Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki przenośne podobne do Momentum M2


860lacov

Pytanie

Przenośne w małym cudzysłowie.

 

Przenośność ma polegać na możliwości względnie łatwego transportu z domu do pracy czy do jakiegoś innego miejsca gdzie słuchawki zostaną podłączone np pod laptopa. Czasami do zarzucenia na głowę w samochodzie kiedy nie jestem kierowcą.

 

M2 chciałbym podać jako punkt startowy. Lubię dźwięk sennheiser'a, bardzo lubię jakość wykonania M2. Jak na tej wielkości słuchawki są też dość wygodne.

 

Czy w podobnej cenie (chętnie nieco niższej, ale może być tez i trochę wyższa (być może znacznie wyższa, ale to wyjdzie w praniu) znajdzie się coś lepszego niż m2?

Nie mam nic przeciwko lekkiemu rozjaśnieniu góry, ale nie do stopnia powodującego krwawienie uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sennki Urbanite XL możesz sprawdzić, brzmieniowo bardizej mi się podobały niż pierwsze Momentum, niestety nie wiem na ile zmiany w M2 nastąpiły, ale warto sprawdzić.
Może z mniejszą przestrzenią, ale z większą werwą i energią grają M50x.

Od Sennheisera jeszcze HD25 lub używane Amperiory oczywiście tez wchodzą w grę, Póki co najfajniejsze nauszne (nie wokółuszne) słuchawki zamknięte jakie słyszałem.

Tylko pamiętaj, że ja porównuję z pierwszymi Momkami. Mimo wszystko warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Meze 99?

 

1. Gdzie je kupić? :)

2. Pady wyglądają na identyczne (przynajmniej wielkość) jak w Momentum v. 1 -> trochę małe.

 

 

 

Sennki Urbanite XL możesz sprawdzić, brzmieniowo bardizej mi się podobały niż pierwsze Momentum, niestety nie wiem na ile zmiany w M2 nastąpiły, ale warto sprawdzić.

Może z mniejszą przestrzenią, ale z większą werwą i energią grają M50x.

Od Sennheisera jeszcze HD25 lub używane Amperiory oczywiście tez wchodzą w grę, Póki co najfajniejsze nauszne (nie wokółuszne) słuchawki zamknięte jakie słyszałem.

Tylko pamiętaj, że ja porównuję z pierwszymi Momkami. Mimo wszystko warto sprawdzić.

 

Co do XL to w sumie spoko choć mam wątpliwość co do materiału - jak się to w razie czego czyści ? :)

M50x może czemu nie - jak z wygodą padów?

Amperiory od dawna chciałem sprawdzić, ale nie jest łatwo je dostać :)

 

Miałem M1 oraz M2. Dźwiękowo względnie podobne jednak wygoda na bardzo dużą korzyść M2.

Do M2 ciągnie mnie po prostu, ale zwyczajnie sprawdzam inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z czyszczeniem XL nie pomogę bo nie zdążyłem ich ubrudzić w sklepie :)

M50x - wygoda całkiem znośna - 1h wysiedzi się bez problemu, przy dłuższych sesjach trzeba krótkie przerwy robić. Pady są miękkie, jednak nieco za płytkie dla mnie. Rozwiązaniem jest kupienie np. padów od Brainwavz HM5 Supersoft przykładowo, wtedy jest lepiej, ale na oryginalnych nie ma tragedii, na potrzeby mobilne wystarczy. A nawet z dodatkowymi padami sumarycznie koszt niższy na pewno niż Momentum :)
W mp3store powinni je mieć do odsłuchu.

O ile pamiętam charakterystykę Momentum, to brzmieniowo najbliżej mają Urbanite XL, reszta to już większe różnice. Nie wiem czy znajdziesz tańsze rozwiązanie, jeżeli M2 w punkt trafiają w Twoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Do M2 ciągnie mnie po prostu, ale zwyczajnie sprawdzam inne opcje.

 

To masz je czy chcesz kupić :) ?

IMO lepsze dźwiękowo są Meze. Znacznie lepsza separacja, więcej powietrza, holografia. Tyle, że (również wg mnie) od M2 mniej wygodne, kiczowate z wyglądu, materiały gorszej jakości, sztuczna skóra np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być taniej to kup Superluxy HD562 - jedna uwaga, pałąk źle się układa na szerszych głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amperiory można sprawdzić w przynajmniej jednym warszawskim sklepie audio i czasem w Saturnie. Saturn miał kiedyś megapromocję z trzycyfrową ceną (same 9 ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PSB w sumie ok choć wyglądają (przynajmniej na zdjęciach) nieco tandetnie.

Jak z dźwiękiem w porównaniu do sennheisera? Jakościowo i dźwiękowo podobne?

@marab widzę, że masz M4U1. Czy w rzeczywiśtości te słuchawki to także jeden kawałek plastiku?

W sumie sprawdzałem sobie ostatnio słuchawki nieco od S jaśniejsze i było dość przyjemnie. Z tym, że były to HE-400i więc nie do końca przenośne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PSB w sumie ok choć wyglądają (przynajmniej na zdjęciach) nieco tandetnie.

Jak z dźwiękiem w porównaniu do sennheisera? Jakościowo i dźwiękowo podobne?

@marab widzę, że masz M4U1. Czy w rzeczywiśtości te słuchawki to także jeden kawałek plastiku?

W sumie sprawdzałem sobie ostatnio słuchawki nieco od S jaśniejsze i było dość przyjemnie. Z tym, że były to HE-400i więc nie do końca przenośne :)

Dźwiękowo PSB to wyższa półka. Wygląd... Cóż. Kawał plastiku, ale bardzo porządnego. Wiadomo, że w tej kwestii z M2 jest niezrównane.

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności