Skocz do zawartości

Kabel + jack do recablingu Shure SE530


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam oddać do recablingu słuchawki Shure SE530, mam wybrać nowy przewód oraz wtyk jack. Kompletnie się na tym nie znam. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w doborze materiałów :)

 

Słuchawki na początek będą podłączone do iphone 6, za jakieś 2 miesiące dokupię Xduoo X3

 

Myślałem o wtyku marki: Hicon, tylko nie wiem którą wersję wybrać, ewentualnie jak jest coś lepszego byłbym wdzięczny za polecenie :)

Co do kabla polecał mi: Canare L-4e5c, sssnake, Conducfil Sonolene 3014 , jeśli znacie jakiś lepszy proszę o sugestię :)

Edytowane przez Turn_OF_breakinG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie to ma być kabel do IEMów czy garota do podduszania? xD

 

Ten jack całkiem nieduży i ładny (środkowy poniżej):

https://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-mini-jack-3.5mm-TRS-stereo-3-pin/602

 

Ale żyły... coś ala IEMowa linka Fatso bardziej mi się tu widzi (sorry za kradzież zdjęć):

post-17830-0-75571100-1456185985_thumb.j post-17830-0-08176200-1456186154_thumb.j post-17830-0-73394800-1456186159_thumb.j

 

Sonolene 3014 za sztywny, Canare imo też lipa no IEMów, węża nie używałem nigdy, bo nikt nie polecał mi go xD

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Sonolene faktycznie się nie nada, to taki Canare już będzie jak najbardziej odpowiedni i zapewne nie gorszy od w/w kabla. Jedynie do budowy 8-żyłowej słabo się nada, bo fabrycznie żyły są dość mocno skręcone, co jest znów sporą zaletą dla kabli 4-żyłowych. Duża elastyczność i wytrzymałość żył, średnica odpowiednia, bezpieczne brzmienie.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Sonolene 3014 za sztywny, Canare imo też lipa no IEMów, węża nie używałem nigdy, bo nikt nie polecał mi go xD

The ssnake sztywnością pomiędzy Sonolene a Canare, ale bliżej Sonolene. Dźwiękowo wcale zły nie jest, za to jego wytrzymałość na ukręcanie jest kiepska. Mam nim zrekablowane Tonsility i do strojenia musiałem je wielokrotnie rozbierać (w sumie pewnie z 50 razy). Kilka razy musiałem lutować ponownie, bo łamie się pomiędzy lutem a wyjściem z izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności