Skocz do zawartości
  • 0

Doki do DX80


NeWboRn

Pytanie

Witam.

 

W dniu dzisiejszym zamówiłem sobie (w końcu!) nowy odtwarzacz od Ibasso. Chciałem też wymienić swoje Hifimany RE-400, ponieważ zaczął mi się w nich psuć kabel.

 

Szukam doków (w budżecie ~1500zł) podobnie grających do RE-400; czyli w miarę neutralnych. Mogą być troszkę bardziej "żywe" od ww. ale nie dużo. Zastanawiałem się nad RE-600 IEM, jednak mam do Hifów lekki uraz. Chodzi konkretnie o kabel. W przeciągu 2 lat miałem wątpliwą przyjemność być posiadaczem dwóch par RE-400 (jedne po drugich) i dwa razy ten pi**** kabel wysiadał. Boje się, że w przypadku niemal 4 raza drożysz RE-600 może być tak samo. A chciałbym tutaj zaznaczyć, że dbam o słuchawki. Po każdym użyciu były starannie chowane do etui, co jak widać nic nie dało.

 

Alternatywy żadnej do RE-600 nie mam. Może ktoś miał z nimi styczność i może coś więcej powiedzieć jak u nich wygląda sprawa z kablem?

A może jakieś Westony? Chociaż wiem, że na tym forum dużo fanów nie mają ;) ,to słuchałem kiedyś W20 i nawet mi się spodobały. Nawet w sumie fajnie byłoby spróbować armatur.

W rodzinie neutralów niemal oczywistym wyborem są też Etymotic ER-4, jednak boje się, że będą one aż zbyt neutralne.

Chciałbym również zaznaczyć, że nie chce customów. Z kolei ja nie jest ich fanem.

 

Jakieś porady koledzy?

Edytowane przez NeWboRn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

FLC8S jak dorwiesz, to będzie cud, miód i orzeszki w karmelu. Ewentualnie iBasso IT03 już na dniach pojawią się w sprzedaży i według opinii na Head-Fi (na które trzeba mimo wszystko patrzeć z przymrużeniem oka) łapią one z DX80 kosmiczną synergię. IT03 kosztują 1300zł, a FLC8S jak dorwiesz używki w dobrym stanie wyjdą nieco poniżej tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FLC8S wydają się super z tego co czytam. Ale z dostępnością masakra. Jedynie ebay.

Co do IT03 to trochę boje się niesprawdzonych nowości. Tym bardziej, że to hybryda. Miałem kiedyś hybrydę od Sony (chyba to był model XBA-h1). Były masakryczne. Ten dynamiczny głośnik kompletnie zagłuszał armaturę. Beznadzieja jak dla mnie. Może warto się wstrzymać i poczekać na więcej recenzji tych IT03...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co Ci ten ebay przeszkadza? Ja po podpięciu FCL8s do dx80 powiedziałem sobie:stop,dalej nie szukam.

O kwestii konfiguracji filtrami pod siebie to nawet nie będę wspominał.

Łykaj FCL-e póki są i głupot na zagranicznych forach nie czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ha ha ha :D. Dokładnie to samo miałem napisać, kupuj FLC8! Od kiedy je nałożyłem na uszy, to po prostu jak narkotyk, byle częściej słuchać! Tak rewelacyjnych słuchaw jeszcze nie słyszałem. I ten system strojenia, działa po prostu rewelacyjnie! Można podstroić pod każde urządzenie albo gatunek muzyczny. I kabel wymienny jakby co. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tych doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz możliwość, sprawdź q-JAYS (te nowsze!). Mnie te słuchawki oczarowały i brzmieniem, i wyglądem/wykonaniem. I kabel też jest odpinany, a w zasadzie odkręcany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FLC8S wydają się super z tego co czytam. Ale z dostępnością masakra. Jedynie ebay.

Co do IT03 to trochę boje się niesprawdzonych nowości. Tym bardziej, że to hybryda. Miałem kiedyś hybrydę od Sony (chyba to był model XBA-h1). Były masakryczne. Ten dynamiczny głośnik kompletnie zagłuszał armaturę. Beznadzieja jak dla mnie. Może warto się wstrzymać i poczekać na więcej recenzji tych IT03...

Przytaczasz tu przykład najtańszych hybryd Sony, a mówimy słuchawkach (FLC8S), które w zasadzie mają już status legendarnych. Charakterystyka grania serii XBA-H(x) to dosyć wyraźna V-ka o ciemnym, nasyconym i gęstym graniu, które jest o tyle charakterystyczne, co niezbyt uniwersalne. Sam miałem XBA-H3 i chociaż bardzo je lubiłem, głównie za scenę, to bez wahania wybrałbym FLC8S, które zwyczajnie są rewelacyjne. Czekam obecnie na iBasso IT03 oraz Trinity Audio Phantom Master 4. Dwie pary hybryd, które bardzo ciekawie się zapowiadają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

FLC8S wydają się super z tego co czytam. Ale z dostępnością masakra. Jedynie ebay.

Co do IT03 to trochę boje się niesprawdzonych nowości. Tym bardziej, że to hybryda. Miałem kiedyś hybrydę od Sony (chyba to był model XBA-h1). Były masakryczne. Ten dynamiczny głośnik kompletnie zagłuszał armaturę. Beznadzieja jak dla mnie. Może warto się wstrzymać i poczekać na więcej recenzji tych IT03...

Przytaczasz tu przykład najtańszych hybryd Sony, a mówimy słuchawkach (FLC8S), które w zasadzie mają już status legendarnych. Charakterystyka grania serii XBA-H(x) to dosyć wyraźna V-ka o ciemnym, nasyconym i gęstym graniu, które jest o tyle charakterystyczne, co niezbyt uniwersalne. Sam miałem XBA-H3 i chociaż bardzo je lubiłem, głównie za scenę, to bez wahania wybrałbym FLC8S, które zwyczajnie są rewelacyjne. Czekam obecnie na iBasso IT03 oraz Trinity Audio Phantom Master 4. Dwie pary hybryd, które bardzo ciekawie się zapowiadają :D

 

XBA-H1 porównywałem tutaj do IT03 nie do FLC.

 

A co powiecie o Shure SE535? Są parę stówek droższe niż przewiduje mój budżet ale z tego co czytam recki to wydają się pasować do moich wymagań i byłbym w stanie dołożyć.

Albo o jakiś Westonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności