Skocz do zawartości
  • 0

Zakochałem się sony mdr-1a


babylock

Pytanie

Witam!

Ostatnio pisałem posta o słuchawkach dla syna. Szukaliśmy po marketach, ale wyboru zbytniego nie ma w zasadzie tylko Sony a reszta dźwiękowo nie warta zainteresowania. I tu wpadły mi na uszy Sony mdr-1a, dosłownie zakochałem się w nich. Wygodne, ładne i na zerowych ustawieniach korektora od razu pięknie zagrały. Jedyny mankament to cena 700-800zł. I tu mam pytanie jako, że zasmakowałem lepszego dzwięku czy znajdę coś w niższej cenie na takim samym poziomie wykonania i jakości odtwarzanego dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

T

 

Jak Ci się tak spodobały to nie kombinuj za dużo. Śledź rynek i czekaj aż się pojawią w okolicach 500-600zł, a prędzej czy później się pojawią bo to Sony i zaraz wyjdzie nowy, "lepszy" model. Z poprzednikami, tj. MDR-1R było to samo, w pewnym momencie dało się kupić nowe za 400zł.

 

Edit, już są po 600.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-sony-mdr-1a-czarny-6?utm_source=tradedoublerxml&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler_xml&utm_campaign=tradedoubler_xml

Widziałem tą ofertę z tego Outletu mm ale jakoś powiem szczerze nie mam zaufania do tej niemieckiej firmy, poza tym prawdopodobnie to są egzemplarze powystawowe których dotknęło pewnie z 10 000 łap. Pewnie poczekam tak jak radzisz albo jak będę w jakimś sklepie mp3store to posłucham tych co proponujecie a kiedyś w przyszłości kupię sobie soniaki jako drugie.

 

Jak uważasz. Ja z takim samym opisem kupiłem 100AAP za pół ceny, dostałem nowe w folii. Zawsze masz 14 dni na zwrot.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki grają przyjemnie ale nie warto dawać za nie 700 pln. Poszukaj na popularnym portalu aukcyjnym - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=sony%20mdr-1a&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-5-1018 . Moim zdaniem używki na gwarancji do 500 pln są warte kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Ostatnio pisałem posta o słuchawkach dla syna. Szukaliśmy po marketach, ale wyboru zbytniego nie ma w zasadzie tylko Sony a reszta dźwiękowo nie warta zainteresowania. I tu wpadły mi na uszy Sony mdr-1a, dosłownie zakochałem się w nich. Wygodne, ładne i na zerowych ustawieniach korektora od razu pięknie zagrały. Jedyny mankament to cena 700-800zł. I tu mam pytanie jako, że zasmakowałem lepszego dzwięku czy znajdę coś w niższej cenie na takim samym poziomie wykonania i jakości odtwarzanego dzwięku.

 

Tańsza alternatywa to MDR-100AAP, ale wykonanie gorsze, dźwięk fajny, ale nie wiem jak wypadnie względem 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Witam!

Ostatnio pisałem posta o słuchawkach dla syna. Szukaliśmy po marketach, ale wyboru zbytniego nie ma w zasadzie tylko Sony a reszta dźwiękowo nie warta zainteresowania. I tu wpadły mi na uszy Sony mdr-1a, dosłownie zakochałem się w nich. Wygodne, ładne i na zerowych ustawieniach korektora od razu pięknie zagrały. Jedyny mankament to cena 700-800zł. I tu mam pytanie jako, że zasmakowałem lepszego dzwięku czy znajdę coś w niższej cenie na takim samym poziomie wykonania i jakości odtwarzanego dzwięku.

 

Tańsza alternatywa to MDR-100AAP, ale wykonanie gorsze, dźwięk fajny, ale nie wiem jak wypadnie względem 1A.

 

 

Jest jednak między nimi różnica w dźwięku. 1A mają kocyk i chyba więcej basu. Wygoda podobna. Wykonanie podobne, dobre materiały ale celujące w innego klienta. Oba modele portable ale jednak 100app lepiej się sprawdzą poza domem. Mam oba modele i chyba wolę 100app :)

Edytowane przez Calf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co w takim razie było by wartego do 600zł, zapominając o sony. Wiadomo dźwiękowo to będzie trudno ale chociaż w jakości wykonania i wygodzie. Teraz jak posmakowałem czegoś lepszego to trzeba zapomnieć o taniości, będę się męczył aż dozbieram no chyba, że trafię na coś równie fajnego no ale tych rzeczy o których mówicie to na rynku marketów nie ma i trudno gdzieś tego posłuchać.

Edytowane przez babylock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj sporo tańszych Takstarów HD6000 - może nie ta jakość materiałów, ale dźwięk jest całkiem OK i wygoda również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Teraz jak posmakowałem czegoś lepszego to trzeba zapomnieć o taniości, będę się męczył aż dozbieram..."

Tym tekstem popłynąłeś Panie Bracie.Z

Zajrzę tu jutro wieczorem kiedy to z forumowymi Kolegami dojdziecie do kwoty 2K ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Teraz jak posmakowałem czegoś lepszego to trzeba zapomnieć o taniości, będę się męczył aż dozbieram..."

Tym tekstem popłynąłeś Panie Bracie.Z

Zajrzę tu jutro wieczorem kiedy to z forumowymi Kolegami dojdziecie do kwoty 2K ;)

Bez przesady, chodziło mi o to, że jak człowiek pozna to lepsze to potem trudno wrócić do gorszego a nawet jeśli się wraca to zawsze pozostaje niedosyt. To jest jak z samochodami wszystkie mają 4 koła i jeżdżą ale jak przesiądziesz się raz syrenki do mercedesa to wiesz co tracisz. Sonówki są faktycznie za drogie mimo, że bardzo mi się podobają to znajdę pewnie coś innego ale zawsze pozostanie w pamięci to coś co będzie porównywało każde następne słuchawki do tego egzemplarza. A z drugiej strony to te 2-3 stówy różnicy to nie jest aż taka kwota aby nie poczekać miesiąca dwóch i nie kupić tego co jest jakimś mniejszym lub większym zauroczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak Ci się tak spodobały to nie kombinuj za dużo. Śledź rynek i czekaj aż się pojawią w okolicach 500-600zł, a prędzej czy później się pojawią bo to Sony i zaraz wyjdzie nowy, "lepszy" model. Z poprzednikami, tj. MDR-1R było to samo, w pewnym momencie dało się kupić nowe za 400zł.

 

Edit, już są po 600.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-sony-mdr-1a-czarny-6?utm_source=tradedoublerxml&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler_xml&utm_campaign=tradedoubler_xml

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T

 

Jak Ci się tak spodobały to nie kombinuj za dużo. Śledź rynek i czekaj aż się pojawią w okolicach 500-600zł, a prędzej czy później się pojawią bo to Sony i zaraz wyjdzie nowy, "lepszy" model. Z poprzednikami, tj. MDR-1R było to samo, w pewnym momencie dało się kupić nowe za 400zł.

 

Edit, już są po 600.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-sony-mdr-1a-czarny-6?utm_source=tradedoublerxml&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler_xml&utm_campaign=tradedoubler_xml

Widziałem tą ofertę z tego Outletu mm ale jakoś powiem szczerze nie mam zaufania do tej niemieckiej firmy, poza tym prawdopodobnie to są egzemplarze powystawowe których dotknęło pewnie z 10 000 łap. Pewnie poczekam tak jak radzisz albo jak będę w jakimś sklepie mp3store to posłucham tych co proponujecie a kiedyś w przyszłości kupię sobie soniaki jako drugie.

Edytowane przez babylock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wiem dla was ale dla mnie te soniacze pod względem dźwięku sa ok ale maja jedna bardzo istotna wadę, ucho dotyka w środku do przetwornika co p ochwili jest strasznie nie wygodne

Ja mam małe zgrabne uszka to nie poczułem tego mankamenty. Dzięki wszystkim za rady, podjadę do mm i posłucham tych 100aap jeśli będą fajne dźwiękowo to pomyślę. Jednak wizualnie to jedynka jest moim faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie wysłuchałem 100aap i muszę przyznać, że są nienajgorsze ale... NO właśnie jest ale, bo to słuchawki jak dla mnie z innej bajki być może po wygraniu zmienią jeszcze barwę ale do mnie nie przemówiły. To takie średniaki wszystko jest poprawne, góra, dół i środek fajna szeroka scena ale dla mnie brak tego nisko schodzącego buuuuuum i pewnej subtelności którą wyczuwam w 1a. Do tego dochodzi wygląd, który nie jest tragiczny ale do 1a to mu daleko. Postanowiłem jednak kupić 1a a co tam 200 da się przeżyć, co do dotykania uszami wkładek to u siebie tego nie zauważyłem. Dlatego skorzystam z rady Karmazynowego i wezmę te z outletu za 599. Jeszcze raz dzięki wszystkim za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podziękowania dla Karmaazynowego, zaryzykowałem mm słuchaweczki odebrałem. Dwa kable w zestawie, wydaje mi się, że lepiej grają na kablu bez mikrofonu. Wczoraj 2 godziny na uszach i brak dyskomfortu dźwięk dla mnie fajny no ale to każdy ma inne preferencje. Korektor robi cuda są bardzo podatne na zmianę ustawień tzn dają się ładnie ustawiać wedle preferencji słuchacz. Testowałem na Lumi 1320 , Lumi 920, Lumi 640XL, Sansa Clip, Iriver e100. Na każdym urządzeni ładnie grają za wyjątkiem Irivera ale ten odtwarzacz do cudów nigdy nie należał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności