Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podpinałem LCD-X i dostałem bardzo dobrą synergię, gdyż ALien+ wypchną średnicę, dodał jej plastyczności, a jednocześnie zachował się sposób prezentacji basu i wysokich LCD-X, czyli było szybko, dobre wypełnienie oraz tekstury. Z LCD-XC zrobiło się dla mnie zabardzo plastycznie na tej średnicy i na basie, zadużo już tego było.

 

I tak jak @Spawn napisał on nie jest taki bezlitosny, dlatego napisałem jeśli ktoś chce mieć mniej penetrującego dapa od AK380.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brzmi on neutralnie prawdziwie. Mam przez to na mysli ze nie czujesz ze cos tutaj w tym dzwieku zostalo pokombinowane aby uzyskac taki to a taki efekt.

 

Porownujac do innych dapow slyszysz ze nie dosyc ze technikalia sa tip top to jeszcze nie zostalo to osiagniete sztuczkami w stylu podkrecone wysokie tony aby uzyskac efekt wiekszej rozdzielczosci czy stemperowana gora i podkrecony bas ze to niby analog, albo oddalenie dzwieku od sluchacza ze jaka to wielka przestrzen.Owszem mozna uzyskac fajne efekty jak ktos to zestroi z glowa (tak wlasnie brzmi dla mnie moja c10 bo jest czarujaco zestrojona) aby ukryc niedociagniecia. 

 

Tutaj mamy bezkompromisowo zasilony i prostacki ukladzik i nie ma co ukrywac i wydziwiac bo potencjal wybranej przez tworcow kostki jest lepiej wykorzystany niz w "normalnych" dapach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, hibi napisał:

tej, o czym innym piszę :P

jeżeli jest to stacjonarne granie to możesz spać spokojnie 

No to nie skumałem masochistycznej metafory:)

No i to co jeszcze koledzy piszą, z zamiaru alternatywa może u mnie przerodzić się w główny nurt grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

Dla mnie brzmi on neutralnie prawdziwie. Mam przez to na mysli ze nie czujesz ze cos tutaj w tym dzwieku zostalo pokombinowane aby uzyskac taki to a taki efekt.

 

Porownujac do innych dapow slyszysz ze nie dosyc ze technikalia sa tip top to jeszcze nie zostalo to osiagniete sztuczkami w stylu podkrecone wysokie tony aby uzyskac efekt wiekszej rozdzielczosci czy stemperowana gora i podkrecony bas ze to niby analog, albo oddalenie dzwieku od sluchacza ze jaka to wielka przestrzen.Owszem mozna uzyskac fajne efekty jak ktos to zestroi z glowa (tak wlasnie brzmi dla mnie moja c10 bo jest czarujaco zestrojona) aby ukryc niedociagniecia. 

 

Tutaj mamy bezkompromisowo zasilony i prostacki ukladzik i nie ma co ukrywac i wydziwiac bo potencjal wybranej przez tworcow kostki jest lepiej wykorzystany niz w "normalnych" dapach.

 

 

Dobrze prawisz, tak gra Alien+ "neutralnie prawdziwie" i za to uwielbiam jego dźwięk i brak mi go, a co biorę jakiegoś dapa do sprawdzenia to tylko jest "co to k... ma być, przecież to nie gra", gdyż ma tak jak piszesz albo podkręcone wysokie, albo stemperowaną górę i podkręcony bas oraz dlaczego te instrumenty nie mają swojej wagi i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @Inszy za sprostowanie, u mnie najczulsze słuchawki to ER-4SR.

Jeszcze do skutecznych można zaliczyć CA FIBAE i na nich też nie słyszałem załączania się wzmacniacza. Ale ja ich nie traktuje jako skuteczne, gdyż na telefon mi na nich głupiej z gainem, a na Alien+ miałem minimalnie wyższy poziom głośności co na 4SR, czyli tak lekko ponad 2 na gainie 0. 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To już nie wiem czy wygrzał się Alien+ czy Cozoy Hera, bo jak na początku była to bardzo męcząca para przez natarczywą górę i zbyt twardy bas, tak teraz zdecydowanie przyjemnie się słucha tej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki głoszą, że alien+ już powitał nasze ziemie a opakowania wyglądają tak:

 

WR63NKdl.jpg

 

Opakowanie skromne, nieduże, bez zbytniej ilości dodatkowych gadżetów, ale bardzo estetyczne. W zestawie praktycznie mamy jedynie  quickstart guide oraz kabelek usb do ładowania:

 

Cs3RXQXl.jpg

 

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiekkb napisał:

Ładnie, minimalistyczne opakowanie. I to jest właśnie to coś w Shozy minimalizm.

A jak będzie cena, gdyż to chyba tutaj najbardziej interesuje ludzi?

Tu akurat minimalizmu nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiekkb napisał:

Ładnie, minimalistyczne opakowanie. I to jest właśnie to coś w Shozy minimalizm.

A jak będzie cena, gdyż to chyba tutaj najbardziej interesuje ludzi?

 

Oficjalna sprzedaż rozpocznie się po weekendzie i cena tak jak pisałem wcześniej będzie taka sama jak w chinach czyli 1650zł (439 USD)

Forumowicze w ramach premiery do końca tygodnia mają specjalną cenę i wysyłki już od jutra. Tutaj jednak info tylko pm/mail/telefon

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł Alien+ - krótko mówiąc, esencja SQ. 100% potwierdza się to co koledzy recenzowali. Brak słów, żeby coś jeszcze dodać. Najbardziej zdumiony jestem tym, że techniczność może tak doskonale współgrać z muzykalnością. Holografia nadzwyczajna. Wokale nie możliwie czyste i pełne. Nie neguję mojego wcześniejszego zadowolenia FiiO X5 III+B1 (teraz zrozumiałem co to cyfrowy nalot w Fiio) jednak Alien_jest mocnym krokiem do przodu pod każdym względem. Obawiałem się, że będzie się gryzł D7200 a tu absolutnie świetna synergia, naturalność i pełnia brzmienia. Nie przypuszczałem, ale przeskoczył  QP1R. Do moich potrzeb SQ z łatwością wybacza niedoskonałosci FW.

 

- PS. Kolega Bigmaras sprawdza u siebie.Może, ktoś coś podrzuci, bo nie działa mi potencjometr głośności. Głośność mogę regulować tylko gainem, odpowiednią uzyskuję dopiero na najwyższym - 0 db.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

@dj1978 nie brakuje dołu z D7200? Bas nie jest zbyt oszczędny.. zbyt chudy?

Dół jest taki jaki powinien być na D7200, schodzi kiedy trzeba i tam gdzie trzeba. Jest go odbrobinę więcej niż na QP1R bez EQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności