Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież z każdego wzmacniacza / amplitunera można tak zrobić? Nawet w latach 80 kilkoro producentów z RFN robiło takie "dostawki".

Poza tym to że Yamahy tak nadają się pod słuchawki itd. to jest bujda. Nadają się tak jak każdy wzmacniacz. Nawet więcej. W 99,99% wzmacniaczy wyjście słuchawkowe jest skonstruowane właśnie tak jak ty chcesz zrobić :D czyli sygnał z końcówki mocy/zaciskow jest wyprowadzony na jacka. Jak chce się większą moc na wyjściu wystarczy zmienić rezystory na mniejsze. 15 minut roboty.

 

smiley1490.gif

 

Oskar, nie zbijaj fazy tym co mają wkręcone, że stare Yamahy są najlepsze pod ortho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc melduję się w temacie z moimi nowo nabytymi Universum na głośnikach Isophon ( to już wiedza Oskara a nie moja ).

Mój tor teraz to Chromecast Audio -> FiiO D03K modowany przez Chickenka ( ale nie pamietam już co on tam robił :) ) -> Breeze Audio na TPA3116 -> Universum.

Wczoraj czas pozwolił tylko na kótki odsłuch no i to chyba niestety nie jest mój tor końcowy :). Troszkę brakuje mi impaktu na dole przy tak dużych skrzynkach ( ok. 24x24x44 ) i 20 cm niskotonowcach. Co do reszty to robiłem porównanie z małymi podstawkami Klipsch R-15M i na pewno grają lepiej. W dniu dzisiejszym po południu może sobie troszkę więcej posłucham co i jak.

Kolumny same w sobie są w bardzo ładnym stanie, zadbane i oklejone chyba przez poprzedniego właściciela ładną okleiną. Obudowa chyba drewaniana. Głośniki grają wszystkie :). Generalnie bardzo dziękuję Oskarowi za cierpliwość i porady na PW. Niestety to jeszcze chyba nie koniec męczenia :).

 

Universum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś wyjście, ale ten malutki wzmacniaczyk ma naprawdę sporo mocy i do tego jest tak niewielki, że mi się mieści tam gdzie mi stary lujski Vintage nie wejdzie :). Może DAC bym musiał zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cza by było sprawdzić., bo tak to wróżenie z fusów.

ewentualnie

AKAI

chociaz kupując nowe fiio to sie nie opłaca jak wzmak w granicy 200 pln

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak gra krótko to jest zimny :P .

A tak na poważnie to muszę na spokojnie posłuchać i może wtedy będę w stanie się przyzwyczaić trochę do tego dźwięku.

To jest moje pierwsze stereo więc nie mam porównania. Mam jeszcze jakiś stary odtwarzavz Koda DVD700 co stoi w szafie, jak w weekend będzie mi się chciało pobawić i czas pozwoli to zobaczę jak to będzie grało.

No i musze po raz kolejny dodać, że moc tego maleństwa jest naprawdę zaskakująca dla mnie. Klipsch podłączone pod ampli Denon AVR 1509 w trybie stereo grały w miarę głośno przy 75-85 % mocy. W Breeze Audio TPA3116 wystarczy tak z 20-30%. Do końca bym gałki nie rozkręcił na pewno a w Denonie pewnie bym dał radę.

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar ale pojecie ciepło grającego wzmaka jest względne. Zależy kto słucha. :P

te popierdóki chińskie które słyszałem ( nie wiem co tam siedziało nie moje nie rozkręcałem) to hm czy ciepło grające , dla mnie to już itt8033 gra ciepło. :P

Podłącze swoje isophony pod akai i zobacze

tylko ze niemam jak porównac

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek dwa AKAI AM2400 i AM2450

AKAI AM2400, bardzo niedoceniany wzmacniacz, zajefany do każdego gatunku muzyki
AKAI AM2450 , ciepło grający wzmacniacz bardziej od AM2400, ekstra do ciężkiego brzmienia, elektroniki.
w obu ładna góra może nie tak subtelna i aksamitna jak w lucku , Bas dużo lepiej kontrolowany niż w lucku , potrafi zejść i przy pier...tego tam


tak więc jak ktoś szuka fajnie grających i wyglądających amplifierów to te jak najbardziej, AM2400 szczególnie dobrze wypada takie wypadowe dwóch amplifierów luxmana i onkyo

20170118_182803.jpg

20170118_170852.jpg

20170118_170917.jpg

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM2400 dźwiękowo jest zbliżony do onkyo i luxmana , gra ciepło ale niebaż tak bardzo ma taką hm chrypkę , ostrość w przekazie jak onkyo ale ciepłotę grania zbliżoną do luxmana, w porónaniu do TFKa-200 ( do tego mogę się odnieść) ma wszystkiego więcej , gra szerzej głębiej instrumenty bardziej wybrzmiewają. wokale są ostrzejsze niż w luxmanie coś w podobnie do onkyo.

AM2450 dużó cieplej od w/w dobrze by się sprawdzał jako..... amplituner KD in stereo. większe zejście basu i też bardziej ten bas jest dociążony. dla mnie ciut za ciepło bardziej mi przypadł do gustu AM2400. a 2450 dobry jest do metalu, elektroniki, hip hopu, rapu Nie brakuje też szczegółowości na górze w obu ale mam wrażenie że w 2450 średnie są lekko wycofane czego nie ma w AM2400. . Ale to są pierwsze wrażenia jeszcze się dobrze z nimi nie osłuchałem. Do AM2450 muszę podłączyć AKAI CD37 bo gra mniej analogowo niż grundig 5200

ps

ITT wypada słabiej przy AM2400 ale lepiej od AM2450 , może dlatego zę jednak wole chłodniejsze granie. Ale znowu na AM 2450 fajnie słucha się tzw ciężkiego rocka, , jest pier... i są gitarrryyy aha talerze też są ładne/ :P

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i takie są

 

 

125 x 200 x 145 mm

mała ciekawostka

 

te głośniczki isophona ( przewód do d...y z tą końcófką Din2 muszę pomyśleć o zmianie jakieś pomysły mile widziane)podpięte pod AKAI AM2400nie dławiły tak basu jak heco P2302SL tak jak by im wcale nic nie przeszkadzało, muszę przyznać jestem zaskoczony , małe porównanie do geniuszy a jakie to geniusze to sobie sprawdzajcie :P

 

DSCN2672.JPG

DSCN2666.JPG

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności