Skocz do zawartości
  • 0

Denon DN-HP1000 czy ATH M50x


Gramveln

Pytanie

Witam!

 

Otoz ma pewien problem, poszukuje sluchawek do utworow takich jak electrohause, DnB, dubstep i inne z fajnym basem.

W internecie znalazlem takie 2 dosc uznawane pary sluchawek, pytanie tylko, ktore z nich sa lepsze?

Moj budzet to 800zl nie wiecej.

Poleca ktos jeszcze jakies sluchawki? Mam laptopa z wbudowana najnowsza wersja Realteka i musze powiedziez ze po zamianie, ze starego laptopa ze starego realteka na tego w moich earpodsach owiele lepiej slychac wiec stwierdzam, ze karta jest wystarczajaca.

Edytowane przez Gramveln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Only HP1000 ;)

Why?

1. przy nich te Audiotechniki (miałem, testowałem, odesłałem w ramach 14-dniowego zwrotu towaru) grają jak słuchawki dla dzieci, ewentualnie dla melomanów żeby oczywiście usząt nie uszkodzić ;)

2. niestety, ale jeżeli lubisz porządne yebnięcie - a wnioskuję po Twoich ulubionych gatunkach muzycznych, że lubisz - to nie podchodź z jakimś realtekiem do nich, ba, dodam jeszcze, że nie podchodź z realtekiem nawet do tych AT ;) ta integra to profanacja dźwięku :D

Do tego typu słuchawek polecam Ci dokupić jakiś DAC/AMP począwszy od SMSL M2, Audiotrak Prodigy Cube (nie musi być black edition) itd a "usłyszysz" dopiero jak te słuchafony potrafią masować małżowiny ;) osobiście wolałbym system z osobnym dacem i ampem ale tu niestety przekroczenie budżetu 800pln będzie nieuniknione.

 

Pozdrawiam.


add.

zapomniałem dodać - w razie jakbyś miał zamiar kupić używki HP1000 to poproś sprzedawcę o info na temat pałąka, bo starszych rewizjach po prostu się często łamał

http://forum.denondj.pl/sluchawki/%28dn-hp1000%29-poprawiona-konstrukcja-palaka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Widze, ze mam szczescie i natrafilem "w koncu" na porzadna osobe. :)

Akurat tak sie zastanawialem bo chce sobie w koncu kupic jakies fajne sluchawki a wszyscy zachwalaja te ATH a o tych HP1000 to prawie nic nie ma a szkoda.

Pytanie, bez tych DAC/AMP te sluchawki ( mam na mysli HP1000 ) tez beda swietnie graly i dawaly niezle walniecie ( oczywiscie nie takie jak z dodatkowym wzmacniaczem ) ?

Bo na poczatek bym po prostu kupil te sluchawki a pozniej dokupilbym ten wzmacniacz.

 

I jeszcze jedno pytanie, miedzy SMSL M2 a APC jest jakas duza roznicza czy tylko skroma? Bo nie wiem czy juz wladowac troche wiecej kasy na ten drozszy.

 

 

WAŻNE

 

Niestety przepadla mi okazja kupienia Denon HP1000.. zaluje ale coz. Nie znasz panie jakis podobnych sluchawek w podobnej cenie ktore by graly tak jak mowilem, z fajnym walnieciem? Te ATH PRO700MK2 jak widze to ma tez przetwornik 53mm ale nie wiem wlasnie jak z tym basem. Z tego co czytam to tez maja niezle.

Edytowane przez Gramveln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pioneer HDJ-2000 są też świetne, może bliżej im do audiofilizmu niż Denonom, ale bas też mają z wkopem, słuchawki bardzo chwalone przez dj. Do tych słuchawek raczej nie podchodź bez wzmacniacza.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla bassheadów ktoś zachwalał kiedyś jakieś jvc. Niestety modelu nie pamiętam. Generalnie polecam zapoznanie się z wątkiem na head-fi o słuchawkach dla bassheadów. Sporo propozycji tam jest (nie podlinkuję teraz bo z tapatalka piszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale budzet sie troche mija z celem doplacajac prawie 300-400zl

Na allegro są tylko 150 zł ponad budżet, a myślę że gdzieś indziej da się wyrwać za te 800 zł. Na ebay'u popatrz... można też poczekać aż pojawią się jakieś używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanko bo jednak znalazlem te HP1000 ale.. we wloszech http://www.amazon.de/Denon-DN-HP1000-headphones-DN-HP-1000/dp/B000NB05WO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1449246026&sr=8-1&keywords=denon+hp1000

 

Fakt ze na amazonie niemieckim jest ale produkt przywoza z wloch i nic prawie nie jest tak ogolnie napisane. Moze to byc jakis fake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wlasnie je przejrzalem, z tego co pisza to wlasnie bas jest fajny czyli w electro hause i dubstep na pewno uslysze te dobre "walniecia" ? :P

A jak z komfortem, testowales je? Bo nie znalazlem jeszcze infa na ten temat. I czy na dwor by sie nadawaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troche kiepsko bo tych denonow nigdzie nie widze.. :/

 

I pytanie, czy Denon D600EM ( http://www.amazon.de/Denon-AH-D600EM-Music-Maniac-Over-Ear-Kopfh%C3%B6rer/dp/B008MUXTSU/ref=sr_1_1?s=ce-accessories&ie=UTF8&qid=1449254509&sr=1-1&keywords=denon+d600 ) to to samo?

Edytowane przez Gramveln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wlasnie je przejrzalem, z tego co pisza to wlasnie bas jest fajny czyli w electro hause i dubstep na pewno uslysze te dobre "walniecia" ? :P

A jak z komfortem, testowales je? Bo nie znalazlem jeszcze infa na ten temat. I czy na dwor by sie nadawaly.

HP100 v2 mają konkretne walnięcie. Co do komfortu, to ja nie narzekam (mam HP100 v1) porównywalne pod tym względem z Denonami D600. Na dwór się nadają bo dobrze tłumią, tylko dość duże są (D600 tez są duże a nawet trochę większe zwłaszcza przy transporcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te z aukcji są nowe? Wydają się takie same. Po modzie wg Perula zyskują na średnicy. Obie pary Hp100 i D600 są spore (D600 bardziej hełmofony) - Hp 100 wrażliwsze na źródło, D600 chodzą dobrze już z telefonu (testowane na M7). Ja sprzedałem Hp 100 - D600 mam do dziś.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moim zdaniem powinieneś sobie zrobic wycieczkę do jednego z salonów denon w Polsce, nie wiem skąd jesteś ale kilka ich jest, tam masz takie fajne standy porobione i można sobie posłuchać, wtedy najprościej jest podjąć decyzję, podaję Ci listę sklepów

http://www.salonydenon.pl/pl/MS/Showroom

 

daję też foto znalezione w sieci, jak to dokłądnie wygląda

http://www.kinodomowe.info/wp-content/uploads/2015/12/Obraz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności