Skocz do zawartości

"Uniwersalny" wzmacniacz słuchawkowy do scarlett 2i4


Rekomendowane odpowiedzi

Chce zbudowac sobie prosty tor domowy w oparciu o laptopa i 2i4. Sluchawki jakie w tej chwili posiadam to ath-a700x, fidelio L2, audeo i gr07 (popsute, ale pewnie beda nastepne). Zdaje sobie sprawe, ze w zasadzie mozna je wszystkie napedzic juz z telefonu, ale w domu chcialbym wykozystac DAC'a w 2i4, a w przyszlosci wyprobowac bardziej wymagajace nauszniki. Poza tym, polaczenie a700x z LG G2 nie wydaje mi sie najlepsze...

Piszac "uniwersalny" mam na mysli wzmacniacz, ktory dobrze obsluzy zarowno nisko jak i wysoko ohmowe sluchawki i bedzie mial wystarczajaco mocy, by napedzic chociaz niektore ortodynamiki. Wiem, ze wybieranie ampa pod sprzet ktorego sie nie ma to robota od "d... strony", ale malo slyszalem, moje preferencje nie sa okreslone i trzeba pojsc na kompromis.

 

Po tym co wyczytalem na forach i portalach naszych recenzentow pozytywne wrazenie zrobil na mnie ican mikro:

- jakosc dziweku wydaje sie byc dobra, nautralna z delikatnym cieplem/nasyceniem

- impedancja wyjscia < 1Ohm

- 400mW /32Ohm

- 3 stopniowy wybor wzmocnienia

- mozliwosc delikatnego dopasowania do sluchawek za pomoca przelacznikow xbass i 3D

 

Wydaje sie, ze ma wszystko czego mi potrzeba, tylko, ze ceny podawane w recenzjach to 1000-1100 pln, a w rzeczywistosci trzeba za niego zaplacic 1300...

 

 

Co myslicie o o moim wyborze? Jakies alternatywy w podobnych pieniadzach?

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bedzie jednak Special Edition:

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-ican-se/

 

W skocie:

- mocniejszy

- poprawione xbass i 3D

- ponoc lepsze elementy

 

 

Zdaje sobie sprawe, ze sprzet jest nowy na rynku, ale moze mial ktos stycznosc?

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesciowo sie zgadzam.

Jesli chodzi o moc i impedancje wyjscia jest bardzo uniwersaly i tego ta cena... Przez moment byl to moj numer 1, jednak brzmieniowo to juz tak uniwersalnie nie wyglada. Z tego co wyczytalem jest bardzo neutralny, troche chudy, a gora potrafi byc ostra i tu mysle moze faworyzowac raczej sluchawki o cieplym brzmieniu. Nie widze tego polaczenia dobrze z moimi A700X...

Wiem, ze brzmienie powinienem dobierac zrodlem, ale tu zostaje 2i4, bo bardzo mi pasuje z PM841 i nie ma opcji na zmiane :).

Ten ICAN MIKRO z kolei to podobno wlasnie takie delikatnie ocieplone brzmienie O2, plus mozliwosc dodatkowego dociazenia Xbass i "podbicie" przestrzeni. Te efekty ponoc nie w kij dmuchal, a 3D sprawdza sie w nagraniach, gdzie czasami dzwiek idzie tylko z jednej sluchawki (moze w koncu dam rade sluchac starsze albumy floyd'ow i zeppelin'ow...) No i SE ma wiecej mocy.

 

Cena 3x wieksza, ale funkcjonalnosc chyba bez porownania...

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny i neutralny to jest O2.

Ani jedno, ani drugie. Z LCD-2 dało się słuchać, ale z T90 na przykład nie, tzn. było słychać jak ten wzmacniacz zniekształca i zubaża muzykę. Dobry i tanie to zdaje się ZENek, a powyżej 1000zł to i w używkach można bardzo różne ciekawe rzeczy znaleźć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Uniwersalny i neutralny to jest O2.

 

Ani jedno, ani drugie. Z LCD-2 dało się słuchać, ale z T90 na przykład nie, tzn. było słychać jak ten wzmacniacz zniekształca i zubaża muzykę. Dobry i tanie to zdaje się ZENek, a powyżej 1000zł to i w używkach można bardzo różne ciekawe rzeczy znaleźć.

Lcd2 dało się słuchać, ale na zasadzie ciekawostki jak potrafi zmienić się balans totalny audeze, tzn. jak potrafią sypać górą. To jedyny wyczyn tlenu :) . Na t90 to był horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uniwersalny i neutralny to jest O2.

Ani jedno, ani drugie. Z LCD-2 dało się słuchać, ale z T90 na przykład nie, tzn. było słychać jak ten wzmacniacz zniekształca i zubaża muzykę. Dobry i tanie to zdaje się ZENek, a powyżej 1000zł to i w używkach można bardzo różne ciekawe rzeczy znaleźć.

 

 

Zenka tez bralem pod uwage, ale wyczytalem, ze srednio sobie radzi z niskoohmowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie mam jeszcze przekonania do DYI i wydaje mi sie, ze wartosc uzywanych bardzo spada gdybym cos mi nie podeszlo... No i pytanie, czy bedzie lepsze od ican mikro se. Pierwszy zbieral juz dobre opinie, a wersja SE jest jeszcze poprawiona.

 

 

Edit: Ican Micro SE zamowiony, za tydzien bedzie u mnie :)

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności