Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kordal napisał:

Góra jest bardzo łagodna, nie ma tu mowy o żadnym kłuciu ani surowości, średnica bliska i ciepła, całkiem szczegółowa. Bas...to jest to co lubię - potężny, z wykopem, fajnym zejściem. Dynamik pokryty berylem robi robotę.

 

FH1 nie miałem 😕 

 

A jak względem Spring 1?? Bo żem jest w nich zakochany okrutnie... Ale jakby co, to mogę się odkochać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jak względem Spring 1?? Bo żem jest w nich zakochany okrutnie... Ale jakby co, to mogę się odkochać 
Springi mają jednak wyższą rozdzielczość, góra jest bardziej obecna (choć nadal nie kłuje), więcej szczegółów wyciągają :) Bas lepszy w Shozy.
Pod względem ergonomii kompletna przepaść na korzyść Shozy :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kordal napisał:

Springi mają jednak wyższą rozdzielczość, góra jest bardziej obecna (choć nadal nie kłuje), więcej szczegółów wyciągają :) Bas lepszy w Shozy.
Pod względem ergonomii kompletna przepaść na korzyść Shozy :)

 

Dzięki za porównanie. W temacie Spring 1 - z miękkim kablem jak TRN T1 (ale pewnie kupię TRN T2, bo pomimo że grubszy, to bardziej miękki) + SpiralDot to na ergonomię nie mogę narzekać. Nie układają się jak np. TRN V90, ale jest dużo lepiej. Stockowy kabel ze względu na sztywność jest nieużywalny, jeśli myślicie o Springach, to od razu kupujcie inny kabel. 

Jeśli jednak będziesz chciał Shozy wrzucić na targ, to daj znać. Może się jakoś dogadamy...

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 20:09, Perul napisał:

Senfer DT6

 

Już są (20 dni z SA A. S.)  :)

Pierwsze wetknięcie w ucho i ojeju ale skrzeczą, słychać te wszystkie przetworniki. 

Po tygodniu (na szczęście) zaczęły grać spójnie, gładko i dynamicznie. Góra rzeczywiście gładka i napowietrzona, średnie to barwa i bliski wokal, dół wielobarwny i z zejściem kiedy trzeba. 

Jest scena, swoboda i brak mulenia/poduchy. 

Te czerwone tipsy nieźle grają ale troche trą po uszach. Chińczyk wrzucił dodatkowo tipsy, takie bezbarwne z czerwonym środkiem ale bez turbinki i z małą dziurką. Góra na nich miej szaleje ale gra miej wielobarwne, hmm. 

 

Edyta. 

Do kupiłem do nich turbinki KZ  oraz te czarne

Spiralne czerwono bezbarwne mają b. dużą dziurkę i dźwięk wydaje się przesunięty w wyższe rejestry i odchudzony. 

Na czarnych nacinanych gra ze tak napiszę kremowo. 

 

Słuchajcie, mam lekki niedosyt po próbach. Jakie jeszcze tipsy wypróbować, polecacie spiral doty - ktore od Biga wziąść? Może jeszcze inne spiralki na Ali? 

 

Tak myślę że przydałby się jakiś cieplutki kabelek do nich :)

Edytowane przez pierotero
edytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, ktoś coś wie na temat OKCSC ZX1? na headfi jest mały hajp na nie, ponoć bardzo fajne, zbalansowane i otwarte granie. cena 60-80 zielonych

https://pl.aliexpress.com/item/32921057857.html

 

OKCSC-ZX1-Open-Back-HiFi-Wooden-Over-ear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mayster napisał:

A tam jest coś, na co nie ma hajpu? :D

To zupełnie jak u nas sprzęty od dystrybutorów :] 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Play napisał:

pany, ktoś coś wie na temat OKCSC ZX1? na headfi jest mały hajp na nie, ponoć bardzo fajne, zbalansowane i otwarte granie. cena 60-80 zielonych

https://pl.aliexpress.com/item/32921057857.html

 

 

Opinie w necie są w wiekszosci pozytywne (gra wg niektorych lepiej niz np K702) wiec za te cene sprawa do rozważenia. Ale jak patrze na całą masę słuchawek (dokanałowych i dużych) którymi chińczycy zalewają rynek każdego tygodnia to mam wrażenie że robią to wg poniższego schematu:

 

1) w dziale R&D siedzi jeden chińczyk (żeby było taniej) i nabiera szuflą z wiadra parę losowo wybranych przetworników a następnie pakuje do obudowy  z wyglądu podobnej do wszystkiego.

2) Drugi chińczyk "maluje" te obudowe w pierdyliard różnych kolorów i wzorów (no chyba że to są słuchawki premium to wtedy mniej kolorów XD ).

3) Trzeci chińczyk generuje za pomocą generatora przypadkowych liter nazwę dla produktu (w poniższym przypadku jest to ciąg liter OKCSCZX)

4) Czwarty chińczyk nakręca hype na forum headfi   i wrzuca produkt na ALI

 

Po dosyc krótkim czasie proces powtarza się.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Azakiel napisał:

Opinie w necie są w wiekszosci pozytywne (gra wg niektorych lepiej niz np K702) wiec za te cene sprawa do rozważenia. Ale jak patrze na całą masę słuchawek (dokanałowych i dużych) którymi chińczycy zalewają rynek każdego tygodnia to mam wrażenie że robią to wg poniższego schematu:

 

1) w dziale R&D siedzi jeden chińczyk (żeby było taniej) i nabiera szuflą z wiadra parę losowo wybranych przetworników a następnie pakuje do obudowy  z wyglądu podobnej do wszystkiego.

2) Drugi chińczyk "maluje" te obudowe w pierdyliard różnych kolorów i wzorów (no chyba że to są słuchawki premium to wtedy mniej kolorów XD ).

3) Trzeci chińczyk generuje za pomocą generatora przypadkowych liter nazwę dla produktu (w poniższym przypadku jest to ciąg liter OKCSCZX)

4) Czwarty chińczyk nakręca hype na forum headfi   i wrzuca produkt na ALI

 

Po dosyc krótkim czasie proces powtarza się.

 

Chyba nie słuchałeś ostatnio żadnych chińskich wynalazków z przypadkowym ciągiem liter, duża część tychże jest po prostu znakomita (BGVP, BQEYZ) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Azakiel napisał:

Ale jak patrze na całą masę słuchawek (dokanałowych i dużych) którymi chińczycy zalewają rynek każdego tygodnia to mam wrażenie że robią to wg poniższego schematu:

 

1) w dziale R&D siedzi jeden chińczyk (żeby było taniej) i nabiera szuflą z wiadra parę losowo wybranych przetworników a następnie pakuje do obudowy  z wyglądu podobnej do wszystkiego.

2) Drugi chińczyk "maluje" te obudowe w pierdyliard różnych kolorów i wzorów (no chyba że to są słuchawki premium to wtedy mniej kolorów XD ).

3) Trzeci chińczyk generuje za pomocą generatora przypadkowych liter nazwę dla produktu (w poniższym przypadku jest to ciąg liter OKCSCZX)

4) Czwarty chińczyk nakręca hype na forum headfi   i wrzuca produkt na ALI

 

Po dosyc krótkim czasie proces powtarza się.

 

Ja to widzę inaczej, a obserwuję rynek od samego początku.

Uczą się na błędach. Prawie każdy kolejny model jest lepszy, ciekawszy.

Poprawiają jakość i wykonanie oraz strojenie. Wchodzą na coraz wyższe półki cenowe.

A sztuczki z hajpem mogą dać efekt tylko na krótką metę ...

 

To co opisałeś być może miało miejsce, w jakimś stopniu, parę lat temu.

Teraz to zupełnie inna bajka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, docentore napisał:

 

Chyba nie słuchałeś ostatnio żadnych chińskich wynalazków z przypadkowym ciągiem liter, duża część tychże jest po prostu znakomita (BGVP, BQEYZ) ;)

słuchałem  , wiele z nich jest naprawde dobrych (np KZ-ty sie wyraznie poprawiły ), ale jest też cała masa badziewia o ktorym nie sie na forum nie pisze bo nie warto, więc prawda leży posrodku a mój komentarz jest napisany pół żartem - pół serio :-) po przyznacie ze dopóki sie ich na głowe nie założy to troche tak to wygląda ;-) .

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niepotrzebnie kręci się hajpy na słuchawki, które "są świetne, wystarczy tylko zmienić przewód, tipsy, zakleić jedną dziurkę, drugą dorobić, ułożyć pod odpowiednim kątem w uchu, użyć korektora, o północy trzy razy obrócić się w lewo na jednej nodze...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od 2 lat nie udało mi się kupić badziewia, poza jednym przypadkiem. A kupuje dużo chińskich słuchawek. To nie tak, że jest to niespodzianka, którą dostajesz, są opinie dostępne na temat wszystkich prawie modeli.

 

Wracając do tematu ciekawych słuchawek: wstawiam Fearless S6Rui i Moondrop KPE do komisu jak ktoś chętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić hobby bądź skupić się na "zachodnich" słuchawkach.
Przecież kupowanie czegokolwiek z Chin za pośrednictwem Ali
od początku wiązało się z innym doświadczeniem niż kupno kilograma podwawelskiej w Społemowskim Samie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelny Maruda :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo to określenie hype wynika z pewnej zgryźliwości. Chińczycy moim zdaniem od dłuższego czasu robią dobrą robotę i jest spore zainteresowanie ich produktami. Kolejne generacje pojawiają się jednak niezwykle szybko i w ciagu miesiąca hype może zdechnąć bo jest na rynku dostępne już coś jeszcze korzystniejszego. Niektórych to może denerwować, ale cóż zrobić you can't stop progress. To pewnie też problem dystrybutorów, którzy muszą wyluskiwać jak najlepsze sprzęty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, requal napisał:

To pewnie też problem dystrybutorów, którzy muszą wyluskiwać jak najlepsze sprzęty.

A weź to później na miejscu dystrybutora serwisuj, jak niefortunnie jakaś partia/model się okaże wadliwa... Ja się nie dziwię, że u nas mało kto chce wchodzić w takie marki. Ja sobie mogę zamówić i zaryzykować, ale dystrybutor ma słabo. Ciekawe w którą stronę pójdzie rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności