Skocz do zawartości
  • 0

dobre doki dla okularnika! ~400PLN


MsKubek123

Pytanie

Witam,

 

poszukuję słuchawek dokanałowych, słuchawek które mają jakąś izolację nie jest to priorytetem ale słuchawki będą używane TYLKO do słuchania muzyki na zewnątrz, w pociągu na siłowni itd. Mam okulary i ciekawi mnie jak dla okularników sprawdza się rozwiązanie OTA? Dźwięk jaki oczekuję to lekka vka, bass niski nie lubię uderzania średniego basu, muzyka każda, firma obojętnie, wytrzymałe! nie chcę zainwestować $ żeby za rok czy dwa znowu to robić dlatego zastanawiam się nad słuchawkami z odpinanym kablem? Proszę o pomoc bo temat odnośnie doków był dawno odświeżany. Jeżeli mam coś dopisać to proszę o pytanie w komentarzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odpowiem tylko w kwestii wygody. Otóż noszę kable OTE i są to grube, plecione kable i okulary nadal trzymają się jak należy. Opierają się na kablach, co na początku może przeszkadzać, ale jest to kwestia przyzwyczajenia.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do konfliktu noszenia doków OTE i okularów - to pewnie zależy od oprawek oraz budowy małżowiny i własnych odczuć (dla jednych delikatne szmery lub ucisk mogą być nie do wytrzymania, inny nawet nie zauważy problemu). Ja nie mam problemu z żadnymi moimi słuchawkami. Ani podczas noszenia zwykłych okularów, ani przeciwsłonecznych o budowie podobnej do rowerowych/sportowych.

 

Słuchawki - jeśli RHA MA750 grają podobnie do T20, to może właśnie te?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Je bym odradzał, bo kable MA750 są grube i nie mają odcinków pamięciowych, przez co mogą uciekać zza uszu. Może kwestia moich mocno odstających oprawek, że nie miałem nigdzie miejsca na kable... Fakt faktem, przez ten manakment poszły w świat. Za to T20 siedzą genialnie (inna sprawa, że są ponad 2 razy droższe).

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Je bym odradzał, bo kable MA750 są grube i nie mają odcinków pamięciowych, przez co mogą uciekać zza uszu. Może kwestia moich mocno odstających oprawek, że nie miałem nigdzie miejsca na kable... Fakt faktem, przez ten manakment poszły w świat. Za to T20 siedzą genialnie (inna sprawa, że są ponad 2 razy droższe).

Chwilunia. RHA MA750 MAJĄ odcinki pamięciowe o czym wspomina producent i ja, ich posiadacz.

Mają też gruby kabel przez co jest duże ryzyko że przy okularach będzie duży dyskomfort. Przed ich zakupem warto je przetestować.

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja okulary zdejmuję niemal tylko do snu, a noszenie kabla OTE z reguły mi w niczym nie przeszkadza. RHA ma jednak na tyle gruby i sztywny, że każdemu może przeszkadzać - kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie problem w tym że nie bardzo mam jak sprawdzić wygodę słuchawek przed zakupem i to jest największy problem, gdybym miał możliwość to o wygodzie bym nawet nie wspominał ale skoro mówicie że idzie się przyzwyczaić to ok mi to wystarczy :D

 

RHA MA750 wasza propozycja a możecie coś powiedzieć o tych słuchawkach?

- SHURE SE 215

-VSONIC VSD3S

Edytowane przez MsKubek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

rozumiem, przede wszystkim chciałbym jeszcze dodać że OTA nie jest obowiązkiem mogą też być zakładane w standardowy sposób i nie ma z tym problemu, chciałbym się dowiedzieć po prostu co jest do tej kwoty najlepszym rozwiązaniem o najlepszy stosunek ceny do jakości :)

 

i jak panowie? co jest ciekawego jeśli chodzi o doki? po za RHA MA750? żeby w ogóle się zaczęła jakaś dyskusja czy po prostu to jest jedyny sensowny wybór?


a np SoundMagic E50? co sądzicie o takim wyborze? czy Zero Audio Carbo Basso?

Edytowane przez MsKubek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie, które wymieniłeś są świetne. Vsd3 również.

Z zakładanych standardowo -etymotic mk5. One siedzą pewnie. Jest jedno ale - dla niektórych są nieakceptowalnie niewygodne. Dla mnie ta głęboka aplikacja to zaleta. Słuchawa nie wylatuje, a wszystko na około znika. Nie polecam na ulicy - nawet przy wyłączonej muzyce jest cicho, przez co niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na temat E50 kilka razy już na forum pisałem. Nie mają porównania do pozostałych bo to nie ta liga. Ciemne, basowe. Może takie granie akurat strasznie nie męczy ale nie za taką cenę.

Dane mi było testować ten model vsonic. To są słuchawki grające średnicą i wysokimi przy czym mniej męczą tymi tonami w stosunku do RHA. Natomiast basu w nich w stosunku do RHA jest mało.

Proponuję wziąć się za ich testowanie w sklepie. Do RHA pasuje coś brzmieniowo cięższego bo niskie tony to w nich fundament ale nie zalewajacy pasma a w vsonic sprawdzi się klasyka, akustyczne brzmienia. Bez testowania nie wybrałbym z nich żadnego modelu.

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RHA MA750 wasza propozycja a możecie coś powiedzieć o tych słuchawkach?

- SHURE SE 215

SE215 to muł, do tego grząski. W sam raz dla basoluba w zaawansowanym stadium. Górę mają kompletnie wycofaną, więc raczej nie są dla ciebie.

 

Chwilunia. RHA MA750 MAJĄ odcinki pamięciowe o czym wspomina producent i ja, ich posiadacz.

W takim razie musiałem trafić na jakiś felerny egzemplarz, bo kable wydawały się mieć własną wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na temat E50 kilka razy już na forum pisałem. Nie mają porównania do pozostałych bo to nie ta liga. Ciemne, basowe. Może takie granie akurat strasznie nie męczy ale nie za taką cenę.

Dane mi było testować ten model vsonic. To są słuchawki grające średnicą i wysokimi przy czym mniej męczą tymi tonami w stosunku do RHA. Natomiast basu w nich w stosunku do RHA jest mało.

Proponuję wziąć się za ich testowanie w sklepie. Do RHA pasuje coś brzmieniowo cięższego bo niskie tony to w nich fundament ale nie zalewajacy pasma a w vsonic sprawdzi się klasyka, akustyczne brzmienia. Bez testowania nie wybrałbym z nich żadnego modelu.

 

jam Ci...

z tego co czytam na forum to e50 i e80 to cena za wygląd i nic więcej, szkoda.

 

póki co jestem najbardziej skłonny do rha ma750 tylko ciekawi mnie jak u nich z wytrzymałością np za 2-3 lata

 

i jak się sprawuje połączenie xduoo x3 + rha ma750/ tenore, samsung galaxy s6 rha ma750/tenore?

Edytowane przez MsKubek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności