Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte z funem do 850zł


czarna1412

Pytanie

Witam,

Szukam zamkniętych słuchawek z dobrą szczegółowością, bliską średnicą, scena nie musi być duża, natomiast zależy mi, by dawały radość z odsłuchów, były muzykalne, nasycone, barwne. Słuchać będę przy komputerze z Topaza + Aune B1 lub z Meizu M2 + Aune B1. Mogą być nowe lub używane, wokółuszne (mam małe uszy, CAL były dla mnie wokółuszne z zapasem).

Moje typy to:

Focal Spirit Classic

Nad Viso HP50

Yamaha Pro400.

Czy któreś z nich mają szanse spełnić moje oczekiwania? Czy może powinnam szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

k550 mają jedną z największych scen w zamkniętych w ogóle. Bez względu na cenę. A do 2 tys pln ja nie trafiłem jeszcze większej sceny w zamkniętych. Więc twierdzenie, że minimum ma przynajmniej dorównać sluchawkom, które prezentują w tej kwestii maximum... Cóż, sam widzisz :)

Denon AH-D600.Dawno nie miałem K550 ale Danonki wydaja mi się pod względem sceny nie gorsze jak nie lepsze, aczkolwiek głowy nie dam za to urwać ale scena dźwiękowa to mocny atut.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SoundMagic HP100/HP150 może mają trochę bliżej pierwszy plan i węższą scenę (bez modów) ale napowietrzenie (wrażenie otwartości) powinno być lepsze niż w K550, bo pady od spodu są materiałowe.

No i jest jeszcze opcja z całkiem welurowymi padami w DT770.

 

PS. Największą scenę z zamkniętych to ja słyszałem w swoich Fatality DIY :P , ale i Sony CD750 mają całkiem sporą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem sklep z DT 770 Pro 80ohm. Spakowałem iPada, K551 i pojechałem. Niestety rozczarowanie. Nad sceną nie zdążyłem się zastanowić, bo nie spodobała mi się charakterystyka. Średnica ok, wysokie podbite jak w DT990, ale ostatnio czego się spodziewałem, to że nie spasuje mi bas. Jak dla mnie na swój sposób słabszy od AKG. Może nie jest go mniej, ale jest taki jakby suchy, techniczny, nie umiem tego opisać. Zupełnie nie moje granie :( Zostają mi jeszcze Soundmagic, a jak też nie spodobają się to chyba raz na zawsze odpuszczę sobie poszukiwanie słuchawek zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum nie było. Momentum drugie były nienajgorsze, ale nie w swojej cenie. Słuchałem tez SRH440, ale nie dla mnie, jeszcze Fostex T40 - niezłe, ale za słaby iPad na nie. Potem DT990 32ohm, podobne do 250ohm, ale te o wyższej impedancji to są łagodne przy wersji 32. Straszne żyletki. Następnie Urbanite XL. Porażka... Już stwierdziłem, że nie ma dla mnie słuchawek, ale podkusiło mnie jeszcze zajrzeć do salonu Denona, gdzie odsłuchałem Focal Spirit One S, które są słabe a następnie Focal Listen. Nie mogłem uwierzyć, więc zabrałem je do pokoiku odsłuchowego i na spokojnie przesłuchałem. Petarda po prostu. I tym sposobem kupiłem :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum nie było. Momentum drugie były nienajgorsze, ale nie w swojej cenie. Słuchałem tez SRH440, ale nie dla mnie, jeszcze Fostex T40 - niezłe, ale za słaby iPad na nie. Potem DT990 32ohm, podobne do 250ohm, ale te o wyższej impedancji to są łagodne przy wersji 32. Straszne żyletki. Następnie Urbanite XL. Porażka... Już stwierdziłem, że nie ma dla mnie słuchawek, ale podkusiło mnie jeszcze zajrzeć do salonu Denona, gdzie odsłuchałem Focal Spirit One S, które są słabe a następnie Focal Listen. Nie mogłem uwierzyć, więc zabrałem je do pokoiku odsłuchowego i na spokojnie przesłuchałem. Petarda po prostu. I tym sposobem kupiłem :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

I super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też polecam posłuchanie HP Vento (dzięki Janusz za możliwość obcowania z tymi słuchawkami), ale skoro ma być scena, to koniecznie z zamkniętymi bass reflexami i na jasnym kabelku na srebrze...dla mnie pełen odjazd..moja recka powinna się pojawić do weekendu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Vento wziąłem z MP3Store we Wrocku, z ciekawości i na testy. I na początku nie byłem do nich przekonany.

Ale pograły trochę, zmieniałem źródła, kabelki i już musiały zostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum nie było. Momentum drugie były nienajgorsze, ale nie w swojej cenie. Słuchałem tez SRH440, ale nie dla mnie, jeszcze Fostex T40 - niezłe, ale za słaby iPad na nie. Potem DT990 32ohm, podobne do 250ohm, ale te o wyższej impedancji to są łagodne przy wersji 32. Straszne żyletki. Następnie Urbanite XL. Porażka... Już stwierdziłem, że nie ma dla mnie słuchawek, ale podkusiło mnie jeszcze zajrzeć do salonu Denona, gdzie odsłuchałem Focal Spirit One S, które są słabe a następnie Focal Listen. Nie mogłem uwierzyć, więc zabrałem je do pokoiku odsłuchowego i na spokojnie przesłuchałem. Petarda po prostu. I tym sposobem kupiłem :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

gratulacje dobrego wyboru, witaj w klubie żabięcych udek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby nie dublować tematów: poszukiwane zamknięte funowe brzmienie, koniecznie wokółuszne, niskoimpedancyjne. Nie może być kocyka, słuchawki mają być szybkie, ale koniecznie funowe.

 

Przygodę ze słuchawkami zacząłem od M50X- miło wspominam. Mam DT150- trochę zbyt wyważone do filmów, a do telefonu za ciężkie do pociągnięcia. Pozostała część mojej minikolekcji to T50RP po modach oraz HM5. A przewinęły się i HD650, ATH-A900X (te chyba najmilej wspominam z byłych) oraz inne, które są mniej ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spirity, miałem wrażenie trochę wycofane na średnicy/wysokich.

 

Czy przypadkiem mm400 to nie bardziej nauszne?

Nauszne. Spirit to dla mnie rozwinięcie CAL. Pod każdym względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby nie dublować tematów: poszukiwane zamknięte funowe brzmienie, koniecznie wokółuszne, niskoimpedancyjne. Nie może być kocyka, słuchawki mają być szybkie, ale koniecznie funowe.

 

Przygodę ze słuchawkami zacząłem od M50X- miło wspominam. Mam DT150- trochę zbyt wyważone do filmów, a do telefonu za ciężkie do pociągnięcia. Pozostała część mojej minikolekcji to T50RP po modach oraz HM5. A przewinęły się i HD650, ATH-A900X (te chyba najmilej wspominam z byłych) oraz inne, które są mniej ważne.

Posłuchaj Sony mdr-100aap, miałem je na uszach i całkiem fajnie grały. W całym zakresie sterowalne dające się opanować ekualizerem. Dla mnie mają jedną wadę bas jest nie dość niski, nie znaczy oczywiście, że zły, jest mocny dynamiczny. Z tego co czytałem na forum z biegiem czasu dźwięk staje się w nich pełniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności