Skocz do zawartości
  • 0

Wybór słuchawek (Trochę dziwny problem) ;)


kamil198790

Pytanie

Dzień Dobry Bardzo.

Dopiero co się zarejestrowałem więc kłaniam się nisko - bardzo nisko ;)

Do rzeczy - mam dosyć dziwny problem z wyborem słuchawek do słuchania muzyki, obecnie posiadam słuchawki Panasonic RP-HT260 - wiem, że to nic specjalnego i jakieś pięć lat temu kosztowały mnie one ~80 zł ale... po takim czasie eksploatacji słuchawki się po prostu rozsypały.

Mimo, że słuchawki kosztowały naprawdę mało to grały\grają naprawdę dobrze (tak mi się wydaje).

Ogólnie słucham muzyki elektronicznej typu Dubstep itp. i na tych Panasonic`ach miałem zawsze ogromny/tłusty bas który jednocześnie nie przysłaniał reszty pasma, słuchawki grają naprawdę głośno i bez zniekształceń niezależnie od tego gdzie je podłącze (obecnie komputer + integra ) - też słabo ale jak się nie ma co się lubi...

Ostatnio przyszedł czas na wymianę słuchawek więc odkupiłem od kolegi prawie nowe Koss -UR20 i... to była jakaś tragedia... Zero basu, średnie i wysokie tony wbijały się w mózg i ogólnie nie dało się tego słuchać...

 

Następny zakup to Senhaiser HD201 i znowu bieda po całości - zero basu, mało średnich tonów a wysokie piszczące/skrzeczące.

 

Potem padło na Pioneer SE-M531 i tutaj basu jest już bardzo dużo ale zasłania on wszystkie inne pasma, jest tak jakby dominujący, do tego słuchawki grają dosyć cicho.

 

Senhaiser HD 202 - słychać tylko dudniący bas i to na tyle...

 

Trakstar HD2000 - brak słów / już nawet nie będę pisał jak źle mi zagrały...

 

Creative Aurvana Live - Zagrały w miarę dobrze po podłączeniu do amplitunera Denon (nie pamiętam jaki model) z dedykowanym wzmacniaczem słuchawkowym ale też rewelacji nie było...

 

I teraz coś bardzo ciekawego bo zakupiłem słuchawki Panasonic RP-HTF295E-K za 100 zł - to chyba model bardzo zbliżony do tych słuchawek które miałem wcześniej, z wyglądu na pewno, i te słuchawki grają malinowo, bas jest ogromny, tłusty, niski ale nie przysłania on reszty pasm,średnie tony są troszkę z przodu do tego bardzo gładkie tak samo jak wysokie i słuchawki grają głośno...

 

Wszystkie wyżej wymienione słuchawki podłączane były pod kartę zintegrowaną w komputerze stacjonarnym jak i pod amplituner Denon z dedykowanym wzmacniaczem słuchawkowym do tego odtwarzacz CD.

 

Pytanie za Milion $, jestem głuchy ? biorąc pod uwagę wyżej wymienione doznania z odsłuchów ? bo jakby nie patrzeć to wymienione słuchawki nie są z jakiejś wysokiej półki, ale mają dosyć pochlebne opinie...

 

Mam jeszcze na oku Superlux HD681 EVOII ale nie wiem czy jest sens kupowania tych słuchawek... możecie coś dodać ?

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze słuchawek tak do 150 zł, które zagrają dobrze na komputerze jak i podpięte pod amplituner...

Na chwilę obecną mam jedynie kasę na słuchawki, nie wchodzą w grę jakieś karty dźwiękowe itp. może za jakiś czas dokupiłbym jakąś kartę dźwiękową ale do tego czasu chciałbym aby słuchawki grały w miarę dobrze na sprzęcie który posiadam...

W ostateczności zostanę przy tych Panasonic RP-HTF295E-K - ale jednak chciałbym coś innego...

 

Bardzo dziękuję za pomoc i jednocześnie przepraszam za być może dosyć chaotyczny post ;)

 

Kamil.

Edytowane przez SlawekR
Poprawiono ortograficzny ból zębów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

V-kujące to chodzi o granie jakbyś korektor w "V" ustawił, czyli podbity bas i wysokie - aczkolwiek w przypadku Maxelli to bardziej bas podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

V-kujące to chodzi o granie jakbyś korektor w "V" ustawił, czyli podbity bas i wysokie - aczkolwiek w przypadku Maxelli to bardziej bas poteraz

Teraz rozumiem - ale to i tak musiałbym posłuchać jak to na żywo brzmi bo jak widzisz ja mam problem z wyrażeniem tego co chce w słuchawce słyszeć, wiem co ma być i jak grać ale żeby zamienić to w słowa bądź napisać o tym na forum to... Tutaj zajęło mi to dwie strony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw pojdz gdzies i posluchaj.W mp3Store nie wiem sam jak bylem to ze swoim mobilnym grajkiem.

Musisz "wyczuc" jak gra Twoj domowy sprzet i dobrac sluchawki w tym wypadku troche na wyczucie.

Jak pisza tutaj koledzy Twoj wzor (niekoniecznie dobry choc moze Tobie to pasuje...ale miales okazje na czyms innym co inne sluchac?) to te co masz sluchawki i stacjonarny sprzet.

Kolega @ Perul dobrze wskazuje moze te posluchaj.

Czytaj forumowe tematy moze sam cos wybierzesz idac za reckami.Na Zakupek.pl jest sporo recenzji kolegi forumowego.

Teraz sa chinskie marki o ktorych chlopaki pisza wlasnie - patrzac ma to ze chcesz tanio bardzo cos dobrac to tylko Superluxy czy Takstary.

Takstar HD2000 raczej maja dobre opinie - dobre i tanie.Gdzie je sluchales w sklepie czy miales w domu i sluchales na swoim sprzecie?

To co gra dobrze na jednym zrodle niekoniecznie zagra nawet przyzwoicie na innym - tak zrodlo czyli to co emituje dzwiek to polowa sukcesu.

Masz http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-takstar-hd-2000/

link do recki HD2000.Potwierdzasz ze to slyszales?

Powodzenia ;)

 

 

ps: Do sklepu mp3Store mozesz pojsc i wejsc i rozmawiajac z chlopakami (zazwyczaj mlodzi obcykani w temacie ludzie) oni dadza Ci jakiegos grajka dadza sluchawki do posluchania.Tylko sklepowy grajek niekoniecznie moze grac jak Twoj domowy sprzet.Stacjonarny sprzet ma tez inna barwe dzwieku i co bardzo wazne inny prad.Wiec tu musisz zaryzykowac.

Mozesz spedzic caly dzien i sluchac co chcesz w mp3Store wiec ...tylko dzialac.

Jedyne ale to cena w tej cenie "cud" ciezko znalezc.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw pojdz gdzies i posluchaj.W mp3Store nie wiem sam jak bylem to ze swoim mobilnym grajkiem.

Musisz "wyczuc" jak gra Twoj domowy sprzet i dobrac sluchawki w tym wypadku troche na wyczucie.

Jak pisza tutaj koledzy Twoj wzor (niekoniecznie dobry choc moze Tobie to pasuje...ale miales okazje na czyms innym co inne sluchac?) to te co masz sluchawki i stacjonarny sprzet.

Kolega @ Perul dobrze wskazuje moze te posluchaj.

Czytaj forumowe tematy moze sam cos wybierzesz idac za reckami.Na Zakupek.pl jest sporo recenzji kolegi forumowego.

Teraz sa chinskie marki o ktorych chlopaki pisza wlasnie - patrzac ma to ze chcesz tanio bardzo cos dobrac to tylko Superluxy czy Takstary.

Takstar HD2000 raczej maja dobre opinie - dobre i tanie.Gdzie je sluchales w sklepie czy miales w domu i sluchales na swoim sprzecie?

To co gra dobrze na jednym zrodle niekoniecznie zagra nawet przyzwoicie na innym - tak zdodlo czyli to co emituje dzwiek to polowa supcesu.

Masz http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-takstar-hd-2000/

link do recki HD2000.Potwierdzasz ze to slyszales?

Powodzenia ;)

 

 

ps: Do sklepu mp3Store mozesz pojsc i wejsc i rozmawiajac z chlopakami (zazwyczaj mlodzi obcykani w temacie ludzie) oni dadza Ci jakiegos grajka dadza sluchawki do posluchania.Tylko sklepowy grajek niekoniecznie moze grac jak Twoj domowy sprzet.Stacjonarny sprzet ma tez inna barwe dzwieku i co bardzo wazne inny prad.Wiec tu musisz zaryzykowac.

Mozesz spedzic caly dzien i sluchac co chcesz w mp3Store wiec ...tylko dzialac.

Jedyne ale to cena w tej cenie "cud" ciezko znalezc.

Tak więc czeka mnie wycieczka krajoznawcza, ale faktycznie lepiej będzie jak posłucham słuchawek na miejscu...

 

A co do Trakstar HD2000 - miałem je w domu przez 4 dni i zagrały najgorzej ze wszystkich słuchawek jakie miałem, podłączałem je do komputera jak i pod amplituner który teoretycznie obsłuży słuchawki do 600ohm ( przy 300 ohm - 100 Mw ) Tak napisane jest w specyfikacji, nie pamiętam jaki to model, jak będę już w domu to sprawdzę...

 

Podłączałem też te słuchawki u kolegi do karty zewnętrznej Maya 0404 (jakoś tak) i też była bieda straszna...

 

Jak już pisałem, grały bardzo "chudo" tak jakby były to słuchawki douszne ( nie dokanałowe) marnej jakości to tego nie równo grały po kanałach, jedna słuchawka grała dziebko głośniej od drugiej... Kolega stwierdził podobnie...

 

Możliwe, że było z nimi coś nie tak, były uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ ART-S

 

Szacunek za to, że krok po kroku omawiasz sposób w jaki @kamil ma wejść w świat wyboru słuchawek. Wiem, że@ Pudel mu zaznaczył punkt wyjścia od równego brzmienia, @Partykus rozwinął tę myśl, ale Ty wręcz prowadzisz go za rękę.

 

Wiem również , że to wszystko jest tutaj na forum w różnych wątkach wielokrotnie powtarzane.

 

I dlatego doceniam, że jeszcze raz zechciało Ci się to powtórzyć detalicznie , omawiając wszystkie aspekty jakich "świeżak" powinien doświadczyć. Bo my tutaj już walimy skrótami myślowymi i przerzucamy się nazwami słuchawek i opisem ich brzmienia , które nic nie dają ludziom , nie mającym z nimi kontaktu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro u Ciebie a takze u kolegi HD2000 graly glosniej na jedna sluchawke to z pewnoscia cos bylo nie tak.

Moze sprobuj je ponownie bo nawet teraz czytajac recke to one pasuja do tego co Ty oczekujesz.

A jesli potwierdzi sie to to znaczy ze Ty niestety ale lubisz cieple (pisales ze nie) geste az mulace granie.I kolorowe ...ale szybkie sluchawki podaja Ci to inaczej.Kazda elektronika lubi sluchawki "szybkie".Ja mam stare Sony MDR EX700 te graja na eletronice super ...ale one graja jak monitory.

Chyba kolega dopiero teraz odkrywa co lubi ;)

 

 

 

 

 

ps: @ rezystor gdybym znal "granie" tanszych modeli to byla by pomoc a tak to takie wspieranie.Przykro stwierdzic ale mnie ta polka nie "jara" i tu moja wada ze jestem kiepski doradca w tym zakresie.Jedynie co to widze ze Kolega chyba szuka co innego a nie wie do konca co lubi.A trzeba sie rozwijac.

Widzialem wiele razy takich w sklepach stojac obok nich jak podniecali sie ze pier... bass i to jest super.

Trzeba przyznac ze ze sluchaczy sa i tacy co kreca jedna piosenke w kolo i lubia jak wchodzi bas.

A bas to maly kawalek pasma.Bas to efekt.Muzyka jest w calym pasmie a zwlaszcza w srednicy.Bez basu i sopranow da sie sluchac-ale wytnij srednice i co masz ? Efekty tylko.

Dlatego sprzedaja sie sluchawki Beats Dr. Dre.

Cos podobne ale juz lepiej to mega popularne Audio-Technica ATH-M50.Z tym ze cena poza budzetem ale klasa od lat.

Z drozszych Yamaha Pro400 (lub 300 teraz nie pamietam) tez maja spory bas ...ale sa drozsze.

SONY MDR -XB700 zdrowo lupia basem nawet widze uzywki na allegro.

 

Obawiam sie ze V ka dla Kolegi nie bedzie dobrym wyborem bo chyba lubi tez srednice.Czasem a sa to unikaty sa sluchawki ktore "zrobione" maja pasmo dziwacznie inaczej od klasycznych i czesto wystepujacych na rynku.

Wiec zastapienie starych Panasow moze nie byc latwe.Zwlaszcza ze Kolega nie chce wydac duzo.

Ale moze Kolega da sie namowic na lekka zmiane i po czasie deceni porady.

Sluchawki z lagodna gora (V ka zazwyczaj ma podbita gora i basy) podbita srednica i podbitym basem nisko schodzacym i zwartym ktory nie wchodzi na srednice sa unikatem i ciezko takie znalesc.

Sam bym takie chcial ;)

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy takich wymaganiach co do dźwięku? W życiu :) Pro80 zabiją górą ;)

No dokładnie, czytałem gdzieś, że wysokie tony w Pro 80 "gwałcą uszy"...dosyć oryginalne spostrzeżenie... :)

 

@ ART-S

 

Szacunek za to, że krok po kroku omawiasz sposób w jaki @kamil ma wejść w świat wyboru słuchawek. Wiem, że@ Pudel mu zaznaczył punkt wyjścia od równego brzmienia, @Partykus rozwinął tę myśl, ale Ty wręcz prowadzisz go za rękę.

 

Wiem również , że to wszystko jest tutaj na forum w różnych wątkach wielokrotnie powtarzane.

 

I dlatego doceniam, że jeszcze raz zechciało Ci się to powtórzyć detalicznie , omawiając wszystkie aspekty jakich "świeżak" powinien doświadczyć. Bo my tutaj już walimy skrótami myślowymi i przerzucamy się nazwami słuchawek i opisem ich brzmienia , które nic nie dają ludziom , nie mającym z nimi kontaktu.

Prawda, @ART-S jest mistrzem ;) zresztą widzę, że wszyscy tutaj starcie się pomóc jak to tylko możliwe, nikt mi jeszcze nie napisał "weź się za czytanie" bądź "Google" i bardzo dziękuję za to... ;)

 

 

Skoro u Ciebie a takze u kolegi HD2000 graly glosniej na jedna sluchawke to z pewnoscia cos bylo nie tak.

Moze sproboj je ponownie bo nawet teraz czytajac recke to one pasuja do tego co Ty oczekujesz.

A jesli potwierdzi sie to to znaczy ze Ty niestety ale lubisz cieple (pisales ze nie) geste az mulace granie.I kolorowe ...ale szybkie sluchawki podaja Ci to inaczej.Kazda elektronika lubi sluchawki "szybkie".Ja mam stare Sony MDR EX700 te graja na eletronice super ...ale one graja jak monitory.

Chyba kolega dopiero teraz odkrywa bo lubi ;)

 

No żeby się jeszcze nie okazało, że bas jest nie dla mnie bo już w ogóle kaplica będzie...

Jednak bezsprzecznie macie rację, że trzeba iść i posłuchać...kiedy będę miał kilka par słuchawek przed sobą to myślę, że będzie łatwiej podjąć decyzję...(chyba) :)

 

Dodam jeszcze (mimo, że i tak zawracam Wam głowę na potęgę)

 

Na wszystkich słuchawkach jakie testowałem niesamowicie drażnił mnie pewien przedział pasm :

 

http://zapisz.net/view.php?filename=581_1.png

 

To tak zwany wysoki środek.

Edytowane przez kamil198790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy jak dla kogo. Moich nie gwałcą. Podstawą jest odsłuch. Gdy będziesz odsłuchiwał poproś o m50/m50x. Coś czuję, że to może być Twoje granie

 

@Art-S

Patrząc na Twój stan posiadania lubisz wyższą półkę średnią. Dosyć klarowne sprzęty, ale z nutką fun'u. Ale widzę, że sprzęt trochę już ma. Od tego czasu trochę się zmieniło. I warto prześledzić półkę poniżej 500zł bo kilka naprawdę fajnych sprzętów się pojawiło. I kilka, które przypasują Ci brzmieniowo. Sam w okresie, z którego pochodzi Twój sprzęt miałem ochotę na 440tki czy EX500, Miałem EX85 u EX900. Warto przyjrzeć się kilku sprzętom w Twoim przypadku. Może nie z półki poniżej 200. Ale w okolicy 300 na pewno byś sobie coś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci ze szukam nastepcy grajka od kilku lat i X1060 sprzedam na allegro za 300/350zl.

Tylko majac Fiio X5 wyleczylem sie z zakupu na stale.Bo nie jest lepszy calosciowo.

Mam inne wydatki wazniejsze wiec nie wydam w zyciu wiecej za grajka niz 1500/2000zl.

Ja slucham muzyki a nie "jaram" sie sprzetem.To co mam cenie.

Bowers&Wilkins P7 (maja cos ponad 1 rok wiec to nie staroc) nimi zastapilem SRH840 (majac na uszach te i te dostrzeglem jaka naprawde jest przepasc.Sennki HD580 (vel HD600) to klasyki wiec zaproponuj cos w tym stylu lepszego i w tej cenie.

Doki Yamahy EPH-100 fakt ze recki byly sprzed 2 lat ale kupilem je kilka miesiecy i sa to moje ulubione sluchawki.

Magnat LZR 765 niedawny zakup (nowosc na rynku) i jak przez lata nie moglem uzywac tego typu sluchawek te sa super dla mnie grajace.

Pozostalych nie uzywam.

Zaproponujesz w tej cenie jakies zastepstwa?

Sadzisz ze P7 zastapie sluchawkami za 300zl skoro SRH840 blado przy nich graly?

Mialem na uszach M50 i Vka i taki bas i gora nie jest dla mnie.

Poza grajkiem (ktory dla mnie lepiej gra z posiadanymi sluchawki )owszem staroc co u mnie jest z epoki minionej? Co proponujesz wymienic i na co?

Edytowane przez Art-S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P7 nie znam więc się nie wypowiem. Ja zastąpiłem 440tki przez HM5 - dałem ok 350zł. I to był strzał w dziesiątkę. To poziom wg mnie 840tek. ( słuchałem przelotnie ). Później ze względu na wygodę wymieniłem na Pro80. Zejście do delikatnie powyżej poziomu 440tek. Ale nie narzekałem. I od ok 1,5 roku nie żałuje. Wciąż chętnie przygarnąłbym 840. 940tki do Shure. Bo to zacne słuchawki. I wiele się nie zestarzały ( studyjny rodowód to zapewnia, sprzęt sudyjny się tak nie starzeje. vide 990pro ).

Pamiętam x1050. I sam wciąż za jeden z najlepszych playerów uważam dosyć stary model - Cowon j3.

Największy progres jeśli chodzi o budżetowy sprzęt dokonał się wśród dokanałówek. Akurat Yamaha nie podeszła mi, a od dużych producentów ciężko było mi znaleźć coś wartościwego. Dobry sprzęt zaczynał się od ceny ok 700-800zł. I na szczęście chińczycy tu zaczęli się dobrze bawić. Dla mnie iem to sprzęt on the go. I nie chcę zgubić/zniszczyć czegoś tak drogiego.

Wiem, że gdy masz coś co Ci się podoba to ciężko zmienić. Dobry sprzęt starzeje się wolniej. Ale warto posłuchać nowości. Nie mówię, że masz coś kupić. Ale warto przynajmniej posłuchać. Zresztą jak sam widzisz ja też nie mam jakiegoś nowego czy wybitnego sprzętu, a coś co po prostu gra i sprawia radość. Ze sprzętu który teraz rozważam ( ale bez parcia na zakup jak najszybciej, po prostu jak będzie się kończył dotychczasowy sprzęt ) są to:

  • dt990pro - jedyny must have.
  • vsonici - jako następne doki - ale trzeba będzie posłuchać.
  • odtwarzacz - pewnie xduoo x3, ale tu waham się czy nie lepszym wyjście będzie jakieś combo,
  • jakieś portable nauszniki. pro od biedy dają radę. Ale szukam czegoś co sprawdzi się przy odsłuchu materiału video w zaszumionionym środowisku i w razie czego posłuży jako bardziej portable sprzęt. Raczej coś budżetowego. Ostatnio sprzęt z rack'a częściej chodzi więc trzeba pomyśleć o czymś do pracy.

Art-S po prostu warto posłuchać czegoś nowego i to nie był zarzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poza X1060 wszystko jest nowsze niz Pro80 oraz DT990Pro.

Poza tym SRH440 nie sie siegaja poziomem do SRH840.HM5 ja sluchalem i wcale nie (choc sie na nie po reckach napalilem) zastapil bym SRH840.

P7 przy 840tkach to bardzo wyrazny progres na plus.

Yamahy kupilem majac je w rekach i Sennki IE8 - Sennki lepsze ale niewiele ale cenowo ogrom.Kolega w salonie sprzedal mi za 300zl.

Magnaty to portable nowosc na rynku bardzo udany model wedlug mnie.

Nie wiem co sie mnie czeples.Sam masz sprzet jaki masz a przytykasz sie do ...

Milego dnia ;)

Zalozyciel tematu szuka sluchawek ;)

 

 

ps:Czasem zagladam do sklepu tu i tam i slucham co wychodzi nowego.Teraz jestem z powodu zdrowia "przybity" w domu ale 2 miesiace temu sporo posluchalem i co mam to pisac ?

To ze wychodza nowosci to co mam sprzedac kupione za 1500zł i kupic pro80?

Nie wiem o co Ci chodzi.Wychodzi ze ja slysze wszystko sprzed 10 lat a Ty wczoraj wszystko slyszales.

To co piszesz to ja czytam o tym ale nic z tego mnie nie interesuje (z jakiegos powodu).

I nie czytam tylko tresc Naszego forum ale sporo zagranicznych.

Dlatego mam Magnaty a na forum nie widze zeby ktos kupil.Bo pewne rzeczy do nas nie docieraja.

U nas na forum P7 albo mialy nijakie opinie albo ktos pial ze K550 graja lepiej (inny sposob grania i inna polka).

Poza granicami sa docenione-stad ich zakup.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znając życie to z mp3store wyjdzesz z PRO80 na uszach :)

Nie ma już PRO80 w sklepach stacjonarnych lub są na wyczerpaniu.

 

@kamil198790

Do każdego sklepu na odsłuch wypada się umówić bo okaże się jeszcze, że danego modelu na testy nie mają.

MP3Store pod tym względem idzie każdemu na rękę. Można dzwonić, pisać. Warto działać bo bez odsłuchu ciężko jest coś dzisiaj kupić. Modeli jest od groma, każdy ma inne preferencje, inny sprzęt jako źródło. Idź i ciesz się tą zabawą podczas odsłuchu. Ona naprawdę dużo uczy :)

 

@gooru

Polecam też model VSD5 bo pewnie masz na oku GR07 . W lutym je na 99% kupuje bo mi się niesamowicie podobały do muzyki akustycznej, lekkiej elektroniki czy klasyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawzajem. Po prostu czasem trzeba się z kimś posprzeczać. A gdy można z kimś inteligentnym bez dziwnych przytyków - sama przyjemność. Również życzę miłego dnia i zaraz po skończeniu pracy zmykam.

 

Masz dziwne hobby.Twoje posprzeczac to prowokowanie.Za bardziej blahe slowa ja kiedys dostalem bana ...gdyz moderatorowi ktory pisal ze AKG K550 graja lepiej (choc ich nie slyszal) niz P7 odpisalem ze to absolutna nieprawda ze K550 to niekompletne brzmienie i nie maja sie co rownac do P7 ani charakterem brzemienia ani jakoscia.Choc uznaje K550 za klasowe brzmienie ale tylko do grajkow z duzym basem i cieplym i gestym brzmieniem.Pomysl wiec zanim napiszesz cos co nie ma sensu.

Koniec tematu.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nawzajem. Po prostu czasem trzeba się z kimś posprzeczać. A gdy można z kimś inteligentnym bez dziwnych przytyków - sama przyjemność. Również życzę miłego dnia i zaraz po skończeniu pracy zmykam.

Masz dziwne hobby.Twoje posprzeczac to prowokowanie.Za bardziej blahe slowa ja kiedys dostalem bana ...gdyz moderatorowi ktory pisal ze AKG K550 graja lepiej (choc ich nie slyszal) niz P7 odpisalem ze to absolutna nieprawda ze K550 to niekompletne brzmienie i nie maja sie co rownac do P7 ani charakterem brzemienia ani jakoscia.Choc uznaje K550 za klasowe brzmienie ale tylko do grajkow z duzym basem i cieplym i gestym brzmieniem.Pomysl wiec zanim napiszesz cos co nie ma sensu.

Koniec tematu.

Ale k550 grają lepiej niż p7, więc w czym problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nawzajem. Po prostu czasem trzeba się z kimś posprzeczać. A gdy można z kimś inteligentnym bez dziwnych przytyków - sama przyjemność. Również życzę miłego dnia i zaraz po skończeniu pracy zmykam.

 

Masz dziwne hobby.Twoje posprzeczac to prowokowanie.Za bardziej blahe slowa ja kiedys dostalem bana ...gdyz moderatorowi ktory pisal ze AKG K550 graja lepiej (choc ich nie slyszal) niz P7 odpisalem ze to absolutna nieprawda ze K550 to niekompletne brzmienie i nie maja sie co rownac do P7 ani charakterem brzemienia ani jakoscia.Choc uznaje K550 za klasowe brzmienie ale tylko do grajkow z duzym basem i cieplym i gestym brzmieniem.Pomysl wiec zanim napiszesz cos co nie ma sensu.

Koniec tematu.

 

 

Przepraszam za offtop, ale dostałeś na tym forum jednego bana i to ode mnie. Nie miał on nic wspólnego z Twoimi wrażeniami na temat K550, ani innych słuchawek. Chodziło o obrażanie innych użytkowników. No i wygląda na to, że znów zaczynasz. Wstrzymaj konie i pamiętaj, że każdy słyszy inaczej i ma prawo do wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Nawzajem. Po prostu czasem trzeba się z kimś posprzeczać. A gdy można z kimś inteligentnym bez dziwnych przytyków - sama przyjemność. Również życzę miłego dnia i zaraz po skończeniu pracy zmykam.

 

Masz dziwne hobby.Twoje posprzeczac to prowokowanie.Za bardziej blahe slowa ja kiedys dostalem bana ...gdyz moderatorowi ktory pisal ze AKG K550 graja lepiej (choc ich nie slyszal) niz P7 odpisalem ze to absolutna nieprawda ze K550 to niekompletne brzmienie i nie maja sie co rownac do P7 ani charakterem brzemienia ani jakoscia.Choc uznaje K550 za klasowe brzmienie ale tylko do grajkow z duzym basem i cieplym i gestym brzmieniem.Pomysl wiec zanim napiszesz cos co nie ma sensu.

Koniec tematu.

 

 

Przepraszam za offtop, ale dostałeś na tym forum jednego bana i to ode mnie. Nie miał on nic wspólnego z Twoimi wrażeniami na temat K550, ani innych słuchawek. Chodziło o obrażanie innych użytkowników. No i wygląda na to, że znów zaczynasz. Wstrzymaj konie i pamiętaj, że każdy słyszy inaczej i ma prawo do wypowiedzi.

 

 

Bez slow bez komentarza.Pamiec mam dobra.

Wstrzymaj konie i daj spokoj Panie Moderatorze.Nie jest tak jak to widzisz...moze wiecej ;) .

 

@Fatso mialem K550 i P7 wiec znam jak graja.Bylem bliski kupna drugi raz ...wiec moze mk2 trafi do mnie na stale.Trzeba przyznac ze "szlachetnosc" brzmienia maja swietna ale Kolega @Perul dobrze napisal co lubie.Na "sreberko" narazie mnie nie stac ...narazie na nic nie mam.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...Ale k550 grają lepiej niż p7, więc w czym problem?

..ale zapomniałeś dodać "czytaj moją sygnaturkę" ;)

 

Poza tym jak wszystko to kwestia preferencji, kolega @Art-S lubi konkretny bas oraz dociążone i pełne średnie, do tego łagodna górę - tutaj P7 zdecydowanie lepiej pasują niż K550. Kiedyś słuchałem P7 na kablu ze srebrzonej miedzi i podpiętych do Sonic Pearl 2 i naprawdę ciężko byłoby się do czegoś przyczepić.

 

Co do tańszego odpowiednika P7 to radzę spróbować Takstarów HD6000 najlepiej zrekablowanych i lekko zmodzonych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chciałbym się wtrącać ale czy wyżej mowa jest o AKG550 ?

Bo jeżeli tak to kolega u którego testowałem Takstary na Maya 0404 też ma AKG550 i używa ich do produkcji - uważa, że lepszego sprzętu w świecie nie ma a ja tak szybko jak je założyłem to jeszcze szybciej je zdjąłem i teraz pewnie nasuwa Wam się pytanie - do czego zmierzam ?

Ano, każdy ma inny gust, a nad gustami nie powinno się rozwodzić, jedynie wymieniać poglądy...

Ile tu osób pisało polecając mi słuchawki ? części jeszcze nie przetestowałem ale z tych co udało mi się usłyszeć a są opisane to żadne nie grały nawet w połowie tak jak zachwalane są w recenzjach ;)

 

Z przekonaniem, że nie wciąłem się w burzę mózgów - oddalę się i zamilknę na jakiś czas ;)

 

Pozdrawiam.

 

A tak "bokiem" zapytam (skoro jest tu Pan Moderator) to dlaczego po mojej lewej w okienku wyświetla mi się "0 postów" ? toć jeszcze nic nie napisałem ?

Edytowane przez kamil198790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiedz koledze ze wychodzi wersja poprawiona druga z wiekszym basem i innymi poprawkami.AKG K550 mk2.

Chlopak ma racje bo jest cos w tych sluchawkach.A jak ktos lubi taki styl grania to po co mu inne?

 

Ty znajdziesz swoje granie i tyle.Trzeba szanowac ze ktos lubi takie granie a inny inne.Mozna wymienic zdanie i tyle.

 

 

@Kolego Kamil w niektorych dzialach nie "nabijaja" sie punkty :)

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiedz koledze ze wychodzi wersja poprawiona druga z wiekszym basem i innymi poprawkami.AKG K550 mk2.

Chlopak ma racje bo jest cos w tych sluchawkach.A jak ktos lubi taki styl grania to po co mu inne?

 

Ty znajdzeisz swoje granie i tyle.Trzeba szanowac ze ktos lubi takie granie a inny inne.Mozna wymienic zdanie i tyle.

 

 

@Kolego Kamil w niektorych dzialach nie "nabijaja" sie punkty :)

Kiedy ja naprawdę szanuję czyjeś zdanie, wybór, gust... to oczywiste - wszyscy się różnimy więc nie ma sensu bić piany o błahostki tego typu bo to bardzo bezcelowe...

Mój post miał właśnie pokazać, że co pasuje jednemu, drugiemu już nie koniecznie ;)

Mam taką cichą nadzieję, że znajdę "swoje granie"...

 

Szkoda, że akurat w tym dziale nie naliczają się posty, bo gdzie indziej napiszę jak nie mam zielonego pojęcia w dziedzinie słuchawek, odtwarzaczy, wzmacniaczy itp...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja tak z innej beczki ;) Upatrzyłem sobie fajne (według mnie) słuchawki "Superlux HD681 EVO" I wyczytałem, że słabo grają na zintegrowanej (mam słuchawki douszne i dobrze grają :/ ) (mam Realtek HD audio) Więc mógłby mi ktoś polecić tanią (może być używana) kartę dźwiękową do 100 zł (czym mniej tym lepiej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności