Skocz do zawartości
  • 0

Coś w wykopem, ale bez przesady.


Jaworrr

Pytanie

Poratujcie, bo w przypływie gjeniuszu zakupiłem sobie DT990 edition 32 ohm pod Ibasso DX90.

Wszystko byłoby fajnie, ale to ich cykanie (zacne i detaliczne) nie pozwala mi się skupić na słuchaniu... więc jednak nie są dla mnie, niedługo odwiedzą komis.

 

Obecnie słucham na K7xx, grają ambitnie, są dość zrównoważone i poprawne, na prawdę ok. Ale czasami brakuje im impaktu, mocy, uderzenia. Drugą parę chciałbym mieć z wykopem, najlepiej zamknięte.

I w zasadzie mam MOE2 - ale te z kolei grają ciasno, na małej scenie, ze słabą separacją.

 

Więc jakby znalazło się coś co zagra z werwą to sprzedam 990 i MOE2.

 

Półtora tysiaka dam. Za czym patrzeć żeby zagrało z DX90?

 

A, miałem pożyczone Meze99, basu ciut za dużo dla mnie i wygląd kiczowaty. Poza tym to mogłoby być granie dla mnie. Fajne soczyste granie.

 

Może coś z ATH, Ultrasone?

 

dziękuje z gór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Używki ATH-W1000X + wyższe pady + wygłuszenie muszli.

Tylko rzadko się cholerstwo pojawia, ale jak pojawia to poniżej 1,5k ;)


A tanio i nawet podobnie to DT-150.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale to ma być pod DX90, to chyba DT150 nie bardzo.

Co do DT990 to bez problemu można przytemperować górę odwracalnym modem - takie kółko z pianki wytnij i pod gąbkę fabryczną włóż. Przy okazji trochę środek wyeksponujesz.

16546256.jpg?1458129524

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W akg K7xx zawsze możesz otworzyć bassport i powinno przybyć sporo basu. Audio Technica R70x mają zdecydowanie więcej basu ale tego wyższego, grają bliżej przez co może być wrażenie większej dynamiki.

 

Z zamkniętych może B&W P7?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuję zrobić ten mod detetkom.

Basporty oczywiście mam w K7xx otworzone:)

 

O bowersach poczytam, wyglądają luksusowo.

 

A, DT150 miałem i poszły w świat, ale grały z efektem WOW.

A2, więc czemu je sprzedałem, wymagały dodatkowego wzmocnienia, miałem Fiio E12, dawał radę, ale kanapka jakoś mi nie pasuje.


No ale to ma być pod DX90, to chyba DT150 nie bardzo.

Co do DT990 to bez problemu można przytemperować górę odwracalnym modem - takie kółko z pianki wytnij i pod gąbkę fabryczną włóż. Przy okazji trochę środek wyeksponujesz.

16546256.jpg?1458129524

Mógłbyś podpowiedzieć jeszcze co to za pianka?:)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

"A, DT150 miałem i poszły w świat, ale grały z efektem WOW.

A2, więc czemu je sprzedałem, wymagały dodatkowego wzmocnienia, miałem Fiio E12, dawał radę, ale kanapka jakoś mi nie pasuje. "

To jeszcze raz polecam swoją propozycję, bo W1000X w sumie łatwo napędzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwykła pianka pod panele, jakieś 3mm grubości - kiedyś sąsiadowi została po remoncie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakby wziąć wacik, taki okrągły do przemywania twarzy (damskiej) i rozpołowić, czy ten materiał np spowoduje dodatkowe pogłosy itp. Myślę, co by tam wsadzić co w domu mam.

Wacikiem to zbijesz dół mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Co do DT990 to bez problemu można przytemperować górę odwracalnym modem - takie kółko z pianki wytnij i pod gąbkę fabryczną włóż. Przy okazji trochę środek wyeksponujesz.

 

 

Powiadasz? Idę szukać pianki. Mam od wczoraj 990 pro i właśnie tego mi w nich brakuje - wyraźniejszego środka i przycięcia góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wacik to raczej nie rozpołowiony, tylko cały, no i koniecznie ten otwór w środku (np od 20gr wycięty), ale efekt podejrzewam będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pianka zdecydowanie mocniej "działa" - jak nie wytniesz otworów to przepuszcza praktycznie sam środek, nawet bas obcina, którego filc praktycznie nie rusza. Mam na myśli 1-1,5mm filc, bo grubszy to pewnie podobnie jak pianka zadziała.

 

Dobrze zasłoniłeś. Jak chcesz jeszcze trochę domulić to możesz zrobić kółko na całą fizelinę (tą "gwiazdę wokół również), tylko z otworem po środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najwyższy sopran najlepiej przenoszony jest przez kopułkę przetwornika (czyli sam środek) - przynajmniej tak z moich obserwacji wyszło ;)

 

Drivera całego to nie zasłaniaj, zwłaszcza pianką (cienkim filcem można) - trzeba ten środek zostawić dla wysokich.

Mi chodziło o zasłonięcie tej fizeliny wokół przetwornika. Też nie musisz całej, możesz częściowo - poeksperymentować z średnicą zewnętrzną i wewnętrzną "przysłaniacza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup sobie Shure SRH 1540, Soundmagic HP150 albo HM5. Nie rozumiem jak można zrobić bass moda w AKG, przecież ten bas się rozjeżdża i nie ma uderzenia. Jak chcesz wytłumić przegrodę to kup sobie zamknięte Bayerdynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawdę mówiąc to K7xx po bas modzie mają więcej basu niż dt990. Natomiast tak, jest on dość rozlały i leniwy.

W detetkach bas przyjemnie kopie, ale na DX90 ciut za cicho. 990 mają za sobą 50h wygrzewania, więc już bardziej raczej się nie rozruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A są może jakieś rozpoznane patenty na wzmocnienie basu? Może komorę wytłumić albo coś?

Pewnie, że są. Najmniej inwazyjne to zmiana padów na szczelniejsze, choćby Hi2050 - to taka najmniejsza zmiana, bo brzmieniowo. Tylko niestety mają też wpływ na resztę pasma, niezbyt duży, ale naturalność imo traci.

Ewentualnie ze wspomnianej pianki wyciąć krążki pod pady, które przysłonią im dziurki od spodu - przez nie najniższy bas najbardziej ucieka i impakt też trochę. Tylko, ze wspomniane krążki powinny być bezpośredni pod padem, bez (fabrycznej) "przekładki" gąbkowo-materiałowej, więc przy zdjętych słuchawkach, trochę na wygląd wpłynie.

Coś jak w tych K518

post-36702-0-24939700-1447329671.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głupieję już od tego wszystkiego. Bajery są mimo wszystko prześwietlone, basu trochę mało, ale kopią fajnie.

K7xx niedoświetlone, bas z otwartymi basportami bez kopnięcia.

Najbardziej z tych co mam podoba mi się dzisiaj dźwięk z M2, ale grają ciasno.

 

Jakby tak połączyć M2 z K7xx, barwę i dociążenie ze sceną... są takie :)?

 

Shure 1540 wydają się być fajne, ale trochę drogie.


Chm, napędzię HD650 z DX'a?

Niby 300ohmów, ale 103db skuteczności.

 

Próbował ktoś może?

 

A, zatkałem basporty w K7xx. Basu ubyło, ale zyskał na impakcie. Mam też wrażenie, że scena się nieco zagęściła, mniej powietrza między dźwiękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Chm, napędzię HD650 z DX'a?

Niby 300ohmów, ale 103db skuteczności.

One potrzebują elektrowni, inaczej muł i kocyk. zdecydowanie lepsza opcja to byłyby HE-300 o zbliżonej sygnaturze.

edit: co jest z forum, że post mi 10 minut wskakiwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

He-300 to nie będzie powtórka z rozrywki d X2? Bo te były mało finezyjne, rypaly basem zdrowo.

 

Trochę ponad budżet pytanie, ale może warto myśleć o oppo pm3?

 

Chyba za dużo kombinuję, bo chcę dociazenia i przestrzeni jednocześnie. Jedna para tego chyba nie załatwi, więc postawię na dociazenie.

 

Druga kwestia to grajek, może lepiej sprawdziloby się coś grającego bardziej analogowo niż dx. Tak sobie rozmyślam.

Albo fostex th-x00? Tak strzelam w to co jest akurat w komisie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

He-300 to nie będzie powtórka z rozrywki d X2? Bo te były mało finezyjne, rypaly basem zdrowo.

 

Trochę ponad budżet pytanie, ale może warto myśleć o oppo pm3?

 

Chyba za dużo kombinuję, bo chcę dociazenia i przestrzeni jednocześnie. Jedna para tego chyba nie załatwi, więc postawię na dociazenie.

 

Druga kwestia to grajek, może lepiej sprawdziloby się coś grającego bardziej analogowo niż dx. Tak sobie rozmyślam.

Albo fostex th-x00? Tak strzelam w to co jest akurat w komisie:)

A próbowałes r70x? Jedne z nielicznych przyciemnionych z przestrzenią. Tyle że otwarte są. Z dxa pójdą aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności