Skocz do zawartości
  • 0

Tanie słuchawki zamknięte


tepesjestem

Pytanie

Chcę sobie kupić nowe słuchawki. Będą bardzo mocno eksploatowane. Zarówno w domu oraz w praco-hobby (dorabiam sobie jako DJ, może to zbyt duże określenie człowiek od puszczania muzyki).

Nie będę grały na zwykłej karcie zintegrowanej, posiadam Audiotraka Prodigy Cube. Słuchawki, które obecnie mam to Sony MDR-XB600. Powiem szczerze, jeśli chodzi o warunki domowe, to być może jako-tako się sprawdzają. Jednak jeśli chodzi o granie na imprezach, to kompletna klapa, izolacja zerowa, żeby słyszeć muzykę na 2 kanale muszę przyciskać je do uszu, ale to i tak mało daje. Największą ich bolączką jest to, że nie są zamknięte, a takich teraz potrzebuje.

Tutaj pytanie do Was. Mam sporo wydatków ostatnio, mogę na ten cel obecnie przeznaczyć na tą chwile 200zł. Opłacą się czegoś szukać w sklepach internetowych czy lepiej dać sobie czas i pozbierać na coś bardziej konkretnego? Na jakie parametry muszę patrzeć podczas zakupu (wiem, że mają być koniecznie z dobrą izolacją i układem zamkniętym)? Może jeszcze powiem, że gram na imprezach raczej kameralnych, maksymalnie do 100 osób.

Ostatnio rzucił mi się w oczy taki model: K-77 AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Denków w tej cenie ze świecą szukać.

Masz superlux hd562 i sulerlux hd669 - i jedne i drugie odcinają świetnie. HD562 to zresztą jota w jotę podróbka jednych z najpopularniejszych słuchawek dj na świecie, czyli sennheiser hd25. I grają wcale nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Impedancja 32-100Ohm. Te łatwiej napędzić. Moc zwykle i tak jest z doopy parametrem i nic nie mówi. Skuteczność (bodaj spl).

Masz o tym artykuł:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

I szereg innych artów na tym blogu. Masz też dział polecane słuchawki nauszne. Chyba też jest o izolacji tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności