Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

 

 

 

W tej sytuacji nie miałem wyboru i musiałem kupić :D 

491 PLN to rzeczywiście doskonała cena 👍

W tej cenie wydaje mi się że ciężko dla nich o konkurencję na rynku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

W tej cenie wydaje mi się że ciężko dla nich o konkurencję na rynku. 

 

Myślę, że warto spróbować jeszcze Tangzu Zetian Wu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wuja_ napisał(a):

 

Za S12 Pro? 

W jakiej konfiguracji udało się Tobie je wyhaczyć za taką cenę? 😳

I ciekawe czy faktycznie będzie tax free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

I ciekawe czy faktycznie będzie tax free.

Będzie tax free. Ewentualnie poczta sobie policzy 8.5zl za obsługę celną :)

27 minut temu, Wuja_ napisał(a):

 

Za S12 Pro? 

W jakiej konfiguracji udało się Tobie je wyhaczyć za taką cenę? 😳

S12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Jakie są różnice między S12 a S12 Pro i czy są one duże?

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka
 

Na stronie pewnego polskiego sklepu napisali jeszcze: "Wersja S12 Pro wyróżnia się jeszcze gładszym sopranem niż wariant standardowy."

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przejen napisał(a):

Na stronie pewnego polskiego sklepu napisali jeszcze: "Wersja S12 Pro wyróżnia się jeszcze gładszym sopranem niż wariant standardowy."

no wlasnie jak to jest z tym sopranem w nich? Wg recenzji na kropce cytuje: "Góra pasma nie zaskakuje, bo jest obecna i nadal bezpośrednia, ale nie ostra...Góra pasma nie skrzy, nie szeleści, nie szumi i nie syczy..." Kilka osob pisalo tutaj na forum, ze w metalu bywa roznie, niektorzy sprzedawali bo ta gora ich meczyla wlasnie. Patrzac na wykres to nie widac, zeby byla jakas gladka: 

https://hbb.squig.link/?share=Bad_Guy_Target,Shuoer_s12_pro,Shuoer_S12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, robertos napisał(a):

 Patrzac na wykres to nie widac, zeby byla jakas gladka: 

https://hbb.squig.link/?share=Bad_Guy_Target,Shuoer_s12_pro,Shuoer_S12

 

Słuchając wersji PRO na AVS, pierwsze, co mi przyszło do głowy, to że soprany są bardziej uspokojone w stosunku do OG.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, robertos napisał(a):

no wlasnie jak to jest z tym sopranem w nich? Wg recenzji na kropce cytuje: "Góra pasma nie zaskakuje, bo jest obecna i nadal bezpośrednia, ale nie ostra...Góra pasma nie skrzy, nie szeleści, nie szumi i nie syczy..." Kilka osob pisalo tutaj na forum, ze w metalu bywa roznie, niektorzy sprzedawali bo ta gora ich meczyla wlasnie. Patrzac na wykres to nie widac, zeby byla jakas gladka: 

https://hbb.squig.link/?share=Bad_Guy_Target,Shuoer_s12_pro,Shuoer_S12

 

Nie wiem jak jest w S12 (posiadam S12 Pro), metalu nie słucham. Jak dla mnie góra jest w sam raz. Poza metalem słucham w zasadzie prawie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mayster napisał(a):

S12 Pro są gładsze względem S12 tam, gdzie niektórym mogło coś przeszkadzać. Na pewno filtr jest inny i w dużej mierze to zapewne jego zasługa.

 

Nie słuchałem S12, ale mając S12 Pro mogę potwierdzić, że Pro są w sam raz - wysokie mają powietrze i swoją przestrzeń, ale nie przekraczają tej niechcianej "bariery". Jeśli S12 są ostrzejsze na wysokich to faktycznie domyślam się, że mogą być lekko (!) krzykliwe, ale Pro są super zbalansowane względem poszczególnych pasm. Przy tym całość gra rozrywkowo, wciągająco, ze świetnym technicznie i teksturowo dołem, przyjemnymi wokalami i napowietrzoną górą. Słuchawki grają szeroko, przejrzyście i ze świetną energią, bez zamulania, ale też bez wiercenia świdrem w uchu jak niektóre chińczyki.

 

Na pewno S12 Pro mocno reagują na źródło dźwięku, ale też jakość plików - i to słychać bardzo mocno. Wszelkie MP3, jeśli ktoś jeszcze takich słucha, odpadają ze względu na to, że słuchawki wyciągają każdy niuans kompresji pliku. Na dobrym playerze, z odpowiednią mocą i z muzyką w bezstratnym formacie można się rozpłynąć na długie godziny :D 

 

Co ciekawe, słuchawki potrafią zagrać akustycznie przepięknie bez męczenia basem jakby ktoś go odłączył, a za chwilę łupnąć basem tak, że plomby wypadają :D Dość niecodzienne zjawisko :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to hobby jest subiektywne - mnie S12 nie porwały. Owszem basik miały fajny pod względem szybkości, wystarczająco obfity, ale jakoś wolę ogólnie dynamiczne przetworniki (pewnie to autosugestia, bo szczerze wątpię, abym rozróżnił typ przetwornika na podstawie basu), świetnie były odseparowane od siebie średnica z dołem oraz poszczególne dźwięki, słuchawki grały ogólnie technicznie, detalicznie, ale brakowało mi dociążenia w niższym paśmie i muzykalności czy czegoś takiego, co sprawia, że chce się ich słuchać, a nóżka sama chodzi. Jak ktoś lubi takie granie to wtedy relacja ceny do jakości jest bardzo dobra, a dodatkowo słuchawki są dobrze wykonane, mają eleganckie wyposażenie i świetny przewód - śmiem twierdzić, że chyba jeden z lepszych w tym przedziale cenowym, gdyż jest mega solidny, gruby, a przy tym się nie plącze i nie mikrofonuje. Miałem wrażenie, że gdyby był dłuższy to cherlawy człowiek mógłby się na nim powiesić.

Edytowane przez Hustler
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hustler napisał(a):

Owszem basik miały fajny pod względem szybkości, wystarczająco obfity, ale jakoś wolę ogólnie dynamiczne przetworniki (pewnie to autosugestia, bo szczerze wątpię, abym rozróżnił typ przetwornika na podstawie basu), świetnie były odseparowane od siebie średnica z dołem oraz poszczególne dźwięki, słuchawki grały ogólnie technicznie, detalicznie, ale brakowało mi dociążenia w niższym paśmie i muzykalności czy czegoś takiego, co sprawia, że chce się ich słuchać, a nóżka sama chodzi.

 

To tak jakbyś pisał o Sundarach przed EQ. 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hustler napisał(a):

(pewnie to autosugestia, bo szczerze wątpię, abym rozróżnił typ przetwornika na podstawie basu)

 

Raczej nie jest to szczególnie trudne jeśli się posłuchało słuchawek z różnymi przetwornikami. Bas z planara jest specyficzny, podobnie jak z przetwornika armaturowego względem dynamicznego. Choć najłatwiej wyczuć wg mnie bas z armatury bo on najbardziej się wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ja również dłużej nie zatrzymałem się przy żadnych planarach dokanałowych - zawsze coś brakowało (chociaż S12 Pro bardzo mi się spodobały) Myślę, że jeśli technologia SPD będzie się rozwijać w takim tempie, to możemy mieć fajną alternatywę dla klasycznych planars. Właśnie testuję Pandamony i są lepsze od Gumiho, które z resztą zaraz wrzucę do komisu.

IMG20221212175246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dirian napisał(a):

Choć najłatwiej wyczuć wg mnie bas z armatury bo on najbardziej się wyróżnia.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji to polecam posłuchać kiedyś Softears RSV. Myślę, że wiele osób zaskoczyłby ich armaturowy bas. Słuchając w ciemno powiedziałbym, że jest tam dynamik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marcelmtbmx napisał(a):

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji to polecam posłuchać kiedyś Softears RSV. Myślę, że wiele osób zaskoczyłby ich armaturowy bas. Słuchając w ciemno powiedziałbym, że jest tam dynamik.

Masz 100% racji , bardzo dobry bas i bardzo dobra słuchawka, aż dziwne że ma tak mało fanów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

Raczej nie jest to szczególnie trudne jeśli się posłuchało słuchawek z różnymi przetwornikami. Bas z planara jest specyficzny, podobnie jak z przetwornika armaturowego względem dynamicznego. Choć najłatwiej wyczuć wg mnie bas z armatury bo on najbardziej się wyróżnia.

Nie wiem sam. Z pełnowymiarowych Fostexy T50RP MKIII, HiHiMANy HE560, Sundary, Audeze Mobius i pewnie coś tam jeszcze nie zrobiły na mnie wrażenia i grały w sumie normalnie tzn. ja jakiejś cechy charakterystycznej w ich brzmieniu nie odnalazłem. Były grające technicznie, chłodno, wręcz rachitycznie, ale też ciepło i gęsto, wręcz misiowato. Quad ERA-1 to najciekawsze z planarów, które testowałem, ale z tego co pamiętam dopiero po zmianie padów na skórzane mi się spodobały. Czystych armatur nie słuchałem dużo, może ze 2-3 pary? Obawiałem się lichego dołu. Na chwilę obecną pamiętam tylko KZ BA10 i te miały akurat fajny bas, zgodnie z opisami posiadający zalety armatur, ale też taki dynamiczny sznyt - ogólnie świetne słuchawki za grosze (kupiłem je za ok. 100 na ali, gdy chyba wyprzedawali ostatnie sztuki), ale wyglądały jakby je ktoś ukradł Iron Manowi i były niewygodne. Poza to chyba miałem jeszcze jakieś TRN? Ogólnie w IEM-ach preferuję DD pojedyncze, ewentualnie jakieś kombinacje, ale zawsze z dynamikiem.

 

4 godziny temu, Nazar70 napisał(a):

Muszę przyznać, że ja również dłużej nie zatrzymałem się przy żadnych planarach dokanałowych - zawsze coś brakowało (chociaż S12 Pro bardzo mi się spodobały) Myślę, że jeśli technologia SPD będzie się rozwijać w takim tempie, to możemy mieć fajną alternatywę dla klasycznych planars. Właśnie testuję Pandamony i są lepsze od Gumiho, które z resztą zaraz wrzucę do komisu.

IMG20221212175246.jpg

Te Pandy w sumie mnie zaciekawiły, gdy przeczytałem o nich jakiś czas temu, ale design do mnie nie przemawia - jakiś taki gejmingowo-cyberpunkowy.

 

Teraz mi przypomniałeś, że testowałem jeszcze jeden model czysto planarny. Zetian Wu, które również mi specjalnie nie siadły, bo z kolei były poprawne do bólu, grzeczne, spokojnie i znowu brakowało tego czegoś, ale w innym kierunku niż w przypadku S12 i ogólnie odebrałem je jako gorsze niż S12, ale też mi się nie podobały wizualnie i jakościowo od etui na samych słuchawkach kończąc, gdzie poprzednie produkty Tangzu były eleganckie, a przy tym dużo tańsze. Z planarów chyba najbardziej przypasowałyby mi Raptgo Hook-X lub jakaś hybryda dynamik+planar, ale z drugiej strony Tri I3 Pro słuchałem i nie zrobiły na mnie wrażenia, bo brzmiały w moim odczuciu jak znacznie tańsze słuchawki. Zresztą S12 też można w pewnym stopniu zastąpić zwykłymi Heart Mirror z zaklejonym otworem wentylacyjnym i nie będzie to dokładnie to samo, ale bardzo blisko i to za 49$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś bezpośrednie porównanie s12 pro z Ikko OH10? Te drugie mają dobre opinie, sam je posiadam, ale osobiście często jak ich słucham to czuję się przytłoczony dołem po czym dostaję po uchu wysokim dźwiękiem :). Dużo zależy od utworu, bo trzeba przyznać, że przy wielu grają potężnie, przestrzennie, wspaniale. Z OH10 w celu zrównoważenia przeszedłem udanie ;) na balans, a teraz jeszcze zamówiłem pianki ikko Planet z intencją złagodzenia tych górnych uderzeń, ale ... zacząłem się zastanawiać czy nie kombinuję tam gdzie i tak nie osiągnę idealnego dla mnie efektu zmniejszenia V-ki i ich zrównoważenia/złagodzenia. No i zacząłem się zastanawiać śledząc recenzje czy s12 pro nie są tymi, które by mi ogólnie bardziej pasowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan821 Wydaje mi się, że tylko pianki pozwolą okroić skraje pasma, bo jakbyś kombinował z szerokim lub wąskim otworem albo sztywnością/twardością tipsów to podbijesz jedno, a osłabisz drugie.

Możesz tu popatrzyć, bo jest tam masa różnych tipsów opisanych.

 

Jeszcze możesz pokombinować z filtrami. Nawet niekoniecznie je wymieniać na inne, ale przykładowo nakleić na obecne filtry z Tanchjim Tanya - ja je miałem i nakleiłem na filtry KZ DQ6 i w ten sposób ładnie zredukowałem górki w górnym paśmie. Jak ogarniesz górę tym sposobem to możesz skorygować bas samymi tipsami.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Niestety przyszła zimowa pora i dzięki pogodzie+ moim uszom niestety muszę ograniczać używanie iemów do czasu aż nadejdą wyższe temperatury i więcej słoneczka.

Skoro piszemy tu o ciekawych iemach to może znajdzie się coś rozsądnie wycenionego w kategorii nauszne zamknięte.

Zamknięte tylko i wyłącznie z tego względu że szanowna małżonka nie toleruje mojej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności