałem z taką w Pionku od hechloka... całkiem ok, ale może znalazł ktoś coś ładniejszego i wciąż taniego? =)

 

Tak btw... ale wysyp Pionków w dobrych cenach na allegro... ale i używki i nówki w jednej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka jak pisałem, ciężko wchodzi w gniazdo w Pionku i nie pasuje, bo jest za ciasno przy bumperze. Raz spróbowałem i dałem spokój, przy wyjmowaniu bałem się trochę, że wyjdzie razem z gniazdem. Przy czym do Aune B1 czy do FiiO nie ma problemu, wchodzi jak w masło, no może przesada, bo z oporem, ale lekko. Do Pionka jeśli już widziałbym coś na stałe, to jakiś mały kątowy jack o małej średnicy z krótkim kabelkiem, jeśli to ma być przenośnie i tak można sobie wpinać i wypinać słuchawki do woli. Coś takiego jak przejściówki dodawane do Monków Espresso, ale też nie wiem jak by się sprawdziły.

 

Brzmieniowo to Pioneer ma od razu zauważalnie lepszą dynamikę od FiiO, z wszystkimi do tej pory moimi słuchawkami też zgrywa się lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ruch... w temacie

 

Pajanir przeżywa drugą młodość, czyli cena czyni cuda i jednak gra... on chyba kiedyś na starcie kosztował... 3,5 tys.

 

i ten strach... czy gniazdo wytrzyma jak włożę... :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych przejściówkach, ale może coś takiego (wiem, że ta akurat służy działaniu pilota, ale może ze słuchawkami bez pilota po prostu będzie działać?). Cena przegięta (pierwszy z brzegu adapter), ale może trza szukać coś w ten deseń...http://allegro.pl/rode-sc3-gniazdo-trrs-jack-trs-3-5mm-smartlav-i6715309918.html

 

Jeszcze coś takiego znalazłem: http://allegro.pl/adapter-audio-trrs-omtp-ctia-4pin-smart-szczecin-i6190780559.html

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że powinniście olać te przejściówki i normalnie korzystać z Pionka i cieszyć się muzyką. Wszyscy macie na nie gwarancje, a z tego co słyszę to jednak coś się poprawiło, bo u mnie od początku było luźno.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gourney napisał:

Nie znam się na tych przejściówkach, ale może coś takiego (wiem, że ta akurat służy działaniu pilota, ale może ze słuchawkami bez pilota po prostu będzie działać?). Cena przegięta, ale może trza szukać coś w ten deseń...http://allegro.pl/rode-sc3-gniazdo-trrs-jack-trs-3-5mm-smartlav-i6715309918.html

 

to musi być odpowiednio długi kabel, żeby nie przenosił naprężeń i wtyk idealnie spasowany, żeby nieruchomo siedział, wtedy wytrzyma najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mykupyku napisał:

i ten strach... czy gniazdo wytrzyma jak włożę... :)

Trochę przesadzacie z tymi gniazdami. Jak historia pokazuje, Pioneer wymienia wszystko jak leci, więc nawet jak i Was z czasem spotka problem z gniazdem, to pewnie wymienicie na nowy egzemplarz. A jak zabraknie, to dostaniecie nowszy model. Ja tu problemu nie widzę.

 

Dodatkowo, jak komuś zależy, to sobie rozkręci i dognie blaszki. Ewentualnie przelutuje gniazdo.

Po co się tym tak przejmować. Ważne, że w dobrej cenie można mieć świetnego grajka. Prawdopodobnie bezkonkurencyjnego w obecnej cenie.

Mam tylko nadzieję, że szybko pokażecie gdzie miejsce X5III w szeregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do etui jedzie do mnie oryginalne. Ale gdyby nie to może pobawiłbym się w rymarza czy raczej kaletnika i wyciąłbym wzór na wymiar ze skóry. Albo nawet ze sztywnego, nie za grubego filcu, jaki można kupić w pasmanteriach za parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, all999 napisał:

A ja myślę, że powinniście olać te przejściówki i normalnie korzystać z Pionka i cieszyć się muzyką. Wszyscy macie na nie gwarancje, a z tego co słyszę to jednak coś się poprawiło, bo u mnie od początku było luźno.

 

pierwsze primo - muzyką to się cieszył Bethoveen, najbardziej jak ogłuchł, a tu jest forum audio i muzyka to ostatnie zmartwienie ;)

 

drugie primo - jak coś można zepsuć, to all999 to na bank  zepsuje - kto chce sprawdzić swojego Pionka niech wyśle mu na testy!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności