Skocz do zawartości

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Malusi updejt.

 

A gdzie ten apdejt? :)

nie wiem... trzeba czekać na jakiś link :)

 

 

Malusi updejt.

A gdzie ten apdejt? :)
Na pierwszej stronie, pozycja nr 5.

oraz nr 10... wreszcie znikają te pierdziawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure moim zdaniem, nie mają tak dobrej góry Jak b2m, gorzej też reagują na eq.

O kurde bo czaję się na se846 ale przy tej różnicy w cenie nawet używanych to nie widać sensu trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure moim zdaniem, nie mają tak dobrej góry Jak b2m, gorzej też reagują na eq.

Gorzej od b2m, czy absolutnie? Bo na AK 300 złapałem synergię z szurami właśnie przez equalizację. Trochę się nabiedziłem, ale działa. Z tym, że czasami eq trzeba wyłączyć, a czasami trzeba włączyć - w zależności od jakości materiału.

 

Bo szury są cholernie weredyczne jeżeli chodzi o podanie metariału dżwiękowego. Jak coś jest słabe, to jest bardzo slabe na szurach. A jak dobre, to jest świetne. Na xba 40 tego nie było - raczej prezentacja była "zegalitaryzowana". Zasadniczo imho szury trzeba przesłuchać przed zakupem - co najczęściej jest niemożliwe :), bo to są dość specyficzne słuchawki. Ale - po dwóch miesiącach odsłuchów stwierdzam, że to najlepsze uniwersalne iem'y jakie słyszałem. Natomiast xba 40 są znacznie przyjemniejsze, choć mają gorszą scenę.

A w ogóle to widzę, że Kolega Fatso dał zarobić Chińczykowi na podróbę rolzrojsa, a jak dał, to wycofał KZ ZST z toptena. Gorze mi - przez to kupiłem mało prestiżowe słuchawki!

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu z se846 może być problem bo sporo słucham z youtuba ostatnio natomiast foobar trochę poszedł w odstawkę... Nie lubię tez zabawy z equalizarem, gram na "auto" każdy gatunek muzyczny. Nie chcę kupować ich dla sztuki a z odsłuchu nici bo mi odmówili jako że drogie i nie bardzo się sprzeda odpakowane... Używki niby są do trafienia ale też już długo wiszą te ogłoszenia więc nie łatwo je odsprzedać widzę nawet z dobrą ceną czyli coś musi w tym być no i nawet niech bym miał 200zł do stracenia przy odsprzedaży wcześniej już używanych po na przykład dwóch tygodniach słuchania ale raz że i tak drogie a dwa nie wiadomo ile by wisiały a pieniądze zamrożone... A w dodatku zauważyłem że lepiej mi się słucha w tipsach L bo M za małe i w lewym uchu gorzej słyszę (ewidentnie taki kanał bo sprawdzałem ustawiając balans no i tipsy potwierdziły moje przeczucia) więc też nie wiem czy custom tipsów nie wypróbuję na swoich it03 bo choinek nie lubię a te Lki comply jednak trochę gniotą w ucho... No i w sumie może się wezmę za customy, harmony 8.2 zrobiły na mnie dobre wrażenie i o ile używki które się w komisie niedawno sprzedały były w super cenie to nowe już raczej ciężko :P Czekam na demo 330v2 i zobaczę jak te wypadają ale demo mają jak u mnie na przykład kiepskie przełożenie względem wersji gotowej bo ten pechowy lewy kanał a nie miałem wtedy tipsów L żeby było wiarygodnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szury wiszą. Tylko skoro szury wiszą to Kolega się zastanowi ile będą wisieć kastomy. No i m.in. z tego powodu nie "wszedłem" w kastomy. To trochę jak ze sprzedawaniem używanej bielizny, niby się da, ale klajent musi być "specyficzny".

 

A tak na marginesie: Kolega się nie obrazi, ale kupować 846-tki do odsłuchu brzęczenia z you tube'a, uważam jednak za lekką extrawagancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szury wiszą. Tylko skoro szury wiszą to Kolega się zastanowi ile będą wisieć kastomy. No i m.in. z tego powodu nie "wszedłem" w kastomy. To trochę jak ze sprzedawaniem używanej bielizny, niby się da, ale klajent musi być "specyficzny".

 

A tak na marginesie: Kolega się nie obrazi, ale kupować 846-tki do odsłuchu brzęczenia z you tube'a, uważam jednak za lekką extrawagancję.

 

Nie no tutaj mogę wręcz być wdzięczny za tego typu odpowiedź w poście #286 bo o ile it03 nie kaleczą uszu graniem z youtuba (tym bardziej kz zst) to skoro se846 mają takie słuchanie zepsuć no to dzięki jak potrafię tak posiedzieć 3-5 godzin dziennie (lub nocą :P)... A customy oczywiście specyficzne ale jak się czyta wypowiedzi posiadaczy to wygoda o której piszą bardzo kusi no a brzmienie tutaj jest niewiadomą zanim nie otrzyma się egzemplarza pod swoje ucho. No i ewentualnie customy diy bo to rzecz jasna wykonalne tylko kwestia oczytania się o doborze driverów i budowie zwrotnic bo wykonanie samych łusek to nie jest jakiś tam problem i koszt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastomy siedzą świetnie, gorzej jak się zużyją, albo znudzą. Co kto lubi. :) Szury też mi z uszu nie wypadają.

Nie wypadają mi tylko pianka nie wchodzi dostatecznie głęboko w lewe ucho przez co słyszę nim inaczej, dopiero pianka L załatwia sprawę ale męczy ucho :P

 

Customy (wersję demo) można wypożyczyć za kaucją (przynajmniej w Custom-Art; nie wiem jak w Limeears) i wtedy przekonać się czy brzmienie odpowiada.

wiem, miałem harmony 8.2 i teraz czekam na 330v2 :)

 

Z tym, że granie finalnej wersji i tak będzie różnić się od testówki.Więc kupujemy w ciemno, bez możliwości zwrotu gdy nam brzmienie nie pasuje.

Tak ale na pewno nie będzie gorsze niż w przypadku wersji demo bo ta jest niedopasowana i problemy z kanałami jak u mnie z lewym psują brzmienie i musiałem się nakombinować z tipsami oraz nakręcić słuchawką w uchu żeby grało jak należy a i tak miałem wrażenie że słyszę słabiej lewą niż prawą... Jak otrzymamy spasowane to na pewno nic nie ucieka w bok itp tylko idzie prosto w bębenek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba różnice w brzmieniu testówki i wersji końcowej nie będą aż tak znaczące.

Kwestia na jakich tipsach się słucha demo bo na krótkich i ze słaba izolacją różnica będzie spora jak przypuszczam. Zresztą w przypadku demo harmony 8.2 najlepiej grały na dużych tipsach które szczelnie zatykały ucho ale były krótkie, na piankach M było dużo gorzej nie wspominając silikonów M gdzie słaba izolacja rozcieńczała brzmienie i np bas był fatalny a przy porządnej izolacji okazał się świetny ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customy (wersję demo) można wypożyczyć za kaucją (przynajmniej w Custom-Art; nie wiem jak w Limeears) i wtedy przekonać się czy brzmienie odpowiada.

Ponoc mozna w lime ears wypozyczyc za kaucja. Jak pytalem to testowka miala wrocic za 2 tygodnie i ktos sie mial do mnie odezwac ale to bylo 14 miesiecy temu i cisza, nie trace nadziei ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Customy (wersję demo) można wypożyczyć za kaucją (przynajmniej w Custom-Art; nie wiem jak w Limeears) i wtedy przekonać się czy brzmienie odpowiada.

Ponoc mozna w lime ears wypozyczyc za kaucja. Jak pytalem to testowka miala wrocic za 2 tygodnie i ktos sie mial do mnie odezwac ale to bylo 14 miesiecy temu i cisza, nie trace nadziei ;)

 

Najlepiej to się samemu przypominać ;) Ja też miałem dostać info o 330v2, cisza to dzwonię a tu info że jakaś klientka czeka na nie już dłuuugo... No dobra myślę - kobieta, była pierwsza to niech słucha bo mi się nie pali. W tym tygodniu, może w piątek już będę miał... No i lime ears też jestem ciekaw, zwłaszcza le3sw (?) z przełącznikiem :) szkoda jednak bo nie widziałem nigdy używanych w komisie natomiast custom art się pojawiają co może świadczyć albo że są popularniejsze albo że nie do końca spełniają oczekiwania wszystkich posiadaczy...?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edit 2017.02.17

Dochodzą TFZ B2M, z zestawienia wypadają po namyśle KZ ZST, bo całościowo jednak gorsze od ER4SR.

rozumiem dlaczego myślałeś aby umieścić 11 miejsce - jak najbardziej jestem za - po raz kolejny - szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności