Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wygląda na to, że stare Onkyo przebrandowali na Pioneera, przy okazji usuwając bumpery i głośnik. Nic innego się nie zmieniło i co więcej produkt jest w 70% ukończony! Najwyraźniej takie zmiany wymagają czasu.

XDP-300 to te same bebechy, ten sam Android, ta sama obudowa, ten sam ekran co onkyo dp-x1, więc XDP-100 plus balans.

 

A i Onkyo bez większych zmian - to samo co było, tylko kilka kondensatorów wymienili.

 

To się nazywa innowacyjne podejście :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była aktualizacja wbudowanego w XDP-100R playera do wersji 1.3.0. Wg changelog'a na Google Play, poprawiono wiele błędów i takie tam.

 

Żałuję tej aktualizacji jak diabli. Player się przycina, nie chce zmieniać piosenek w obrębie jednego katalogu, by po kilkunastu sekundach zwiechy się zrestartować. Okładki czyta, jak mu się spodoba. Raz czyta, raz nie. Czasem pomaga na to restart całego urządzenia. Zbugowana jest opcja zmiany tapety na pulpicie w zależności od słuchanego albumu. Dokładniej rzecz ujmując można opcję odznaczyć, a potrafi się ona nagle samoistnie włączyć. Zawsze też włącza się ponownie przy zmianie formatu widoku odtwarzania, który ma wpływ na zabugowane czytanie okładek. Ogólnie ze świetnej apka stała się syfiasta i makabrycznie drażniąca. Później napiszę mail do Pioneera ze zgłoszeniem błędów, które bardzo uprzykrzają życie i podnoszą ciśnienie.

 

Czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko ja mam takie jazdy, bo w swojej bezmyślności przy okazji zainstalowałem Powerampa i kazałem mu pościągać okładki w wysokiej rozdzielczości, czy jak... Sęk w tym, że Neutron działa normalnie pod kątem okładek, przełączania utworów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była aktualizacja wbudowanego w XDP-100R playera do wersji 1.3.0. Wg changelog'a na Google Play, poprawiono wiele błędów i takie tam.

 

Żałuję tej aktualizacji jak diabli. Player się przycina, nie chce zmieniać piosenek w obrębie jednego katalogu, by po kilkunastu sekundach zwiechy się zrestartować. Okładki czyta, jak mu się spodoba. Raz czyta, raz nie. Czasem pomaga na to restart całego urządzenia. Zbugowana jest opcja zmiany tapety na pulpicie w zależności od słuchanego albumu. Dokładniej rzecz ujmując można opcję odznaczyć, a potrafi się ona nagle samoistnie włączyć. Zawsze też włącza się ponownie przy zmianie formatu widoku odtwarzania, który ma wpływ na zabugowane czytanie okładek. Ogólnie ze świetnej apka stała się syfiasta i makabrycznie drażniąca. Później napiszę mail do Pioneera ze zgłoszeniem błędów, które bardzo uprzykrzają życie i podnoszą ciśnienie.

 

Czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

 

Żadnego z opisywanych problemów nie stwierdziłem po aktualizacji. Tyle, że ja na Onkyo pioneerowej apki używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz wyczyściłem apkę, ustawiłem, zeskanowałem bazę utworów i zrestartowałem DAPa. Co prawda przesłuchałem niecały album "The Satanist", ale póki co bez problemów z odtwarzaniem. Z okładkami się zobaczy. W najgorszym wypadku wywalę wszystko z karty, zrobię jej format i wrzucę całą audiotekę od nowa.

 

EDYTA. Sprawdziłem na szybko kilka albumów, z którymi wcześniej miałem problemy i takie, których jeszcze nie miałem okazji otworzyć. Na pierwszy rzut oka jest ok. Podejrzewam, że coś musiałem skiepścić przy skanowaniu bazy danych, tj. synchronizacji.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie takie same rzeczy mam / miałem. Odinstalowałem parę apek, co powodowało zacinanie się co jakiś czas między utworami. Ponowne przywrócenie niby pomogło, ale po dłuższej zabawie okazało się, że kartę 200 GB czyta bezproblemowo, a nadal miewam zacinki na 128 Gb samsunga. I też nie wczytuje wszystkich okładek. Tak, że tego... A wersja 1.3.0 to chyba jest już od jakiegoś czasu?

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chcesz etui, do którego XDP-100R zmieści się z bumperem to masz np. NATEC SHRIMP. Co prawda Pionek będzie miał minimalny luz, ale jest elastyczny pasek, który powinien go przytrzymać żeby się nie przesuwał. Poza tym jak będziesz chciał to i jakieś doki do niego upchniesz w kieszeni z siateczki :)

A wlezie tu Kałach AK300 ?

http://allegro.pl/futeral-do-onkyo-dp-x1-skora-naturalna-i6478551057.html#thumb/6

Gdyby facet z tej aukcji odpowiadał - może uszyłby do AK300 etui.

Właśnie odpowiedział. Rozchorował mu się pracownik i być może nie będzie go 2-3 tygodnie. Ma dać znać.

Przyjrzałem się zdjęciom. To takie etui jak do telefonu. Kabura na pasek otwierana chyba na magnes. Pytanie czy da się wyprowadzić kabel słuchawkowy.

Klasyczny portfelik , do AK300, byłby chyba lepszy. Do Pionka może też. Ale to już nie do paska tylko do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeśli chcesz etui, do którego XDP-100R zmieści się z bumperem to masz np. NATEC SHRIMP. Co prawda Pionek będzie miał minimalny luz, ale jest elastyczny pasek, który powinien go przytrzymać żeby się nie przesuwał. Poza tym jak będziesz chciał to i jakieś doki do niego upchniesz w kieszeni z siateczki :)

A wlezie tu Kałach AK300 ?

http://allegro.pl/futeral-do-onkyo-dp-x1-skora-naturalna-i6478551057.html#thumb/6

Gdyby facet z tej aukcji odpowiadał - może uszyłby do AK300 etui.

Właśnie odpowiedział. Rozchorował mu się pracownik i być może nie będzie go 2-3 tygodnie. Ma dać znać.

Przyjrzałem się zdjęciom. To takie etui jak do telefonu. Kabura na pasek otwierana chyba na magnes. Pytanie czy da się wyprowadzić kabel słuchawkowy.

Klasyczny portfelik , do AK300, byłby chyba lepszy. Do Pionka może też. Ale to już nie do paska tylko do kieszeni.

 

Sęk w tym, że tam nie ma żadnego zaczepu na pasek. Ot, etui transportowe i nic więcej. Specjalnie nie widzę też sposobu na podłączenie słuchawek kiedy odtwarzacz jest w środku, a nawet jeśli, to wtedy masz zerową kontrolę nad tym co leci. Trochę słabo z tymi etujami do XDP-100R/DP-X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Jak nie ma zaczepu na pasek to bez sensu. Wydawało mi się że jest. Do transportu lepsze już etui do nawigacji sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem tego Shrimpa, o stąd: http://tiny.pl/gws36

Z wysyłką wyszło całe 18,49zł, czyli majątek straszliwy :D Ogólnie powiem, że jakość wykonania bardzo dobra, bo na jednej ściance gdzie jest gumkowy pasek znajduje się mięciutka pianka EVA, a tam gdzie siatka jest dosyć głęboka kieszonka, w której Pionek mieści się idealnie z założonymi nań bumperami. Stwierdzić mogę, że mając Krewetka, odpuszczam zakup dedykowanego etui, bo te circa 200 biletów NBP w tej sytuacji to już czysta fanaberia. Na upartego przy lekkim dogniocie do środka wchodzi jeszcze etui z RHA MA750, więc jest spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło głównie o to że nienawidzę jak zgrzyta pod playerem na drewnianych czy szklanych powierzchniach. Jest dostęp do przycisków i pokrętła no i gniazda słuchawek.

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6518354150

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale chyba cena ostatnio wyraźnie spadła - można go dostać już za 2200, co jest dobrą ceną za tej klasy sprzęt.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moi mili, czy jest jakiś sposób na zmuszenie stockowego playera w Pionku do czytania plików CUE? Mam kilka albumów w jednym FLACzku i za żadne skarby nie wiem (nie znalazłem opcji?) jak sprawić, żeby player pokazywał nie jeden plik, a całą listę utworów w albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności