Skocz do zawartości
  • 0

Następca Superlux HD681 - do 300zł


Silu00

Pytanie

Witam,

 

Chciałem poznać opinię nt. słuchawek, które miałyby mi zastąpić moje wysłużone HD681. Superluxy lubiłem ze względu na bardzo przyzwoitą jakość dźwięku w stosunku do ceny, przyjemny bas, dobrą przestrzenność. Mogły by być nieco bardziej wygodne, ale po rozciągnięciu pałąka nie było tragedii.

 

Użytkowanie - gry i rekreacja, czyli YT, czasem jakiś serial. Do wszystkiego innego używam zestawu kina domowego. Od razu zaznaczam, że nie grywam w FPSy przez sieć, nie potrzebuję lokalizować wroga idącego na palcach przez ścianę :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobre byłyby somic v2 dla Ciebie też szukałem bardzo długo następcy luxów bo moje po 4 latach użytkowania ledwo co się trzymają w ryzach.Kupiłem wtedy soundmagici hp150,ale one wymagają dobrego źródła a takie somici nawet z integry już lepiej grają od luxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie nie pisałem o źródle, od lat Creative SB X-Fi XtremeMusic, szału nie ma, ale różnica po przesiadce z integry ogromna.

 

Dzięki za te Somici, poczytam. Jeszcze myślałem o HD681 EVO MK2, mają ponoć mniej kłującą górę i bardziej wyeksponowane basy (niż pierwsze 681), więc dźwięk może być bardziej efektowny. Postaram się poczytać o różnicach między tymi trzema, ale może ktoś używał i da radę powiedzieć parę słów?

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fuzz, dzięki, właściwie dzięki temu linkowi właściwie podjąłem decyzję - HP-580. Na podst recenzji i opinii stwierdzam, że to takie HD681 skrojone pode mnie i moje zastosowania :) Mniej kłująca góra, przyjemniejszy bas, ale -wg recenzji - mniej przymulony niż w EVO. Byłem gotów wydać te parę stów, ale chyba już nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie, zawsze lepiej jak parę stowek zostanie w portfelu. Też lubię dobre współczynniki cena/jakosc (w przypadku SL jakosc tylko dzwieku;p) :) Pamiętaj, że masz 14 dni na zwrot w razie czego, to bardzo wygodne (dla kupującego, dla sklepu dokładnie odwrotnie) :) Jakby dźwięk spasowal a portfel był wciąż o parę dyszek za ciężki, można pomyśleć o jakichś fajniejszych padach. Albo po kosztach o skarpetkowym modzie.

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HP-580 wydaję się tu być trafiony wyborem.

Mam je, HD681 oraz V2 pojawiające się gdzieś tam wyżej. Co do różnic brzmieniowych między ISK a SL - zgadzam się myślę w pełni. Mi najbardziej spodobała się złagodzona góra. Bas potrafi zejść jeszcze niżej, są momenty kiedy mózg drga, dosłownie. Dla mnie jest nazbyt podkreślony. Ubijałem niskie na eq. Stokowe nauszniki wydają się być wygodniejszymi od tych zastosowanych w SL, są bardziej delikatne, miękkie. Ja wymieniłem je na welury HM5. Generalnie HD-580 dźwiękowa stawiam wyżej.

Co do V2, to już inna sprawa. Są lepsze, mówiąc prosto i zwięźle, ale to już inne granie. Nie koniecznie może odpowiadać, biorąc pod uwagę mocne V HD681, ale dla mnie ta “vauka" tu jak i w ISK jest za duża.

SL również kupione około 4 lata temu. Wyglądają biednie :D ISK były dorzucone w gratisie do karty dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności