Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte wokółuszne do 2k po Meze 99


MarcusFenix69

Pytanie

Witam zastanawiam się nad zmianą słuchawek obecnie mam te meze bardzo podoba mi się ich brzmienie choć wolał bym żeby miały więcej subbasu niż średniego i wyższego basu no i mają dla mnie trochę za małe pady czy w cenie do 2 tys znajdę coś grającego podobnie równie dynamicznie i szczegółowo co meze ale z mocniejszym najniższym basem a słabszym średnim i wyższym

Brałem pod uwagę AKG Q701 lub K7xx i zrobieniu w nich bassport modu ale wyczytalem dzisiaj na forum że po tym modzie bas staje się rozlazly i nie ma szybkości więc raczej odpadają

Ciągle zastanawiam się nad tymi Shure SRH 1540 ale jeżeli grają podobnie do meze to raczej odpadają

No i mój obecny faworyt Beyerdynamic T5p v2 ale to już wyższa półka cenowa ale jeżeli warto dozbierać do nich to właśnie je bym kupił

Jako źródło służy mi The Bit Opus

 

Czekam na wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisałeś w temacie "zamknięte" a nie wszystkie propozycje które wymieniłeś są zamknięte - to jakie w końcu mają być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Fostex TH-X00? Miałeś okazję ich posłuchać? Ja porównywałem je bezpośrednio z Meze i mogę szczerze polecić. Na Opusie co prawda tylko chwilę ich słuchałem - tu więcej może Ci powiedzieć @all999, który miał przez dłuższy czas ten zestaw.

 

Z reckami na zakupek (który nie ocenił ich zbyt dobrze) prawie nigdy się w pełni nie zgadzam, a w tym wypadku już w ogóle. Ale serwis headfonics bardzo cenię i nigdy się nie zawiodłem na ich recenzjach ( http://headfonics.com/2016/02/the-x00-by-fostex-massdrop/ ).

 

Tak czy inaczej dzisiaj albo jutro powinienem mieć te Fostexy, więc jakbyś miał jakieś konkretniejsze pytania to pisz (Opus'a miałem tylko na testy, więc jedynie na FiiO X7+K5, Mojo i TEAC HA90 mogę je sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T50rp potrzebują sporo prądu żeby przyzwoicie zagrać - z grajka (choćby mocnego) to nie będzie to.

 

Tak jak powyżej TH-X00 zaproponuję, ewentualnie taniej Denony D2000, ale raczej z modem, wtedy subbas powala ilością :) . Z tym, że to są słuchawki zamknięte tylko z nazwy, jeśli potrzebujesz izolacji, to o nich zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź K550 MK2.

All słuchałeś może oba te modele jestem ciekaw porównania tych K550 MK2 z TH-00 bo AKG to inna półka cenowa ;)

 

 

Mógłby ktoś z was kto posiadał Shure SRH 1540 napisać coś więcej na ich temat czytałem recenzje na zakupku i mogły by być to słuchawki dla mnie pytanie tylko jak wypada w nich bas jest więcej subbasu czy midbasu i wyższego basu no i czy The Bit Opus to był by dobry dap do nich

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W kwestii Shure'ów 1540, to ja bym je określił jako takie Sennheisery HD650 do kwadratu. Nawet gdzieś an head fi ktoś wrzucał porównanie ich wykresów.

 

Jedne z lepszych słuchawek ogólnie jakie miałem, ale nie pasowały mi do końca tonalnościowo. Na początku było wszystko ok, a później jednak wyszło, że są dla mnie za ciemne. No ale ja na co dzień słucham Brainwavzów HM5, które są jednymi z bardziej neutralnych słuchawek jakie znam.

 

Bas mają, czy miały (bo cały czas piszę z pamięci) 1540 dla mnie kompletny, niczego w zasadzie nie brakowało. Ale nie miały takiego akcentu na niski bas jak np. Denony D7100/600 czy K540 (z otwartych). Bardzo dobra, obszerna scena, dźwięk podany nieco z oddali, brzmienie niemęczące (przynajmniej dla mnie, ale ja słucham najczęściej cicho/średnio głośno), wyrafinowane, audiofilskie, hi-fi - może nie miałem wielu słuchawek z tego i droższego przedziału cenowego, ale wszelkie wybrzmiewania czy jakość poszczególnych pasm stała z pewnością na wysokim poziomie.

 

Ogólnie polecam zapoznać się w ich przypadku z recenzją Fatso: http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/06/strza-z-biodra-shure-srh-1540.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem recenzje tych Denonów i ponoć nieżle walą basem który dominuje nad całością więc raczej nie dla mnie na dodatek nie przemawia do końca mi ich konstrukcja i wygląd więc raczej odpadają

 

Dostałem propozycję wymiany na odsłuch za Shure z możliwością zamiany na stałe więc raczej sprawdze jak grają te Shure jak mi nie podejda to pewnie zacznę składać na T5p v2 ;)

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem recenzje tych Denonów i ponoć nieżle walą basem który dominuje nad całością więc raczej nie dla mnie na dodatek nie przemawia do końca mi ich konstrukcja i wygląd więc raczej odpadają

 

Dostałem propozycję wymiany na odsłuch za Shure z możliwością zamiany na stałe więc raczej sprawdze jak grają te Shure jak mi nie podejda to pewnie zacznę składać na T5p v2 ;)

Jakby Ci nie podeszły to daj znać :D Może potem zamiana na K7xx :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem recenzje tych Denonów i ponoć nieżle walą basem który dominuje nad całością więc raczej nie dla mnie na dodatek nie przemawia do końca mi ich konstrukcja i wygląd więc raczej odpadają

 

Dostałem propozycję wymiany na odsłuch za Shure z możliwością zamiany na stałe więc raczej sprawdze jak grają te Shure jak mi nie podejda to pewnie zacznę składać na T5p v2 ;)

Wlasnie porownuje je z pm3...

Sprobuj dorwac pm3 do odsluchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności