Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
410N

Muzykalne Słuchawki 300-600zł

Question

Witam,

szukam jakiś fajnych słuchawek domowych, w których wygodnie można słuchać muzyki i oglądać filmy na leżąco.

Obecnie posiadam jedynie Levelinki i chciałbym by dźwięk w stosunku do nich był bardziej muzykalny, bas mocniejszy i niżej schodzący, soprany nieco mniej krzykliwe. Scena nie musi być szczególnie duża.

Dobrze gdyby posiadały wytrzymałą konstrukcję, bo będą mi służyć przez wiele godzin dziennie. Zasilał to będę poprzez FiiO Q1.

Chcę wydać coś pomiędzy 300-600zł. Myślałem o jakichś Beyerach z serii Pro, ale nie wiem czy to dobry trop.

Miałem ostatnio okazję posłuchać AKG K550MK2, ale nie dawały mi za dużo przyjemności, trochę zbyt suche (nie wiem czy to dobre określenie).

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Z muzykalnych słuchawek w tym budżecie:

1. Beyerdynamic DT150 (najlepszy wybór jeśli nie lubisz AKG)

2. Audio Technica ATH-M50X

3. Takstar HD6000

Do DT150 spokojnie Fiio wystarczy. Ja tam słucham ich normalnie z odtwarzacza mp3 lub telefonu, z tym że głośność trzeba bardziej podkręcić.

• Like 1

• 0

A jak z padami do DT150? Ponoć bardzo szybko się rozwalają, a wymiana jest dość droga.

swoją drogą, czy beyery 990tki wpasowują się w to co opisałem?

Na wykresie pasma przenoszenia nie wygląda, by niskie tony były jakoś wyeksponowane, mimo że to V'ka, a w recenzjach chwalą je między innymi za bas (może źle go odczytuję).

Edited by 410N

• 0

Słyszałem też, że kabel od słuchawek DT-150 szybko się rozwala i wymiana też droga.

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

• 0

Jak sam wymienisz i się skupisz na ograniczeniu kosztów, to i za 20 złotych wymienisz kabel - trzy-pięć metrów przewodów głośnikowych + jack (tylko musi mieć szeroki otwór, żeby głośnikowce weszły).

• 0

A co tam może się popsuć w kablu od DT150 :blink: Jak się będziesz na nim wieszał to pewnie popsujesz.

W DT990 Pro basu nie powinno zabraknąć. V-ka jest spora. Bardziej martwiłbym się nadmiarem wysokich tonów ;)

Edited by Herman

• 0

Dobra, kabel to mniejszy problem, bo nawet jakby się popsuł to i tak zalecany jest rekabling tych słuchawek, ale te odklejające się pady?

• 0

Kabel się psuje, pady się psują... jeszcze czego...

Szczerze? Kij tam z kablem i padami...

Ja mi się już zepsują, to napewno dam znać.

Jestem ciekaw kto i po co ciągle rozpowiada o zalecanym rekablingu do DT150.

Edited by ReznoR

• 0

No widzisz, masakra te słuchawki. "Tylko" dźwięk jest w nich dobry, a poza tym wszystko się pasuje i wyglądają jak ruski czołg hehe

• 0

Mi się w kablu od DT-150 raz odczepił kabelek odpowiedzialny chyba za 1 kanał, 5min, lutownica i od roku spokój.

• 0

No widzisz, masakra te słuchawki. "Tylko" dźwięk jest w nich dobry, a poza tym wszystko się pasuje i wyglądają jak ruski czołg hehe

Dawno nie widziałem większej bzdury. Płacą ci za trolling? Edited by ReznoR

• 0

Ja wiem, że to są bardzo dobre słuchawki, tamten post to był żart. Chciałem się przekonać czy te opinie, co krążą po internecie o tych słuchawkach to prawda i widzę, że posiadacz tego modelu jest w pełni z nich zadowolony i nic się nie psuje. Wychodzi na to, że jak się dba o sprzęt to i długo posłuży bez żadnych usterek.

• 0

No nic, dziękuję za posty, chyba będę musiał udać się na odsłuchy.

Jeszcze tylko jedno - czy w tym budżecie dostanę jakieś sensowne słuchawki bluetooth o w/w charakterystyce?