Skocz do zawartości

Słuchawki Somic V1 i V2


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem później poszedłem spać bo się w topiłem w kilka kawałków the getaway nowego krążka redhotów... tak jakoś przyjemnie to zagrało, inaczej... Przeleciałem też typowy swój zestaw kawałków do testowania, przekrój dość spory. U mnie FCL stroi na razie nieczynny (a powinno być fajne zgranie, nie mogę sprawdzić) Podłączyłem pod resztę rzeczy i wybitnej synergii nie znalazłem, ale ze wszystkim gra co najmniej dobrze, nawet z moim tab4 przyjemnie je posłuchać (być może w takim zestawieniu zastąpią mi luxy podłączane do stacjonarki, zobaczymy). Chyba najlepiej je oceniać u mnie przez pryzmat mojej sygnaturki.

 

Mam swoje wnioski z porównań z pamięci, ale na razie nie będę się dzielił nimi. Niech się grzeją. :)

 

aha. Bardzo solidnie i zgrabnie wykonane - kobieta wyceniła je w pierwszym strzale na 800zł. :) Do wygody na tych materiałowych padach nie ma co się przyczepić, dla mnie wygodniejsze niż takie senki HD6xx. Nie są trudne do napędzenia, aczkolwiek słychać, że pewną część magii i jakości musi dostarczyć wzmacniacz i źródło, same z ziemniaka raczej nie zagrają pełnią swoich możliwości (tak jak dajmy na to fidelio).

 

Z bezpośredniego odsłuchu:

 

Potrafią konkretnie zaznaczać nuty, ale całość brzmienia to właśnie takie analogowe granie równe granie. Bez ostrości i zbędnych konturów. Całkiem przyjemny wysunięty znacznie do przodu wokal (ja nie jestem specjalnie fanem, ale wielu osobom się bardzo spodoba, mi się spodobało). I na niektórych kawałkach np. z soundtracku Soul&Blade bardzo fajna scena, wychodząca z głowy, bardziej idąca w szerokość, ale głębię i to co dzieje się z przodu też słychać. O takie "cóś" mi właśnie chodziło. Bas jest przyjemny, lepszy jakościowo od tego w SHP9500, aczkolwiek mniej rozrywkowy i w mniejszej ilości. Myślę, że jak ktoś ma źródło z lekko podbitym dołem, lub/i lekko EQ przekręci to będzie go całkowicie wystarczająca ilość. Do "bansowania" raczej nie zostały stworzone (ale kto wie, może z jakimś źródłem...). Na ocenianiu góry się nie znam, jest łagodna, nie męczy, nie rzuca się w oczy, ale kiedy trzeba potrafi oddać niuanse i detale, punktowo je pozycjonując. Średnica jest bardzo zbalansowana i lekko ocieplona. Dla niektórych za spokojna, a dla niektórych upojnie spokojna. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie V2 na SC808 mają więcej basu niż SHP9500, które mi elektroniki nie grały. Na SOMiCach po prostu mi się japa cieszy, nie muszę bawić się w analizę czegokolwiek.

 

Ta karta pewnie dobra do somiców jest. :) Z SHP było o tyle inaczej, że one tą średnicę miały bardzo lekką i napowietrzoną, bas stanowił odrębny element. Tutaj bardziej przechodzi jedno w drugie, jest cieplej i inaczej to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły i moje V2, póki co nie mogę się przyzwyczaić do ich wagi po przesiadce z HD540 - ciężkie i ciasne kobyły. Ale dźwiękowo zapowiadają się chyba nieźle, zwłaszcza za te pieniądze (36 dolców). Zobaczymy po wygrzaniu :)

 

Gratki! :win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe pady są z jakiegoś materiału, więc na komforcie można jeszcze zyskać. Nie mam doświadczenia z angle-padami, ale jeśli driver jest bardziej równolegle do ucha, to może przez to adekwatność sceny zyskać. Czy tak będzie to nie wiem. Jak rękoma manipuluję położeniem słuchawek to słyszę pewien efekt na plus. Ja bym chciał sobie kupić angle-pady z prawdziwej skóry do DT-150. Somici u mnie są poboczne, więc może napcham trochę waty pod pady, ale inwestować nie będę na razie. Jednak jeśli Somici to jedne z Twoich głównych słuchawek to uważam, że zakup padów jest opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły a dziś wziąłem się za odsłuchy Somic MH463, czyli takie V2 tylko z przetwornikiem 50mm.

Na oryginalnych padach ciężko ich słuchać, przez wszechobecny bas, na szczęście FeX załączył również materiałowe pady od HyperX-ów.

Na tych padach bas nadal jest wystarczająco mocny, ale już nie przeszkadza tak w odbiorze. Stracił sporą ilość najniższego basu. Średnie mogą być - wystarczająco dociążone, nieco krzykliwe. Niższa góra lekko nachalna, rozciągnięcie całkiem dobre. Bardzo fajnie grają wszelkie ostrzejsze kawałki, natomiast tam gdzie trzeba naturalności trochę kuleją.

Welurowe pady od K240 (zamienniki) są trochę za duże, ale same nie spadają ;) . Zmieniają słuchawki na wokółuszne. Brzmieniowo jest nieco cieplej niż na materiałach, bliżej średnica, mniej ostra, ale nadal trochę podbita tam gdzie gitarki tego potrzebują. Co do basu, to poprawiło się zejście a jest mniej tego wyższego, ogólnie jest go mniej.

Najchętniej spróbowałbym na nich welurów HM5 i dopiero wtedy wytłumiał/dostrajał na nich słuchawki. Powinny być wtedy wokółuszne a mimo to nie powinny spadać jak zamienniki AKG, bo są mniejsze.

Czy jest to poziom przetwornika DT990 to ciężko mi wyrokować, na pewno dynamika jest trochę lepsza niż się spodziewałem, za to góra trochę gorsza - nie wykluczone, że da się ją modem poprawić, albo zyska z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na welurach od hm5 lepiej grają, bo tak jak zauważył Perul na stokowych trochę za dużo mułku(basu). Ja mam dylemat. Z jednej strony nie są jakie bym chciał, aby były do końca, a z drugiej strony po prostu dobrze się na nich słucha duży zakres muzyki. Mówiąc dobrze, mam na myśli ma prawdę dobrze, tak że "chce się" słuchać.

 

Dla mnie to nie jest półka premium ale bardzo mocna pozycja ze średniej półki gdzieś na poziomie m50 powiedzmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB tylko, że ja nie pisałem o v1 ani v2, tylko tych z przetwornikiem 50 mm.

No chyba, że Ty też o takich piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jak ja odbieram V2, nawet jeśli mamy co innego na myśli. Mówi się że sennki mają muła, ja bym tego tak nie okreslił - one nie mają muła, tylko duszą się z gęsto nagranymi realizacjami lub słabymi wzmacniaczami, tutaj natomiast można pewnie mówić o pewnej kotarce, lecz stawiam na to, że w dużej mierze to efekt padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś zauważył, że doszły do mnie SOMiC V1 :)

 

 

MsmniPi.jpg

 

 

Słuchawki te to mój kolejny best buy. Nie wiem, kogo zatrudnia SOMiC, ale gdyby dać im fundusze to moglibyśmy mieć cuda high-endowe w cenie premium.

 

Te słuchawki mają tylko jeden problem, chodzi o docisk. Jest on mniejszy niż w V2, co swoją drogą jest dziwne. Także moje pierwsze odczucia były dość dwuznaczne, bo zamknięte, a grają nieco jak otwarte, basu jakoś więcej niż w V2, ale dość spokojny. Welurowe pady do nich dodawane to słaby pomysł.

 

Wymodziłem na szybko taki docisk :)

 

 

Rk9Qz4A.jpg?1

 

 

Teraz to one potrafią uderzyć :D Bas chyba lepszy niż w Meze, one chyba w ogóle są chyba lepsze od Meze... Nie wiem czy przystoi mi tak pisać, ale takie mam wrażenie.

 

Póki co, zestaw SOMiC V1 + V2 rozwiązuje u mnie temat słuchawek.

 

Jeszcze nie wiem, co wymodzi Perul przy SOMiCach MH463, ale na tę chwilę chyba kolejne słuchawki mi zbędne :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX, za ile można dorwać najtaniej v1? na ali widziałem jakieś po 65 dolców ale chyba nawet ten sam sprzedawca mi napisał, że już ich nie mają. pady skórkowe są miękkie czy raczej typowa ćwierćdolarowa chińszczyzna?

 

#tapatalknięte

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności