Skocz do zawartości

Hang drum czyli co można zrobić z wok-a


Tajniakos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam gdzie i kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten instrument… Chyba na ulicy, spacerując po Wrocławiu.

 

Od pierwszych usłyszanych dźwięków przykuł moją uwagę jak magnes. Moją pierwszą reakcją było stwierdzenie „patrz, patrz facet gra na wok-u” :P Hang to "młody" instrument w kontekście skonstruowania. Tak czy siak bogactwo internetu wrzuca nas na relacje przechodniów i występy ulicznych performerów. Ale jak poszukasz głębiej…

 

Koncert Gentleman MTV Unplugged jest genialny, jednak jeden z ostatnich utworów Tilo Wachter – Interlude (1:16:30 linku powyżej) …sami posłuchajcie

 

Ciężko mówić o wirtuozach hang rzecz jest chyba zbyt świeża jednak dziś trafiłem na duet Hang Playing Hedge Monkeys z albumem Vesica Piscis (utwór Sometime), który po pierwszych dźwiękach zakupiłem.

 

Czasem sam nie wiem jak odbierać to zalatujące wschodem brzmienie hang. Raz nieudolna aranżacja to dla mnie medytacyjne „plumpkanie” doprowadzające mnie do niestrawności i ochoty na jogę. Za drugim razem kiedy wykonawca ma pomysł i zdolności na przekazanie emocji poprzez hang to te delikatnie wybrzmiewające dźwięki leją mi się miodem na serce. Zamieniam się w słodkiego misia rozbujanego wysoko w obłokach… Oj można przy tym odpłynąć.

 

Może macie inne utwory z hang w roli głównej dla mnie to pierwsze kroki ale już wiem, że to brzmienie wpiszę się w moją kolekcję muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy go tu wrzucić, bo był w sumie puszczony na strony ghostwritingowe. Ale powiem tyle: hang drum robi świetny klimat i nadaje się fenomenalnie do ilustrowania filmów. Zwłaszcza z konkretnym pogłosem i perkusją. :)

 

PS. Przejmowanie się "pastwieniem" ze strony ludzi, którzy sami nie tworzą przeszło mi dawno temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą posłuchaj tej płyty z tematu fajnie dociągneli inne instrumety tworząc taki a la jazz-owy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee dzzziała :(


Tu masz dwa bardzo przyjemne kawałki z hang drum w roli głównej

 

Mnie chodzi bardziej o coś studyjnego i dobrze nagranego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Na mój wypaczony gust odwrócił bym poziomy głośności w temacie hang vs. podkład. Za szybko mi nikną pogłosy hang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności