Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, ryankgb napisał:

Ja polecam od siebie OQA Vesper jeszcze ;)

Bardzo fajne sluchaweczki, ostatnio miałem okazję posłuchać i chyba zamówię sobie też dla siebie :D

Ostatnio wypatrzyłem te Adonisy - ale teraz jak patrzę na grafy, to.... jak grają Vespery, które są 3 razy tańsze? ;) qoa.thumb.jpg.2f1ab7ac7ef8017baae7f2bb57395053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inszy napisał:

Tylko wykres wszystkiego nie mówi 🤔

Zdecydowanie tak, a akurat w przypadku Vesper wykres a ich brzmienie to są jakieś dwa zupełnie inne światy. One grają całkowicie inaczej niż przedstawia wykres. Miałem je na kilka dni do sprawdzenia, wziąłem tak dla zabawy, z ciekawości. Były w moich uszach może 20 min (tyle udało mi się wytrzymać)

 

Zalane basem na całym dole, wszystko się wylewa i brudzi średnicę, która i tak jest cofnięta, a przez to jeszcze robi się błoto i zamulenie. Góra jakoś tam gra, ale taki poziom to można uzyskać w KZ za 50 zł. Ten bas w nich jest taki typowo "Kinerowy" - jakiś taki brudny i brzydki. Do tego mają ogólną płaską prezentację, słabą scenę i separację, jednolity bałagan.

 

Słuchałem jeszcze Idun i Nanna. Po tych wszystkich doświadczeniach firmie Kinera stanowczo podziękuję. W ogóle miałem sobie kupić w ciemno Nanna, też z ciekawości. I bardzo dobrze się złożyło, że w międzyczasie miałem możliwość ich posłuchać. Bo jakbym je kupił i wydał tyle kasy to byłbym bardzo zawiedziony.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

A ja się nastawiałem, że coś fajnego i naturalnego zrobili...

Z wykresu faktycznie tak można by było wywnioskować, też miałem takie nastawienie. Ale rzeczywistość pokazuje zupełnie coś innego. Niemiłe zaskoczenie. To jest wprowadzanie w błąd potencjalnego klienta, bo ten wykres to nie jest wykres tych słuchawek. Pewnie komuś się spodoba takie granie, jak dla mnie są skreślone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, a akurat w przypadku Vesper wykres a ich brzmienie to są jakieś dwa zupełnie inne światy. One grają całkowicie inaczej niż przedstawia wykres. Miałem je na kilka dni do sprawdzenia, wziąłem tak dla zabawy, z ciekawości. Były w moich uszach może 20 min (tyle udało mi się wytrzymać)
 
Zalane basem na całym dole, wszystko się wylewa i brudzi średnicę, która i tak jest cofnięta, a przez to jeszcze robi się błoto i zamulenie. Góra jakoś tam gra, ale taki poziom to można uzyskać w KZ za 50 zł. Ten bas w nich jest taki typowo "Kinerowy" - jakiś taki brudny i brzydki. Do tego mają ogólną płaską prezentację, słabą scenę i separację, jednolity bałagan.
 
Słuchałem jeszcze Idun i Nanna. Po tych wszystkich doświadczeniach firmie Kinera stanowczo podziękuję. W ogóle miałem sobie kupić w ciemno Nanna, też z ciekawości. I bardzo dobrze się złożyło, że w międzyczasie miałem możliwość ich posłuchać. Bo jakbym je kupił i wydał tyle kasy to byłbym bardzo zawiedziony.
Z Vesperami mogłeś mieć sytuację jak z jedną partią Nanna, wyszły od producenta z całkowicie innym brzmieniem, zamulone ciasne granie, okazało się że w procesie produkcji zapomnieli wrzucić jak to określili do "wypalania" i przysłali bubla, QC na najwyższym poziomie

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafik87 napisał:

Z Vesperami mogłeś mieć sytuację jak z jedną partią Nanna, wyszły od producenta z całkowicie innym brzmieniem, zamulone ciasne granie, okazało się że w procesie produkcji zapomnieli wrzucić jak to określili do "wypalania" i przysłali bubla, QC na najwyższym poziomie

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli przepuszczają coś takiego przy słuchawkach za taką kwotę to tym bardziej ich skreślam. Niedopuszczalna praktyka. Ktoś kupuje IEM za ponad 3k i dostaje bubel. Nie mieści mi się to w głowie. Coś takiego to może się chińczykom "przydarzyć" w pchełkach za 5$.

 

Nanna słuchałem, mam wrażenie, że prawidłowego modelu. Też dół zalany błotem z przelewaniem się na średnicę, brudno i brzydko. Reszta do przyjęcia, potrafią fajnie uderzyć dużym dźwiękiem. Ale zdecydowanie nie są to słuchawki warte takich pieniędzy. Można znaleźć coś 10x lepiej zestrojonego za 500 zł.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś z forumowiczów może Fearless S8Z i może powiedzieć dwa słowa? Najlepiej jeszcze z porównaniem do S8F/P, ale już nie będę pazerny ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał okazję posłuchać KZ ZAX lub CCA C16? W ogóle ta ilość przetworników niesie za sobą coś więcej niż marketingowy bełkot? Bardzo polecane KZ ZSX mają w sumie 6 przetworników, we wcześniej wymienionych jest ich aż 8, a są też takie dokanałówki, które mają 9 lub nawet 10 przetworników na stronę.

 

Ja w sumie styczność miałem tylko z podstawowymi hybrydami tzn. KZ ZS6, które były ostre i męczące oraz KBEar KB04, o których złego słowa nie powiem (no może poza przeciętną wygodną z uwagi na mały rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hustler napisał:

Ktoś miał okazję posłuchać KZ ZAX lub CCA C16? W ogóle ta ilość przetworników niesie za sobą coś więcej niż marketingowy bełkot? Bardzo polecane KZ ZSX mają w sumie 6 przetworników, we wcześniej wymienionych jest ich aż 8, a są też takie dokanałówki, które mają 9 lub nawet 10 przetworników na stronę.

 

Ja w sumie styczność miałem tylko z podstawowymi hybrydami tzn. KZ ZS6, które były ostre i męczące oraz KBEar KB04, o których złego słowa nie powiem (no może poza przeciętną wygodną z uwagi na mały rozmiar).

Ilość armatur nie jest gwarancją czegokolwiek. Potencjalnie daje szanse by wystrugać coś z tego, ale niestety jest to raczej rzadkość niż norma. Cca grały fajnie, ale wydaje mi się, że z setów jakie miałem wybrałbym KZ BA10 (na head-fi przeżywają mały renesans), TRN BA5 i CCA C16 raczej mniej mi się podobały. Z ASX sporo miałem problemów, żeby dobrać tipsy do nich, a mam ich naprawdę dużo, więc obstawiam, że większość osób nie dostosuje ich sobie by być z nich zadowolonymi.  

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hustler napisał:

Ktoś miał okazję posłuchać KZ ZAX lub CCA C16? W ogóle ta ilość przetworników niesie za sobą coś więcej niż marketingowy bełkot?

Ależ oczywiście, że tak :) Więcej przetworników, to więcej problemów z ich właściwym zestrojeniem :)

A biorąc pod uwagę, że odwiecznie KZ ma z tym kłopoty przy jakiejkolwiek liczbie większej niż jeden na stronę, to trzeba się wykazać albo odwagą przy zakupie, albo samozaparciem przy dobieraniu toru i zabawie w korektorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hustler napisał:

@requal Wygląda to jak mini wyrzutnia rakietowa. ;)

Obudowa ala Shanling ME100/500. Jak widać można w niej umieścić baterię armatur. I nie potrzeba aż takiej jak w ME700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Inszy napisał:

To że wygląda podobnie, to wcale nie znaczy, że jest choćby zbliżona rozmiarem.

Ale ciekawe jak rozwiązali kwestię akustyki...

Zapewne... nijak. Zresztą się okaże. Chyba sam kupię z ciekawości... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagrać nie najgorzej jeśli wykorzystają te nowe armaty KZ. Tembr jest dobry w KZ. Tylko tuning bardziej ludzki i by było coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności