Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Najciekawsze w tym wszystkim jest to że osoby które pytają , nabędą jakiś sprzęt vintyge godny uwagi i zapadają się jak kamień w wodę ani me ani be ani kukuryku i tyle ich było widać.. Przecież dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat nabytego zestawu jednocześnie są źródłem informacji dla innych .w większym lub mniejszym stopniu ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu miał na myśli tanie granie ,za znikomy procent, czyli po co wydawać 1.5K lub 2K ( na jedną rzecz) skoro można złożyć fajnie grający cały tor za np 1K.

Bo idąc tak szeroko pojętym tokiem myślenia to dla jednego 15 K to fistaszki a dla drugiego cena zaporowa albo nie do pokonania a chyba nie o to chodzi.

Ok, nie czytałem pierwszego postu, wpadłem do tematu gdzieś pośrodku. Generalnie jednak właśnie to chcę zrobić tyle że bardziej w kwocie 2500. Wzmaka mam za 5 stów i lepszego na ten moment nie potrzebuję. Stwierdziłem, że gros sumy przeznaczę na kolumny, bo to one w największym stopniu według mnie decydują o brzmieniu całego zestawu.

 

 

@zdzichon zastanawiasz się nad kolumnami za około 1700 a może Yamachy NS1000

http://sprzedajemy.pl/yamaha-ns-1000-legenda-nr14524172

kiedyś krocie dziś fistaszki :P

Myślałem, że właśnie o to chodzi. Ktoś obecnie zarabiający powiedzmy średnią krajową mógłby jedynie pomarzyć o "jedne z najbardziej przezroczystych kolumn w historii audio" kupując w "nowych". Tak są w jego zasięgu.

 

Ogólnie nie chciałem nikogo obrazić z tymi fistaszkami, po prostu rozstrzał cen w audioświecie jest powalający i to ładnie ów fakt podkreśla.

 

a sprzęt jest warty tyle ile ktoś za niego zapłaci

no właśnie, czy Tannoy M2 są obecnie warte 6/7/8 stów za jakie często schodzą spopularyzowane na forach?

 

 

Ok tylko po prostu (moim zdaniem) te kolumny są warte ułamek ceny sprzedającego ;) . Po co kupować coś gorszego za więcej ;) ? Z czym miałeś wcześniej porównanie (piszesz że pięknie grają)?

No i spoko. W moim pierwszym poście wyszedłem przecież z takiego założenia. Zaskoczyło mnie co prawda stwierdzenie, że różnica jest aż całego rzędu czy dwóch i nie jestem pewien czy masz rację.

 

Wydaję mi się, że różnimy się mocno podejściem.

Ja po prostu zwracam uwagę na inne aspekty niż tylko dźwięk.

 

Szukam kolumn:

Tak do 30cm wysokości (małe dzieci, dostępna przestrzeń w pokoju itd.) Nie mam miejsca na półmetrowe kolosy o czym pisałem.

Ładnych, tak wiem, tylko dźwięk ;) no cóż dla mnie nie tylko. Nie postawię sobie w pokoju sztrucli z odchodzącym płatami lakierem czy okleiną, bo mnie będą denerwować. Taki ze mnie esteta :)

Fajnie gdyby dobrze grały też w bliskim polu i postawione blisko ściany.

Muszą być dostępne w okolicy, w której mieszkam. Nie mam czasu na jeżdżenie po Polsce lub kupowanie/sprzedawanie kolejnych kolumn, bo nie cierpię handlu :)

 

Słuchałem m.in Dali Zensor 3/ Ikon 2, MA Bronze 2, Castle Knight 2, Avanse Epsilon, Dynaudio 40, jakieś stare Tonsile/Altusy u znajomych, Chario jakieś i studyjne u kumpla Yamaha NS-10M i Genelec 1031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze w tym wszystkim jest to że osoby które pytają , nabędą jakiś sprzęt vintyge godny uwagi i zapadają się jak kamień w wodę ani me ani be ani kukuryku i tyle ich było widać.. Przecież dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat nabytego zestawu jednocześnie są źródłem informacji dla innych .w większym lub mniejszym stopniu ale są.

Ja się tak mniej więcej ... zapadłem.

Powód ?

Po prostu muzyki sobie słucham. Wchodzę do "dziupli" i słucham.

I tak od listopada ub.już roku.Wtedy to miałem też ostatni raz na głowie słuchawki.

 

Łeb mnie nie boli, uszyska nie zmęczone to słucham.

Nawet nie wiem co miałbym napisać ?

 

Może, że za 1500 zet mam wypas ? I to z kolumnami ?

Mógłbym tak napisać - Ty uwierzysz, Oskar ( z którym "przegadałem" na PW wiele godzin ), również.

Reszta Wiary nie uwierzy.

 

To po co pisać ?

:D

 

Edit: zapomniałem napisać, że w powyższej kwocie złapał się też gramofon.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no to chyba dam sobie spokój z tym całym stereo;)

 

Ale tak serio, to bez przesady. Może przesadziłem trochę z tym bliskim polem, ale chyba nie chcesz powiedzieć że nie ma ładnych średniej wielkości monitorów które jednocześnie dobrze grają?

 

Quadrale wyglądają ciekawie, ale daleko są od Wrocławia.

 

Ogólnie luz, poszukam jeszcze trochę, nie spieszy mi się, a z gościem od tych Cur jeszcze ponegocjuję bo rzeczywiście cena na wyrost.

 

Może jak postoją na alle to zejdzie.

 

Generalnie, to może moje posty dały wrażenie że mam wymagania z kosmosu, ale nie jestem aż tak wybredny. Tak naprawdę podobały mi się bardzo na przykład te Castle 2 (lubię cieple, ciemne granie) i pewnie byłbym zadowolony ale chciałem jeszcze poszukać czy w tej cenie nie można by lepiej.

 

Może missiony jakieś się pojawia blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj DiY na podstawie schematu STX - http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-stx-mx-140-28kg-szt-i6663914509.html . Bez stojaków za 1400 bo pytałem z ciekawości. Tylko Oskar polecał wymienić wysokotonowy i zwrotnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre też mam zawsze z tym problem ale do okrągłego

http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=7166

 

czego to ludzie nie robią

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1126890.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria i teśt plusa i minusa na głośniku niskotonowym :D jak głośnik ma wychył do przodu ok jak do tyłu źle

zobacz który jest "karbowany" albo w inny sposób znaczony, na pewno to jest,

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uszkodzisz spokojnie, Ja swoje Metze tak sprawdzałem i Corony Jak dotkniesz to głośnik wychyli się tylko raz nie będzie cały czas się wychylał. wystarczy że raz dotkniesz i zobaczysz przód czy tył. Japo podepniesz odwrotnie to nie będzie problemu ale jak dwa w inny sposób to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z każdego wzmacniacza / amplitunera można tak zrobić? Nawet w latach 80 kilkoro producentów z RFN robiło takie "dostawki".

Poza tym to że Yamahy tak nadają się pod słuchawki itd. to jest bujda. Nadają się tak jak każdy wzmacniacz. Nawet więcej. W 99,99% wzmacniaczy wyjście słuchawkowe jest skonstruowane właśnie tak jak ty chcesz zrobić :D czyli sygnał z końcówki mocy/zaciskow jest wyprowadzony na jacka. Jak chce się większą moc na wyjściu wystarczy zmienić rezystory na mniejsze. 15 minut roboty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności