Skocz do zawartości
  • 0

AKG Q701 vs AKG K612 vs Sennheiser M2 AEG vs Fidelio X1/X2


Zwierzix

Pytanie

Witam. Planuje zakupić, któreś z tych słuchawek lecz nie wiem, które będą lepsze. Wiem, że M2 AEG mają zamkniętą konstrukcję a reszta otwartą/półotwartą. Słuchawek będę używać raczej tylko w domu do słuchania muzyki, oglądania filmów, gier i czasami do odsłuchu gitary(rzadko). Najpierw chcę kupić słuchawki żeby potem w razie czego dobrać tor do nich. Dlatego najlepiej jak nie będą zbyt skomplikowane w wysterowaniu. Z takich ważniejszych kryteriów to: muszą być wygodne ponieważ będę w nich siedzieć od kilku do kilkunastu godzin i długi kabel(2m minimum) lub odpinany. Wiem, że K612 to połowa ceny reszty słuchawek ale często pojawiają się w polecanych słuchawkach i postanowiłem też je wrzucić do zestawienia.

Użytkowanie: muzyka=gry>filmy>gitara.

Pozdrawiam :)

PS. Aktualnym źródłem byłby iPod 5.5G i integra w MSI H81-P33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

X2 są duże, ciężkie.. ale są mega wygodne, przez kilka godzin bez problemu można je trzymać na głowie.

 

Taka ciekawostka, na Prodigy Cube X2 grają lepiej z małej dziurki niż z dużej. Góra jest znacznie łagodniejsza. Dziwne, myślałem, że mała dziurka różni się tylko tym, że ma zabezpieczenie dla nisko-ohmowych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale w Q masz wypustki na opasce palaka co wkurza strasznie. Dźwiękowo jednak AKG dla mnie dużo wyżej niż X2 ale też nie ma co porównywać bo to różne granie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Podepnę się do tematu. Co mogę zyskać lub stracić zamieniając AKG K240 STUDIO na AKG K612 PRO? W 240 podoba mi się generalnie wszystko ( bas- akurat, średnica i wysokie jak dla mnie bomba, scena również), ale jakby to wszystko było podane jeszcze lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie ciekawi mnie czy te wypustki aż tak przeszkadzają? Czytałem też, że w X2 opaska jest słabo naciągnięta.

Zawsze można kupić K702 albo jeszcze lepiej, K7xx. Problemu z wypustkami nie ma ;-).

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z doświadczenia mogę polecić X2 grałem w nich godzinami w CSa, wszystko ładnie słychać, i komfort znakomity głębokie pady po kilku godzinach na głowie wszystko było ok (mam mała głowę a i tak sie trzymały- bayerów słucham bez rozciągania pałąka)

 

 

Wytapatalkowane na jabłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Podepnę się do tematu. Co mogę zyskać lub stracić zamieniając AKG K240 STUDIO na AKG K612 PRO? W 240 podoba mi się generalnie wszystko ( bas- akurat, średnica i wysokie jak dla mnie bomba, scena również), ale jakby to wszystko było podane jeszcze lepiej?

 

Na pewno straci się bas i scenę, ale zyska jakość i średnicę. Generalnie progresem dla modelu Studio na moje uszy są Beyerdynamic DT990/600 Edition, zaś u AKG dowolne klasyczne K7 z pełnym bądź niemal pełnym bassport modem.

 

 

No właśnie ciekawi mnie czy te wypustki aż tak przeszkadzają?

 

Wielu osobom nie przeszkadzają, mi przeszkadzały tylko w pewnych konkretnych ułożeniach opaski na głowie, gdy nacisk był najbardziej punktowy. Przy czym ma dosyć dużą głowę, więc na większym rozstawie siła docisku opaski naturalnie jest większa. Pomaga na to prosty mod blokujący opaskę przy bardziej wysuniętych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak podlinkujesz test/recenzje gdzie są uwzględnione gry to mogę je wziąć pod uwagę.

Ja gram dosyć często w gry online, również FPSy jak call of duty, csgo, battlefield 3. Sprawdzają się bardzo dobrze. Do pozycjonowania w grach w zupełności wystarczają względnie tanie słuchawki. Więcej zależy tego jak został przygotowany dźwięk w grze pod pozycjonowanie i jak głośno słuchasz. W csgo słychać dosyć dobrze kierunki w osi x, w Y już nieszczególnie. W call of duty pozycjonowanie jest bardzo dobre, w battlefield bardzo słabo z tym.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest kwestia słuchawek, pisałem ogólnie o moich odczuciach, jak dobrze jest zrealizowany dźwięk a nie jak konkretnie wypada na K702. W csgo tak samo jest z tym problem na każdych innych słuchawkach jakie mam lub miałem. W jednych trochę lepiej, w innych trochę gorzej ale nadal to jest 'chyba' przy określaniu Góra- dół z większej odległości. Wiadomo, że jak ktoś jest centralnie nad tobą to nie ma problemu z usłyszeniem.

Podam przykład: gdy na mapie Mirage idziesz przejściem podziemnym (underpass) to doskonałe słychać czy ktoś stoi na wyjsciu z bombside na B (short) - wyżej czy na środku, na twoim poziomie. Ale jest kłopot gdy np. stoisz w apartamentach przy B i nie do końca wiadomo czy przeciwnik biegnie do ciebie z tego przejścia podziemnego czy ze środka mapy (z shorta) .

 

I to samo miałem na wszystkich słuchawkach jakie używałem przy grze w csgo: AKG K702, K7xx, K612, Philips Shp9500, Audio Technica R70x i jeszcze trochę by tego się znalazło. A dla kontrastu napiszę, że w call of duty 4 Byłem w stanie dokładnie określić z daleka kondygnacje na której był wróg. W jednych grach to pozycjonowanie jest lepiej zrealizowane a w innych gorzej i trzeba się z tym pogodzić.

 

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.mp3store.pl/topic/136673-philips-fidelio-x2/ <- tu masz temat z recenzją Fatso. Zarówno w recenzji jak i w późniejszych postach możesz natkąć się na porównania X1 z X2

Według tej recenzji wychodzi, że są gorsze. Zaś przeglądając Google znalazłem recenzję gdzie osoba opisująca twierdzi, że są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności