Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dopiero dziś ten wątek zobaczyłem ? ;) A to dopiero...

 

Melduję się na pokładzie z całą plejadą sprzętów z metryką ponad 30 lat :

Monitory aktywne Philips MFB544, CD Denon DCD 1700GAT, Pre Grundig XV7500, gramofon SABA 900, tuner Grundig t7500

DAC QED Digit. Do tego kable różne - oryginalne Grundig oraz GAT(Greg Audio Tunnig).

 

Miałem też już inne sprzęta, jak zestaw aktywnych grundigów BOX30+pre sxv6000+CD Grundig 7550 (kable grundig) i też była petarda.

 

Generalnie stare sprzęty odpowiednio dobrane grają tak że nic więcej nie potrzeba. Np. dziś tuner grundig t7500 cały dzień grał pięknie listę Top-Wszech Czasów Trójki . Przy dobrej antenie to jest prawie jakość dobrego kompaktu. A co dopiero poprawnie skonfigurowany analog, to jest dopiero odlot. Ale tutaj zaczynam właściwie i mój zbiór płyt jeszcze niewielki, choć jest parę bardzo dobrych jakościowo płyt.

 

A teraz zapowiadają się mi nowe warunki lokalowe oraz ... osobny pokój do urządzenia stereo ze skosami :) A więc dywany, gąbki czopkowe, bass-trapy i panele wygłuszające w ruch i nie potrzeba żadnych słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKAI AM2400

prawie jak luxman, ale to prawie sprawia jednak różnicę.

gra ciepło, bas lepiej kontrolowany niż w lucku, jest bardziej sprężysty w porównaniu też do lucka, Jednak jeśli chodzi o całościowe granie to lucek bije akai. Średnie i wysokie w lucku to finezja natomiast w Akai brak im tej lekkości ..

ampli jak najbardziej będzie nadawał się do takich kolumn jak Arcus TS xx, Dual Cl7xx, niektóre Heco.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cura-ca-10-brytyjskie-monitory-rzadkosc-i6639164270.html#thumb/4

 

Hej, widze, że tu obcykani z historią audio ludzie siedzą. Czy ktoś jest w stanie wycenić te monitory? Mam je obecnie na odsłuchach w domu i grają przepięknie (z NADem 3020e), ale nie jestem pewien czy trochę nie przepłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to mało powiedziane :D . Kolumny sony na podobnych głośnikach (wysokotonowy ten sam seas, a niskotonowy to seas czyli też bdb) można kupić za 200-400zł.

np.

http://allegro.pl/kolumny-sony-ss-2030-i6666752133.html tutaj wszystko na seasie

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-sony-ss-2070-80-w-i6662763032.html#thumb/4 również całość na seasie

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-sony-ss-b3-CID99-IDjCxqB.html#a72bb20b8d też seasy

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-sony-ss-g1-seas-bas-25cm-vintage-CID99-IDjmXrN.html#dcdc55f3d4 tutaj niskotonowy to na pewno seas reszta nie wiem

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosniki-sony-CID99-IDftVHh.html#0700aa4bcf tutaj też całość na seasie (chodzi mi o te na 1 zdjęciu)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to dzięki za szybką odpowiedź. Tak mi sie wydawało, ale pewien nie jestem. Same drivery nie decydują przecież o cenie kolumny. A ile mniej więcej bys za nie dał, tak pi razy oko?

 

Dodam, że w swoim czasie były wyceniane na wspomniane na aukcji 700 funciaków. No i są wyjątkowo solidne, każda kolumienka waży z 11 kilo.

 

Czy rozsądniejszym było by iść w nowe? Np. takie Dynaudio Emit 20? Musiałbym dopłacić jeszcze z tysiaka. Czy zagrają lepiej? (wiem wiem, to subiektywne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zrobili tam takich cudów żeby były tyle warte. Zresztą nawet anglicy do max 200 funtów je kupują.


Nie wiem czy dynaudio zagrają lepiej, ale za 1800zł. można kupić takie kolumny że te monitorki pójdą w odstawkę np. quadrale ze wstęgą da się trafić w tej cenie.

 

@szwagiero a czemu nie? Przecież to głośniki w większości decydują o brzmieniu kolumny? W zwrotnicy raczej jakiś super hiper komponentów nie ma żeby uzasadnić tą cenę...no chyba że były by tam cewki taśmowe itd., ale czy widziałeś kiedyś w fabrycznych kolumnach z tej półki cenowej np. cewki taśmowe itp. , bo ja nie.


Zresztą i tak najfajniejszymi kolumnami za małe pieniądze (moim zdaniem) są kolumny na starych isophonach. Szczególnie 3 drożne konstrukcje grają jak na swoją cenę super.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar

na kolumnę głośnikową i to jak gra to wszystko ma wpływ poczynając od głośników poprzez zwrotnicę a kończąc na skrzynkach.i z czego i jak są wykonane kończąc

No dobra, ale ja to wiem. Tylko że: tak samo jak sony jak i pewnie te cure mają zwrotnice wykonane poprawnie, skrzynki tak samo. To są kolumny (moim zdaniem i z tego co widziałem i słyszałem) na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar

 

Ok, tylko, że te kolumny co podałeś (ja wiem, że to na szybko) to raz, że wyglądają jakby je z dykty, takiej z PRLowskiej meblościanki zbili, to jeszcze poobgryzane, poobijane. Jakby ktoś ze śmietnika wczoraj wyciągnął i obmył lekko z resztek jedzenia :) Nie dziwię się, że w takich cenach są.

 

Kiedyś by mi to aż tak nie przeszkadzało, ale teraz lubię jednak jak przedmioty, którymi sie otaczam wyglądają przynajmniej estetycznie.

 

Poza tym, wiele kolumn z lat 80 to kloce ogromne, wielkości Altusów, zdominują każde pomieszczenie.

 

Żeby nie było, dzięki za porady. Nie bronię ceny tych monitorów. Też chciałbym zapłacic za nie mniej i staram się tak wycyrklować żeby sprzedawca był zadowolony, a ja nie wyszedł na głupka :)

 

Po prostu oczarowały mnie dźwiękiem. Porównywałem je z paroma nowymi modelami tak gdzieś do 2500 i w ogóle nie mają do nich startu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prostu oczarowały mnie dźwiękiem. Porównywałem je z paroma nowymi modelami tak gdzieś do 2500 i w ogóle nie mają do nich startu.

 

Pozdro

No to nie dziwne bo dzisiaj za tyle nie kupi się dobrych kolumn ;) .

 

Wygląd nie jest najważniejszy ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedne i drugie z potencjałem, ale dla mnie za duże. Kolumny mają grać parę lat w salonie, a potem zastąpione przez podłogówki przenieść sie jako monitory na boki od biurka do mniejszego pokoju. Wszelkie "półmetrowce" odpadają.

 

Poza tym nie mam niestety na tyle czasu, żeby jeździć do Gliwic na odsłuchy i ograniczam sie do Wrocławia i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kupowanie za 1,5k kolumn, za które kiedyś trzeba było płacić parę tysi chyba też można pod to podciągnąć. Myślałem że w temacie chodzi po prostu o stary sprzęt, który można nabyć za ułamek ceny. Nigdzie nie jest napisane że do 300zł ;)

 

Z resztą, ceny to sprawa mocno względna i skorelowana z dochodami. Dla jednego fortuna dla innego fistaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kupowanie za 1,5k kolumn, za które kiedyś trzeba było płacić parę tysi chyba też można pod to podciągnąć. Myślałem że w temacie chodzi po prostu o stary sprzęt, który można nabyć za ułamek ceny. Nigdzie nie jest napisane że do 300zł ;)

 

Z resztą, ceny to sprawa mocno względna i skorelowana z dochodami. Dla jednego fortuna dla innego fistaszki.

Ok tylko po prostu (moim zdaniem) te kolumny są warte ułamek ceny sprzedającego ;) . Po co kupować coś gorszego za więcej ;) ? Z czym miałeś wcześniej porównanie (piszesz że pięknie grają)?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu miał na myśli tanie granie ,za znikomy procent, czyli po co wydawać 1.5K lub 2K ( na jedną rzecz) skoro można złożyć fajnie grający cały tor za np 1K.

Bo idąc tak szeroko pojętym tokiem myślenia to dla jednego 15 K to fistaszki a dla drugiego cena zaporowa albo nie do pokonania a chyba nie o to chodzi.

@zdzichon zastanawiasz się nad kolumnami za około 1700 a może Yamachy NS1000

http://sprzedajemy.pl/yamaha-ns-1000-legenda-nr14524172

kiedyś krocie dziś fistaszki :P

 

no ale niektórzy pytają tez nie o fistaszki i dostają odp :)

 

a sprzęt jest warty tyle ile ktoś za niego zapłaci

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności