Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informację, w takim czasie czekam niecierpliwie na jakieś porównanie.

Ja do przenośnego odtwarzacza używam teraz q-jays II, czyli niezbyt wymagające pod względem mocy.

 

Tylko nie wiem, czy zdążę z preorderem w razie czego...

Spokojnie jest tylu chętnych, że na pewno parę sztuk szybko pojawi się w komisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec zapisów na preorder się nie przesunął i jest do dzisiaj, czy tak?

 

Tylko z drugiej strony patrząc, jak się pojawi wysyp w komisie, to znaczy, że nie jest tak dobry jak oczekujemy...

Edytowane przez kwazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy X5iii ma w założeniu być lepsze od X7? Bo jeśli nie, to jaki jest sens, skoro X7 było gorsze np. od Pioneera, który chodzi jako używka za 1700? Hmmmm :ph34r:

 

Powrót :) ?

 

Też się nad tym zastanawiam - nie nad wydaniem go przez FiiO, tylko czemu 60 osób już go zamówiło w preorderze...

A FiiO aż tak by nie pojechało, żeby zadeklarować, że nowe X5 jest lepsze od ich flagowca (w sumie nie tak dawno wypuszczonego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Testowa sztuka moja którą miałem wysłałem na meet do Poznania. Już dziś powinna tam byc. Pisałem o X5 ogólnie bo jestem jego sprzedawcą. Pianie z zachwytu chyba byłoby gorzej odebrane? Ja sie nie wypisałem. Dla mnie to poziom na który oczekiwałem. Miejcie pretensje do osób które słuchały a napisały prawie zero mimo piania z zachwytu w czasie odsłuchu. Będzie na meet przypilnujecie aby tam zrobiono co trzeba.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W preorderze jest 60 osób bo na rynku niema dapa z możliwością streamingu w cenie 1500zł.Najbliżej jest Pioneer 2200zł z wadliwym gniazdem słuchawkowym❗️

 

Zależy jak na to spojrzysz. Ja kupiłem nowe LG G5 H850 z modułem HiFi i kosztowało mnie to mniej niż 1,8k. Wg mnie grał lepiej niż X7, ma na pewno dużo lepszy soft niż FiiO i w gratisie dostajesz topowy telefon. Co więcej moduł możesz odłączyć i używać z innymi telefonami, czy jako DAC po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo osób w preorderze i nikt nie chce, żeby go potem 60 preorderowców zlinczowało jak się coś nie spodoba.

Poza tym trzeba mieć doświadczenie z innymi nowymi DAPami, żeby coś rzeczowego napisać.

Jeśli będzie jeszcze w Poznaniu to na poczatku przyszłego tygodnia też może uda mi się posłuchać.

 

Ja jestem przyzwyczajony do słuchania z DAPów. Telefon/smartfon mam do kontaktu i neta w drodze i poza domem, zresztą nie inwestuję w jakieś topowe smartfony. Po X5III cudów się nie spodziewam, ale progres w samym SQ względem starych X5 i X5II powinien być. Inaczej nie ma sensu inwestować w nowego DAPa chyba, że tylko do streamingu i Tidala. Jak dorówna po tym względem X7 to już i tak progres jest. Czy warte to wydawania 1,5K nie wiem. W DAPach nie ma chyba cenowej konkurencji jesli chodzi o cenę preorderową i wszystkie możliwości/ funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest DAP audiofilski tylko konsumencki - i dla mnie ma przede wszystkim być funkcjonalny przy zachowaniu dobrej SQ, więc kiedy go zabiorę na spacer chciałbym nie zastanawiać się czy gniazdo "styka", czy soft się zawiesza itp - ma grać i to nie gorzej niż poprzednik. Jeśli inżynierowie FiiO do tego się przyłożyli to wystarczy.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bernie

Mi po prostu został tylko tor stacjonarny i komórka to do czego porównywać? Nie potrafiłbym bez materiału do porównania... jakby pod ręką był taki TEAC to bym więcej wtedy o SQ napisał :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w g5 ciężko wsadzić dwie karty microsd. Można kupować jakieś karty 200gb ale to winduje mocno cenę.

Po drugie - pewną motywacją do zmiany mojego pierwszeego X5 jest to że po wrzuceniu dwóch prawie pełnych kart 128gb player reaguje z opóźnieniem na każde polecenie. Mam nadzieje że tego problemu nie będzie w nowym.
Więc zakładam że gorzej z dźwiękiem niż w pierwszej wersji nie będzie a jako dodatek mamy wyjście zbalansowane.

Po trzecie, preorder bez zapłacenia pieniędzy nic nie znaczy. Zobaczymy ile osób finalnie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo najlepsze jest porównanie bezpośrednie. Jak porównam jeszcze z DX200 to będzie super, chociaż aż tak bardzo mi na inwestowaniu w topowego DAPa też nie zależy. Inaczej już miałbym jakiegoś Astella albo byłbym w preorderze na nowego iBasso.

Bardziej zależy mi na sprawdzeniu czy X5III będzie zgrywał się z obecnie używanymi słuchawkami, bo z tym może przecież być różnie.

Przede wszystkim chodzi mi o UE Triple Fi, Listen, Ety, Audeo, mam jeszcze CIEMy. Inne też, ale wszystkich stacjonarnych nie zatargam do sklepu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem, ale w sumie teraz rozumiem - X5iii jest fajnym upgradem np. z X3, X5iii - tym bardziej, że on ma streaming. On nie ma być konkurencją dla X7 i Pioneera - ze względu na cenę. Rzeczywiście staje się fajnie grającym DAPem w rozsądnych pieniądzach i to ze streamingiem. OK, w ten sposób do mnie przemawia.


 

Czy X5iii ma w założeniu być lepsze od X7? Bo jeśli nie, to jaki jest sens, skoro X7 było gorsze np. od Pioneera, który chodzi jako używka za 1700? Hmmmm :ph34r:

 

Powrót :) ?

 

 

 

Tak się czasem z nudów tu zapędzę. Staram się nie odzywać, bo nie jestem zbytnio zaangażowany, ale nie zawsze mogę wytrzymać :) Zostały mi tylko LEA, Pioneer i MSR-1ABT, więc o czym mam tu pisać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..On nie ma być konkurencją dla X7 i Pioneera - ze względu na cenę.

ale on ma kosztowac ok 2200 (jak ktos bedzie chcial kupic w sklepie po preorderze), za tyle samo mozna kupic nowego Pioneera wiec jakas konkurencja to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..On nie ma być konkurencją dla X7 i Pioneera - ze względu na cenę.

ale on ma kosztowac ok 2200 (jak ktos bedzie chcial kupic w sklepie po preorderze), za tyle samo mozna kupic nowego Pioneera wiec jakas konkurencja to jest
Jeśli ktoś lubi przerywać przyjemność obcowania z muzyką ewentualnymi interwencjami serwisu np. w sprawie gniazda słuchawkowego.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności