Skocz do zawartości
  • 0

Ciepłe - wokółuszne


8nq

Pytanie

Poszukuję ciepłych słuchawek, które będą używane tylko w domu (podłączone do karty dźwiękowej Audigy SE).

Zależy mi na lekko basowym brzmieniu, ale nie z typową V (nie lubię "świstów").

Ważne jest żeby słuchawki też dobrze izolowały dźwięki z zewnątrz i były wygodne (niemęczące 4h odsłuchu).

Cena?

Jestem skłonny przeznaczyć 100, 200, 300 zł (jeśli jakość dźwięku będzie szła równomiernie z wzrostem ceny, np. jeśli będzie niewielka różnica między słuchawkami za ok. 220 zł, a słuchawkami za 300 zł - to nie widzę większego sensu dopłaty, ale jeśli np słuchawki wyjdą ponad budżet 300 zł, a będzie różnica w cenie będzie warta dopłaty to jestem skłonny dorzucić kilkadziesiąt zł).

 

Słuchawki mogą być z Polski albo z jakiś chińskich sklepów (chodź kurs dolara jest teraz wysoki :/ ).

Nie wiem czy warto też rozważyć jakieś używane słuchawki?

 

Z góry dziękuję za propozycję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstary HD6000 chyba najbardziej pasują do opisu, ewentualnie modowane Siberie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy HD6000 nie będą miały zbyt ostrej góry, u mnie z Lumii 735 i później jeszcze z FiiO E11k potrafiły zakłuć (chociaż mi się to nawet podobało...)

PRO80 potrafią zakłuć zdecydowanie mocniej, dla mnie mogłoby być nawet jaśniej, ale po tym co napisał autor to z tej dwójki HD6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD5500 też by CI pasowały, ale one są nauszne. Superluxy HD685 może(chociaż one też mają pik w okolicach 10kHz, trzeba by posłuchać czy się ze sprzętem zgrywa), albo tańsze 681 EVO + zerwanie gąbki sprzed przetwornika co by troszkę odmulić.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odsłuchałem hd6000, hd5500, hd2000 i audio technica ath-m50.

HD2000 całkiem nie moje brzemienie (Pan w mp3store dał dla porównania do innych).

HD6000 i HD5500 były całkiem ok - hd6000 wypadają lepiej od hd5500 - te drugie są nie wygodne, więc odpadają.

Ath-m50 posłuchałem z ciekawości, bardzo fajna gra, jednak góra była dla mnie zbyt wyostrzona.

Podsumowując HD6000 słuchawki wygodne i basowe - czasem nawet aż za nadto ;) ale propozycja bardzo trafiona. Myślę, że na początek mi wystarczą i zamówię ich tańszy rebrand.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

crysis94 której wersji Pro80 słuchałeś? Porównując twoją opinię do tego co ja słyszałem to są zupełnie sprzeczne i odwrotne. Słuchałem wygrzanych Pro80 V2 z LG G2 który jest raczej jasnym źródłem, wgrany ViperFX, bez equalizera. Może miałem złe piosenki ale jak dla mnie to CAL V2, całkiem równe z trochę mniejszym mułkiem niż w CAL ale równie mocnym basem jeśli chodzi o ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie HD6000 są zdecydowanie zbyt gładkie, CAL! podobnie + muł, ATH też wolałbym jaśniejsze, PRO80 są już ok, ale średnica słaba, tylko, że ja jestem drogi Panie obiektywny i patrzę pod kątem tego ca autor napisał - każdy potrafi napisać czy dla niego są za jasne, za ciemne, za mułowate - preferencje, ale tutaj przecież nie o mnie chodzi, a o autora, ja mam swoje klocki i jestem z nimi szczęśliwy, HD6000/PRO80 nie potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli o preferencje chodzi to napisałem jedynie że wolę ciemniejsze granie i też nie lubię świstów co podkreślił autor a na Pro80 i jasnym telefonie ich nie uświadczyłem. Autor napisał że czasami na HD6000 miał wrażenie zbyt mocnego basu, w takim razie na Pro80 powinno być dobrze, poza tym są to lepsze słuchawki pod względem wygody i wykonania co też skutkuje lepszymi doznaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak tak teraz czytam to może i opacznie zapamiętałem PRO80 jako słuchawki o mocniejszym peaku niż ATH, ale dużej różnicy na pewno nie było :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko Pro80 naprawdę potrafią być ostre, przy czym mocno zależy to od źródła. Faktycznie, większość telefonów, do których je podpinałem, ładnie ten peak temperowała, ale już na integrze w laptopie słuchać się tego nie dało (gdzie przy większości słuchawek radziła sobie całkiem nieźle). Trzeba po prostu uważać pod co się je podłącza.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może G2 mimo swojej ogólnej jasności ma akurat jakąś dziurę tam gdzie te Taksy mają pik, albo zabrałem muzykę która na niego nie wchodziła, albo po prostu były mocno wygrzane... Za dużo niewiadomych, nie daje więc takiej pewnej opinii skoro pojawiają się sprzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności